Lotnummer: 1
Veiling Zondag 28 November 2021

Acke Oldenburg (1923-2005), abstracte compositie, tempera op doek, gesigneerd en gedateerd '53, 119 x 72,5 cm

Richtprijs: € 500-700

Niet verkocht: beschikbaar tegen de laagste richtprijs, stuur een e-mail naar receptie@veilinghuispeerdeman.nl

Lotnummer: 2

Charlotte 'Lotti' van der Gaag (1923-1999), 'La chute en danger', olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1966, 188 x 82 cm

Hamerprijs: € 3500

Lotnummer: 37

Sjoerd Bakker (1943), 'Yamada', aquarel op papier, gesigneerd, gemonogrammeerd, getiteld, en gedateerd '96, 59 x 43 cm

Hamerprijs: € 95

Lotnummer: 154

Bernard Jan 'Ben' Aalbers (1916-2004), pseudo-Aziatische kalligrafie, inkt op papier, gestempeld en gesigneerd in potlood, 62 x 48 cm

Hamerprijs: € 25

Lotnummer: 162

Isaac Israels (1865-1934), straatscène Amsterdam, houtskool op papier, niet gesigneerd, circa 1893 -herkomst particuliere collectie-, 11 x 15,5 cm

Richtprijs: € 400-600

Lotnummer: 163

Edzard Willem Koning (1869-1954), dorpsgezicht, waarschijnlijk Harderwijk, gemengde techniek op papier, gesigneerd, 17,5 x 28 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 166

Matthieu Wiegman (1886-1971), bloemstilleven met rode tulpen in glazen vaas, verso studieschildering van bloemstilleven met kersenbloesem in bruine vaas, olieverf op board, gesigneerd, 88 x 67 cm

Hamerprijs: € 1700

Lotnummer: 167

Herman Bogman (1890-1975), bloemstilleven, aquarel op papier, gesigneerd, 44 x 34 cm

Hamerprijs: € 180

Lotnummer: 168

Chrisje van der Willigen (1850-1931), 'Camelias uit de tuin van Hotel Belvédère Locarno, 1929', olieverf op board, gemonogrammeerd en verso getiteld, 34 x 24 cm

Hamerprijs: € 375

Lotnummer: 169

Hollandse School: de Barmhartige Samaritaan, niet gesigneerd, 18e eeuw -kleine defecten-, 80 x 57 cm

Richtprijs: € 200-300

Lotnummer: 174

Lucien 'Frits' Ohl (1904-1976), figuren onder een flamboyant, olieverf op board, gesigneerd, met verso opschrift 'Nr. 161', 39 x 59 cm

Hamerprijs: € 550

Lotnummer: 175

Adrianus Johannes Zwart (1903-1981), 'Ibiza - Spanje', olieverf op doek, verso getiteld, gesigneerd, 38 x 48 cm

Hamerprijs: € 325

Lotnummer: 177

Franse/Italiaanse School: de barmhartige Samaritaan, olieverf op doek, niet gesigneerd, 19e eeuw -gedoubleerd, restauraties-, 90 x 112 cm

Hamerprijs: € 375

Lotnummer: 179

Frits Mondriaan (1853-1932), landschap met vee, olieverf op doek, gesigneerd -craquelé-, 25 x 36 cm

Hamerprijs: € 475

Lotnummer: 180

Schilderij: paar vrouwen en man lezen een aankondiging, eind 19e eeuw, olieverf op paneel, niet gesigneerd, 39 x 48 cm

Richtprijs: € 80-100

Lotnummer: 190

Oranje curiosum - 'Beschouw met aandacht deese bloemen ...', aquarel van een driekleurig viooltje met een 4-regelig versje dat de toeschouwer opmerkzaam maakt op de profielen van stadhouder Willem V, zijn vrouw en zoontje die te ontdekken zijn in de blaadjes van het viooltje. In de Franse tijd was het verboden portretten van de Oranjes aan de wand te hebben: 'een guitige knutselaar' omzeilde het verbod met dit raadseltje -licht gebruind-, bijgevoegd een plaatje van dezelfde afbeelding, 14 x 12 cm

Hamerprijs: € 190

Lotnummer: 193

Hollandse School: winterlandschap, olieverf op paneel, op later datum gesigneerd B.C. Koekkoek maar niet van zijn hand, 19e eeuw, 24 x 31 cm

Hamerprijs: € 550

Lotnummer: 194

Schilderij: reizend gezelschap in een bosrijk landschap, olieverf op paneel, niet gesigneerd, 19e eeuw, 26 x 30,5 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 195

Johannes Marius Ten Kate (1859-1896), wachtend op de terugkomst, aquarel, gesigneerd, 16 x 23 cm

Hamerprijs: € 650

Lotnummer: 196

Ralph Hedley (1848-1913), musicerend gezin bij haardvuur, olieverf op doek, gesigneerd -gedoubleerd-, 91 x 114 cm

Richtprijs: € 3000-5000