Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

• De hamerprijzen van de afgelopen veiling staan vermeld in onze Catalogus.
• Please find the hammer prices in our Catalogue.

Lotnummer: 4317
Veiling Zondag 19 April 2020

Elizabeth Stoffers (1881-1971), zonder titel, pastelkrijt op papier, verso gesigneerd en gedateerd 4-2-'17, 30 x 36 cm

Veilingresultaat: € 2816

Lotnummer: 4201
Veiling Zondag 19 April 2020

Gravure: 'Totius Europae littora novissime edita. Pascaert vertoonende alle de see-custen van Europa'. Amsterdam, Fr. de Wit, (1675). Kusten, cartouches en wapens van zeven landen gekleurd. Met talloze namen van kustplaatsen, 49,5 x 90 cm

Veilingresultaat: € 3968

Lotnummer: 2042
Veiling Zondag 19 April 2020

Geel persglazen eierset, bestaande uit: onderschotel, drie eierdoppen, drie zoutvaatjes en lepelvaasje, ontwerp H.P. Berlage & Piet Zwart, 1924, uitvoering Glasfabriek Leerdam, gemerkt in reliëf aan onderzijde

Veilingresultaat: € 2944

Lotnummer: 433
Veiling Zondag 19 April 2020

Hollandse School: portret van een kind met kanten kraag, hoofdkap en jurk met kanten mouwen, olieverf op doek, met opschrift: 'oûdt 4 iaer', gedateerd 1600 -gedoubleerd, restauraties-, 49 x 36 cm

Veilingresultaat: € 8320

Lotnummer: 213
Veiling Zondag 19 April 2020

Dirk Smorenberg (1883-1960), waterlelies op de Loosdrechtse Plassen met Loenen aan de Vecht in het verschiet, olieverf op doek, gesigneerd, 53 x 68 cm

Veilingresultaat: € 3200

Lotnummer: 157
Veiling Zondag 19 April 2020

Vijf Chinees porseleinen kommen en schotels met blauw-wit Chine de commande decor: centraal twee gekroonde figuren, mogelijk Louis Quatorze, en daaromheen attendanten, met randtekst: 'L'empire de la vertu est etabli jusq'au bout de l'univers', daarbij: enkel bijbehorend dekseltje, gemerkt, Kangxi -deksel gelijmd, één kom gekramd, vier kommen met haarlijn, vier schotels met haarlijn-

Veilingresultaat: € 3840

Lotnummer: 80
Veiling Zondag 19 April 2020

Chinees porseleinen snuifflesje met decor van de acht paarden van Wang Mu, Daoguang gemerkt en periode -dop incompleet-, daarbij: drie Chinees porseleinen gefacetteerde kommetjes met floraal decor, 19e eeuw

Veilingresultaat: € 2048

Lotnummer: 70
Veiling Zondag 19 April 2020

Paar Chinees porseleinen Chine de commande fer-rouge wapenborden met alliantiewapen van Parsons en Crowley, en helmteken, de rand met lichtblauwe draken en feniksen, circa 1720, zie Howard, D.S., 'Chinese armorial porcelain', pag. 217, Ø 22,5 cm

Veilingresultaat: € 2944

Lotnummer: 1100
Veiling Zondag 9 Februari 2020

Koppel vuursteen pistolen, de stalen lopen en grendel gedamasceerd met goud, de houten kolven gedamasceerd met floraal zilver decor, het zilver voorzien van de tughra van sultan Mahmud II (1808-1839), vermoedelijk gemaakt voor de Balkan, 39 cm

Veilingresultaat: € 4480

Lotnummer: 454

Albert Irvin (1922-2015), zonder titel, acrylverf op doek, verso gesigneerd en genummerd 3, gedateerd 1969, 178 x 201 cm

Veilingresultaat: € 7040

Lotnummer: 389

Gerardine Jacoba van de Sande Bakhuyzen (1827-1895), stilleven met witte roos, pruimen en grashalmen, olieverf op paneel, gesigneerd -kleine barst rechterzijde, lichte craquelé, inschilderingen-, 30 x 41 cm

Veilingresultaat: € 8320

Lotnummer: 294

Chinees zijden drakenmantel met rijk geborduurd decor, 3e-rangs mangpao of hoger, met negen vijftenige draken: drie op de achterzijde, drie op de voorzijde, op elke schouder een, en een enkele verborgen aan de binnenzijde, aan iedere zijde zes van de Twaalf Symbolen, de kolkende wateren aan iedere zijde met diverse attributen van de acht Onsterfelijken, met hoefijzermouwen en lishui-motieven, de voering in lichtblauw, laat 19e eeuw, herkomst: particuliere collectie Nederland

Veilingresultaat: € 6400

Lotnummer: 267

Josephus Augustus Knip (1777-1847), Italianiserend landschap met figuren op een landweg, gouache op papier, herkomst: Simonis & Buunk, Ede, 1997, 48,5 x 71 cm

Veilingresultaat: € 6400

Lotnummer: 99

Driedelig Chinees porseleinen gelobd kaststel met biscuit oren in de vorm van drakenkoppen, en blauw-wit decor: bloemenvazen in cartouches, Kangxi -chipjes langs de randen-

Veilingresultaat: € 2048

Lotnummer: 62

Chinees porseleinen sang de boeuf vaas, laat 18e eeuw, herkomst: Axel Vervoordt, Ref. 0995.329, juni 2003, 39 x Ø 24 cm

Veilingresultaat: € 2816

Lotnummer: 28

Chinees porseleinen bedekte theebus met blauw-wit decor: ambtenaar met volgelingen die op weg een hert tegenkomen, het deksel met spelende zotjes, Kangxi -het deksel volledig gekramd-, 11 x Ø 8 cm

Veilingresultaat: € 1536

Lotnummer: 2183
Veiling Zondag 15 December 2019

Paar tafelglobes: aardglobe, gemerkt 'Newton's new terrestrial globe according to the most (...) discoveries 1830; sold by Grundy, Manchester', en hemelglobe, gemerkt 'Newton, Son & Berry's; New & Improved Celestial Globe accurately laid down from the best authorities 1830' -gebruikssporen-, 37 cm

Veilingresultaat: € 9680

Lotnummer: 2123

Anton Fortuin (1880-1967), ebbenhouten beeld: kameleon, gesigneerd -krimpscheuren-, 18 x 16 x 11 cm

Veilingresultaat: € 3840

Lotnummer: 2122

Witgeglazuurde porseleinen plastiek in de vorm van een olifant, ontwerp Johan Coenraad Altorf, uitvoering Chris Lanooy, gemerkt, 1911, uit een oplage van twaalf exemplaren, 20 x 20 x 12,5 cm

Veilingresultaat: € 11520

Lotnummer: 2120

Samuel Klinkenberg (1881-1970), bronzen beeld: 'Mandril Jan', gesigneerd en gedateerd 1924, gestempeld Bronsgieterij De Plastiek Bloemendaal, 27 x 10 x 15 cm

Veilingresultaat: € 20570