Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

Lotnummer: 3082
Veiling: Zondag 27 Oktober 2019

Russet and gilt iron nanban samurai armour, consisting of a Western style kabuto in Portuguese fashion with metal shikoro, and a nanban dô gusoku with sode and kusazuri, Japan, 18th/19th century, provenance: ex. collection of the Holland America Line -some defects and traces of use-, 72 x 54 cm

Veilingresultaat: € 12800

Lotnummer: 2239

Marius Bauer (1867-1932), 'Benares', olieverf op doek, gesigneerd, herkomst: E.J. van Wisselingh & Co., genummerd 1318x, tentoongesteld geweest in de 'Eere tentoonstelling M.A.J. Bauer', Stedelijk Museum Amsterdam, 1933, genummerd 263, en in het Stedelijk van Abbemuseum Eindhoven op later datum, in de collectie van het Rijksmuseum Amsterdam bevindt zich een werk van Marius Bauer met vergelijkbare voorstelling, 61 x 42 cm

Veilingresultaat: € 30720

Lotnummer: 1582

2e gehalte zilveren miniatuur: viskraam, meester: Arnoldus van Geffen, Amsterdam, 1763, herkomst: particuliere collectie Herveld, 3,5 x 9 x 5,5 cm

Veilingresultaat: € 21760

Lotnummer: 1002

Balustervormige 1e gehalte zilveren kraankan met twee oren en hengsels, de hals met drie ornamenten in reliëf, de buik voorzien van drie kranen, staande op drie gecontourneerde poten, meester: Dirk Westrik, Amsterdam, 1734, herkomst: particuliere collectie Herveld, H 37 cm

Veilingresultaat: € 70400

Lotnummer: 2461
Veiling: Zondag 8 September 2019

Gerhard Morgenstjerne Munthe (1875-1927), bomschuit in de branding bij Katwijk, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1910, 56 x 76 cm

Veilingresultaat: € 8320

Lotnummer: 2454

Satijnhouten kastje met lakwerk paneel in de deur, decor: vogel en insecten bij bloemenstruik, en twee lakwerk ruitvormen in de zijstijlen, Hollands, Louis Seize, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, 87 x 80 x 49 cm

Veilingresultaat: € 5376

Lotnummer: 2350

Blauwe zijden doek met geborduurd decor, kleermakersorigineel voor een herenmantel, de acht medaillons met vijfklauwige draken in gouddraad, de randen met zijden lishui-motieven, China, Qing-dynastie, circa 1900, 310 x 142 cm

Veilingresultaat: € 21760

Lotnummer: 2211

Uitgebreid 128-delig Chinees porseleinen servies met blauw-wit decor van draken jagend op de parel, midden 19e eeuw, vermoedelijk Tongzhi, bestaande uit: bedekte soepterrine met onderschotel, paar kleine bedekte terrines op onderschotels, vier rechthoekige bedekte terrines, vier tazza's, groentenschaal, ovale visschaal met treef, nest van zeven dienschalen, vier bladvormige schaaltjes, 16 diepe borden, ca. Ø 26 cm, 28 platte borden, ca. Ø 23 cm, 17 diepe borden, ca. Ø 23 cm, en 24 platte borden, ca. Ø 20 cm, herkomst: het echtpaar Jan Jacob Bijsterus Heemskerk, Consul der Nederlanden te Shanghai en Hong Kong, 1877-1882, en Johanna Judith Hovy -defecten-

Veilingresultaat: € 10240

Lotnummer: 2241
Veiling: Zondag 7 Juli 2019

Verguld bronzen beeld: Shakyamuni boeddha, zittende in vajrasana, de rechterhand in bhumisparsa mudra, de linker in dhyana mudra, op de grond een vajra, de ushnisha uitlopend in een lotusknop, Tibet, vermoedelijk 15e eeuw -breuklijn hals, staat niet recht-, herkomst: collectie Bölte, 18 cm

Veilingresultaat: € 17920

Lotnummer: 2209
Veiling: Zondag 7 Juli 2019

Jaap Hiddink (1910-2000), koemarkt, olieverf op doek, gesigneerd, 79 x 88 cm

Veilingresultaat: € 4608

Lotnummer: 2207
Veiling: Zondag 7 Juli 2019

Gestoken houten beeld: sint-bernardshond met een cognactonnetje om zijn hals, 32 cm

Veilingresultaat: € 1536

Lotnummer: 2127
Veiling: Zondag 7 Juli 2019

Zes porseleinen kommen en schotels met polychroom decor: Hollandse vergezichten met schepen en figuren, aangevuld met strooibloemen en gouden meanderranden, het decor toegeschreven aan Nicolaas Wicart, Amstel porselein, gemerkt in onderglazuur blauw en met ingekerfde L1, laatste kwart 18e eeuw -één schoteltje met centrale haarlijn-, Ø 12,5 cm

Veilingresultaat: € 7424

Lotnummer: 2092
Veiling: Zondag 7 Juli 2019

Chinees porseleinen flesvormige vaas met vergulde olifantsoren en blauw-wit bloemdecor in vakverdeling, gemerkt, Kangxi -lichte slijtage aan verguldsel-, 30 x Ø 11 cm

Veilingresultaat: € 3200

Lotnummer: 1391
Veiling: Zondag 7 Juli 2019

Zeldzame gegraveerde zilveren huwelijkspenning met aan voorzijde afbeelding van man en vrouw in de kerk verbonden, en eeuwige randtekst 'U min met hart en sin; hout daer jonckvrou; daer is mijn trou en; anders geen, Want Ick', de keerzijde met afbeelding van Jezus bij de put met een Samaritaanse vrouw, eerste helft 17e eeuw

Veilingresultaat: € 4480

Lotnummer: 2435
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Karel Appel (1921-2006), abstracte compositie, acryl op papier, gesigneerd en gedateerd '75, herkomst: Galerie Krikhaar, 16-05-1981, 54 x 77 cm

Veilingresultaat: € 7680

Lotnummer: 2420
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Amsterdams staand horloge in wortelnoten kast met kuifornament en satijnhouten inlegwerk, om de verzilverde urenring vuurvergulde C-voluten, polychroom geschilderde dag- en datumaanduiding, maanstand, scheepjesmechaniek, wekker, halfuur slagwerk, adres: Rutgerus van Meurs Amsterdam, 1736 -na 1795 -restauraties-, 296 x 56 x 32 cm

Veilingresultaat: € 12288

Lotnummer: 2412
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Hendrik Ringeling (1812-1874), paar pendantportretten: Willem Wolters (?-1861), directeur van de Grofsmederij Leiden, op de voorgrond twee ankers die de smederij onder zijn leiding begon te produceren -verf gecraqueleerd-, en zijn echtgenote Antje de Graaff (1828-?), met op de achtergrond een schilderij van een gebouw van de grofsmederij, olieverf op paneel, gesigneerd en gedateerd 1850, 44 x 35 cm

Veilingresultaat: € 3200

Lotnummer: 2405
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

'Zinnebeeldige vertoning op het gastmaal der feestviering van het honderdjarig bezit der staatsdrukkerij bij de familie Scheltius op den 14. september 1769'. Pen en inkttekening door C. Beeldemaker. Volgt een 12-regelig beschrijving in handschrift van 't versierde desert op plateau (dat) geplaatst is geweest op de tafel', nog gevolgd door een genealogische aanvulling, 1872 -over het midden iets gebruind-, 59 x 99 cm

Veilingresultaat: € 2688

Lotnummer: 2361
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Emile Claus (1849-1924), 'Maart', olieverf op doek, gesigneerd, 41 x 58,5 cm

Veilingresultaat: € 10240

Lotnummer: 2248
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Koloniaal zwart lakwerk kunstkabinet met zilveren beslag, recht model met twee deuren, waarachter tien laden, op een onderstel van later datum, de slotplaat met dierenmotieven, 18e eeuw, herkomst: Collectie Reinier de Graaf Gasthuis Delft, 160 x 92 x 51 cm

Veilingresultaat: € 10880