Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

• De hamerprijzen van de afgelopen veiling staan vermeld in onze Catalogus.
• Please find the hammer prices in our Catalogue.

Lotnummer: 2183

Paar tafelglobes: aardglobe, gemerkt 'Newton's new terrestrial globe according to the most (...) discoveries 1830; sold by Grundy, Manchester', en hemelglobe, gemerkt 'Newton, Son & Berry's; New & Improved Celestial Globe accurately laid down from the best authorities 1830' -gebruikssporen-, 37 cm

Veilingresultaat: € 9680

Lotnummer: 2123

Anton Fortuin (1880-1967), ebbenhouten beeld: kameleon, gesigneerd -krimpscheuren-, 18 x 16 x 11 cm

Veilingresultaat: € 3840

Lotnummer: 2122

Witgeglazuurde porseleinen plastiek in de vorm van een olifant, ontwerp Johan Coenraad Altorf, uitvoering Chris Lanooy, gemerkt, 1911, uit een oplage van twaalf exemplaren, 20 x 20 x 12,5 cm

Veilingresultaat: € 10890

Lotnummer: 2120

Samuel Klinkenberg (1881-1970), bronzen beeld: 'Mandril Jan', gesigneerd en gedateerd 1924, gestempeld Bronsgieterij De Plastiek Bloemendaal, 27 x 10 x 15 cm

Veilingresultaat: € 20570

Lotnummer: 2088

Zes Chinees porseleinen famille rose kommetjes en schoteltjes met geribbelde rand en pioenroosdecor, Kangxi/Yongzheng, daarbij: een enkel schoteltje -twee schoteltjes met haarlijn-

Veilingresultaat: € 2816

Lotnummer: 2059

Paar Japans porseleinen Kakiemon theepotten met bloemdecor, late 17e eeuw -een exemplaar gaaf, de ander met enkele productiefouten-, 9 cm

Veilingresultaat: € 7296

Lotnummer: 1157

Paar 14kt gouden en 1e gehalte zilveren wisselringen, één ovaal- en één rechthoekig model, beide met een entourage van witte steentjes, centraal een wisselbare steen, de ovale ring heeft 26 variëteiten en de rechthoekige 27, waaronder zonnesteen, lapis lazuli, mosagaat, rutielkwarts, carneool, onyx, turkoois, alles in een ladenkistje met lederen bekleding -één lade ontbreekt, enkele stenen met gebreken-, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, mt. 17

Veilingresultaat: € 8960

Lotnummer: 1143

En chute geknoopt bloedkoralen collier, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, 82 cm

Veilingresultaat: € 4736

Lotnummer: 3082

Russet and gilt iron nanban samurai armour, consisting of a Western style kabuto in Portuguese fashion with metal shikoro, and a nanban dô gusoku with sode and kusazuri, Japan, 18th/19th century, provenance: ex. collection of the Holland America Line -some defects and traces of use-, 72 x 54 cm

Veilingresultaat: € 12800

Lotnummer: 2239

Marius Bauer (1867-1932), 'Benares', olieverf op doek, gesigneerd, herkomst: E.J. van Wisselingh & Co., genummerd 1318x, tentoongesteld geweest in de 'Eere tentoonstelling M.A.J. Bauer', Stedelijk Museum Amsterdam, 1933, genummerd 263, en in het Stedelijk van Abbemuseum Eindhoven op later datum, in de collectie van het Rijksmuseum Amsterdam bevindt zich een werk van Marius Bauer met vergelijkbare voorstelling, 61 x 42 cm

Veilingresultaat: € 30720

Lotnummer: 1582

2e gehalte zilveren miniatuur: viskraam, meester: Arnoldus van Geffen, Amsterdam, 1763, herkomst: particuliere collectie Herveld, 3,5 x 9 x 5,5 cm

Veilingresultaat: € 21760

Lotnummer: 1002

Balustervormige 1e gehalte zilveren kraankan met twee oren en hengsels, de hals met drie ornamenten in reliëf, de buik voorzien van drie kranen, staande op drie gecontourneerde poten, meester: Dirk Westrik, Amsterdam, 1734, herkomst: particuliere collectie Herveld, H 37 cm

Veilingresultaat: € 70400

Lotnummer: 2461

Gerhard Morgenstjerne Munthe (1875-1927), bomschuit in de branding bij Katwijk, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1910, 56 x 76 cm

Veilingresultaat: € 8320

Lotnummer: 2454

Satijnhouten kastje met lakwerk paneel in de deur, decor: vogel en insecten bij bloemenstruik, en twee lakwerk ruitvormen in de zijstijlen, Hollands, Louis Seize, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, 87 x 80 x 49 cm

Veilingresultaat: € 5376

Lotnummer: 2350

Blauwe zijden doek met geborduurd decor, kleermakersorigineel voor een herenmantel, de acht medaillons met vijfklauwige draken in gouddraad, de randen met zijden lishui-motieven, China, Qing-dynastie, circa 1900, 310 x 142 cm

Veilingresultaat: € 21760

Lotnummer: 2211

Uitgebreid 128-delig Chinees porseleinen servies met blauw-wit decor van draken jagend op de parel, midden 19e eeuw, vermoedelijk Tongzhi, bestaande uit: bedekte soepterrine met onderschotel, paar kleine bedekte terrines op onderschotels, vier rechthoekige bedekte terrines, vier tazza's, groentenschaal, ovale visschaal met treef, nest van zeven dienschalen, vier bladvormige schaaltjes, 16 diepe borden, ca. Ø 26 cm, 28 platte borden, ca. Ø 23 cm, 17 diepe borden, ca. Ø 23 cm, en 24 platte borden, ca. Ø 20 cm, herkomst: het echtpaar Jan Jacob Bijsterus Heemskerk, Consul der Nederlanden te Shanghai en Hong Kong, 1877-1882, en Johanna Judith Hovy -defecten-

Veilingresultaat: € 10240

Lotnummer: 2241

Verguld bronzen beeld: Shakyamuni boeddha, zittende in vajrasana, de rechterhand in bhumisparsa mudra, de linker in dhyana mudra, op de grond een vajra, de ushnisha uitlopend in een lotusknop, Tibet, vermoedelijk 15e eeuw -breuklijn hals, staat niet recht-, herkomst: collectie Bölte, 18 cm

Veilingresultaat: € 17920

Lotnummer: 2209

Jaap Hiddink (1910-2000), koemarkt, olieverf op doek, gesigneerd, 79 x 88 cm

Veilingresultaat: € 4608

Lotnummer: 2207

Gestoken houten beeld: sint-bernardshond met een cognactonnetje om zijn hals, 32 cm

Veilingresultaat: € 1536

Lotnummer: 2127

Zes porseleinen kommen en schotels met polychroom decor: Hollandse vergezichten met schepen en figuren, aangevuld met strooibloemen en gouden meanderranden, het decor toegeschreven aan Nicolaas Wicart, Amstel porselein, gemerkt in onderglazuur blauw en met ingekerfde L1, laatste kwart 18e eeuw -één schoteltje met centrale haarlijn-, Ø 12,5 cm

Veilingresultaat: € 7424