Lotnummer: 1251

Cornelis Bernudes Buys (1808-1872), stilleven met fruit en porselein, olieverf op paneel, r.b. gesigneerd en gedateerd 1856, 26,3 × 34,4 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 1252

Toegeschreven aan Geo Poggenbeek (1853-1903), boom, olieverf op karton, niet gesigneerd, verso met latere annotatie met de kunstenaarsnaam, 23,5 × 14 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 1253

Hollandse School: Dordrecht bij nacht, olieverf op doek, niet gesigneerd -craquelé-, 25 × 33 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 1254

Johannes Bosboom (1817-1891), kerkinterieur, sepia, r.o. gesigneerd, 11,5 × 19 cm

Richtprijs: € 700-900

Lotnummer: 1255

Paar drielichts wandkandelaars op messing schildvormige wandplaat -één bobèche ontbreekt, druppelvangers licht afwijkend-, 40 × 34 × 25 cm

Richtprijs: € 60-80

Lotnummer: 1256

Hollandse School: stilleven met fruit en berkenmeier, olieverf op doek, niet gesigneerd, 18e19e eeuw -gedoubleerd-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 63 × 50 cm

Hamerprijs: € 1100

Lotnummer: 1257

Fortunato Anjos (1908-2000), vrouw met kandelaar, marouflé, r.o. gesigneerd, 55 × 45 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 1258

Toegeschreven aan Willem Jacob Herreyns (1743-1827), Christus aan het kruis, olieverf op doek, niet gesigneerd, 18e eeuw, verso opschrift: 'G. Herreyns pinxit Piet-Règ-Suecice Anno 1787', refererend aan zijn aanstelling als hofschilder van de Zweedse koning Gustav III -gedoubleerd, enkele kleine beschadigingen-, 208 × 90 cm

Richtprijs: € 2000-3000

Lotnummer: 1259

Aris Knikker (1887-1962), doorkijkje met eenden, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 39 × 26,5

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 1260

Hollandse School: biddende heremiet contempleert het offer van Christus, naar Jan Adriaensz. van Staveren (1614-1669), olieverf op paneel, 19e eeuw, 46 × 35 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 1261

Paar mahonie armstoelen met groene velours bekleding, Hollands, Louis Seize-stijl en mogelijk periode, 101 × 58 × 55 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 1262

Messing lantaarnklok, de wijzerplaat met Romeinse cijfers en gegraveerd acanthusbladdecor, het belhek met twee gekruiste zeewezens, adres: John Drury, Londen, circa 1900 -wijzers afgebroken, sluitinkje rechterdeurtje afgebroken, ornament bovenop ontbreekt, geen slinger noch gewichten-, 35 × 15 × 15 cm

Hamerprijs: € 170

Lotnummer: 1263

Paar vijflichts messing kandelabers, 19e eeuw, 54 × Ø 34 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 1264

Engelse tafelklok in mahonie kast met bronzen beslag en fretwerk, de wijzerplaat met maanaanduiding, verzilverde cijferring en gemerkt David Pain, London, no. 523, met gegraveerde achterplatine, 18e eeuw, kast mogelijk van later datum -loopt goed-, 61 × 39 × 25 cm

Hamerprijs: € 1300

Lotnummer: 1265

Turkmeense pendjerelik Saryk, 19e eeuw, 30 × 95 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 1266

Marmeren coupe op hoge voet met gesneden bladerdecor, 20e eeuw -enkele breukjes, coupe en rand verstevigd met kit-, 34,5 × Ø 20 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 1267

Eiken wandtafel met onder het blad drie lades met messing beslag, Engeland, vroeg 18e eeuw, 74 × 165 × 52 cm

Hamerprijs: € 325

Lotnummer: 1268

Verguld messing/latoenkoperen altaarkandelaar -defecten-, 90 cm hoog exclusief pen

Hamerprijs: € 50

Lotnummer: 1269

Karel Baerwaldt (1862-1922), stilleven met druiven en tinnen kan, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 40 × 50 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 1270

Hollandse School: landschap met figuren en kerk, aquarel op papier, l.o. gesigneerd W. Uppink, maar vermoedelijk niet van zijn hand -licht verkleurd-, 34,5 × 25 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 1271

Aris Knikker (1887-1962), boerderij aan de waterkant, olieverf op doek, r.o. gesigneerd -meerdere restauraties in de lucht-, 29 × 39 cm

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 1272

Ingekleurde kopergravure: Gouda, uit het boek Civitates Orbis Terrarum, door Georg Braun en Frans Hogenberg, eind 16e/begin 17e eeuw -papier gebruind-, 17,5 × 49 cm

Hamerprijs: € 85

Lotnummer: 1273

Spiegel in vergulde lijst, bekroond door ornament met allerlei muziekinstrumenten, Louis Seize-stijl -spiegel verweerd-, 190 × 88 × 10 cm

Hamerprijs: € 1400

Lotnummer: 1274

Houten gueridon met achthoekig blad en etagère tussen de ranke bolklauwpoten, tweede helft 19e eeuw, 66 × Ø 40 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 1275

Francisco José de Goya y Lucientes (1746-1828), ¡Que Guerrero!, ook bekend als 'Disparate conocido', ets / aquatint, uit de reeks 'Los disparates', gemaakt 1815-1824, gedrukt door François Liénard, Parijs, 1877, 22 × 33 cm

Hamerprijs: € 250

Lotnummer: 1276

Schilderij: Italianiserend landschap met figuren bij ruïnes, olieverf op doek, l.o. gemonogrammeerd FN en gedateerd 1840, de lijst met verso label van de firma D. Sala & Zoonen, Leiden, 49,5 × 67 cm

Hamerprijs: € 250

Lotnummer: 1277

Schilderij: stilleven met fruit en landschap in de achtergrond, olieverf op doek, niet gesigneerd, 18e/19e eeuw -bedoekt-, 50 × 76 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 1278

Paar gepatineerd bronzen siervazen met vergulde grepen, staand op Sienamarmeren basementen met vergulde monturen, Frankrijk, 19e/20e eeuw, 38 × Ø 16,5 cm

Richtprijs: € 1200-1600

Lotnummer: 1279

Bronzen beeld: 'Spinario', naar Romeins voorbeeld, gemerkt Musée du Louvre, op rood marmeren voet, 36 × 25,5 × 18,5 cm

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 1280

Tweedeurs eiken kastje met twee lades, en messing beslag, Engeland, 18e eeuw -krimpscheuren in bovenblad en zijkanten, kleine defecten-, 94 × 110 × 53 cm

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 1281

Achtlichts messing kaarsenkroon, de stam met Maria met Kind, neogotiek, 75 × Ø 75 cm

Hamerprijs: € 850

Lotnummer: 1282

Turks tapijt Bergama, 190 × 121 cm

Hamerprijs: € 60

Total images: 9
Total images: 9
Lotnummer: 1283

Iers staand horloge in mahonie kast, de kap bekroond door gebroken fronton met bronzen ornament in de vorm van een adelaar, de messing wijzerplaat met verzilverde cijferring, verguld metalen hoekstukken, seconde-, minuut-, uur-, dag-, datum- en maanaanduiding, slagwerk op enkele bel, gesigneerd: Francis Kerr, Loughgall, werkzaam rond 1770-1784 -enkele defecten aan fineer-, hoogte circa 230 cm

Richtprijs: € 350-450

Lotnummer: 1284

Paar niervormige rozenhoutgefineerde tafeltjes met bronzen beslag en bloemvormig inlegwerk in veld van parqueterie, 20e eeuw, 69 x 42 x 32 cm

Hamerprijs: € 800

Lotnummer: 1285

Vijf gravures van historische Nederlandse figuren: 'Willem de I. Prins van Oranje', 'Maurits Prins van Oranje', 'Frederik Hendrik Prins van Oranje', 'Willem de II. Prins van Oranje', en 'Willem de III. Prins van Oranje', graveur Pieter Tanjé, uitgave 1748 en 1749 -alle verbruind-, alle circa 37 × 23 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 1286

Omgeving B.C. Koekkoek (1803-1862), boslandschap met figuren op zandweg, olieverf op doek, l/m.o. gesigneerd Koekkoek -gedoubleerd, inschilderingen-, 68 × 90 cm

Hamerprijs: € 2400

Lotnummer: 1287

Paar bronzen tazza's op Sienamarmeren basementen, 19e eeuw -chipjes onderaan-, 31 × 25 × 17 cm

Hamerprijs: € 260

Lotnummer: 1288

Bronzen beeld: Pan met schaap op zijn schouders en staf in de hand, bij een boomstronk waaraan een panfluit hangt, niet gesigneerd, Frankrijk, tweede kwart 19e eeuw, kopie naar een Romeins marmeren beeld uit 130-150 n.Chr. (Prado inv.nr. E000029), op zijn beurt een kopie naar Hellenistisch voorbeeld uit circa 150 v.Chr., 39,5 × 19 × 12 cm inclusief Sienamarmeren basement

Richtprijs: € 1000-1500

Lotnummer: 1289

Mahoniegefineerd klapbuffet, ingelegd met rozenhout, geblokte biezen en vaasvormige marqueterie, en voorzien van messing profielen, Hollands, directoire -klep los, defecten-, 99 × 120 × 58 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 1290

Hollandse School: portret van Catharina Constantia Wilhelmina van Hangest barones d'Yvoy, née gravin van Limburg Stirum (1834-1871), aquarel op papier met wit opgehoogd, l.o. onduidelijk gesigneerd -gebruind, foxing-, 25 × 18 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 1291

Gesneden beukenhouten armstoel met stoffen zitting en rugleuning, staand op cabriolepoten met kruisvoet, 103 × 65 × 61 cm

Hamerprijs: € 45

Lotnummer: 1292

Wortelnotengefineerd vierdeurs hoekkabinet, gedecoreerd met rocaillemotieven, Louis Quinze -aanpassingen van later datum, oude houtwormschade in kapornament-, 238 × 90 × 90 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 1293

Grisaille: vrouw en putti bij urn, olieverf op doek, niet gesigneerd, vroeg 19e eeuw -gedoubleerd-, 43 × 117,5 cm

Hamerprijs: € 650

Lotnummer: 1294

Johannes Hilverdink (1813-1902), schepen in een haven aan een duinachtige kust, olieverf op doek, r.o. gesigneerd -klein krasje op doek, miniem verfverlies op voorgrond-, 80 × 127 cm

Hamerprijs: € 1800

Lotnummer: 1295

Wit en zwart marmeren porticopendule, het geheel met verguld bronzen beslag, adres: Bianchi & Cie, Parijs, laatste kwart 18e eeuw -defecten en ontbrekende delen-, 51 × 33 cm

Hamerprijs: € 450

Lotnummer: 1296

Halvemaanvormig kastje ingelegd met diverse houtsoorten, waaronder rozenhout, met lade en twee roffeldeurtjes, Zeeuws, Louis Seize -defecten aan fineer maar enkele stukjes aanwezig- 81 × 49 × 98 cm

Hamerprijs: € 2600

Lotnummer: 1297

Mahonie vierdeurs hoekkabinet met gebroken fronton en vaasornament, de deuren gedecoreerd met vaas- en roosornamenten, Louis Seize -aanpassingen van later datum-, 250 × 92 × 92 cm

Hamerprijs: € 1300

Lotnummer: 1298

Europese School: Penelope werkt aan haar kleed, in afwachting van de terugkeer van Odysseus, olieverf op doek, niet gesigneerd, 19e eeuw -gedoubleerd-, 65 × 54 cm

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 1299

Hermann Kern (1838-1912), groenteboer, olieverf op paneel, l.o. gesigneerd -krassen-, 47 × 31,5 cm

Richtprijs: € 1000-1500

Lotnummer: 1300

Mahonie armstoel met bronzen beslag, de velours bekleding met diverse patronen in banen, empire-stijl, circa 1900, 98 × 66 × 61 cm

Hamerprijs: € 250