• De hamerprijzen van de afgelopen veiling staan vermeld in onze Catalogus.
Lotnummer: 2035
Chinees porseleinen famille rose kommetje en schoteltje met decor van lange lijs, zotje en konijn, Yongzheng, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, aangekocht in 1959
Veilingresultaat: € 3840
Lotnummer: 2048
Chinees porseleinen kom met blauw-wit decor: krijger op terras, de buitenzijde met uitgesneden servetwerk en vijf cartouches met landschapsdecors, Transitional -randschilfers-, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, aangekocht in 1951, 11,5 x 10 cm
Veilingresultaat: € 4864
Lotnummer: 2067
Chinees porseleinen warmhoudbakje met dubbele wand en blauw-wit decor: Liu Haichan met pad, Transitional -haarlijn in bodem-, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, aangekocht in 1956, 6 x Ø 13,5 cm
Veilingresultaat: € 5888
Lotnummer: 2087
Chinees lakwerk dekseldoosje met decor van pioenroos op het deksel en meanderrand, Ming dynastie, daarbij: Japans houten tomobako, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, Ø 6 x 2 cm
Veilingresultaat: € 3840
Lotnummer: 2148
Twee diverse Chinees porseleinen famille rose kommen, decor: lange lijs aan tafel, en lange lijs op bankje -randschilfer-, Yongzheng, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, aangekocht vóór 1940, 5,5 x Ø 11,5 cm
Veilingresultaat: € 6400
Lotnummer: 2149
Chinees porseleinen famille rose theepot met decor van lange lijs en twee zotjes in tuin, Yongzheng -schilfers van dekselrand en tuit-, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, 13 x Ø 11 cm
Veilingresultaat: € 4480
Lotnummer: 2155
Willem van den Berg (1886-1970), vissersvrouwen, olieverf op paneel, gesigneerd, 32 x 24 cm
Veilingresultaat: € 3840
Lotnummer: 2180
David Joseph Bles (1821-1899), de rijke weduwe, olieverf op paneel, gesigneerd, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, 16 x 20 cm
Veilingresultaat: € 4608
Lotnummer: 2219
Mogelijk Jean Petitot de oudere (1607-1691), miniatuurportret van Louis XIV, in borstharnas over een rode fluwelen jas en blauw draaglint van de Orde van Saint Esprit, emaille op koper, in ovaal lijstje met paste stenen, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, aangekocht in 1949, 5 x 4,25 cm
Veilingresultaat: € 1920
Lotnummer: 2223
Henry Edridge A.R.A. (1768-1821), miniatuurportret van een jonge man met bruin krullend haar, in rode jas met witte kanten bef, aquarel op ivoor, gemonogrammeerd HE, in ovaal 18kt gouden lijstje bezet met halve oriëntparels, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, aangekocht vóór 1940, 5,5 x 4 cm
Veilingresultaat: € 1280
Lotnummer: 2331
Rozenhouten commode met florale marqueterie, voorzien van verguld bronzen beslag en afgedekt door grijs marmeren blad, gesigneerd A. Lapie, Frankrijk, Louis Quinze, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, aangekocht vóór 1940, 90 x 131 x 62 cm
Veilingresultaat: € 5760
Lotnummer: 2475
Evert Den Hartog (1949), '2 Futen', brons op natuurstenen basement, oplage van 12, 1999, H 53 cm
Veilingresultaat: € 4352
Lotnummer: 2512
Gebogen wortelnoten kabinet met schrijfcompartiment, rijk gestoken decor van urnen, guirlandes, portretmedaillons en rijk bewerkt bronzen beslag, Transition, Holland, circa 1770, 254 x 185 x 60 cm
Veilingresultaat: € 7040
Lotnummer: 3031
Zwarte blikken stoomlocomotief en kolenwagon, 20-voltmotor, model TK 70/12920, Märklin
Veilingresultaat: € 2176
Lotnummer: 3195
Zwarte blikken stoomlocomotief en kolenwagon, model CER 65/1302/0, 20-voltmotor, beide Märklin, circa 1930, 10 x 26 x 7 cm
Veilingresultaat: € 2176
Lotnummer: 5051
Chinees agaten snuifflesje met leeuwenmaskerons, Qing dynastie, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, 6,5 cm
Veilingresultaat: € 3328
Lotnummer: 74
Chaise longue met zwarte lederen bekleding, model LC4, ontwerp Le Corbusier, 1928, uitvoering Cassina, gemerkt, 63 x 159 x 55 cm
Veilingresultaat: € 1536
Lotnummer: 591
Cello met twee strijkstokken -scheur in kast en reparaties-, klein houten snaarinstrument, strijkstok in koffer, drie uitvouwbare tafelmuziekstandaards, drie blokfluiten, altblokfluit, stemvork, en mondharmonica
Veilingresultaat: € 4160
Lotnummer: 1535
Gouden Nieuwe Rijkspenning voor Verdienstelijke Scheepsjournalen, medailleur J.C. Wienecke, portret koning Wilhelmina met hermelijnen mantel naar links, keerzijde: tekst binnen lauwerkrans: 'Aan H.A.G. Schippers, Gezagvoerder In De Groote Vaart Als Erkenning Van Aan Het Kon. Ned. Meteor. Instituut Bewezen Diensten Door Het Inzenden Van Een Serie Byzonder Verdienstelyke Journalen. Van Wege De Koningin 1921' goud, zeer zeldzaam, zeldzaamheidgraad: RRRR referenties: Zwierzina 350, catalogus J.C. Wienecke, 66a, Ø 3,5 cm
Veilingresultaat: € 3840
Lotnummer: 2091
Paar Chinees porseleinen knobbelvaasjes met blauw-wit decor: bloemen en cartouches met kostbaarheden, Kangxi -één met randchipje en één met randchip en restauratie aan de rand-, 20 x Ø 10 cm
Veilingresultaat: € 1664
Lotnummer: 2107
Chinees porseleinen schotel met ijzerrood decor: draken jagen op de parel, de buitenrand met gelijk decor, Guangxu gemerkt en periode -randchips en haarlijnen-, herkomst: nazaten Jan Helenus Ferguson (1826-1908), Consul Generaal voor Nederland in Beijing 1872-1894, Ø 34,5 cm
Veilingresultaat: € 3840
Lotnummer: 2158
Eiken beeld: vrouw en kind staande op globe met dierenriem, eind 19e eeuw -enkele kleine defecten-, 115 cm
Veilingresultaat: € 5120
Lotnummer: 2162
Vijf Chinees porseleinen schotels met blauw-wit decor: Joosje te paard, gemerkt met schelp, één exemplaar Kangxi, andere vier 19e eeuw -enkele minieme randschilfers-, Ø 29 cm
Veilingresultaat: € 2432
Lotnummer: 2166
Chinees porseleinen kom met blauw-wit decor: spelend gezelschap in tuin met hert en vogels, Kangxi gemerkt en periode, 9.5 x Ø 21 cm
Veilingresultaat: € 5120
Lotnummer: 2182
Jacobus van Looy (1855-1930), bloesemtakken, pastel, gesigneerd, herkomst: particuliere collectie de heer Ter Avest, Eemnes, 54 x 73 cm
Veilingresultaat: € 5632
Lotnummer: 2183
Jacobus van Looy (1855-1930), 'Meisje in het bos bij Velsen', olieverf op doek, gesigneerd, circa 1883, afgebeeld in oeuvrecatalogus, pagina 64, herkomst: Huis van Looy, 1849/1949, legaat, particuliere collectie Eemnes, circa 1950 particuliere collectie de heer Ter Avest, Eemnes, tentoongesteld Frans Hals Museum, Haarlem 1982/1983, verso papieren label Frans Hals Museum, Haarlem, 53,5 x 39,5 cm
Veilingresultaat: € 5120
Lotnummer: 2387
Pieter d'Hont (1917-1997), bronzen beeld: staande vrouw, inclusief veilingcatalogus Sotheby's Mak van Waay, 18 maart 1985, waarin het beeld staat afgebeeld, 74 cm
Veilingresultaat: € 3840
Lotnummer: 2444
Wortelnoten kabinet met gecontourneerde kap en gestoken kuif, waaronder twee gecontourneerde paneeldeuren, de orgelgebogen onderkast is voorzien van openslaande knieën en bakwaaier, staande op cabriolepoten, Hollands, barok, circa 1740 -stukje lijst van kap ontbreekt, klein fineerverlies van lades in het interieur-, 245 x 194 x 70 cm
Veilingresultaat: € 10240
Lotnummer: 2456
Lodewijk Johannes Kleijn (1817-1897), bedrijvigheid langs de waterkant, olieverf op paneel, gesigneerd, 32 x 43 cm
Veilingresultaat: € 5120
Lotnummer: 2470
Cornelis Vreedenburgh (1880-1946), knotwilgen, olieverf op board, gesigneerd, verso voorzien van atelierstempel, 30 x 48,5 cm
Veilingresultaat: € 1408
Lotnummer: 2485
Leo Gestel (1881-1941), landschap met bomenrij, huizen en boeren op de voorgrond, aquarel, gesigneerd, herkomst: Galerie Bert Borkus, 1993, 43,5 x 62 cm
Veilingresultaat: € 2048
Lotnummer: 2498
Jan Jacob Zuidema Broos (1833-1882), rendez-vous bij Utrecht, olieverf op doek, gesigneerd, herkomst: Douwes Fine Art, tentoongesteld: Stedelijk Museum Zutphen op de tentoonstelling 'J.J. Zuidema Broos', 1982 -gedoubleerd-, 29 x 42,5 cm
Veilingresultaat: € 2304
Lotnummer: 1601
Zilveren miniatuur: man op hobbelpaard, meester: Johannes van Geffen, Amsterdam, 1782 -teugels ontbreken-, 4,5 x 4 x 2 cm
Veilingresultaat: € 5376
Lotnummer: 2039
Chinees porseleinen wijnkan met blauw-wit decor: vissers in landschap, 17e eeuw -glazuurverlies-, 19 x 17 x 10 cm
Veilingresultaat: € 3072
Lotnummer: 2076
Chinees porseleinen vaas met twee famille rose cartouches, decor: figuren in interieur, op deels verguld rood fond en turquoise interieur, Qianlong zegelmerk, 19e eeuw, 44 cm
Veilingresultaat: € 8960
Lotnummer: 2083
Grote Chinees kraakporseleinen schotel met blauw-wit decor van herten onder pijnboom, de rand met kostbaarheden in vakverdeling, Wanli -lichte defecten aan de rand-, Ø 46,5 cm
Veilingresultaat: € 4608
Lotnummer: 2135
Serie van zes Chinees porseleinen famille verte en 'powder blue' borden, decor: figuren in een landschap, Qianlong -twee met rimfrittings-, Ø 22 cm
Veilingresultaat: € 2304
Lotnummer: 2150
Hendrik Jan 'Henk' Wolter (1873-1952), 'Uitzeilende vissersvloot (Cornwall)', olieverf op doek, gesigneerd, 98 x 123 cm
Veilingresultaat: € 6400
Lotnummer: 2191
Marokijnen wapenband - Het boek der psalmen nevens de gezangen. Middelburg 1776. Klein 8vo. Rood marokijnen band uit de tijd, rug en platten rijk verguld , het blauw zijden sjabloon in het midden van de platten draagt het wapen van de familie Onder de Linden, vergulde sneden met decoratieve schilderingen in kleur, het wapen van Amsterdam en Zeeland handgeschilderde schutbladen, 15 x 8 cm
Veilingresultaat: € 3840
Lotnummer: 2214
Twee eiken kijkkastjes: gezicht op Westerkerk te Amsterdam, en italiserend landschap, de kijkdoos opgebouwd uit drie glasplaten, 18e eeuw, de eiken kastjes 19e eeuw, 32 x 34 x 7,5 cm
Veilingresultaat: € 5120
Lotnummer: 2257
Jo Koster (1868-1944), landschap met hooischelven, aquarel op karton, gesigneerd en gedateerd in inkt Hattem 1905, 37,5 x 27 cm
Veilingresultaat: € 2688
Lotnummer: 2280
Harmanna Aleida Luden toe Laer (1799-1854), bloemstilleven op marmeren plint, olieverf op doek, gesigneerd, herkomst: Christie's, 1 september 1990, lot 148 -gedoubleerd-, 71,5 x 53 cm
Veilingresultaat: € 7680
Lotnummer: 2449
Willem 'Wilm' Steelink (1856-1928), portret van zijn kleindochter Johanna Maria Lizette Wijtman, olieverf op paneel, gemonogrammeerd, Laren, herkomst: familie van de kunstenaar, 14,5 x 11,5 cm
Veilingresultaat: € 2048
Lotnummer: 2041
Twee Chinees porseleinen knobbelvazen met afwijkende blauw-witte decors: figuren in landschap, Transition, midden 17e eeuw -randschilfers, één vaas met verticale barst in knobbel-, 20 cm
Veilingresultaat: € 6912
Lotnummer: 2052
Paar Chinees kraakporseleinen kommen met blauw-wit decor: de buitenrand met vliegende paarden, de binnenrand met landschap en vlammende motieven, het plat met landschap, gemerkt met zegelmerk, Wanli -één kom met kleine randchip, één kom met een haarli, 10,5 x Ø 21 cm
Veilingresultaat: € 3072
Lotnummer: 2169
Chinees porseleinen schotel met blauw-wit decor: herten in een tuin, de buitenrand gedecoreerd met springende dieren, Hongzhi, Ø 32,5 cm
Veilingresultaat: € 3072
Lotnummer: 2204
Twee polychroom beschilderde Delfts aardewerk beeldjes: staande handelaren, op hun rug een gele ton, 18e eeuw -één met gelijmde breuk in het voetstuk-, 10 cm
Veilingresultaat: € 1408
Lotnummer: 2295
West-Europese School: vanitasportret van een man met boek en schedel tegen smaragdgroene achtergrond, olieverf op paneel, mogelijk 16e eeuw, niet gesigneerd, 19 x 15 cm
Veilingresultaat: € 3840
Lotnummer: 2342
Jo Koster (1868-1944), stilleven met bloemen en glazen bol, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1919 -enig verfverlies-, 58 x 68 cm
Veilingresultaat: € 5120
Lotnummer: 2344
Eiken buffetkast met glas-in-lood in de opstand en trapsgewijze laatjes in de onderkast, ontwerp mogelijk Hildo Krop, circa 1920, Amsterdamse School, 134 x 166 x 60 cm
Veilingresultaat: € 3200