Lotnummer: 1151

Romeyn de Hooghe (1645-1708) 'Entrée du Roy dans Dunquerque', 1658 of 1662. Ets naar A.Fr. van der Meulen, circa 1682. Op de voorgrond Lodewijk XIV te paard, die in een lange stoet op de stad Duinkerken afrijdt, op de achtergrond de stad en haven van Duinkerken, 32 × 131 cm -18 cm van het bovenste deel van de ets afgesneden, de legenda tot aan de plaatrand afgesneden-

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 1152

Officierssabel in stalen schede, model M1852, -sleets- lengte 105 cm

Hamerprijs: € 140

Lotnummer: 1153

Damasten tafelkleed, 137 × 197 cm, acht servetten 70 × 65 cm, en zes vingerdoeken 36,5 × 40 cm, dessin Vlinder, ontwerp Chris Lebeau, uitvoering Van Dissel, Eindhoven, begin 20e eeuw -vlekjes-

Hamerprijs: € 400

Lotnummer: 1154

Damast tafellinnen met zwanendecor, uitvoering Van Dissel, Eindhoven, gemerkt VD, begin 20e eeuw, bestaande uit tafellaken, 270 × 160 cm, en zes servetten, circa 70 × 67 cm

Hamerprijs: € 500

Lotnummer: 1155

Indonesisch zwaard met gestoken benen heft, midden Java, 19e eeuw, 75 cm

Hamerprijs: € 300

Lotnummer: 1156

Maçonnieke ceremoniële ponjaard met parelmoer heft, de kling met symbolen uit de vrijmetselarij, de pareerstang en pommel met skull-and-bones motief, in schede -symbolen enigszins verweerd-, 71,5 × 9 cm

Hamerprijs: € 475

Lotnummer: 1157

Testament, 1626, handgeschreven (32 regels) op perkament, 19 × 49 cm

Hamerprijs: € 95

Lotnummer: 1158

Martinus Schouman (1770-1848), schepen op ruwe zee, aquarel, l.o. gesigneerd -roestvlekjes-, 16,5 × 23,5 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 1159

Marius Bauer (1867-1932), drie etsen: 'a quiet nook', no. 31, 'Cafe in Adrianople' no. 24, 'Merchants' no. 37, alle r.o. gemonogrammeerd, 7 × 14 cm

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 1160

Paar glas-in-lood hanglampen, Tiffany-stijl, laatste kwart 20e eeuw -onderste decoratie van één lamp ontbreekt-, kap 50 × 40 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 1161

Paar bronzen signaalkanonnen op houten affuiten, met heraldisch wapen op de loop, gedateerd 1630, maar eind 19e/begin 20e eeuw -affuiten gammel-, lengte kanon 49 cm, totale grootte 30 × 70 × 35 cm

Hamerprijs: € 500

Lotnummer: 1162

Beschilderd houten en stoffen model van een Spaans galjoen, circa 1900 -defecten- 76 × 70 × 36 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 1163

Bronzen signaalkanon op houten affuit, met heraldisch wapen op de loop, gedateerd 1630, maar eind 19e/begin 20e eeuw, lengte kanon 49 cm, totale grootte 29 × 61 × 33 cm

Hamerprijs: € 210

Lotnummer: 1164

Chinees gebeitst houten altaar met vier laatjes en twee deurtjes met prunusdecor, eind 19e/begin 20e eeuw -gebruikssporen-, 108 × 25 × 34,5 cm

Richtprijs: € 120-160

Lotnummer: 1165

Turkmeense pendjerelik met geometrisch decor in ikatstijl en klein Perzisch kussentje Belouche in Mina Khani-stijl, 30 × 138 cm

Hamerprijs: € 95

Lotnummer: 1166

Chinees gezwart houten dressoir, 20e eeuw -gebruikssporen, sleetse plekken-, 85 × 140 × 50 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 1167

Tinnen vaas met twee oren en bloemdecor in reliëf, gesigneerd J.R. Hannig, onderop met fabrieksmerk van Franz-Xaver Dautzenberg, Krefeld, jugendstil, circa 1900, 46 × Ø 18 cm

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 1168

Mahonie boekenkast met twee open vakken en centraal twee deuren met snijwerk, ontwerp H.P. Berlage, vermoedelijk uitvoering 't Binnenhuis, circa 1901 -aan bovenzijde ingekort, de dekplank mogelijk niet origineel en aan rechter achterzijde is er een hoek uitgesneden, roedes niet aanwezig, kleine chipjes van houtsnijwerk-, 122 × 168 × 38,5 cm

Richtprijs: € 800-1200

Lotnummer: 1169

Perzisch kussen Kaskay -sleets-, 72 × 55 cm

Richtprijs: € 70-90

Lotnummer: 1170

Koloniale houten kist met ebben of palissander bies en bronzen beslag, staande op onderstel met twee lades, 19e eeuw, 102 × 112 × 64 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 1171

Kaukasische loper Shirwan -sleets-, circa 1900, 420 × 105 cm

Richtprijs: € 80-100

Lotnummer: 1172

Naaldhouten kist met bol deksel, smeedijzeren monturen en sluitwerk, op onderstel, 19e eeuw -onderstel van later datum, sleutel aanwezig-, 56 × 38 × 76 cm

Hamerprijs: € 140

Lotnummer: 1173

Houten kerfsnee schooltas, gemonogrammeerd AM, 17e/18e eeuw -gebruikssporen-, 42 × 15 × 9,5 cm

Richtprijs: € 250-350

Lotnummer: 1174

Jan Sierhuis (1928-2023), 'Picknick', olieverf op doek, r.o. gesigneerd en gedateerd '94, 100 × 90 cm

Richtprijs: € 700-900

Lotnummer: 1175

Notenhouten driedeurs kast, 17e/18e eeuw, 181 × 103 × 42 cm

Hamerprijs: € 600

Lotnummer: 1176

Jan Gilling (1930), 'Batakhuizen op Samosir', olieverf op doek, l.o. gesigneerd en gedateerd '95, 45 × 55 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 1177

Kees Andrea (1941-2006), verklede stier met toreador, olieverf op board, r.b. gesigneerd, aangeschaft tijdens de overzichtstentoonstelling in Pulchri Studio Den Haag 1990, verso met pamflet, 49 × 39 cm

Hamerprijs: € 300

Lotnummer: 1178

Eugène Brands (1913-2002), 'Dorp bij avond', gouache op papier, l.o. gesigneerd en gedateerd '67, tevens verso gesigneerd -punaisegaatjes, met plakband in passe-partout geplakt-, 26 × 36 cm

Hamerprijs: € 550

Lotnummer: 1179

Chris ten Bruggen Kate (1920-2003), 'Noord-Frans landschap', olieverf op doek, r.o. gesigneerd, verso gedateerd 1979 -volgrecht van toepassing-, 60 × 80 cm

Hamerprijs: € 2200

Lotnummer: 1180

Lucebert (1924-1994), compositie met gezicht en ezel, gemengde techniek op papier, r.o. gesigneerd en gedateerd '84, 40 × 57 cm

Richtprijs: € 700-900

Lotnummer: 1181

Wim Izaks (1950-1989), compositie met figuren en gezicht, aquarel op papier, niet gesigneerd, 29 × 39 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 1182

Boers eikenhouten opbergmeubel met schappen, haakjes en groter vak onderin, 18e/19e eeuw, 106 × 90 × 35 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 1183

Johannes Franciscus van der Vlis (1838-1906), figuren bij hooistapel aan het water, olieverf op doek, r.o. gesigneerd -oppervlaktevuil, doek niet op spanning-, 43,5 × 58 cm

Richtprijs: € 100-150

Lotnummer: 1184

Friese stoelklok met maanaanduiding, beschilderde kast en achterplaat met zeemeerminnen, 19e eeuw -gedeeltelijk overgeschilderd-, 60 × 40 × 24 cm

Richtprijs: € 250-350

Lotnummer: 1185

Koperen beddenpan met koperen steel, 18e eeuw, deksel Ø 31,5 cm, lengte totaal circa 110 cm

Hamerprijs: € 70

Lotnummer: 1186

Koperen graanmaatkan, '4 Gallon', Engeland, 19e eeuw -gebruikssporen-, 50 × 36 × 37 cm

Hamerprijs: € 90

Lotnummer: 1187

Theo Mackaay (1950), twee vrouwen in landschap, olieverf op doek, r.o. gesigneerd en gedateerd 1999, 101 × 101 cm

Hamerprijs: € 1100

Lotnummer: 1188

Houten scheepsmodel: schoenerbrik op basement, tweede helft 20e eeuw, 73,5 × 90 × 32 cm

Richtprijs: € 250-350

Lotnummer: 1189

Eiken schouwombouw met mascarons, knorrenrand, blad- en parellijst, geflankeerd door atlanten, tweede helft 19e eeuw, 137 × 160 × 73 cm

Hamerprijs: € 450

Lotnummer: 1190

Geëmailleerde gietijzeren kachel, verlichting geplaatst achter het ruitje, uitvoering Godin, art nouveau, 84 × 39 × 34 cm

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 1191

Polychroom beschilderde Friese stoelklok met loden fretten, datum- en maanaanduiding, de houten achterplaat met zeemeerminnen, modern, 76 × 41 × 26 cm

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 1192

Koperen beddenpan aan houten steel, het deksel met decor van Adam en Eva in het paradijs -decor sleets-, 108 × Ø 37 cm

Richtprijs: € 70-90

Lotnummer: 1193

Smeedijzeren standaard met driespantpoot en knoop in de stam, 153 cm

Hamerprijs: € 100

Lotnummer: 1194

Frans Ruwel (1912-1987), mediterraan havengezicht, olieverf op doek, l.o. gesigneerd, 45 × 55 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 1195

Lucebert (1924-1994), compositie met vormen en ogen, gemengde techniek op papier, m.o. gesigneerd en r.o. gedateerd '84, 38 × 28 cm

Richtprijs: € 700-900

Lotnummer: 1196

Corneille (1922-2010), 'Oiseau', litho 85/200, r.o. gesigneerd en gedateerd '93, 31 × 27 cm

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 1197

Fred Pollack (1943), zonder titel, olieverf op mdf, verso gesigneerd en gedateerd 2005, 40 × 36 cm

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 1198

Lucebert (1924-1994), drie figuren, gemengde techniek op papier, l.o. gesigneerd en gedateerd '81, 21 × 26 cm

Richtprijs: € 1000-1500

Lotnummer: 1199

Lucebert (1924-1994), figuur, gemengde techniek op papier, l.b. gesigneerd en r.b. gedateerd '81, 20 × 18 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 1200

Corneille (1922-2010), compositie met rood en blauw, lithografie 15/25, r.o. gesigneerd en gedateerd 1962 -kleuren iets vervaagd-, 11,5 × 8 cm

Hamerprijs: € 180