Catalogus zondag 21 april 2024 Veilinghuis Peerdeman

Nr.Omschrijving Hamerprijs
1001Chinees porseleinen famille rose schotel met centraal decor van twee vogels op tak, daaromheen bloemen en kostbaarheden, Yongzheng/Qianlong, Ø 28,5 cm€ 800
1002Chinees porseleinen famille rose bord met floraal decor, 18e eeuw -chips en haarlijn-, Ø 22,5 cm€ 60
1003Paar Chinees porseleinen famille rose kommen met feniks- en tuindecor, beide gemerkt, 19e/20e eeuw -randschilfers-, 6 × 13,5 cm€ 230
1004Zes Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met polychroom landschapsdecor en deels vergulde rand, vroeg Qianlong -defecten-, Ø schotel 11,5 cm€ 3000
1005Chinees porseleinen famille rose bord met bloemenmanddecor, aan achterzijde een rand met golven, gemerkt met artemisiablad, Guangxu -randchipjes, bakfout in standring-, Ø 21,5 cm€ 550
1006Chinees porseleinen kom en schotel met famille rose decor van twee figuren uit de Wu Shuang Pu, Daoguang zegelmerk en periode -kommetje met gefixeerde haarlijnen, schoteltje met haarlijn en minieme randschilfer-, 6,5 × Ø 14 cm€ 550
1007Drie Chinees porseleinen famille rose borden met decor van bladeren, bloemen, vogels en vlinders, Qianlong -alle met randchips-, Ø 22,5 cm€ 500
1008Vier Chinees porseleinen famille rose kommetjes en schoteltjes met decor van westerlingen in haven, naar voorbeeld van Meissen, 18e eeuw -defecten-, schoteltje Ø 11,5 cm€ 650
1009Chinees porseleinen encre de Chine theeservies met decor van de godin Juno, bestaande uit: theepot, theebus, melkkan, vijf koppen en één schotel, Qianlong -defecten-, theepot 13 × 19 × 11 cm€ 500
1010Twee Chinees porseleinen Amsterdams bont kommetjes en schoteltjes met decor van 'Het wonder van Zaandam'; een stier die schrikt van een vliegerende jongen, doodt een boer en zijn hoogzwangere vrouw, maar het kind komt levend ter wereld, onderop de datum 29 augustus 1647 -één kopje en beide schotels gelijmd, andere kopje met schilfers, één schotel wat kleiner en licht afwijkend van decor, set mogelijk samengesteld-, Ø 11,7 cm€ 900
1011Chinees porseleinen vaas met famille rose figurendecor, met draken en tempelhonden, Kanton, tweede helft 19e eeuw, 43 × Ø 25 cm€ 800
1012Palissander Chinees plantentafeltje met natuurstenen blad, 47 cm hoog, blad Ø 28 cm€ 110
1013Paar Chinees porseleinen famille rose borden met decor van bloemenmand, 18e eeuw -enkele minieme randschilfers- Ø 22,5 cm€ 325
1014Paar Chinees porseleinen ovale famille rose schaaltjes op hoge rand, het decor met personen op terras, Tongzhi zegelmerk en periode, aangekocht bij Christie's, veiling 19-11-1996, lot 180 -slijtage aan het glazuur-, 19 × 15 × 6 cm€ 1000
1015Paar Chinees porseleinen diepe borden met famille rose decor van vogels op bloementakken, Qianlong -beide met randschilfertjes, één met een wat grotere chip-, Ø 22,7 cm€ 1100
1016Chinees porseleinen famille rose kom met decor van hanen op rots, bloemen en een vleermuis, Daoguang zegelmerk en mogelijk periode -randchips-, 9,5 × Ø 23,5 cm€ 750
1017Chinees porseleinen famille rose bord met decor van pioenrozen en vlinder, Qianlong -haarlijnen-, Ø 22 cm, en Chinees porseleinen bordje met famille rose floraal decor, Qianlong -randchipje-, Ø 19 cm€ 450
1018Drie Chinees porseleinen famille rose kommetjes en schoteltjes met bloemdecor, Yongzheng -de drie schoteltjes en een kommetje met haarlijn-, 4 × Ø 11,5 cm€ 650
1019Chinees porseleinen famille rose trekpotje met bloem- en honddecor, 18e eeuw -schilfers-, 10,5 × Ø 8,5 cm€ 425
1020Paar Chinees porseleinen borden met famille rose decor: vrouw met hert en zotje, één bord gemerkt, 19e/20e eeuw -één bord met stervormige barst-, Ø 22,5 cm€ 100
1021Chinees porseleinen famille rose bedekte pot met bloem- en bamboedecor, 19e eeuw -chips langs de rand en slijtage aan het decor-, 22 × 21 cm€ 300
1022Chinees porseleinen vaas met qianjiang cai decor van figuren op terras en karakters, begin 20e eeuw, 42 × Ø 20 cmNot sold
1023Houten plantentafel met gesneden bloesemdecor en natuurstenen blad, China -gelijmd-, 52 × 32 × 32 cm€ 90
1024Chinees porseleinen famille verte bord met decor van figuren in tuin, gemerkt met blad, 19e/20e eeuw, Ø 23,5 cm€ 250
1025Paar Chinees porseleinen kommen met Amsterdams bont decor: vogels tussen bloemen en bloemenmanden, binnenin een klein landschapje met visser, 18e eeuw -haarlijn-, 7 × Ø 14,5 cm€ 250
1026Chinees porseleinen famille verte kom met floraal decor en bladvormige cartouches, Chenghua gemerkt, Kangxi, Ø 15,5 cm€ 700
1027Twee Chinees porseleinen gemberpotten met famille verte bloemdecor, 17e/18e eeuw -randdefecten-, hoogte 13 cm€ 190
1028Chinees porseleinen famille verte pot met floraal decor, Kangxi, 16 × Ø 20 cm€ 450
1029Vier Chinees porseleinen Amsterdams bont kommetjes en schoteltjes met bloemenmanddecor, 18e eeuw -twee schoteltjes met een haarlijn-, 3,5 × Ø 10 cm€ 170
1030Vier Chinees porseleinen melk-en-bloed borden met tuindecor, Kangxi -enkele randschilfers, één bord met haarlijn-, Ø 21,5 cm€ 450
1031Gecraqueleerde Chinees porseleinen schotel met ijzerrood decor van een feniks tussen bladranken, eind 19e eeuw, Ø 40 cm€ 500
1032Staande houten Boeddha met mozaïek belijmd, Birma, 20e eeuw -slijtage-, 123 cm€ 180
1033Notenhouten vierdeurs boekenkast met gestoken beelden en aan onderzijde panelen met decors van figuren en dieren, circa 1900, 220 × 220 × 58 cm€ 900
1034Acht Chinees porseleinen borden met Imari bloemdecor, Qianlong -haarlijnen en chips-, Ø 23,5 cm€ 210
1035Vijfdelig Japans porseleinen Imari kaststel met decor van ossen bij huis, 18e eeuw -één deksel gerestaureerd, enkele haarlijnen-, hoogte 24 cm€ 450
1036Zes Chinees porseleinen Imari halfdiepe borden, decor: vogels in een vijver met lotus, 18e eeuw -chipjes, één bord met haarlijn in de bodem-, Ø 22,3 cm€ 550
1037Paar Chinees porseleinen Imari halfhoge kommetjes en schoteltjes met floraal decor, 18e eeuw -één kom met barst, één schotel met haarlijn, de ander met randchip-, 7 × Ø 14 cm€ 180
1038Paar Japans porseleinen Imari verte steelvazen met prunusdecor, 18e eeuw -één met halsrestauratie en grote chip aan onderzijde de ander met kleine randschilfers-, hoogte 24 cmNot sold
1039Drie Chinees porseleinen Amsterdams bont kommetjes en schoteltjes met bloemenmanddecor, eerste helft 18e eeuw -één kommetje met haarlijn-, 3,5 × Ø 10 cm€ 130
1040Zes Chinees porseleinen Imari borden, decor: vogel op stok, 18e eeuw -haarlijnen en chips-, Ø 22,8 cm€ 325
1041Vijf diverse Chinees porseleinen Amsterdams bont kommen, 18e eeuw -enkele chipjes, glazuurschilfers en haarlijnen-, grootste 7 × Ø 15 cm€ 230
1042Acht Chinees porseleinen borden met polychroom strooibloemdecor omgeven door guirlandes, 18e eeuw -twee met haarlijn, alle met chips-, Ø 23 cm€ 260
1043Driedelig porseleinen famille rose kaststel met hanendecor, bestaande uit: twee trompetvazen, en een dekselvaasje -gelijmd, haarlijnen, knop van deksel ontbreekt-, uitvoering Samson, Frankrijk, 19e eeuw, hoogte dekselvaas 23 cmNot sold
1044Vijfdelig Chinees porseleinen famille rose kaststel met decor van twee fazanten tussen pioenrozen, Qianlong -deksels zitten geplakt met plakgum, één dekselvaas met haarlijn in de hals, de randen van de trompetvazen zijn licht gerestaureerd of bijgekleurd-, hoogte 23 cm€ 2700
1045Vier Chinees porseleinen capucijner kommetjes en zes schoteltjes met blauw-wit decor: twee kraanvogels bij boom, 18e eeuw -één schoteltje met chipje en haarlijn-, Ø 10 cm€ 425
1046Vierdelige Chinese lakwerk mimiset met bloemdecor in cartouches, 20e eeuw -kleine defecten-, grootste 61 × 56 × 41 cm€ 170
1047Witgeglazuurde keramische kom met donkerbruin gestileerd decor, Nishapur, Perzië, 10e eeuw -gerestaureerd, staat niet recht-, 8 × Ø 19,5 cmNot sold
1048Drie krisheften van nijlpaardtand, Sulawesi, op houten basementen -de lichte met chip van onderzijde-, 12,5 × 12 cm inclusief basement€ 280
1049Groengeglazuurde keramische kom met ingekraste decoratie, Perzië, laat 13e eeuw -gerestaureerd-, 9,5 × 25 cm€ 180
1050'Sari-ware' keramische kom met polychrome blad- en bloemmotieven, Noord-Perzië, 10e/11e eeuw -gerestaureerd-, 6,5 × Ø 17,5 cmNot sold
1051Keramische kom met groen-geel-bruin decor van vogels, Nishapur, Perzië, 10e eeuw -gerestaureerd-, 8,5 × Ø 19 cmNot sold
1052Klein terracotta kommetje met randtekst in het wit, Perzië -defecten-, 3 × Ø 6 cm€ 60
1053Geelgroengeglazuurde keramische kom met bruin gestileerd decor, Perzië, 10e-14e eeuw -gerestaureerd-, 6,5 × Ø 22 cmNot sold
1054Keramische kom met wit-bruin decor: florale motieven en een vogel in het midden, vermoedelijk Nishapur, Perzië, 11e eeuw -gerestaureerd-, 6,5 × Ø 19,5 cmNot sold
1055Twee krisheften, één van mammoet-ivoor, de bruinere van nijlpaardtand, Sumatra -de bruinere met chip van rugornament-, hoogte 12,5 cm inclusief basement€ 375
1056Glazen flesje met uitlopende lip en één oor -bodempatina binnenin-, 12 × Ø 9,5 cm€ 100
1057Keramische schotel met lusterglazuur en vogeldecor, Hispano-Moresque, 17e eeuw -enkele krasjes en randbeschadigingen-, 6 × Ø 30 cm€ 500
1058BWZG reliëfplaquette: man en vrouw met huis in de achtergrond en kruiken aan hun voeten, India of Perzië, vermoedelijk 19e eeuw, 10 × 10 cmNot sold
1059Ethiopisch handschrift met een bijbelfragment op perkament, 28 bladen in rode en bruine inkt, houten platten, met lederen etui, 19e eeuw. Met vier illustraties -een aantal bladen moeilijk leesbaar door watervlekken; lederen riempjes vervangen door wollen draden-, 6,8 × 5,2 cmNot sold
1060Rond metalen schild met deels goudkleurig reliëfdecor van vogels en Arabische teksten, Indo-Perzië, 19e eeuw, Ø 50,7 cm, herkomst: Galerie Des Arts, Breda, 2 april 1980€ 550
1061Paar bronzen Japanse tempelkandelaars in originele tomobako met opschrift, daarbij: messing tangetje en bakje voor lontjes -deksel defect, één ijzeren wig vervangen door hout-, kandelaars 76 × Ø 31 cmNot sold
1062Chinese marmeren Boeddha zittend op zetel, de voet op lotussteunen, Tang-stijl -defecten-, 41 × 20 × 13,5 cm€ 200
1063Mahonie commode met onder het blad één lade waaronder twee deuren geflankeerd door zuilen, staand op klauwpoten, Hollands, directoire -droogtescheuren in blad en flanken, defecten aan fineer-, 87,5 × 102,5 × 51 cm€ 250
1064Barometer op mahonie plank, tevens voorzien van alcoholthermometer met Réaumurschaal, adres: Bourjaunaux, Parijs, eerste helft 19e eeuw, 103 × 16 cm€ 120
1065Bakbarometer met timpaankap, biesintarsia en tinnen schaalplaten, gesigneerd Stoppani & Zoon, Amsterdam, circa 1800, 125 cm€ 260
1066Bakbarometer met tinnen schaalplaat in mahonie kast, adres: Roselli / Rose, Schiedam, tweede helft 20e eeuw, 130 × 23 × 10 cm€ 100
1067Houten modelschip op steun: driemaster Rhoda-Mary, 75 × 56 cm€ 130
1068Chinees bubinga klepbureau, de klep met automatisch uitschuivende steunen, twee lades waaronder twee deurtjes, de panelen met gesneden geluksmotieven -krasjes, slot ontbreekt-, eind 20e eeuw, 160 × 91 × 44 cm€ 100
1069Paar bronzen bustes: vrolijke oude man en vrouw, niet gesigneerd, 19e eeuw, op zuilvormige albasten basementen, 26 × 10,5 cmNot sold
1070Paar deels vergulde en deels gepatineerde bronzen kandelaars, staand op drie klauwpoten, Frankrijk, Charles Dix, 34 cmNot sold
1071Vijfdelig Delfts aardewerk kaststel met blauw-wit bloemdecor, de deksels met zittende honden, uitvoering De Vergulde Blompot, gemerkt PVB naar eigenaar Pieter Verburgh of schilder Paulus Verburgh, circa 1770 -glazuurslijtages en enkele restauraties-, 44 cm€ 1200
1072Driedelig Delfts aardewerk kaststel met blauw-wit bloemenvaasdecor, uitvoering De Porceleyne Schotel, 1764-1773 -geen deksels, chips en restauraties-, hoogste vaas 22,5 cm€ 100
1073Vier Delfts aardewerk bordjes met blauw-wit floraal decor, 18e eeuw -randschilfers en -chips-, Ø 19,5 cm€ 150
1074Delfts aardewerk vaas met blauw-wit decor: bloemen en vogels, met aan weerszijden een wapenschild -restauraties en defecten-, 17e/18e eeuw, 33 × Ø 24 cm€ 1400
1075Toegeschreven aan Pieter Symonsz. Potter (1597-1652), boereninterieur met vrouw, kind en hond, olieverf op paneel, niet gesigneerd -geparketteerd, enkele inschilderingen-, 41 × 53 cm€ 1000
1076Vier Delfts aardewerk borden met blauw-wit hanendecor, gemerkt, Augustijn Reygens voor In De Vergulde Boot, tweede helft 17e eeuw -één gerestaureerd-, Ø 22,5 cm€ 300
1077Enkele zeeslakkenschelpen en een fossiel€ 170
1078Glazen eierlamp met geëtste inscriptie, uitvoering Val St. Lambert, België, daarna waarschijnlijk geëxporteerd naar Cochin, India, door koopman S. Koder, circa 1900, 45 × Ø 24 cm€ 65
1079Kristallen éénlichts zakkroon, hoogte inclusief ophanging 109 × Ø 49 cm€ 120
1080Kroonluchter met kristallen pegels, zes interne lichtpunten, en zes externe lichtpunten gedragen door messing adelaars, 100 × Ø 55 cm€ 150
1081Zeslichts kroonluchter met kristallen pegels, omringd door messing guirlandes, 70 × Ø 30 cmNot sold
1082Bronzen beeldje: kopie naar de Venus van Milo, niet gemerkt, 19e eeuw, 30 cmNot sold
1083Leopold Harzé (1831-1893), 'Gros René', brons, gesigneerd, de voet met tekst: Mon Dieu! Qu' a tes appas je suis accoquine', Brussel, hoogte 28 cm€ 180
1084Bronzen beeld: vrouw met twee kinderen, niet gesigneerd, 20e eeuw, 27 cm hoog inclusief zwart marmeren basementNot sold
1085Jos Oehlen (1953), 'Bankje', brons, l.a. gemonogrammeerd, 12 × 27 × 17 cmNot sold
1086Bronzen beeld: de overwinning, gemonogrammeerd TV, met gietersmerk: Schmäke Düsseldorf, 20e eeuw, 26 × 21 × 15 cm€ 150
1087Jos Oehlen (1953), 'Danseres', brons, l.a. gemonogrammeerd, 70 × 15 × 8 cm€ 1000
1088Bronzen beeld: jonge vrouw met mand, niet gesigneerd, 20e eeuw, 42,5 cm hoog inclusief rood marmeren basementNot sold
1089Mogelijk Paul Elshout (1949-2018), staande man met zijn uitgerukte hart in zijn opgeheven rechterhand, brons op natuurstenen basement, gemonogrammeerd P.E., hoogte inclusief basement 61 cmNot sold
1090Eppo de Haan (1949), halfgelaat, brons, gesigneerd, 15,5 cm hoog€ 450
1091Pieter E. Stolp (1920-2002), fantasiewezen, keramisch object met ijzerdraad -enkele barstvormige bakfouten in basement-, 52 × 18 × 16 cmNot sold
1092Jos Oehlen (1953), 'Dansers', brons, r.a. gemonogrammeerd en op onderzijde met stift gesigneerd, 33 × 37 × 8 cmNot sold
1093Pieter E. Stolp (1920-2002), 'Liefde en Geborgenheid', brons, 44 × 15 × 12 cm€ 250
1094Eiken boekenkast opgebouwd uit vijf beglaasde delen, een basement met lade en een topstuk met opstaande rand, model Lebus Book Case, uitvoering Lebus, Engeland, jaren '20-'30 -gebruikssporen, een deur los-, 218 × 88 × 42 cmNot sold
1095Diverse schelpen, waaronder grote zeeslakken€ 110
1096Delfts aardewerk lampvoet met molen- en havendecor in cartouches omgeven door bloemen, met messing monturen en stoffen kap, midden 20e eeuw, 75 cm€ 80
1097Palissandergefineerde speeltafel, tweede helft 19e eeuw -groen laken recentelijk vervangen-, 77 × 92 × 46 cm€ 180
1098Barometer en contrabarometer in mahonie kast met tinnen schaalplaten, tevens voorzien van alcoholthermometer met Réaumur- en Fahrenheitschalen, adres: Anthony Christoffel Reballio, Rotterdam, laatste kwart 18e eeuw, 120 × 31 × 10 cm€ 400
1099Barometer op mahonie plank bekroond door verguld bronzen lauwerkrans, tevens voorzien van alcoholthermometer met Celsius- en Réaumurschaal, adres: Bodeur, Parijs, tweede kwart 19e eeuw -kwikkolom met luchtbellen en te laag peil-, 103 × 12 cmNot sold
1100Koloniale houten kist met ajourgezaagd messing beslag, in het interieur één zijvak op onderstel van later datum, 18e/19e eeuw -één scharnier defect, geen sleutel aanwezig-, hoogte zonder onderstel 34 × 87,5 × 41 cmNot sold
1101Twee mahoniehouten modellen in vorm koepel met beltoren, onderste deel met een deurtje, vervaardigd uit diverse houtsoorten, modern, 65 × Ø 27 cm€ 600
1102Wortelnoten kruisvoetkabinetje, de bovenkast met twee deuren waarin ieder een halve ster ingelegd, het onderstel met gedraaide poten verbonden door regel -lichte scheurvorming in het fineer van de deuren, slijtage aan de bovenrand-, 152 × 108 × 54 cm€ 375
1103Eiken driedeurs breakfront linnenkast, begin 20e eeuw -zonder sleutel-, 220 × 218 × 64 cmNot sold
1104Deels mahoniegefineerd eiken staand horloge, de polychroom beschilderde wijzerplaat met bloemen- en landschapsdecor, Engels, 19e eeuw -gebruikssporen, zonder ketting-, hoogte 238 cmNot sold
1105Barometer in eiken kast, tevens voorzien van kwikthermometer, adres: Philip Harris Ltd., Birmingham, midden 20e eeuw, 122 × 18 × 15 cm€ 80
1106Witte porseleinen kom met blauwe gekroonde 'W' onder Griekse rand, Doornik (Tournai), circa 1815-1830, deze kom is een deel van het servies dat Koning Willem I heeft besteld voor zijn Brusselse paleizen -kleine defecten-, 14 × 30 cm€ 180
1107Mahonie klapbuffetje, met onder het blad een tinnen spoelbak en twee klapbladen, daaronder twee kleine lades en een roffeldeur, het geheel met verguld bronzen beslag, Hollands, transition -kleine fineerschades-, maten ingeklapt 85 × 75 × 55 cm€ 500
1108Vergulde en groengelakte houten kroonluchter, Frankrijk, 19e eeuw -gebruikssporen-, circa 55 × Ø 85 cm€ 270
1109Delfts aardewerk pauwenschotel, de Porceleyne Claauw, en bord Delfts aardewerk bord met chinoiseriedecor, 18e eeuw -randschilfers-, Ø 36 cm€ 80
1110Vierdeurs eiken broodkast, 17e/18e eeuw, 181 × 110 × 60 cm€ 850
1111Paar naaldhouten ornamenten: pijnappels, 33 × 13 × 13 cm€ 170
1112Kleine eiken secretaire, Engeland, 18e eeuw -restauraties-, 100 × 80 × 50 cm€ 190
1113Notenhouten kist met intarsia: bloemen en zuilen, het interieur met acht lades en een afsluitbaar vak, met vier losse bolpoten, Oostenrijk, circa 1700 -met beschadigingen-, 52 × 128 × 62 cmNot sold
1114Ikat met dierendecor -sleetse plekken- en ikatfragment met figurendecor, 114 × 122 en 96 × 41 cmNot sold
1115Turkmeense of Oezbeekse geborduurde doek Suzani Bochara met bloemmotieven in zijde -vlekkerig, verkleuring, kleine scheurtjes-, 230 × 185 cm€ 300
1116Notengefineerde porseleinkast met hoge deuren waaronder een lade met gebogen front, staand op bolklauwpoten en bekroond door gesneden ornament met slang, 238 × 186 × 47 cmNot sold
1117Uitgebreid Chinees porseleinen serviesgedeelte met blauw-wit bloemdecor, en deels met capucijner rand, Qianlong, bestaande uit: 26 dinerborden, negen diepe borden, zes dessertbordjes, zeven papbordjes, drie saucières, twee bedekte schaaltjes op onderschotels, bladvormig schaaltje met oor, zes platte dienschalen, twee diepe dienschalen, en één zoutschaaltje -enkele delen gelijmd, alle met defecten, waaronder haarlijnen en chips-, grootste dienschaal Ø 26 cm€ 2100
1118Bronskleurige metalen zuilvormige tafellamp met kap, hoogte inclusief kap 91 cm€ 45
1119Mahonie bijzettafel op gecanneleerde driespantpoot, 19e eeuw, 74 × Ø 74 cmNot sold
1120Zuilvormige zwarte metalen lampvoet met zilverkleurige accenten en geplisseerde kap, hoogte inclusief kap 102 cm€ 40
1121Eiken klaptafel, het blad met opstaande rand, staand op gedraaide poten -gebruikssporen, kleine defecten-, 60 × Ø 60 cmNot sold
1122Houten schaaktafeltje, gefineerd met verschillende houtsoorten, met twee lades aan de voorkant en twee laatjes aan de zijkant, staand op gedraaide poten met tussenregel -gebruikssporen-, 66 × 64 × 44 cm€ 150
1123Chinese met leer overspannen houten kruik aan draagtouw, ingelegd met bagua-tekens, 19e eeuw, 35 ×14 cm€ 75
1124Afrikaanse bronzen ring, gebruikt als geldeenheid, Mbole, Congo -gebruikssporen-, 10 × Ø 22 cm€ 130
1125Afrikaanse bronzen ring, gebruikt als geldeenheid, Mbole, Congo -gebruikssporen-, 12 × Ø 21 cm€ 100
1126Afrikaanse bronzen ring, gebruikt als geldeenheid, Mbole, Congo, jaren '60 -deukjes en gaatje-, 15 × Ø 28 cm€ 120
1127Afrikaanse bronzen ring in de vorm van een enkelband met afbeelding van man en vrouw, gebruikt als geldeenheid of bruidsschat, 4 cm × Ø 17 cmNot sold
1128Afrikaanse bronzen ring en halve ring met decor van een vrouw, gebruikt als geldeenheid of bruidsschat -gebruikssporen-, halve ring: 20 × 9 × 12 cm€ 130
1129Vier stuks koperwerk met gegraveerde decors: drie cache-pots en één schaal, alle Islamitische wereld, 19e eeuw -deuken, grootste pot met gaten in bodem-, schaal Ø 38, 7 cm€ 40
1130Ovale neolithische granieten maalsteen, voor het malen van graan, Termit Massif, Niger, 5e millenium v.Chr., 34 × 30 cm€ 400
1131Eiken boekenkast met zes planken, en onderin verticale vakverdeling, 20e eeuw, 203 × 83,5 × 40,5 cm€ 200
1132Gezwarte houten armstoel met getorste spijlen en pinakels, gedecoreerd met renaissancemotieven, de rode bekleding met Latijnse tekstfragmenten uit Horatius, 129 × 65 × 62 cm€ 90
1133Paar groen lederen oorfauteuils, 100 × 80 × 80 cm€ 400
1134Perzisch kussen Kaskay -sleets-, 60 × 65 cm€ 50
1135Mahonie dienblad met gecontourneerde rand en staande op pootjes, 18e eeuw -restauraties-, herkomst: Yu & van Os, Amsterdam, 6 × 48,5 × 33 cm€ 80
1136Kaukasische bidsoumak, 147 × 80 cm€ 150
1137Ronde mahonie salontafel met geschulpte poot, Hollands, biedermeier, 54 × Ø 101 cm€ 120
1138Twee Chinese padoek bijzettafels, waarvan één met etagère, 20e eeuw -krasjes-, grootste 56 × 68,5 × 45,5 cm€ 120
1139Paar zitkussens bekleed met antieke Turkse soumaks, aangeschaft in Istanbul in 1971, 103 × 50 × 10 cm€ 200
1140Vierkante poef bekleed met Perzisch tapijtfragment Kamseh, aangeschaft in Istanbul in 1971, 64 × 51 × 22 cm€ 100
1141Gesneden en gepolychromeerd houten paneel: Shiva en een consort, India, 62 × 29 × 8 cmNot sold
1142Kaukasisch bidkleed Kazak met ingeknoopte datering, eind 19e eeuw -hoeken wat gerafeld-, 147 × 110 cm€ 950
1143Chinese hardhouten salontafel, de opengewerkte gesneden randen met gelukstekens, 20e eeuw -kleine defecten-, 48 × 107 × 107 cmNot sold
1144Drie Chinese hardhouten armstoelen met opengewerkte gesneden paneeltjes in de rugleuning, 20e eeuw -gebruikssporen-, 100 × 60 × 48 cmNot sold
1145Paar Chinese donkergebeitste iepen 'horseshoe chairs' met rotan bekleding, 19e eeuw -gebruikssporen, enkele defecten aan het rotan, beits sleets-, 96 × 56 × 46 cmNot sold
1146Kaukasisch soumakkussentje Leshgi met vogel- en dierendecor, 39 × 31 cm€ 120
1147Perzisch kussentje Belouche, 38 × 34 cmNot sold
1148Groot Deventer tapijt met floraal decor -gebruikssporen-, 490 × 400 cmNot sold
1149Wortelnoten schrijfmeubeltje met afneembaar schrijfkistje als bovenzijde en onderstel met drie lades, het geheel met gebogen front, 18e eeuw -vermoedelijk ooit met ornament aan de bovenzijde-, 92 × 61 × 32 cm€ 290
1150Map met circa 30 illuminatieprenten, voornamelijk stadsgezichten, 18e eeuw, alle circa 25 × 35 cm€ 2600
1151Romeyn de Hooghe (1645-1708) 'Entrée du Roy dans Dunquerque', 1658 of 1662. Ets naar A.Fr. van der Meulen, circa 1682. Op de voorgrond Lodewijk XIV te paard, die in een lange stoet op de stad Duinkerken afrijdt, op de achtergrond de stad en haven van Duinkerken, 32 × 131 cm -18 cm van het bovenste deel van de ets afgesneden, de legenda tot aan de plaatrand afgesneden-Not sold
1152Officierssabel in stalen schede, model M1852, -sleets- lengte 105 cm€ 140
1153Damasten tafelkleed, 137 × 197 cm, acht servetten 70 × 65 cm, en zes vingerdoeken 36,5 × 40 cm, dessin Vlinder, ontwerp Chris Lebeau, uitvoering Van Dissel, Eindhoven, begin 20e eeuw -vlekjes-€ 400
1154Damast tafellinnen met zwanendecor, uitvoering Van Dissel, Eindhoven, gemerkt VD, begin 20e eeuw, bestaande uit tafellaken, 270 × 160 cm, en zes servetten, circa 70 × 67 cm€ 500
1155Indonesisch zwaard met gestoken benen heft, midden Java, 19e eeuw, 75 cm€ 300
1156Maçonnieke ceremoniële ponjaard met parelmoer heft, de kling met symbolen uit de vrijmetselarij, de pareerstang en pommel met skull-and-bones motief, in schede -symbolen enigszins verweerd-, 71,5 × 9 cm€ 475
1157Testament, 1626, handgeschreven (32 regels) op perkament, 19 × 49 cm€ 95
1158Martinus Schouman (1770-1848), schepen op ruwe zee, aquarel, l.o. gesigneerd -roestvlekjes-, 16,5 × 23,5 cmNot sold
1159Marius Bauer (1867-1932), drie etsen: 'a quiet nook', no. 31, 'Cafe in Adrianople' no. 24, 'Merchants' no. 37, alle r.o. gemonogrammeerd, 7 × 14 cm€ 100
1160Paar glas-in-lood hanglampen, Tiffany-stijl, laatste kwart 20e eeuw -onderste decoratie van één lamp ontbreekt-, kap 50 × 40 cmNot sold
1161Paar bronzen signaalkanonnen op houten affuiten, met heraldisch wapen op de loop, gedateerd 1630, maar eind 19e/begin 20e eeuw -affuiten gammel-, lengte kanon 49 cm, totale grootte 30 × 70 × 35 cm€ 500
1162Beschilderd houten en stoffen model van een Spaans galjoen, circa 1900 -defecten- 76 × 70 × 36 cmNot sold
1163Bronzen signaalkanon op houten affuit, met heraldisch wapen op de loop, gedateerd 1630, maar eind 19e/begin 20e eeuw, lengte kanon 49 cm, totale grootte 29 × 61 × 33 cm€ 210
1164Chinees gebeitst houten altaar met vier laatjes en twee deurtjes met prunusdecor, eind 19e/begin 20e eeuw -gebruikssporen-, 108 × 25 × 34,5 cmNot sold
1165Turkmeense pendjerelik met geometrisch decor in ikatstijl en klein Perzisch kussentje Belouche in Mina Khani-stijl, 30 × 138 cm€ 95
1166Chinees gezwart houten dressoir, 20e eeuw -gebruikssporen, sleetse plekken-, 85 × 140 × 50 cmNot sold
1167Tinnen vaas met twee oren en bloemdecor in reliëf, gesigneerd J.R. Hannig, onderop met fabrieksmerk van Franz-Xaver Dautzenberg, Krefeld, jugendstil, circa 1900, 46 × Ø 18 cm€ 100
1168Mahonie boekenkast met twee open vakken en centraal twee deuren met snijwerk, ontwerp H.P. Berlage, vermoedelijk uitvoering 't Binnenhuis, circa 1901 -aan bovenzijde ingekort, de dekplank mogelijk niet origineel en aan rechter achterzijde is er een hoek uitgesneden, roedes niet aanwezig, kleine chipjes van houtsnijwerk-, 122 × 168 × 38,5 cmNot sold
1169Perzisch kussen Kaskay -sleets-, 72 × 55 cmNot sold
1170Koloniale houten kist met ebben of palissander bies en bronzen beslag, staande op onderstel met twee lades, 19e eeuw, 102 × 112 × 64 cmNot sold
1171Kaukasische loper Shirwan -sleets-, circa 1900, 420 × 105 cmNot sold
1172Naaldhouten kist met bol deksel, smeedijzeren monturen en sluitwerk, op onderstel, 19e eeuw -onderstel van later datum, sleutel aanwezig-, 56 × 38 × 76 cm€ 140
1173Houten kerfsnee schooltas, gemonogrammeerd AM, 17e/18e eeuw -gebruikssporen-, 42 × 15 × 9,5 cmNot sold
1174Jan Sierhuis (1928-2023), 'Picknick', olieverf op doek, r.o. gesigneerd en gedateerd '94, 100 × 90 cmNot sold
1175Notenhouten driedeurs kast, 17e/18e eeuw, 181 × 103 × 42 cm€ 600
1176Jan Gilling (1930), 'Batakhuizen op Samosir', olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd '95, 45 × 55 cmNot sold
1177Kees Andrea (1941-2006), verklede stier met toreador, olieverf op board, r.b. gesigneerd, aangeschaft tijdens de overzichtstentoonstelling in Pulchri Studio Den Haag 1990, verso met pamflet, 49 × 39 cm€ 300
1178Eugène Brands (1913-2002), 'Dorp bij avond', gouache op papier, l.o. gesigneerd en gedateerd '67, tevens verso gesigneerd -punaisegaatjes, met plakband in passe-partout geplakt-, 26 × 36 cm€ 550
1179Chris ten Bruggen Kate (1920-2003), 'Noord-Frans landschap', olieverf op doek, r.o. gesigneerd, verso gedateerd 1979 -volgrecht van toepassing-, 60 × 80 cm€ 2200
1180Lucebert (1924-1994), compositie met gezicht en ezel, gemengde techniek op papier, r.o. gesigneerd en gedateerd '84, 40 × 57 cmNot sold
1181Wim Izaks (1950-1989), compositie met figuren en gezicht, aquarel op papier, niet gesigneerd, 29 × 39 cm€ 150
1182Boers eikenhouten opbergmeubel met schappen, haakjes en groter vak onderin, 18e/19e eeuw, 106 × 90 × 35 cm€ 180
1183Johannes Franciscus van der Vlis (1838-1906), figuren bij hooistapel aan het water, olieverf op doek, r.o. gesigneerd -oppervlaktevuil, doek niet op spanning-, 43,5 × 58 cmNot sold
1184Friese stoelklok met maanaanduiding, beschilderde kast en achterplaat met zeemeerminnen, 19e eeuw -gedeeltelijk overgeschilderd-, 60 × 40 × 24 cm€ 250
1185Koperen beddenpan met koperen steel, 18e eeuw, deksel Ø 31,5 cm, lengte totaal circa 110 cm€ 70
1186Koperen graanmaatkan, '4 Gallon', Engeland, 19e eeuw -gebruikssporen-, 50 × 36 × 37 cm€ 90
1187Theo Mackaay (1950), twee vrouwen in landschap, olieverf op doek, r.o. gesigneerd en gedateerd 1999, 101 × 101 cm€ 1100
1188Houten scheepsmodel: schoenerbrik op basement, tweede helft 20e eeuw, 73,5 × 90 × 32 cmNot sold
1189Eiken schouwombouw met mascarons, knorrenrand, blad- en parellijst, geflankeerd door atlanten, tweede helft 19e eeuw, 137 × 160 × 73 cm€ 450
1190Geëmailleerde gietijzeren kachel, verlichting geplaatst achter het ruitje, uitvoering Godin, art nouveau, 84 × 39 × 34 cm€ 120
1191Polychroom beschilderde Friese stoelklok met loden fretten, datum- en maanaanduiding, de houten achterplaat met zeemeerminnen, modern, 76 × 41 × 26 cm€ 60
1192Koperen beddenpan aan houten steel, het deksel met decor van Adam en Eva in het paradijs -decor sleets-, 108 × Ø 37 cmNot sold
1193Smeedijzeren standaard met driespantpoot en knoop in de stam, 153 cm€ 100
1194Frans Ruwel (1912-1987), mediterraan havengezicht, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 45 × 55 cm€ 150
1195Lucebert (1924-1994), compositie met vormen en ogen, gemengde techniek op papier, m.o. gesigneerd en r.o. gedateerd '84, 38 × 28 cmNot sold
1196Corneille (1922-2010), 'Oiseau', litho 85/200, r.o. gesigneerd en gedateerd '93, 31 × 27 cm€ 160
1197Fred Pollack (1943), zonder titel, olieverf op mdf, verso gesigneerd en gedateerd 2005, 40 × 36 cm€ 350
1198Lucebert (1924-1994), drie figuren, gemengde techniek op papier, l.o. gesigneerd en gedateerd '81, 21 × 26 cmNot sold
1199Lucebert (1924-1994), figuur, gemengde techniek op papier, l.b. gesigneerd en r.b. gedateerd '81, 20 × 18 cmNot sold
1200Corneille (1922-2010), compositie met rood en blauw, lithografie 15/25, r.o. gesigneerd en gedateerd 1962 -kleuren iets vervaagd-, 11,5 × 8 cm€ 180
1201Vierkante gietijzeren haardplaat met reliëfdecor: herbergscène, Frankrijk, 43 × 43 cm€ 50
1202Dick van Luijn (1896-1981), bloemstilleven, olieverf op board, r.o. gesigneerd, 33 × 43 cm€ 25
1203Kurt Hinrichsen (1901-1963), gezicht op een boomgaard met wijnranken en kerktoren in het verschiet, marouflé, r.o. gesigneerd, 48 × 31 cmNot sold
1204Salvador Dali (1904-1989), 'De fee', uit: 'Les Amours de Cassandre', litho 114/145, r.o. gesigneerd, 37 × 27 cm€ 425
1205Mahonie spijlenstoof met messing ketel -scheurtje naast hengsel-, 35 × Ø 32 cm€ 95
1206Notenhouten penantkastje met één lade en één deurtje, Zuid-Europa, 17e/18e eeuw, 83 × 64 × 30 cm€ 200
1207Jan Sierhuis (1928-2023), 'Het Gesprek', acrylverf op doek, r.o. gesigneerd en gedateerd '95, 45 × 55 cmNot sold
1208Corneille (1922-2010), blauwe vogel op rood gras, zeefdruk, r.b. gesigneerd en gedateerd '72, 63 × 50 cmNot sold
1209Heidi Daamen (1940), keramische dekselpot met sgraffito en deels geglazuurde polychrome figuren, 27 × 22 cm€ 120
1210Eiken en naaldhouten kast met schrijfcompartiment en vier deurtjes, 20e eeuw met oudere delen, 164 × 87 × 34 cm€ 150
1211Amedeo Clemente Modigliani (1884-1920), liggend vrouwelijk naakt, litho 132/300, r.o. gesigneerd in de druk en voorzien van blinddrukstempel 'France litho', postuum uitgegeven, 44 × 68 cm€ 120
1212Achtlichts messing kroonluchter met acanthusbladdecor en roze matglazen bloemvormige kapjes, 80 × Ø 80 cm€ 180
1213Opklapbaar mahonie keukentrapje, 19e eeuw, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 57 × 38 × 53 cm€ 160
1214Eiken gatelegtafel met onder het blad één lade, Engeland, 18e eeuw, maat uitgeklapt 70 × 136 × 112€ 260
1215Kaukasisch tapijt Kuba Gymyl, circa 1900, 198 × 155 cm€ 550
1216Paar beweegbare smeedijzeren wandlusters met haken op de uiteinden, neogotiek, 34 × 46 cm€ 150
1217Louis Stutterheim (1873-1943), 'Boerderijen aan de Eem', olieverf op doek, l.o. gesigneerd, verso getiteld, 40,5 × 60,5 cm€ 180
1218Belgische School: koeien in heuvellandschap, olieverf op doek, r.o. gesigneerd -kleine gaatjes en stukjes verfverlies-, 25,5 × 41 cm€ 150
1219Eiken credenskastje met gestoken en gepolychromeerde figuren, neogotiek, 165 × 112 × 53 cm€ 325
1220Eiken kerkconsole met twee cherubijnen en centraal corpus Christi op het Heilig Hart met onderschrift 'Pater in manus tuas comendo spiritum meum', 18e eeuw -hoekje ontbreekt-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 39 × 38 × 24 cm€ 260
1221Schilderij: bloem- en fruitstilleven, olieverf op doek, niet gesigneerd, 19e/20e eeuw, 90 × 70 cmNot sold
1222Houten scheepsmodel in glazen kast: klipper, model circa 1900, kast modern, afmeting kast: 39,5 × 51 × 17 cm€ 120
1223Notenhouten butlertray -twee ornamentjes ontbreken-, blad 79 × 49 cm€ 90
1224Gerard Altmann (1877-1940), koeien in weiland bij boom, olieverf op doek, l.o. gesigneerd -gelige aanslag-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 33 × 47 cm€ 170
1225Staartklok met scheepjesmechaniek en dubbele kap, 19e eeuw -aanpassingen-€ 180
1226Latoenkoperen reliëfplaquette in eiken lijst: oogstdragende vrouw, neorenaissance, circa 1900, 64 × 22,5 cmNot sold
1227Pieter Adrianus Bouter (1887-1968), schapen en herderin op de heide, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 40 × 60 cm€ 160
1228Eiken buffetkast met gesneden en gepolychromeerde decors, circa 1900, 239 × 140 × 52 cmNot sold
1229Miniatuur houten bureautje, 20e eeuw, 29,5 × 36 × 17,5 cm€ 230
1230Jan Simon Knikker sr. (1889-1957), boer met koeien in de polder, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 30 × 40 cm€ 160
1231Friese staartklok in licht eiken kast, modern, 135 × 42 cmNot sold
1232Gesneden en gepolychromeerd houten reliëf: Sint Joris en de draak, 20e eeuw, 111 × 32 × 4 cm€ 60
1233Paulin-André Bertrand (1852-1940), Frans dorpsgezicht met schaapskudde, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, herkomst: aangekocht bij drs. J.C. van Schaik op de PAN, 55 × 73 cm€ 1000
1234Evert Pieters (1856-1932), vee op straat in een landelijk dorpje, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 50 × 60 cm€ 425
1235Paar goudgeschilderde houten en metalen wandlusters met ieder twee kaarsenhouders, Louis Seize-stijl -reparaties, kleine stukken ontbreken-, 47 × 22 × 16 cmNot sold
1236Paar tweelichts messing wandappliques met strik- en bloemdecor, Louis Seize-stijl, 19e eeuw, 70 × 32 × 15 cm€ 130
1237Grote gefacetteerde spiegel in geprofileerde eiken lijst met afgeronde bovenhoeken, 20e eeuw, 116 × 166 cmNot sold
1238Eiken halbank, 18e eeuw, 122 × 148 × 54 cmNot sold
1239Bronzen twintiglichts kroonluchter met acanthusbladdecor, de vijftien geslepen glazen lampenkapjes bekroond door bronzen ornament, 90 × Ø 90 cm€ 450
1240Herman Müller (1873-1937), zaaier, gepatineerd brons, gesigneerd -kleine deukjes in basement-, hoogte 37 cmNot sold
1241Kleine mahonie tafel, het blad gefineerd met satijnhout en omrand met purperhart, daaronder een lade, staand op gecanneleerde poten, vermoedelijk koloniaal van oorsprong, 19e eeuw -marriage, krassen in blad-, 75 × 77 × 53 cmNot sold
1242Perzisch ateliertapijt, mogelijk Tabriz of Bachtiar, begin 20e eeuw, 215 × 131 cm€ 200
1243Engels staand horloge in eiken kast, adres: Simpson, Yarmouth, 19e eeuw -slinger ontbreekt-, 217 × 51 × 23 cmNot sold
1244Schilderij: fruitstilleven, olieverf op doek, niet gesigneerd, 18e/19e eeuw -gedoubleerd, inschilderingen-, 70 × 90 cmNot sold
1245Paul Arntzenius (1883-1965), stilleven met fles, kruik en kalebassen, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, -enkele lichte schades-, 70 × 90 cm€ 350
1246Paar boeketten in latoenkoperen vazen, de bloemen van beschilderd blik, 19e eeuw -kleine defecten-, 67 × 25 cm€ 375
1247Kleine koloniale teakhouten compagniekist met messing beslag, 19e eeuw, 38 × 70 × 34 cm€ 270
1248Eiken dekenkist, de voorkant met gesneden panelen met bloemdecor, initialen PP en gedateerd 1788 -gebruikssporen, sleutel aanwezig-, 131 × 57 × 73 cm€ 160
1249Europese School: de engel en Tobias met de vis, olieverf op paneel, niet gesigneerd, 17e eeuw, 48 × 24 cm€ 300
1250Spiegel in rijk geornamenteerde verguld houten lijst, bekroond door vaasornament met meandermotieven, de stijlen met ranken omwonden, Louis Quinze/Seize -enkele defecten aan verguldsel-, 167 × 72,5 cm€ 1700
1251Cornelis Bernudes Buys (1808-1872), stilleven met fruit en porselein, olieverf op paneel, r.b. gesigneerd en gedateerd 1856, 26,3 × 34,4 cmNot sold
1252Toegeschreven aan Geo Poggenbeek (1853-1903), boom, olieverf op karton, niet gesigneerd, verso met latere annotatie met de kunstenaarsnaam, 23,5 × 14 cm€ 200
1253Hollandse School: Dordrecht bij nacht, olieverf op doek, niet gesigneerd -craquelé-, 25 × 33 cmNot sold
1254Johannes Bosboom (1817-1891), kerkinterieur, sepia, r.o. gesigneerd, 11,5 × 19 cmNot sold
1255Paar drielichts wandkandelaars op messing schildvormige wandplaat -één bobèche ontbreekt, druppelvangers licht afwijkend-, 40 × 34 × 25 cmNot sold
1256Hollandse School: stilleven met fruit en berkenmeier, olieverf op doek, niet gesigneerd, 18e19e eeuw -gedoubleerd-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 63 × 50 cm€ 1100
1257Fortunato Anjos (1908-2000), vrouw met kandelaar, marouflé, r.o. gesigneerd, 55 × 45 cmNot sold
1258Toegeschreven aan Willem Jacob Herreyns (1743-1827), Christus aan het kruis, olieverf op doek, niet gesigneerd, 18e eeuw, verso opschrift: 'G. Herreyns pinxit Piet-Règ-Suecice Anno 1787', refererend aan zijn aanstelling als hofschilder van de Zweedse koning Gustav III -gedoubleerd, enkele kleine beschadigingen-, 208 × 90 cmNot sold
1259Aris Knikker (1887-1962), doorkijkje met eenden, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 39 × 26,5€ 120
1260Hollandse School: biddende heremiet contempleert het offer van Christus, naar Jan Adriaensz. van Staveren (1614-1669), olieverf op paneel, 19e eeuw, 46 × 35 cm€ 180
1261Paar mahonie armstoelen met groene velours bekleding, Hollands, Louis Seize-stijl en mogelijk periode, 101 × 58 × 55 cmNot sold
1262Messing lantaarnklok, de wijzerplaat met Romeinse cijfers en gegraveerd acanthusbladdecor, het belhek met twee gekruiste zeewezens, adres: John Drury, Londen, circa 1900 -wijzers afgebroken, sluitinkje rechterdeurtje afgebroken, ornament bovenop ontbreekt, geen slinger noch gewichten-, 35 × 15 × 15 cm€ 170
1263Paar vijflichts messing kandelabers, 19e eeuw, 54 × Ø 34 cmNot sold
1264Engelse tafelklok in mahonie kast met bronzen beslag en fretwerk, de wijzerplaat met maanaanduiding, verzilverde cijferring en gemerkt David Pain, London, no. 523, met gegraveerde achterplatine, 18e eeuw, kast mogelijk van later datum -loopt goed-, 61 × 39 × 25 cm€ 1300
1265Turkmeense pendjerelik Saryk, 19e eeuw, 30 × 95 cmNot sold
1266Marmeren coupe op hoge voet met gesneden bladerdecor, 20e eeuw -enkele breukjes, coupe en rand verstevigd met kit-, 34,5 × Ø 20 cmNot sold
1267Eiken wandtafel met onder het blad drie lades met messing beslag, Engeland, vroeg 18e eeuw, 74 × 165 × 52 cm€ 325
1268Verguld messing/latoenkoperen altaarkandelaar -defecten-, 90 cm hoog exclusief pen€ 50
1269Karel Baerwaldt (1862-1922), stilleven met druiven en tinnen kan, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 40 × 50 cm€ 80
1270Hollandse School: landschap met figuren en kerk, aquarel op papier, l.o. gesigneerd W. Uppink, maar vermoedelijk niet van zijn hand -licht verkleurd-, 34,5 × 25 cmNot sold
1271Aris Knikker (1887-1962), boerderij aan de waterkant, olieverf op doek, r.o. gesigneerd -meerdere restauraties in de lucht-, 29 × 39 cm€ 120
1272Ingekleurde kopergravure: Gouda, uit het boek Civitates Orbis Terrarum, door Georg Braun en Frans Hogenberg, eind 16e/begin 17e eeuw -papier gebruind-, 17,5 × 49 cm€ 85
1273Spiegel in vergulde lijst, bekroond door ornament met allerlei muziekinstrumenten, Louis Seize-stijl -spiegel verweerd-, 190 × 88 × 10 cm€ 1400
1274Houten gueridon met achthoekig blad en etagère tussen de ranke bolklauwpoten, tweede helft 19e eeuw, 66 × Ø 40 cmNot sold
1275Francisco José de Goya y Lucientes (1746-1828), ¡Que Guerrero!, ook bekend als 'Disparate conocido', ets / aquatint, uit de reeks 'Los disparates', gemaakt 1815-1824, gedrukt door François Liénard, Parijs, 1877, 22 × 33 cm€ 250
1276Schilderij: Italianiserend landschap met figuren bij ruïnes, olieverf op doek, l.o. gemonogrammeerd FN en gedateerd 1840, de lijst met verso label van de firma D. Sala & Zoonen, Leiden, 49,5 × 67 cm€ 250
1277Schilderij: stilleven met fruit en landschap in de achtergrond, olieverf op doek, niet gesigneerd, 18e/19e eeuw -bedoekt-, 50 × 76 cm€ 180
1278Paar gepatineerd bronzen siervazen met vergulde grepen, staand op Sienamarmeren basementen met vergulde monturen, Frankrijk, 19e/20e eeuw, 38 × Ø 16,5 cmNot sold
1279Bronzen beeld: 'Spinario', naar Romeins voorbeeld, gemerkt Musée du Louvre, op rood marmeren voet, 36 × 25,5 × 18,5 cmNot sold
1280Tweedeurs eiken kastje met twee lades, en messing beslag, Engeland, 18e eeuw -krimpscheuren in bovenblad en zijkanten, kleine defecten-, 94 × 110 × 53 cm€ 160
1281Achtlichts messing kaarsenkroon, de stam met Maria met Kind, neogotiek, 75 × Ø 75 cm€ 850
1282Turks tapijt Bergama, 190 × 121 cm€ 60
1283Iers staand horloge in mahonie kast, de kap bekroond door gebroken fronton met bronzen ornament in de vorm van een adelaar, de messing wijzerplaat met verzilverde cijferring, verguld metalen hoekstukken, seconde-, minuut-, uur-, dag-, datum- en maanaanduiding, slagwerk op enkele bel, gesigneerd: Francis Kerr, Loughgall, werkzaam rond 1770-1784 -enkele defecten aan fineer-, hoogte circa 230 cmNot sold
1284Paar niervormige rozenhoutgefineerde tafeltjes met bronzen beslag en bloemvormig inlegwerk in veld van parqueterie, 20e eeuw, 69 x 42 x 32 cm€ 800
1285Vijf gravures van historische Nederlandse figuren: 'Willem de I. Prins van Oranje', 'Maurits Prins van Oranje', 'Frederik Hendrik Prins van Oranje', 'Willem de II. Prins van Oranje', en 'Willem de III. Prins van Oranje', graveur Pieter Tanjé, uitgave 1748 en 1749 -alle verbruind-, alle circa 37 × 23 cm€ 150
1286Omgeving B.C. Koekkoek (1803-1862), boslandschap met figuren op zandweg, olieverf op doek, l/m.o. gesigneerd Koekkoek -gedoubleerd, inschilderingen-, 68 × 90 cm€ 2400
1287Paar bronzen tazza's op Sienamarmeren basementen, 19e eeuw -chipjes onderaan-, 31 × 25 × 17 cm€ 260
1288Bronzen beeld: Pan met schaap op zijn schouders en staf in de hand, bij een boomstronk waaraan een panfluit hangt, niet gesigneerd, Frankrijk, tweede kwart 19e eeuw, kopie naar een Romeins marmeren beeld uit 130-150 n.Chr. (Prado inv.nr. E000029), op zijn beurt een kopie naar Hellenistisch voorbeeld uit circa 150 v.Chr., 39,5 × 19 × 12 cm inclusief Sienamarmeren basementNot sold
1289Mahoniegefineerd klapbuffet, ingelegd met rozenhout, geblokte biezen en vaasvormige marqueterie, en voorzien van messing profielen, Hollands, directoire -klep los, defecten-, 99 × 120 × 58 cmNot sold
1290Hollandse School: portret van Catharina Constantia Wilhelmina van Hangest barones d'Yvoy, née gravin van Limburg Stirum (1834-1871), aquarel op papier met wit opgehoogd, l.o. onduidelijk gesigneerd -gebruind, foxing-, 25 × 18 cm€ 80
1291Gesneden beukenhouten armstoel met stoffen zitting en rugleuning, staand op cabriolepoten met kruisvoet, 103 × 65 × 61 cm€ 45
1292Wortelnotengefineerd vierdeurs hoekkabinet, gedecoreerd met rocaillemotieven, Louis Quinze -aanpassingen van later datum, oude houtwormschade in kapornament-, 238 × 90 × 90 cmNot sold
1293Grisaille: vrouw en putti bij urn, olieverf op doek, niet gesigneerd, vroeg 19e eeuw -gedoubleerd-, 43 × 117,5 cm€ 650
1294Johannes Hilverdink (1813-1902), schepen in een haven aan een duinachtige kust, olieverf op doek, r.o. gesigneerd -klein krasje op doek, miniem verfverlies op voorgrond-, 80 × 127 cm€ 1800
1295Wit en zwart marmeren porticopendule, het geheel met verguld bronzen beslag, adres: Bianchi & Cie, Parijs, laatste kwart 18e eeuw -defecten en ontbrekende delen-, 51 × 33 cm€ 450
1296Halvemaanvormig kastje ingelegd met diverse houtsoorten, waaronder rozenhout, met lade en twee roffeldeurtjes, Zeeuws, Louis Seize -defecten aan fineer maar enkele stukjes aanwezig- 81 × 49 × 98 cm€ 2600
1297Mahonie vierdeurs hoekkabinet met gebroken fronton en vaasornament, de deuren gedecoreerd met vaas- en roosornamenten, Louis Seize -aanpassingen van later datum-, 250 × 92 × 92 cm€ 1300
1298Europese School: Penelope werkt aan haar kleed, in afwachting van de terugkeer van Odysseus, olieverf op doek, niet gesigneerd, 19e eeuw -gedoubleerd-, 65 × 54 cmNot sold
1299Hermann Kern (1838-1912), groenteboer, olieverf op paneel, l.o. gesigneerd -krassen-, 47 × 31,5 cmNot sold
1300Mahonie armstoel met bronzen beslag, de velours bekleding met diverse patronen in banen, empire-stijl, circa 1900, 98 × 66 × 61 cm€ 250
1301Hollandse School: ruiter in landschap met molen bij maanlicht, olieverf op doek, niet gesigneerd, circa 1900 -verfverlies-, 45 × 35 cm€ 85
1302Johan Heinrich Neuman (1819-1898), portret van Maria Emalia Bosch (1843-1863), olieverf op doek, r.b. gesigneerd en gedateerd f.1863 -gedoubleerd-, 89 × 70 cm€ 2300
1303Paar gepatineerd bronzen kandelaars met vergulde acanthusbladeren onderaan de stam, staand op drie klauwpoten, Frankrijk, tweede helft 19e eeuw, 39 cm€ 180
1304Gipsen sculptuur: bokkenrijdende putti, eerste helft 20e eeuw -enkele kleine schades-, 50 × 45 × 16 cm€ 95
1305Houten kastje met inlegwerk, lade en twee deurtjes, vermoedelijk Zuid-Duitsland/Italië, 19e eeuw -sporen van de tand des tijds-, 95 × 88 × 44 cm€ 375
1306Grote kristallen kroonluchter met twaalf tweelichts armen en acht lampen aan bovenzijde, 135 × Ø 100 cm€ 1700
1307Grote verguld bronzen kolompendule, met diverse palmet- en laurierranden en op het basement een mascaron van Selene, adres: Auguste Marchandy bronzier à Paris, het uurwerk gemerkt [Claude] Hémon, circa 1820, 64 × 30 × 20 cmNot sold
1308Hollandse School: 'Vigilante', trompe l'oeil met brieven, inkt op papier, aan onderzijde gesigneerd Hendrik Kremer scripat 1782 (7D-5M) -defect aan rechterzijde-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 32,5 × 40,5 cm€ 200
1309Ovale mahonie spinnenkoptafel, Willem III, inclusief twee tussenbladen van later datum, 75 × 138 × 110 cm€ 80
1310Zes mahonie stoelen met messing biezen, de gebronsd houten rugregel in de vorm van pijlen en boog met adelaar erboven, de kapregel en de drie zijden onder de zitting hebben ingelegde florale motieven, staande op klauwpootjes, directoire -enkele kleine delen messing ontbreken, lichte gebruikssporen-, 88,5 × 45 × 46 cm€ 2500
1311Turks zijden tapijt -sleetse plek-, 300 × 200 cm€ 260
1312Amsterdams staand horloge in noten en wortelnoten kast, staand op klauwpoten, de wijzerplaat met aanduiding van uren, minuten, seconden, kalender en maanstand, voorzien van wekkerwerk en slagwerk op uren en halfuren, de messing wijzerplaat met verzilverde cijferring, voorzien van gegoten hoekstukken, voorstellende de vier jaargetijden, gesigneerd Jan Tinkingh (Jan Tenking), Amsterdam, circa 1740, hoogte circa 285 cmNot sold
1313Gravure met plattegrond van de stad Groningen, door Frans Hogenberg, 1575 en/of 1657, 33,5 × 45 cm€ 160
1314Gegraveerde landkaart: 'Noordt Hollandt. (op het westen gericht). Fredrick de Wit excudit. Circa 1684, oudgekleurd, 45 × 55 cm€ 150
1315Paar pendant portretten van een man en een vrouw, olieverf op doek, niet gesigneerd, Engeland, circa 1870 -portret van de man kleine barstjes in de verf, beide met een beetje craquelé-, 30,5 × 25,5 cm€ 375
1316Driedelig zamak en aardewerk pendulestel, circa 1900, hoogte 50 cm€ 120
1317Hardhouten commode, de twee kleine en drie grote lades met messing beslag, Nederlands-Indië, 19e eeuw, 71 × 95 × 46 cmNot sold
1318Twee paar verguld messing wandlusters: één paar tweelichts, het andere paar éénlichts, alle rococo-stijl, 20e eeuw, circa 27,5 cm hoog€ 100
1319Twee aquatinten: 'Gezigt van een Kaffersche woonplaats, aan de zuidkust van Afrika', en 'Bijeenkomst van den Hoog ed. Gestr. Heer Generaal J.W. Janssens, etc.', uitgegeven door Evert Maaskamp, 1810 -beetje verkleurd-, 30 × 42 cmNot sold
1320Hendrikus Elias Roodenburg (1895-1987), zicht op Rheden, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 61 × 91 cm€ 375
1321Gegraveerde landkaart: 'Nieuwe kaart van Suriname, vertonende de stromen en land-streken van Suriname, Comowini, Cottica en Marawini . met naauwkeurige aanwijzinge van alle de steden, sterktens en plantagien'. Amsterdam, J. Ottens, circa 1715, oudgekleurd. De Joodse plantages rondom het 'Ioods dorp en sinagoge' worden duidelijk aangegeven, 40 × 50 cm€ 1100
1322Antonius Bernardus Dirckx (1878-1927), twee schilderijen: bloementuinen, olieverf op paneel, l.o. en r.o. gesigneerd -craquelé-, 20 × 30 cm€ 375
1323Vermoedelijk Wilhelmus Lammers (1857-1913), kippen op boerenerf, olieverf op paneel, l.o. gemonogrammeerd, 15 × 18 cm€ 200
1324Messing kandelaar op driehoekige voet met drie klauwpootjes, Spanje, eind 17e/18e eeuw, 35 cmNot sold
1325Mahonie hoekkastje met tandlijst en roffeldeurtje, Hollands, Louis Seize -defecten aan tandlijst en fineer, pootje aan achterzijde gerepareerd- 86 × 48 × 48 cm€ 110
1326Damesfauteuil met rijk gestoken goudkleurige rug en onderstel, het rug- en zitkussen bekleed met geblokte stof, Louis Seize-stijl, 19e eeuw -lakwerk sleets-, 78 × 62,5 × 62 cmNot sold
1327Gerard Voorduin (1830-1910), 'Het fregat 'Adolf' met stoomvermogen neemt bij Dungeness de loods over', olieverf op doek, r.o. gesigneerd, verso met notitie en gedateerd 1867 -restauraties, gedoubleerd-, het schilderij wordt genoemd in de Pieter Scheen, 49,5 × 69,5 cmNot sold
1328Wortelnotengefineerde eendeurs porseleinkast, Louis Quinze, 220 × 120 × 50 cmNot sold
1329Porseleinen serviesgedeelte met polychroom strooibloemdecor, uitvoering KPM, Berlijn, eerste helft 19e eeuw, bestaande uit: zes borden met opengewerkte rand, sauskom met lepel, en vier diverse dienschotels -enkele kleine chips-, grootste dienschaal Ø 31 cm€ 200
1330Zes Chinees porseleinen serviesdelen met blauw-wit decor van herten en kippen, Kangxi gemerkt en gemonogrammeerd SIX, modern, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, grootste Ø 26,5 cm€ 650
1331Negen glazen met geslepen kelk en knoop in de stam, waarvan drie donkergroene, eerste helft 19e eeuw, 12,5 × Ø 8 cm€ 80
1332Paar vuurvergulde bronzen kandelaars, Frankrijk, eind 19e eeuw, 25 × Ø 14 cmNot sold
1333Vier tinnen gortkokers en twee tinnen tabakspotten -één tabakspot met gescheurd deksel-€ 85
1334Kaart van Nederland: 'Comitatus Hollandiae', ingekleurde kopergravure, Balthazaro Florentino a Berckenrode, 1629, 40,5 × 52,5 cm€ 200
1335Peter J. Sterkenburg (1955-2000), zeilbootjes bij een havenhoofd, olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, 28,5 × 38,5 cm€ 850
1336Hollandse School: botters op ruwe zee bij molen, olieverf op paneel, r.o. onduidelijk gesigneerd, 17,8 × 24 cm€ 110
1337Everhardus Koster (1817-1892), landschap met Hollandse lucht, inkt en potloodtekening, r.o. gesigneerd, 10 × 17,5 cm€ 150
1338Vier kopergravures: gezichten op Franse buitenhuizen, afkomstig uit Description des Nouveaux Jardins de la France et ses Anciens Chateaux, naar ontwerp van Constant Bourgeois, begin 19e eeuw, 22 × 30 cm€ 130
1339Vier kopergravures: gezichten op Franse buitenhuizen, afkomstig uit Description des Nouveaux Jardins de la France et ses Anciens Chateaux, naar ontwerp van Constant Bourgeois, begin 19e eeuw, 17 × 23 cm€ 100
1340Kwartrond eiken hoekkastje met gecanneleerde zijstijlen en biesintarsia in de deur, Louis Seize-stijl en mogelijk periode -geen sleutel, kast dient aan de muur bevestigd te worden-, 86 × 44 × 44 cm€ 180
1341Gerardus Dominicus Hoogendoorn (1892-1948), portret van Henriëtte Constance Momma (1885-1960), olieverf op doek, l.o. gesigneerd, verso getiteld, 62,5 × 47 cm€ 120
1342Herman Jacob Slothouwer (1809-1885), portret van Debora Johanna Wagner-de Bruijn, pastel op papier, l.o. gemonogrammeerd, tweede kwart 19e eeuw, 49 × 37 cm€ 180
1343Lage mahonie breistoel op wieltjes, 19e eeuw, 88 × 60 × 56 cmNot sold
1344Bronzen lectuurhouder met reliëfdecor van Pan en renaissance motieven, aan onderzijde onduidelijk gemerkt, tweede helft 19e eeuw, 34 × 42,5 × 18 cm€ 140
1345Gravure Amsterdam: 'Amstel.lust.', Leon Schenk, circa 1720, 48 × 56 cm€ 170
1346Hollandse School, paar ovale pendantportretten: Angela Alexandra van der Niepoort (1774-1814), en haar eerste man David Joan van den Burgh (1769-1800), beide olieverf op doek, beide niet gesigneerd, met verso annotaties -gedoubleerd, enkele inschilderingen, vernis verkleurd- 36 × 29 cm€ 1300
1347Ovale mahonie kapspiegel met klein vakje in de voet, tweede helft 19e eeuw, 73 × 66 × 25 cmNot sold
1348Notenhouten commode met gecontourneerd blad, 18e eeuw -defecten-, 80 × 94 × 50 cmNot sold
1349Verguld bronzen kroonluchter, de vijf armen elk met twee lichtpunten gedragen door vrouw, op de stam drie putti, 85 × Ø 70 cm€ 500
1350Paar ananasvormige kristallen dekselcoupes staande op vierkante voeten en een geslepen kristallen coupe op ronde voet, alle 19e eeuw -enkele lichte gebruikssporen-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, hoogte dekselcoupes 26 cm, coupe 19 × Ø 21,5 cm€ 130
1351Ovale mahoniegefineerde tafel met opstaande rand, ingelegde geblokte biezen en schelpvormige marqueterie in het blad, tevens voorzien van lade en glazen blad, tweede helft 19e eeuw, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 77 × 99 × 73 cm€ 250
1352Indiaas zijden tapijt Kashmir met floraal decor in vakverdeling, 195 × 155 cm€ 220
1353Engels staand horloge in wortelnoten kast met marqueterie van bloemen en vogels, de kap voorzien van ajourgezaagd rankendecor, de vierkante messing wijzerplaat met verzilverde cijferring, verguld metalen hoekstukken, seconde-, minuut-, uur-, datumaanduiding, rondom de datumaanduiding gegraveerd decor van oorlogsattributen, gesigneerd: G. Somersall, Londen, 18e eeuw -kast samengesteld-, 227 × 45 × 26 cm€ 1000
1354Paar verguld houten drielichts wandlusters, Louis Seize-stijl, begin 20e eeuw -defecten aan vergulding-, 60 × 33 × 25 cm€ 150
1355Gegraveerde landkaart van Groot-Rusland: 'Carte nouvelle de tout l'Empire de la Grande Russie dans l'estat ou il s'est trouve à la mort de Pierre le Grand'. Amsterdam, R. & I. Ottens, circa 1730, oudgekleurd. Toont het gebied van Amsterdam tot Kamchatka en van Nova Zembla tot Mongolië. Het cartouche verbeeldt de Russische volken die Peter de Grote geschenken aanbieden, 48 × 46 cm€ 375
1356Grote spiegel in goudkleurige lijst met afgeronde bovenhoeken, bekroond door kuif met voluten, 20e eeuw -gebruikssporen, schade aan ornamenten-, 122 × 84€ 425
1357Bronzen buste: Dante Alighieri, op Sienamarmeren basement, niet gesigneerd, 19e eeuw, totale hoogte 24 cmNot sold
1358Wortelnoten secretaire, achter de klep lades, vakjes en uitschuifbare schapjes, met ingelegde biezen en intarsia, Hollands, circa 1900 -gebruikssporen, enkele vochtvlekjes-, 101 × 83 × 49 cmNot sold
1359Gegraveerde landkaart van Afrika: 'Novissima et perfectissima Africae descriptio per Fredericum de Witt amstelodami'. Ex off. R. & I. Ottens, circa 1740, oudgekleurd -licht gebruind-, 49 x 57 cm€ 190
1360Kopie naar Gerard van Nijmegen (1735-1808), zelfportret bij leeg canvas, olieverf op doek, niet gesigneerd, verso opschrift: 'Gerard van Nijmegen 32 jaren 1769' -hoofd ingeschilderd, gedoubleerd-, 83 × 68 cmNot sold
1361Plantentafeltje met albasten blad op ijzeren en messing onderstel met klauwpoten, eerste helft 20e eeuw -blad ligt los-, 78 × Ø 37 cm€ 160
1362Groot formaat damspiegel in goudkleurige houten lijst met gestoken kuif en facetgeslepen spiegel, Louis Quinze-stijl -enkele defecten aan steekwerk-, 290 × 50 cm€ 550
1363Paar crèmewitte gipsen pijnappelvormige tafellampen met crèmewitte kappen -enkele vlekjes in kappen-, 67 × Ø 55 cm€ 30
1364Paar witgeschilderde houten piëdestals met gecanneleerde stam, 113 × 27 × 27 cm€ 150
1365Paar mahonie voltaires met geruite crèmewitte bekleding, tweede helft 19e eeuw€ 80
1366Kaart van Andalusië: 'Andaluzia continens Sevillam et Cordubam', kopergravure, Willem Janszoon Blaeu, 1640, verso met tekstpagina's, maat drukplaat 38 × 49,5 cmNot sold
1367Groen- en goudgeschilderde drielichts wandkandelaar, 20e eeuw, 64 × 60 × 30 cmNot sold
1368Wortelnotengefineerd topbureau, de opstand met bespiegelde deurtjes, het interieur met vele vakjes en drie laatjes, de dubbelgebogen onderkast met drie lades, Louis Quinze -aanpassingen van later datum, gebruikssporen, kleine defecten-, 238 × 134 × 66 cmNot sold
1369Soester spiegel in notenhouten lijst, 98 × 55,5 cm€ 35
1370Gegraveerde landkaart van Malta: 'Insularum Maltae et Gozae qui equitum S.Ioannis Hierosolimitani sedes principalis. Exhibita J.B. Homan, Norimbergae'. 1720, gedeeltelijk oud gekleurd. In de linkerhoek een gezicht op en een plattegrond van Valetta met een grote afbeelding van een Maltezer ridder -beide benedenhoeken iets beschadigd-, 49 × 59 cm€ 300
1371Gegraveerde landkaart van Overijssel: 'Transisalania, vulgo Over-Yssel. Auctore N. ten Have, emendata a R. et I. Ottens Amstelodami', circa 1740, oud gekleurd, 45 × 57 cm€ 70
1372Ingekleurde gravure Rotterdam: 'Nieuwe platte grond vande stad Rotterdam gelegen aan de rivieren de Maas en de Rotte', J. Covens & Zoon, Amsterdam, 1768, 40,5 × 48 cm€ 250
1373Hollandse School: reizigers in een Italianiserend landschap met klooster, olieverf op paneel, 19e eeuw -vermaakt geweest tot schilderijklok, scheurtje tussen panelen, kras, enkele inschilderingen-, 75 × 59 cm€ 260
1374Hollandse School: figuren bij watermolen, olieverf op doek, niet gesigneerd, 18e/19e eeuw -gedoubleerd, inschilderingen-, 54,4 × 44,3 cmNot sold
1375Houten wijntafeltje met gedraaide voet, staand op drie sabelpoten, eind 18e eeuw -mogelijk marriage, droogtescheuren, stukje fineer bij pootbevestiging ontbreekt- 76 × Ø 50 cm€ 150
1376Crèmewitgelakte schouwspiegel met gesneden guirlandes en bovenin schildering op doek: twee putti, eind 19e eeuw, 220 × 92 cm€ 150
1377Wit marmeren kolompendule met verguld bronzen wijzerplaat en witgeëmailleerde cijferring, eerste helft 19e eeuw -enkele defecten-, 43 × 22 × 13 cm, onder stolp -barst-€ 150
1378Wortelgefineerd ladekastje met orgelgebogen front, Hollands, eerste helft 18e eeuw -gebruikssporen, scheuren-, 99 × 76 × 54 cm€ 350
1379Twaalflichts verguld bronzen kroonluchter met glazen pegels, uitvoering Baccarat, gemerkt in bobèches -klein defect aan glas rondom stam-, 100 × Ø 70 cm€ 350
1380Turkmeens tapijt Tekke-Bochara, 230 × 130 cm€ 95
1381Schildpadbelijmde consoleklok met verguld bronzen beslag, Frankrijk, Louis Quinze -klein defect aan email-, inclusief console, klok 80 × 45 × 20 cm, console 33 × 47 × 27 cmNot sold
1382Perzisch tapijtje Meshkin, 150 × 100 cm€ 50
1383Mahonie coulissetafel met twee tussenbladen, de drie vierspantpoten op messing wieltjes -krasjes, kleine defecten-, totale lengte 340 × 107 cm€ 500
1384Indiaas zijden en katoenen tapijt Kashmir, 290 × 178 cm€ 280
1385Indonesische ikat met dierendecor, de rand met letters en datering 1913 -enkele gaatjes en herstellingen-, 244 × 155 cmNot sold
1386Indonesische ikat met schorpioenen-, vissen- en paardendecor, circa 1900 -enkele kleine gaatjes-, 225 × 147 cmNot sold
1387Engels staand horloge in mahonie kast, de kap voorzien van ajourgezaagde voluutvormige ornamenten uitlopend in rozenknopjes, de kast en kap geflankeerd door gecanneleerde zuilen voorzien van vergulde messing monturen, de messing wijzerplaat met verzilverde cijferring, verguld metalen hoekstukken, seconde-, minuut-, uur-, dagaanduiding, en kalender- en maanmechaniek, gesigneerd: Robert Lough I, Londen, werkzaam rond 1770-1781, inclusief aandrijfslinger -lichte fineerschade, gewichten met defe€ 2300
1388Spiegeltje in goudgeschilderde houten lijst, Louis Quatorze-stijl -lijst defect-, 35 × 22,5 cm€ 80
1389Paar verguld bronzen vierlichts wandappliques, barokstijl, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 30 × 36 × 31 cm€ 500
1390Gefacetteerde schouwspiegel in goudkleurige pâte lijst, modern, 230 × 130 cmNot sold
1391Notenhouten handspiegel met gesneden rand en handvat met prunusdecor, Zwarte Woud, circa 1900, 33 × 18 cm€ 50
1392Badkuip in beukenhouten geraamte, vermoedelijk Luik, 18e eeuw -sporen van de tand des tijds, opbouw ontbreekt-, herkomst: collectie jonkheer Six van Hillegom, 53 × 135 × 64 cm€ 160
1393Ingekleurde gravure: landkaart van het Vorstendom Lüneburg 'Ducatis Luneburgici', 1765, 59 × 50 cmNot sold
1394Marinus Johannes de Jongere (1912-1978), havengezicht, aquarel, r.o. gesigneerd, 22 × 63 cmNot sold
1395Marinus Johannes de Jongere (1912-1978), havengezicht, aquarel op papier, r.o. gesigneerd, 15 × 40 cm€ 140
1396Friese stoelklok met datum en maanaanduiding, de loden fretten bovenin met een beschilderd wapenschildje: zwemmend zwaantje, eind 19e/20e eeuw, 75 × 40 × 25 cm€ 200
1397Antoine Calbet (1860-1942), 'Deux amies', gemengde techniek op papier, l.o. gesigneerd, 31 × 24 cm€ 280
1398Gegraveerde landkaart van Frans Noord-Amerika door Nicolas de Fer (1646-1720): 'Carte de la Nouvelle France, ou s voit le cours des grandes rivières de S. Laurens et de Mississippi ... & se trouvent les états et peuples de Floride, de la Louïsiana, de la Virginie, etc. Recueillis pour l'Établissement'de la Compagnie Françoise Occident'. 1719. Oud gekleurd. Met een detailkaart van Louisiana en van de Golf van Mexico -beide benedenhoeken iets beschadigd en licht gebruind-, 50 × 56 cm€ 500
1399Mogelijk Petrus van der Velden (1837-1913), de wol opdraaien, inkttekening, l.o. gesigneerd, 35 × 28 cm€ 80
1400Mahonie kabinet, de bovenkast met medaillons, strikornamenten en pilasters, de dubbelgebogen onderkast met drie lades, het geheel op bolklauwpoten, Hollands, transition, 228 × 180 × 65 cmNot sold
1401Polychroom beschilderde Friese stoelklok met verguld loden fretten en zeemeerminnen aan weerszijden, 18e eeuw -defect aan bovenzijde fret-, 70 × 33 × 25 cmNot sold
1402Maarten 't Hart (1950), 'Interieur N.H.-kerk te IJhorst', olieverf op paneel, r.o. gesigneerd en gedateerd 1976, 23 × 29 cm€ 650
1403Hollandse School: portret van Daniel Maximiliaan Marie van Hangest baron d'Yvoy van Mijdrecht (1827-1892), potloodtekening, niet gesigneerd, 19e eeuw -beetje foxing-, 37 × 23,5 cm€ 65
1404Twee aquarellen: landschappen met figuren, aquarel, beide l.o. gemonogrammeerd R.L., één verso met annotatie 'R. Laurier', beide 13 × 20 cm€ 55
1405Ernest Marie Pernelle (1861-1950), 'Hameau près Saint Bernard du Sault, Indre', olieverf op paneel, r.o. gesigneerd, verso getiteld, 23 × 33 cmNot sold
1406Jacques Zon (1872-1932), werkende vrouw in bloementuin, olieverf op board, l.o. gesigneerd, 20 × 30 cmNot sold
1407Delfts aardewerk wandbord met portretvoorstelling, naar Rembrandt, uitvoering De Porceleyne Fles, 20e eeuw, Ø 54 cm -verso met tekst: 'van J.C. Oosterwijk aan Cor van Rijn, Uit achting en waardering, Oosterwijk - Boka, 1970'-Not sold
1408Arnold Wittkamp (1827-1900), gezicht op Delft bij maanlicht, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, circa 1860-1880 -gedoubleerd-, 50 × 75 cm€ 425
1409Naar Jean Antoine Houdon (1741-1828), levensgrote buste van Voltaire, brons, niet gesigneerd, 57 × 47 × 34 cmNot sold
1410Wortelnotengefineerde gecontourneerde theetafel met lade, het geheel op bolklauwpoten, 19e eeuw, Frankrijk -fineerschade en restauraties-, 75 × 98 × 59 cmNot sold
1411Dorus Arts (1901-1961), boerenerf met kippen, olieverf op board, r.o. gemonogrammeerd, 21 × 29 cm, daarbij: folder over de kunstenaarNot sold
1412Jacques Zon (1872-1932), man met kruiwagen, olieverf op board, l.o. gesigneerd, 20 × 30 cm€ 140
1413Hollandse School: stilleven met appels, olieverf op doek, l.o. onduidelijk gesigneerd, begin 20e eeuw, mogelijk Hein Kever€ 65
1414Wijnand Bastiaan van Horssen (1863-1931), kinderen op het ijs, olieverf op paneel, niet gesigneerd, verso met stempel en genummerd label welke correspondeert met een bijgeleverde tentoonstellingscatalogus van Museum Rijswijk in 1985, 23,3 × 34 cm€ 425
1415Wortelnotengefineerde dubbelgebogen commode met vitrineopstand, staand op klauwpoten, Hollands, 18e eeuw -gebruikssporen, fineerschade, krimpscheuren, enkele missende stukjes lijst, één kapot ruitje-, 285 × 98 × 37 cm€ 300
1416Zestienlichts bronzen kroonluchter met gesatineerd glazen kapjes -gebruikssporen, armen los, enkele gebreken-, 105 × Ø 85 cm€ 150
1417Indiaas zijden tapijt Kashmir, 192 × 119 cm€ 200
1418Negen stoelen met rode stoffen bekleding en opengewerkt bloemdecor in de rug, Chippendale-stijl, 20e eeuw, 99 × 51,5 × 45 cmNot sold
1419Verguld messing tienlichts kaarsenkroon met kristallen pegels, de kaarshouders gedragen door zwanen, 19e eeuw, het middendeel met elektrische verlichting van later datum, 120 × Ø 90 cm€ 2100
1420Grote partij dubbelgebakken aardewerk patroontegels, art nouveau, Japans geïnspireerd, circa 1910, bestaande uit: vierkante tegels met bruin bloemdecor, 14 × 14 × 1,5 cm, vierkante randtegels met blauw bloemdecor, 14 × 14 × 1,5 cm, en smalle randtegels met blauw bloemdecor, 14 × 7 × 1,5 cm, totale oppervlakte circa 15 vierkante meter, 430 × 345 cm -één hoektegel ontbreekt, aankoopnota en beschrijving bijgevoegd-Not sold
1421Ronde mahonie tafel en vier mahonie stoelen met gestreepte velours bekleding, tweede helft 19e eeuw, tafel 78 × Ø 128 cmNot sold
1422Deventer tapijt -sleets, vlekken-, 420 × 322 cmNot sold
1423Eiken klaptafeltje op driepoot, 19e eeuw, 70 × Ø 80,5 cm€ 100
1424Bruin lederen oorfauteuil met notenhouten frame en bijbehorende voetenbank, Louis Seize-stijl -gebruikssporen-, samen circa 115 × 70 × 200 cm€ 325
1425Provinciaals staand horloge in eiken kast, eind 18e eeuw, 246 × 56 × 25 cm€ 180
1426Afrikaans bronzen beeld: vrouw met kruik op het hoofd, Benin, 20e eeuw, hoogte 81 cm€ 150
1427Kees Roovers (1890-1978), portret van een vrouw met fruitschaal in haar handen, olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd '21, 66 × 56 cmNot sold
1428Afrikaans zittend figuur op kruk, Ewe, Ghana, 20e eeuw, 39 × 20,5 × 23 cmNot sold
1429Vergulde messing Atmos 540 tafelklok met witte cijferring, genummerd 617586, met glazen kast, uitvoering Jaeger-LeCoultre, Zwitserland, 1980-1998, 22,5 × 20 × 15,5 cm€ 650
1430Gesneden houten fetisjbeeld met door touw omwonden stalen spijkers, 20e eeuw, 48 × 20 × 20 cm€ 60
1431Eiken vierdeurs kastje met gestoken decor in Hollandse renaissance-stijl, staand op bolpoten, 20e eeuw -gebruikssporen, kleine defecten-, 150 × 81 × 45 cm€ 120
1432Utagawa Hiroshige (1797-1858), vier delen uit Honderd gezichten op de Edo: nummer 9, Yatsukoji, nummer 20, de veerpont bij Kawaguchi en de Zenkôji Tempel, nummer 77, de Inari brug met berg Fuji in het verschiet, en 109, de kust bij Samezu, alle Japanse houtblokdrukken in kleur, uniform ingelijst, 34,5 × 23 cm€ 325
1433Utagawa Kuniyoshi (1797-1861), twee werken: Enya Hankan Takasada, en Kira Yoshinaka, Japanse houtblokdrukken in kleur -beide verbruind en met vlekjes-, 36 × 24 cm€ 210
1434Utagawa Hiroshige (1797-1858), drie werken: de kleine inham van Hikisa bij Horie Kanzanji, de kersenbloesems bij Arashiyama, en de Okitsu rivier en Satta pas -vouwen en vlekken-, alle Japanse houtblokdrukken in kleur, circa 36 × 22,5 cm€ 850
1435Eiken halbank met twee bijbehorende hoekstoelen, het decor met ranken en centraal een cornucopia, neo-rococo -kuif defect, kleine defecten-, afmetingen bank 93 × 152 × 39 cm, hoekstoelen 85 × 50 × 50 cm€ 600
1436Friese kortstaartklok in eiken kast, met maanaanduiding, de beschilderde wijzerplaat met Romeinse cijfers en plattelandsscènes, 19e eeuw -één ruitje gebroken, wijzerplaat opnieuw beschilderd, kleine defecten-, 125 × 38 × 22 cm€ 180
1437Johan Hendrik Pootjes (1882-1944), stilleven met pop en borrelglaasje, marouflé, r.o. gesigneerd en Batavia, 25 × 31 cm€ 60
1438Lucia Wittig-Keijser (1875-1958), 'Hollandsche vruchten', olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 40 × 50 cm€ 240
1439Jan Rijlaarsdam (1911-2007), marktgezicht met figuren, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 40 × 50 cm€ 750
1440Tweedelige eiken boekenkast met vier beglaasde deuren, Hollandse renaissance-stijl, 20e eeuw, 225 × 166 × 42 cm€ 150
1441Vitroporseleinen ontbijt/dinerserviesgedeelte, decor Basket, uitvoering Villeroy & Boch, bestaande uit: zes dinerborden, zeven ontbijtborden, zeven soepkommen en schotels, taartschaal, vleesschaal, sauskom op onderschotel, drie dessertschaaltjes, rond serveerschaaltje, suikerpot en melkkan op onderschotel, peper- en zoutvaatjes, vier eierdopjes, vijf koffiekoppen met zes schotels -kleine defecten-, sauskom: 18,5 × 9,5 × 9 cm€ 325
1442Paar Afrikaanse houten tweelingbeeldjes, Anago, Benin, 20e eeuw, 27 × 9 cm€ 150
1443Afrikaans houten beeld: vruchtbaarheidsbeeld, Yoruba, Nigeria -blauwe verfresten, krimpscheuren-, exclusief basement 20 × 11 cm€ 60
1444Friese staartklok met polychroom beschilderde wijzerplaat en verguld houten ornamenten, 20e eeuw, 146 × 41 × 20 cm€ 40
1445Utagawa Hiroshige (1797-1858), vier delen uit Honderd gezichten op de Edo: nummer 66, Kojimachi en het Benkei kanaal, nummer 70, de riviermonding bij Nakagawa, nummer 103, de brug bij Senju, en nummer 108, de kust bij Shiba, alle Japanse houtblokdrukken in kleur, uniform ingelijst, 34,5 × 23 cm€ 1600
1446Anneke Boot (1945), populieren, gouache op papier, l.o. gesigneerd, 19 × 28 cm€ 60
1447Japans papieren knipselwerk, 'kiri-e', wanddecoratie met planten en bloemen, laatste kwart 20 eeuw -defecten in blaadjes-, 50 × 30 cm€ 150
1448Jan Roëde (1914-2007), zonder titel, gemengde techniek op papier, r.o. gesigneerd en gedateerd '46, 25 × 20 cmNot sold
1449Jaap Nanninga (1904-1962), compositie met vormen, houtskool op papier, r.o. gesigneerd, jaren '50 -enkele roestvlekjes-, 26 × 22 cm€ 250
1450Jaap Nanninga (1904-1962), abstracte compositie, houtskool op papier, r.o. gesigneerd en gedateerd '57 -roestvlekjes-, 22 × 25,5 cm€ 230
1451Arie Leeflang (1906-1956), portret van Henriëtte Muntz, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, l.b. getiteld en gedateerd '42, 35 × 32,5 cm€ 270
1452David Schulman (1881-1966), gezicht op de Merwede bij Gorinchem, olieverf op doek, r.o. gesigneerd en gedateerd '56, H 84 × B 118 cm€ 500
1453Eiken porseleinkast met gecontourneerde kap, tweede helft 18e eeuw, 200 × 128 × 39 cmNot sold
1454Paar kleine kristallen gembercoupes met ruitslijpsel, staand op vierkante voet, 19e eeuw -enkele minieme chipjes-, 20 × Ø 8 cm€ 100
1455Twaalf slingerglaasjes met dubbele witte slinger in de stam, Engeland, circa derde kwart 18e eeuw -vier met chipje van voet, formaten variëren een beetje-, circa 13 × Ø 6,5 cm€ 300
1456Mahonie theekistje met ingelegd geschakeerd lijnendecor, het deksel aan de binnenzijde bekleed met groen leder, het theecompartiment met lood, circa 1800€ 280
1457Diverse schelpen, waaronder nautilusschelpen -één defect-€ 425
1458Gepatineerd bronzen zeslichts kroonluchter, voorzien van albasten kapjes, de stam omringd door putti met bloemslinger -één kapje met randchip-, 80 × Ø 75 cm€ 250
1459Afrikaans zittend bronzen koningsbeeld, Benin-stijl, tweede helft 20e eeuw, 60 ×15 × 17 cmNot sold
1460Perzische loper, omgeving Heriz, circa 1900 -lichte slijtages-, 244 × 106 cm€ 290
1461Mahonie buffetkast met beglaasde opstand en gesneden bladmotieven, uitvoering Meubelfabriek Nederland J.A. Huizinga Westersingel Groningen, gemerkt met plaatje op onderste plank, circa 1900, 178 × 116 × 43 cmNot sold
1462Paar glazen karaffen en vier schoteltjes met verguld en geëtst decor van bloemen, art nouveau -lichte gebruikssporen aan stoppen-, hoogte karaffen 19 cm€ 110
1463Witgelakte geornamenteerde driezits bank met gecapitonneerde blauw fluwelen bekleding, Frankrijk, 20e eeuwNot sold
1464Mahonie klapstoel met rode stoffen rugleuning en zitting, Engeland, 20e eeuw, 101 × 50,5 × 53 cm, daarbij: cilindervormig kussentjeNot sold
1465Notengefineerde rankenkast met centraal een bloemguirlande onder de kapregel, en onderin twee lades, staand op bolpoten, 19e eeuw, 216 × 186 × 63 cmNot sold
1466Elies Auer (1952), 'Barricade', acrylverf op doek, l.o. gesigneerd, op spieraam nogmaals gesigneerd en op label gedateerd 2009, 80 × 100 cm€ 150
1467Birgit Sauer (1972), 'Ergon 31', olieverf op doek, r.o. gesigneerd en gedateerd '95, herkomst: Galerie Bastiaans, Boxmeer, 100 × 100 cmNot sold
1468Dora Tuynman (1926-1979), compositie in zwart en wit, inkt op papier, r.o. gesigneerd en gedateerd '61, 64 × 49 cm€ 1200
1469Gerard Verdijk (1934-2005), 'Two spots determing space XXI', acrylverf op doek, niet gesigneerd, herkomst: Galerie Bastiaans, Boxmeer, daarbij: zes diverse boekwerken over de kunstenaar, 80 × 70 cmNot sold
1470Zwartgelakt mdf bergmeubel met deurtjes en open vak, model Ianus, uitvoering Tecno, Italië, -voorzien van glazen plaat op bovenblad-, 91 × 203 × 50 cmNot sold
1471Frans van Straaten (1963), lezende vrouw op trap, brons, gemerkt, op natuurstenen basement, totale hoogte 120,5 cm€ 1100
1472Zwartgelakte mdf sidetable met glazen etagère, uitvoering Tecno, Italië, moden, 85 × 243 × 50 cm€ 150
1473Donkergrijze metalen vloerlamp met matglazen schaal, model Tebe, ontwerp Ernesto Gismondi, uitvoering Artemide, Italië -lamp is een beetje wankel-, 190 × 49 cm€ 100
1474Loungefauteuil, model 670, en ottoman, model 671, beide met zwart lederen bekleding in multiplex kuip, ontwerp Charles en Ray Eames, uitvoering Herman Miller -bekleding defect, één armleuning met scheur, ottoman met scheur-€ 2000
1475Salontafel in de vorm van liggende bronzen beer met glazen blad op zijn poten, België, jaren '70 -enkele glasschades-, 43 × Ø 85 cm€ 325
1476Perzisch tapijt Kirman -sleetse plekken-, 400 × 265 cmNot sold
1477Grote kroonluchter met kristallen pegels en vele armen aan centrale bol -sommige glazen kaarshulzen defect, één arm verstevigd met staalkabel-, 110 × Ø 110 cm€ 600
1478Ronde zwartgelakte tafel op metalen voet, model T334, uitvoering Tecno, Italië, modern, 70 × Ø 180 cm€ 250
147914 zwart gestoffeerde stoelen op wieltjes model PS148, uitvoering Tecno, Italië -rubber van sommige wieltjes afgesleten-Not sold
1480Paar speakers, model Active Super MK III, uitvoering Pied Piper, in beukengefineerde kast, met bijbehorende snoeren, modern, 120 × 21 × 30€ 170
1481Piet Berghs (1948), abstracte sculptuur, Belgisch hardsteen, gemonogrammeerd, staand op Belgisch hardstenen sokkel -volgrecht van toepassing-, beeld: 82 × 44 × 18 cm, sokkel: 90 × 32 × 25 cm€ 1800
1482Gebrandschilderd glas-in-loodraam, Amsterdamse School, circa 1910-1930, 91 × 51 cm inclusief houten frame -één glaasje met barst-€ 900
1483Stratos Fountoulis (1954), abstracte compositie, gemengde techniek, r.o. gesigneerd en gedateerd '93, 60,5 × 61 cm inclusief lijstNot sold
1484Anton Heijboer (1924-2005), 'Life Two', ets, m.o. gesigneerd, tevens in ets gesigneerd en gedateerd 1985, 53 × 42 cm€ 270
1485Gebrandschilderd glas-in-loodraam met voorstelling van een vrouw omringd door gestileerde planten, uitvoering Atelier Leur, Bussum, r.o. gesigneerd, art deco, 133 × 79 cm€ 150
1486Paar met zwart leder beklede bureaustoelen op draaibaar metalen onderstel -gebruikssporen-, 90 × 64 × 60 cm€ 80
1487Wout Maters (1931-2017), zonder titel, brons, natuurstenen basement, gesigneerd, hoogte inclusief basement circa 62 cmNot sold
1488Grote grijsgelakte stalen kluis met sleutel, uitvoering Lips, tweede helft 20e eeuw, 105 × 69 × 62 cm€ 150
1489Hoge zwartgelakte kast met roldeur, binnenin één lade en vier planken, uitvoering Denka, Denemarken, jaren '80 -gebruikssporen-, 210 × 50 × 50 cmNot sold
1490Relaxfauteuil met zwarte lederen bekleding, op zwarte ronde metalen poot, uitvoering Jori Yoga -kleine defecten-, 73 × 116 × 74 cm€ 450
1491Zwartgelakt mdf driedeurs bergmeubel, uitvoering Tecno, Italië, modern, 91 × 124 × 50 cmNot sold
1492Uitschuifbare vogeloogesdoorngefineerde ronde tafel met tussenblad, op enkele poot, verzwaard met natuurstenen voet, model Balance, ontwerp Arnold Merckx, uitvoering Arco, jaren '80, 74 × Ø 132 cm€ 325
1493Zes verchroomd draadstalen stoelen, ontwerp Cees Braakman, uitvoering Pastoe, jaren '60 -meerdere breuken in draadstaal- 81 × 50,5 × 55 cm€ 650
1494Perzisch tapijt Keshan -kleine reparatie in rand-, 420 × 320 cmNot sold
1495Paar groengelakte gietijzeren tuinvazen -gebruikssporen-, 32 × 41 cm€ 160
1496Gietijzeren veldkruis met engel -verweerd-, hoogte vanaf het grondniveau 150 × 88 cm€ 210
1497Paar betonnen tuinbankjes, gedragen door zeewezens, elk 44 × 135 × 40 cm€ 180
1498Betonnen tuinornament: stoel met eierlijst rondom de zitting, 82 × 43 × 52 cm€ 20
1499Betonnen tuinbeeld met fonteinaansluiting: twee putti met kruik en schelp, 78 cm€ 180
1500Betonnen tuinbeeld op sokkel: putto met bloemenmand, totale hoogte 114 cm€ 70
1501Zandstenen heiligenbeeld: Barbara van Nicomedië -in tweeën gebroken-, delen samen ± 153 cmNot sold
1502Gietijzeren veldkruis met corpus Christi -verweerd-, hoogte vanaf het grondniveau 130 × 70 cm€ 75
1503Kinderbakfiets€ 85
1504Gietijzeren veldkruis met palmtakken en doornenkroon -verweerd-, hoogte vanaf het grondniveau 128 × 68 cm€ 90
1505Groen- en witgelakt gietijzeren wand- of tuinornament in de vorm van een pijl, 153 × 30 cm€ 40
1506Afrikaans natuurstenen beeld: vier hoofden en twee handen, 90 × 80 × 50 cm€ 20
1507Gietijzeren veldkruis met Maria -verweerd-, hoogte vanaf het grondniveau 70 × 42 cm€ 75
1508Gietijzeren veldkruis met het hoofd van Jezus met doornenkroon -verweerd-, hoogte vanaf het grondniveau 138 × 74 cm€ 90
1509Bromfiets, model Crown, uitvoering RAP / Stokvis, voorzien van Puch motorblok, jaren '60 -schuurvondst, niet getest, deels overgespoten, geen papieren aanwezig-€ 350
1510Bronzen tuinfontein in de vorm van twee putti in een nis die een kruik leeggieten, 118 × 70 × 50 cm€ 350
1511Gietijzeren veldkruis met Maria en twee engelen -verweerd-, hoogte vanaf het grondniveau 120 × 64 cm€ 85
1512Roodgelakte metalen brievenbus -gebruikssporen-, 110 × 38 × 35 cm€ 110
1513Groengelakt gietijzeren tuinbankje met houten latten, 20e eeuw -gebruikssporen-, 69 × 122 × 48 cm€ 110
1514Witte polyetheen stoel uit één stuk, model Kite, ontwerp Kashim Rashid, uitvoering Label, Nederland, circa 2004 -lichte gebruikssporen-, 87 × 82 × 89 cm€ 160
1515Tuintafel met marmeren blad op gietijzeren onderstel, 20e eeuw -gebruikssporen, blad vervuild-, 74 × 105 × 60 cm€ 80
1516Betonnen tuintafel, de poot met puttidecor, 76 × Ø 125 cm€ 20
1517Betonnen (tuin)ornament: vaas met bloemen en fruit, 63 × 34 × 34 cm€ 55
1518Tafel samengesteld uit marmeren blad en witgelakte metalen zuilen, 20e eeuw -het blad met enkele (opgevulde) gaten, gebruikssporen, roestvorming-, 72 × 225 × 80 cm€ 250
1519Neuchâteloise met geëmailleerde wijzerplaat, de beschilderde kast met blauw bloemdecor op lichtblauwe ondergrond en voorzien van verguld bronzen beslag, bovenop met blindstempel 'AIOC', Zwitserland, 18e eeuw -bovenste stukje kuif afgebroken maar aanwezig-, hoogte inclusief console 100 cm€ 600
1520Neuchâteloise met geëmailleerde wijzerplaat, de beschilderde kast met bloemdecor op gele ondergrond en voorzien van bronzen beslag, Zwitserland, eind 18e eeuw -zonder console, oude houtwormschade, defecten aan email, glas voor wijzerplaat ontbreekt, touwtje voor slingerophanging defect-, hoogte 75 cm€ 200
1521Diverse schelpen, waaronder drie nautilusschelpen€ 450
1522Vier Delfts aardewerk borden met blauw-wit chinoiserie tuindecor en gele rand, tweede helft 18e eeuw -enkele randchips-, Ø 23 cmNot sold
1523Vijf Delfts aardewerk spreukborden met blauw-wit decor: de tekst 'Ziet wat hier van Agteren Staat' en verso: 'Bid Eer gij Aant Eeten gaat', vroeg 18e eeuw -één gelijmd, alle met kleine randschilfers-, Ø 22,8 cmNot sold
1524Eiken porseleinkast met beglaasde uitsparing onder de gecontourneerde kap, de gebogen onderkast op bolklauwpoten, Hollands, 19e eeuw -gebruikssporen, enkele beschadigingen aan lijstwerk, één ruitje ontbreekt-, 230 × 170 × 50 cm€ 350
1525Mandplafonnière met kristallen pegels en messing ornamenten in de vorm van strikken en guirlandes -één fitting los-, Ø 75 cm€ 650
1526Paar goudkleurige bronzen wandlampen, de twee lichtpunten gedragen door vrouw, 37 × 24 × 20 cm€ 210