Lotnummer: 1301

Hollandse School: ruiter in landschap met molen bij maanlicht, olieverf op doek, niet gesigneerd, circa 1900 -verfverlies-, 45 × 35 cm

Hamerprijs: € 85

Lotnummer: 1302

Johan Heinrich Neuman (1819-1898), portret van Maria Emalia Bosch (1843-1863), olieverf op doek, r.b. gesigneerd en gedateerd f.1863 -gedoubleerd-, 89 × 70 cm

Hamerprijs: € 2300

Lotnummer: 1303

Paar gepatineerd bronzen kandelaars met vergulde acanthusbladeren onderaan de stam, staand op drie klauwpoten, Frankrijk, tweede helft 19e eeuw, 39 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 1304

Gipsen sculptuur: bokkenrijdende putti, eerste helft 20e eeuw -enkele kleine schades-, 50 × 45 × 16 cm

Hamerprijs: € 95

Lotnummer: 1305

Houten kastje met inlegwerk, lade en twee deurtjes, vermoedelijk Zuid-Duitsland/Italië, 19e eeuw -sporen van de tand des tijds-, 95 × 88 × 44 cm

Hamerprijs: € 375

Lotnummer: 1306

Grote kristallen kroonluchter met twaalf tweelichts armen en acht lampen aan bovenzijde, 135 × Ø 100 cm

Hamerprijs: € 1700

Lotnummer: 1307

Grote verguld bronzen kolompendule, met diverse palmet- en laurierranden en op het basement een mascaron van Selene, adres: Auguste Marchandy bronzier à Paris, het uurwerk gemerkt [Claude] Hémon, circa 1820, 64 × 30 × 20 cm

Richtprijs: € 2000-3000

Lotnummer: 1308

Hollandse School: 'Vigilante', trompe l'oeil met brieven, inkt op papier, aan onderzijde gesigneerd Hendrik Kremer scripat 1782 (7D-5M) -defect aan rechterzijde-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 32,5 × 40,5 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 1309

Ovale mahonie spinnenkoptafel, Willem III, inclusief twee tussenbladen van later datum, 75 × 138 × 110 cm

Hamerprijs: € 80

Total images: 9
Total images: 9
Lotnummer: 1310

Zes mahonie stoelen met messing biezen, de gebronsd houten rugregel in de vorm van pijlen en boog met adelaar erboven, de kapregel en de drie zijden onder de zitting hebben ingelegde florale motieven, staande op klauwpootjes, directoire -enkele kleine delen messing ontbreken, lichte gebruikssporen-, 88,5 × 45 × 46 cm

Hamerprijs: € 2500

Lotnummer: 1311

Turks zijden tapijt -sleetse plek-, 300 × 200 cm

Hamerprijs: € 260

Lotnummer: 1312

Amsterdams staand horloge in noten en wortelnoten kast, staand op klauwpoten, de wijzerplaat met aanduiding van uren, minuten, seconden, kalender en maanstand, voorzien van wekkerwerk en slagwerk op uren en halfuren, de messing wijzerplaat met verzilverde cijferring, voorzien van gegoten hoekstukken, voorstellende de vier jaargetijden, gesigneerd Jan Tinkingh (Jan Tenking), Amsterdam, circa 1740, hoogte circa 285 cm

Richtprijs: € 4000-6000

Lotnummer: 1313

Gravure met plattegrond van de stad Groningen, door Frans Hogenberg, 1575 en/of 1657, 33,5 × 45 cm

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 1314

Gegraveerde landkaart: 'Noordt Hollandt. (op het westen gericht). Fredrick de Wit excudit. Circa 1684, oudgekleurd, 45 × 55 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 1315

Paar pendant portretten van een man en een vrouw, olieverf op doek, niet gesigneerd, Engeland, circa 1870 -portret van de man kleine barstjes in de verf, beide met een beetje craquelé-, 30,5 × 25,5 cm

Hamerprijs: € 375

Lotnummer: 1316

Driedelig zamak en aardewerk pendulestel, circa 1900, hoogte 50 cm

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 1317

Hardhouten commode, de twee kleine en drie grote lades met messing beslag, Nederlands-Indië, 19e eeuw, 71 × 95 × 46 cm

Richtprijs: € 800-1200

Lotnummer: 1318

Twee paar verguld messing wandlusters: één paar tweelichts, het andere paar éénlichts, alle rococo-stijl, 20e eeuw, circa 27,5 cm hoog

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 1319

Twee aquatinten: 'Gezigt van een Kaffersche woonplaats, aan de zuidkust van Afrika', en 'Bijeenkomst van den Hoog ed. Gestr. Heer Generaal J.W. Janssens, etc.', uitgegeven door Evert Maaskamp, 1810 -beetje verkleurd-, 30 × 42 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 1320

Hendrikus Elias Roodenburg (1895-1987), zicht op Rheden, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 61 × 91 cm

Hamerprijs: € 375

Lotnummer: 1321

Gegraveerde landkaart: 'Nieuwe kaart van Suriname, vertonende de stromen en land-streken van Suriname, Comowini, Cottica en Marawini . met naauwkeurige aanwijzinge van alle de steden, sterktens en plantagien'. Amsterdam, J. Ottens, circa 1715, oudgekleurd. De Joodse plantages rondom het 'Ioods dorp en sinagoge' worden duidelijk aangegeven, 40 × 50 cm

Hamerprijs: € 1100

Lotnummer: 1322

Antonius Bernardus Dirckx (1878-1927), twee schilderijen: bloementuinen, olieverf op paneel, l.o. en r.o. gesigneerd -craquelé-, 20 × 30 cm

Hamerprijs: € 375

Lotnummer: 1323

Vermoedelijk Wilhelmus Lammers (1857-1913), kippen op boerenerf, olieverf op paneel, l.o. gemonogrammeerd, 15 × 18 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 1324

Messing kandelaar op driehoekige voet met drie klauwpootjes, Spanje, eind 17e/18e eeuw, 35 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 1325

Mahonie hoekkastje met tandlijst en roffeldeurtje, Hollands, Louis Seize -defecten aan tandlijst en fineer, pootje aan achterzijde gerepareerd- 86 × 48 × 48 cm

Hamerprijs: € 110

Lotnummer: 1326

Damesfauteuil met rijk gestoken goudkleurige rug en onderstel, het rug- en zitkussen bekleed met geblokte stof, Louis Seize-stijl, 19e eeuw -lakwerk sleets-, 78 × 62,5 × 62 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 1327

Gerard Voorduin (1830-1910), 'Het fregat 'Adolf' met stoomvermogen neemt bij Dungeness de loods over', olieverf op doek, r.o. gesigneerd, verso met notitie en gedateerd 1867 -restauraties, gedoubleerd-, het schilderij wordt genoemd in de Pieter Scheen, 49,5 × 69,5 cm

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 1328

Wortelnotengefineerde eendeurs porseleinkast, Louis Quinze, 220 × 120 × 50 cm

Richtprijs: € 600-800

Lotnummer: 1329

Porseleinen serviesgedeelte met polychroom strooibloemdecor, uitvoering KPM, Berlijn, eerste helft 19e eeuw, bestaande uit: zes borden met opengewerkte rand, sauskom met lepel, en vier diverse dienschotels -enkele kleine chips-, grootste dienschaal Ø 31 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 1330

Zes Chinees porseleinen serviesdelen met blauw-wit decor van herten en kippen, Kangxi gemerkt en gemonogrammeerd SIX, modern, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, grootste Ø 26,5 cm

Hamerprijs: € 650

Lotnummer: 1331

Negen glazen met geslepen kelk en knoop in de stam, waarvan drie donkergroene, eerste helft 19e eeuw, 12,5 × Ø 8 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 1332

Paar vuurvergulde bronzen kandelaars, Frankrijk, eind 19e eeuw, 25 × Ø 14 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 1333

Vier tinnen gortkokers en twee tinnen tabakspotten -één tabakspot met gescheurd deksel-

Hamerprijs: € 85

Lotnummer: 1334

Kaart van Nederland: 'Comitatus Hollandiae', ingekleurde kopergravure, Balthazaro Florentino a Berckenrode, 1629, 40,5 × 52,5 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 1335

Peter J. Sterkenburg (1955-2000), zeilbootjes bij een havenhoofd, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 28,5 × 38,5 cm

Hamerprijs: € 850

Lotnummer: 1336

Hollandse School: botters op ruwe zee bij molen, olieverf op paneel, r.o. onduidelijk gesigneerd, 17,8 × 24 cm

Hamerprijs: € 110

Lotnummer: 1337

Everhardus Koster (1817-1892), landschap met Hollandse lucht, inkt en potloodtekening, r.o. gesigneerd, 10 × 17,5 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 1338

Vier kopergravures: gezichten op Franse buitenhuizen, afkomstig uit Description des Nouveaux Jardins de la France et ses Anciens Chateaux, naar ontwerp van Constant Bourgeois, begin 19e eeuw, 22 × 30 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 1339

Vier kopergravures: gezichten op Franse buitenhuizen, afkomstig uit Description des Nouveaux Jardins de la France et ses Anciens Chateaux, naar ontwerp van Constant Bourgeois, begin 19e eeuw, 17 × 23 cm

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 1340

Kwartrond eiken hoekkastje met gecanneleerde zijstijlen en biesintarsia in de deur, Louis Seize-stijl en mogelijk periode -geen sleutel, kast dient aan de muur bevestigd te worden-, 86 × 44 × 44 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 1341

Gerardus Dominicus Hoogendoorn (1892-1948), portret van Henriëtte Constance Momma (1885-1960), olieverf op doek, l.o. gesigneerd, verso getiteld, 62,5 × 47 cm

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 1342

Herman Jacob Slothouwer (1809-1885), portret van Debora Johanna Wagner-de Bruijn, pastel op papier, l.o. gemonogrammeerd, tweede kwart 19e eeuw, 49 × 37 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 1343

Lage mahonie breistoel op wieltjes, 19e eeuw, 88 × 60 × 56 cm

Richtprijs: € 60-80

Lotnummer: 1344

Bronzen lectuurhouder met reliëfdecor van Pan en renaissance motieven, aan onderzijde onduidelijk gemerkt, tweede helft 19e eeuw, 34 × 42,5 × 18 cm

Hamerprijs: € 140

Lotnummer: 1345

Gravure Amsterdam: 'Amstel.lust.', Leon Schenk, circa 1720, 48 × 56 cm

Hamerprijs: € 170

Lotnummer: 1346

Hollandse School, paar ovale pendantportretten: Angela Alexandra van der Niepoort (1774-1814), en haar eerste man David Joan van den Burgh (1769-1800), beide olieverf op doek, beide niet gesigneerd, met verso annotaties -gedoubleerd, enkele inschilderingen, vernis verkleurd- 36 × 29 cm

Hamerprijs: € 1300

Lotnummer: 1347

Ovale mahonie kapspiegel met klein vakje in de voet, tweede helft 19e eeuw, 73 × 66 × 25 cm

Richtprijs: € 60-80

Lotnummer: 1348

Notenhouten commode met gecontourneerd blad, 18e eeuw -defecten-, 80 × 94 × 50 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 1349

Verguld bronzen kroonluchter, de vijf armen elk met twee lichtpunten gedragen door vrouw, op de stam drie putti, 85 × Ø 70 cm

Hamerprijs: € 500

Lotnummer: 1350

Paar ananasvormige kristallen dekselcoupes staande op vierkante voeten en een geslepen kristallen coupe op ronde voet, alle 19e eeuw -enkele lichte gebruikssporen-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, hoogte dekselcoupes 26 cm, coupe 19 × Ø 21,5 cm

Hamerprijs: € 130