Zoekresultaat voor: "Antiquair W. van Bokhoven"

Lotnummer: 5

Verguld bronzen penning ter herdenking van de uitgave van La Descript De L'Egypte in 1826: aan de voorzijde een Romeinse soldaat die de sluier van een Egyptische vrouw optilt, met onderschrift 'Gallia Victrice Aegyptus Reduvua MDCCXCVII' (Frankrijk overwint - Egypte herleefd 1797), verso de Egyptische sterrenbeelden met centraal de tekst dat Louis XVIII opdracht heeft gegeven voor de uitgave, met tenaamstelling voor A.J.C. baron Lampsins (1754-1834), Ø 6,8 cm

Hamerprijs: € 400

Lotnummer: 8

Chinees porseleinen famille verte bord met decor van schelpdieren, gemerkt met wierookbrander, Kangxi -chips langs de rand-, Ø 22 cm

Hamerprijs: € 550

Lotnummer: 13

Blauw- en witgeëmailleerde blaker met deels goudgehoogd decor van Franse lelies, sfinxen en meerman, Limoges, vermoedelijk barok -defecten-, 10 × 12,5 × 13 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 18

Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor: 'Oproer van Rotterdam', Chenghua gemerkt, Kangxi, Ø 20 cm

Hamerprijs: € 2500

Lotnummer: 22

Chinees ivoren puzzelbal, tienlaags model, de buitenste laag met gestoken decor van draken, de binnenballen met ster- en stipdecor, 19e eeuw -kopie CITES EU-certificaat bijgevoegd, geen uitvoer buiten de EU-, Ø 5 cm

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 24

Gesneden stenen ushabti in de vorm van een vrouw die haar borsten vasthoudt, mogelijk Astarte, Egypte, vermoedelijk 20e eeuw, vastgelijmd op houten basement -enkele chips-, totale hoogte 18 cm

Richtprijs: € 150-200

Lotnummer: 25

Chinees porseleinen knobbelvaas met blauw-wit decor van kostbaarheden, Kangxi -hals ingekort, bakfoutje, randschilfers aan standring-, 18,5 × Ø 9 cm

Hamerprijs: € 650

Lotnummer: 30

Gesneden houten reliëf: koe, volgens inzender uit Indonesië meegekomen -chip van rand-, 21,5 × 27,5 cm

Richtprijs: € 80-100

Lotnummer: 36

Mahoniegefineerde coulissetafel met één tussenblad, de twee delen van de voet geflankeerd door Salomonische halfzuilen, biedermeier, 74 × Ø 138 cm

Hamerprijs: € 200

Lotnummer: 38

Vleugel in zwartlak kast, adres: Grotrian Steinweg, serienummer 20521, Duitsland, 1908, inclusief kruk, stemvork en metronoom -lak van één witte toets defect-, 99 × 145,5 × 167,5 cm

Richtprijs: € 6000-8000

Lotnummer: 40

Turquoisegeglazuurde keramische kom met zwart decor van teksten en florale motieven, Kashan, Perzië, 13e eeuw -gerestaureerd-, 6,5 × Ø 14,5 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 43

Romeins aardewerk drinkbeker met lijnendecor, vermoedelijk Engeland, 1e eeuw n.Chr. -sporen van oorspronkelijk zwarte buitenlaag aanwezig-, hoogte 16 cm

Hamerprijs: € 80

Lotnummer: 50

Messing kom, zogenoemde 'Magic bowl', met verhoogde ziel omgeven door Arabische inscripties met helende teksten voor de zieken die uit het bakje dienden te drinken, de buitenzijde met cartouches van sterrenbeelden en tekst, Iran, 18e eeuw -gaatje in rand van de ziel-, 15 × 4,3 cm, herkomst: Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, 11 mei 1984

Hamerprijs: € 300

Lotnummer: 53

Vierdeurs mahonie breakfront boekenkast met tandlijst, de deuren voorzien van geplisseerde groene stof, staande op taps toelopende pootjes, 18e/19e eeuw -gebruikssporen-, 226 × 350 × 45 cm

Hamerprijs: € 1200

Lotnummer: 55

Bronskleurige gesneden houten halbank, de rugleuning met schildering: pluimvee, tweede helft 19e eeuw -klein stukje ornament van de rug ontbreekt, sleets-, 125 × 130 × 44 cm

Hamerprijs: € 400

Lotnummer: 59

Ingekleurde gravure: kaart van de Breeveertien, een inmiddels verdwenen zandbank voor de Nederlandse kust, Johann Christoph Berndt, 1783 -vochtplekje rechtsboven-, 51 × 61 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 61

Marius Bauer (1867-1932), ruiters op een heuvel, ets, r.o. gesigneerd, verso gedeeltelijk papieren label van Van Wisselingh & Co, 24,5 × 35,5 cm

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 65

Herman Paradies (1883-1966), gezicht op het Poortgebouw te Rotterdam gezien vanaf de Binnenhavenbrug, aquarel en gouache, r.o. gesigneerd -verbruind, volgrecht van toepassing-, 59 × 159 cm

Hamerprijs: € 1400

Lotnummer: 68

Chinees porseleinen klapmutskom met blauw-wit decor: lange lijzen en zotjes in tuin, Chenghua gemerkt, Kangxi -chip van standring, randchipje, enkele glazuurschilfertjes op rand-, 8 × Ø 16 cm

Hamerprijs: € 900

Lotnummer: 70

Paar Chinees porseleinen knobbelvazen met blauw-wit decor van kostbaarheden en een tempelleeuw, Kangxi -één met barst in de buik-, hoogte 21,5 cm

Hamerprijs: € 2700

Lotnummer: 71

Japans porseleinen bord met blauw-wit Kakiemon-decor van een tijger bij bamboe, de golvende rand met draken en tempelleeuwen, gemerkt, circa 1700, Ø 24,5 cm

Richtprijs: € 1500-2000

Lotnummer: 72

Vier Chinees porseleinen kommetjes met blauw-wit bloemdecor boven een band van servetwerk, aan de binnenzijde een vliegende kraanvogel, onderop gemerkt met wierookbrander, Kangxi -één met randchipje, één met haarlijn-, 4 × Ø 7 cm

Hamerprijs: € 850

Lotnummer: 73

Chinees porseleinen snuifflesje met blauw-wit decor van een krijger, 19e eeuw -defecten, dopje ontbreekt-, 8,5 × Ø 2,5 cm

Hamerprijs: € 190

Lotnummer: 74

Chinees porseleinen gelobde kom met blauw-wit decor: lange lijzen op een terras, aan de binnenzijde een zittende man, Chenghua gemerkt, Kangxi, voorzien van 2e gehalte zilveren hengsel met jaarletter 1852, 6,5 × 12,5 cm exclusief hengsel

Hamerprijs: € 550

Lotnummer: 79

Chinees porseleinen pattipan met blauw-wit Chine de commande decor: 'Doctor's visit', naar ontwerp van Cornelis Pronk, circa 1740, eenzelfde exemplaar bevindt zich in de collectie van het Rijksmuseum, Amsterdam, 13 × 9 cm

Hamerprijs: € 1600

Lotnummer: 80

Acht Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw wit decor van lange lijzen in een tuin, één kom afwijkend, grotendeels Jade gemerkt, Kangxi/Yongzheng -de afwijkende kom met randschades, drie schotels en één kom met haarlijnen-, Ø 13 cm

Hamerprijs: € 1600

Lotnummer: 88

Willem Jan Pieter van der Does (1889-1966), Indonesisch straatgezicht met ossenkar, marouflé, l.o. gesigneerd -volgrecht van toepassing-, 49 × 74 cm

Hamerprijs: € 1400

Lotnummer: 96

Stenen beeld: hoofd van een vrouwelijke godheid, op basement, Khmer-stijl, Cambodja, beeld 25 × 17 cm

Hamerprijs: € 220

Lotnummer: 99

Eiken dressoir met opstaande rand, vier lades en vier deuren, voorzien van gesneden 17e-eeuwse taferelen, circa 1900, 121 × 250 × 53 cm

Richtprijs: € 500-700

Lotnummer: 100

Chinees porseleinen bordje met blauw-wit decor van een vogel op rots, Wanli, Ø 20,5 cm, en Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor van kostbaarheden, Wanli -gelijmd-, Ø 21 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 103

Vier Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor van scène uit de 'Romance of the Western Chamber', de rand verdeeld in vakverdeling met diverse achtergronden, Qianlong -twee met haarlijn, alle met chips-, Ø 23,3 cm

Hamerprijs: € 650

Lotnummer: 104

Chinees porseleinen theebus met blauw-wit decor: rivierlandschap met bebouwing op de oevers, voorzien van 2e gehalte zilveren dop, Qianlong, 16 × 9 × 4 cm

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 111

Twee Chinees porseleinen theepotten met blauw-wit bloemdecor, begin 18e eeuw -één defect, ander met schilfer van tuit-, 10,5 × Ø 9 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 112

Paar balustervormige Chinees porseleinen knobbelvazen met bladvormige cartouches in reliëf en blauw-wit decor van lange lijzen, gemerkt, Kangxi -één vaas met haarlijn in hals en gerestaureerde voet-, hoogte 15 cm

Hamerprijs: € 850

Lotnummer: 113

Parfumflacon met 14kt gouden montuur en binnenstop, meester: Hendrik Hatwan, Amsterdam, 1827-1862, en Chinees porseleinen buik met blauw-wit decor van lange lijzen, gemerkt, Kangxi, in foedraal, hoogte 12 cm

Hamerprijs: € 550

Lotnummer: 115

Chinees porseleinen kommetje en schoteltje met blauw-wit decor van een lange lijs, zotje en een hert in landschap, Yongzheng -schoteltje met haarlijn in bodem-, en Chinees porseleinen kommetje en schoteltje met blauw-wit decor van figuren, Kangxi -haarlijnen-, 4,5 × Ø 10 cm

Hamerprijs: € 210

Lotnummer: 118

Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor van figuren in interieur, Chenghua gemerkt, 19e eeuw -randchipje-, Ø 23 cm

Hamerprijs: € 350

Lotnummer: 119

Twee Chinees porseleinen kommen met blauw-wit floraal decor, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -hoogste exemplaar met een chip van voetrand-, 9 × 15 cm

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 121

Vijf Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor van planten en vogels en vergulde rand en bamboetakken, Qianlong -kleine defecten-, Ø 22,5 cm

Hamerprijs: € 550

Lotnummer: 123

Vier octagonale Chinees soft paste borden met blauw-wit decor van een tuin met krekel en kwartel, Qianlong -randschades-, Ø 21 cm

Hamerprijs: € 190

Lotnummer: 125

Chinees porseleinen doppotje met blauw-wit decor: lange lijs met attendant, het deksel met een zotje, Kangxi, voorzien van 2e gehalte zilveren monturen, 19e eeuw -deksel gerestaureerd, deksel sluit niet goed aan-, hoogte 10 cm

Hamerprijs: € 950

Lotnummer: 127

Gijsbertus Johannes van Overbeek (1882-1947), paard-en-wagen aan de kade, olieverf op doek, r.o. gesigneerd, 60 × 100 cm

Hamerprijs: € 500

Lotnummer: 134

Bronzen beeld Amitayus Boeddha, de handen in dhyana mudra, zittend op lotustroon, met resten van verguldsel, Nepal, vermoedelijk 18e eeuw -elixerfles ontbreekt, evenals diverse ingelegde steentjes-, hoogte 11 cm

Hamerprijs: € 600

Lotnummer: 137

Bronzen hoofd van Boeddha met ushnisha, Lan-Na (tegenwoordig noord Thailand), 16e eeuw -ooit deel van groter geheel, oorlellen en punt ushnisha afgebroken-, op metalen basement, totale hoogte 23 cm, herkomst: Galerie De Ruimte - Oude Aziatische Kunst, Eersel, februari 1980

Hamerprijs: € 140

Lotnummer: 138

Chinese bronzen handspiegel met verso reliëfdecor van diverse dieren omgeven door bloemen, China, Ø 22,1 cm

Richtprijs: € 300-500

Lotnummer: 140

Bronzen hoofd van Boeddha, Thailand, vermoedelijk 18e/19e eeuw, op houten basement, totale hoogte 14 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 143

Japans houten netsuke in de vorm van een noh-masker, gesigneerd, vermoedelijk Deme Uman, eind 18e/begin 19e eeuw -signatuur sleets-, 4 × 3,5 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 145

Groengepatineerde en deels vergulde bronzen hand van Boeddha -defecten-, 4,5 × 10,5 × 5 cm

Hamerprijs: € 60

Lotnummer: 146

Chinese bronzen handspiegel met verso reliëfdecor van figuren in landschap -decor sleets-, Ø 18 cm

Hamerprijs: € 160

Lotnummer: 151

Geelgeglazuurd aardewerk beeldje van een olifant, China, vermoedelijk 18e eeuw -slurf gelijmd-, op los houten basementje, 9,5 × 13 × 4,5 cm

Richtprijs: € 100-150