Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

Lotnummer: 1390
Veiling Zondag 19 September 2021

Henriëtte Ronner-Knip (1821-1909), moederkat met vier kittens, olieverf op paneel, gesigneerd, verso gelabeld '282' -klein plekje verfverlies-, 32 x 45 cm

Veilingresultaat: € 23040

Lotnummer: 366

Twee tinnen eikeltjeskannen, één gemonogrammeerd MDB en gemerkt London, 18e eeuw, de ander bodemvondst, herkomst: erven privécollectie antiquair W. van Bokhoven (1915-1983), Delft, 28 cm

Veilingresultaat: € 4096

Lotnummer: 241

Albasten canopische vaas, voor het bewaren van de longen, het deksel in de vorm van een bavianenkop, uitbeeldend de god Hapy, Egypte, Nieuwe Rijk, 18e/19e dynastie, 1550-1189 v.Chr. -oude teerresten binnenzijde, gat in bodem, minuscuul chipje bij de linkerwenkbrouw en bij de rand van de vaas-, herkomst: erven privécollectie antiquair W. van Bokhoven (1915-1983), Delft, 36 Ø19 cm

Veilingresultaat: € 8960

Lotnummer: 174

Ablade Glover (1934), geabstraheerd marktgezicht met kramen en figuren, olieverf op doek, gemonogrammeerd, vermoedelijk circa 1990, 61 x 76,5 cm

Veilingresultaat: € 6016

Lotnummer: 58

Vijfdelig Chinees porseleinen kaststel met bamboe-stijl reliëf, gedecoreerd met drie verschillende decors: bovenste band met bloem- en insectendecor, middelste band met doorlopend rivierlandschapsdecor, en de onderste band met karperdecor, Kangxi -trompetvaas met haarlijn, dekselvaas met randchip, dekselvaas met randchipje, deksel met randchip, en deksel met randchipje op de binnenrand-, 29 x Ø 12 cm

Veilingresultaat: € 8320

Lotnummer: 4504
Veiling Zondag 27 Juni 2021

Gruppo Np2 (1962): acht koperen reliëfpanelen met abstracte voorstellingen, één paneel gesigneerd 'Gruppo Np2, Torino Italia Nerone . Patuzzi', ander paneel gedateerd 1970, 215 x 296 x 7 cm

Veilingresultaat: € 12160

Lotnummer: 4054
Veiling Zondag 27 Juni 2021

Samuel Klinkenberg (1881-1970), buulbuul, gezwart hout, gesigneerd in de voet, circa 1918 -miniem chipje van kuif, volgrecht van toepassing-, 24 cm

Veilingresultaat: € 16640

Lotnummer: 2470
Veiling Zondag 27 Juni 2021

Gesneden eiken beeld: Madonna met kind, met resten van polychromie, gotische stijl, herkomst: erven privécollectie antiquair W. van Bokhoven (1915-1983), Delft, 34 x 12 x 8 cm

Veilingresultaat: € 6016

Lotnummer: 482
Veiling Zondag 27 Juni 2021

Kleine steengoed baardmankruik met vijf portretmedaillons, verticale acanthusbladeren, en inscriptie: 'Des Heren wart bleift in Ewickheit', Keulen, circa 1570, herkomst: erven privécollectie antiquair W. van Bokhoven (1915-1983), Delft, 15 Ø11 cm

Veilingresultaat: € 4224

Lotnummer: 147
Veiling Zondag 27 Juni 2021

Drie Japans porseleinen peervormige Imari verte flessen met diepe cartouches: kippen, pioenroos, en kip met figuur, 17e eeuw -twee met haarlijnen waarvan één fles met gerestaureerde standring en chipje van een bloemblad-, 23 x Ø 10 cm

Veilingresultaat: € 4992

Lotnummer: 4349
Veiling Zondag 18 April 2021

Loosdrechts biscuit portretbuste van Michiel Adriaenszoon de Ruyter, naar prent van J. Houbraken, op porseleinen zuilvormig basement met groene cannelures en vergulde biezen, gemerkt in onderglazuur blauw: M.O.L*, 1782-1784 -enkele minieme schilfers-, een vergelijkbaar exemplaar uit de collectie van het Rijksmuseum Amsterdam staat afgebeeld in W.M. Zappey, A.L. den Blaauwen e.a. 'Loosdrechts porselein 1774-1784', uitg. Waanders, Zwolle, 1988, pag. 294, 23,5 x 10,5 x 8,5 cm

Veilingresultaat: € 7040

Lotnummer: 4161
Veiling Zondag 18 April 2021

Paar vuurvergulde vijflichts kandelabers, gedragen door gepatineerd bronzen Nikè, staand op ronde basementen met palmetdecor, Charles Dix, 78 x 23 x 23 cm

Veilingresultaat: € 21760

Lotnummer: 201
Veiling Zondag 18 April 2021

Paar balustervormige Chinees porseleinen bedekte vazen met blauw-witte decors van lange lijzen en zotjes in tuin, Kangxi -deksels verschillend-, 20 cm

Veilingresultaat: € 8960

Lotnummer: 91
Veiling Zondag 18 April 2021

Yixing theepot, het deksel met tempelleeuw met opengewerkte bal en appliques van kostbaarheden, de buik met ingekerfde tekst: 'Tussen de bergen, wind en maan', gesigneerd Mao Zhong, 18e/19e eeuw -enkele kleine restauraties-, 11 x 19 x 9,5 cm

Veilingresultaat: € 16640

Lotnummer: 4293
Veiling Zondag 7 Februari 2021

Vijfdelig Loosdrechts porseleinen kaststel met opengewerkte halzen en deksels, voorzien van polychrome decors van figuren en kinderen, onduidelijk gemerkt in onderglazuur blauw: MOL en ingekrast: M:OL en M.O.L., 1778-1782 -hals van één van de buitenste vazen gerestaureerd, één deksel gerestaureerd, twee deksels van later datum, middelste vaas met kleine restauratie aan voet-, herkomst: Collectie J.N. Noothoven van Goor, veiling Mak van Waay, november 1979, Collectie B. Houthakker (1884-1963), Collectie C. Willems (1926-1999), en Salomon Stodel Antiquités, Amsterdam, conditie op aanvraag, 28 x 14 x 12 cm

Veilingresultaat: € 11520

Lotnummer: 4075

Grote hexagonale tegel met turquoise glazuur en zwart schelpendecor, waarschijnlijk Ottomaans Syrië, tweede helft 16e eeuw -randchips-, conditie op aanvraag, 26 x 28,5 cm

Veilingresultaat: € 55040

Lotnummer: 4036

Marius Bauer (1867-1932), 'Onder de palmen', aquarel, gesigneerd, herkomst: E.J. van Wisselingh & Co, inventarisnummer 4808, tentoongesteld Stedelijk Museum Amsterdam, 1933, conditie op aanvraag, 60 x 48 cm

Veilingresultaat: € 8960

Lotnummer: 2184

Reinier Lucassen (1939), 'Vrouw in extase', olieverf op doek, verso gesigneerd en gedateerd '72-'73 -volgrecht van toepassing-, conditie op aanvraag, 202 x 171 cm

Veilingresultaat: € 10880

Lotnummer: 1001

Groninger zilveren beker met gegraveerde voorstellingen van de drie standen met randteksten: 'ICK BIDDE VOR DI', 'ICK ARBEID VOR DI', en 'ICK STRIDE VOR DI', met doornenband gekranste en gewelfde voet met geciseleerde banddecoratie, meesterteken: IHB, 17e eeuw, gewicht 195 gram, conditie op aanvraag, 13.5 x 8Ø cm

Veilingresultaat: € 9600

Lotnummer: 83

Chinees porseleinen knobbelvaas met blauw-wit decor: hagedis, vlinders, kikker en bloemen, transition -hals gerestaureerd-, conditie op aanvraag, 36 x Ø20 cm

Veilingresultaat: € 5376