Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

Lotnummer: 2435
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Karel Appel (1921-2006), abstracte compositie, acryl op papier, gesigneerd en gedateerd '75, herkomst: Galerie Krikhaar, 16-05-1981, 54 x 77 cm

Veilingresultaat: € 7680

Lotnummer: 2420
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Amsterdams staand horloge in wortelnoten kast met kuifornament en satijnhouten inlegwerk, om de verzilverde urenring vuurvergulde C-voluten, polychroom geschilderde dag- en datumaanduiding, maanstand, scheepjesmechaniek, wekker, halfuur slagwerk, adres: Rutgerus van Meurs Amsterdam, 1736 -na 1795 -restauraties-, 296 x 56 x 32 cm

Veilingresultaat: € 12288

Lotnummer: 2412
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Hendrik Ringeling (1812-1874), paar pendantportretten: Willem Wolters (?-1861), directeur van de Grofsmederij Leiden, op de voorgrond twee ankers die de smederij onder zijn leiding begon te produceren -verf gecraqueleerd-, en zijn echtgenote Antje de Graaff (1828-?), met op de achtergrond een schilderij van een gebouw van de grofsmederij, olieverf op paneel, gesigneerd en gedateerd 1850, 44 x 35 cm

Veilingresultaat: € 3200

Lotnummer: 2405
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

'Zinnebeeldige vertoning op het gastmaal der feestviering van het honderdjarig bezit der staatsdrukkerij bij de familie Scheltius op den 14. september 1769'. Pen en inkttekening door C. Beeldemaker. Volgt een 12-regelig beschrijving in handschrift van 't versierde desert op plateau (dat) geplaatst is geweest op de tafel', nog gevolgd door een genealogische aanvulling, 1872 -over het midden iets gebruind-, 59 x 99 cm

Veilingresultaat: € 2688

Lotnummer: 2361
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Emile Claus (1849-1924), 'Maart', olieverf op doek, gesigneerd, 41 x 58,5 cm

Veilingresultaat: € 10240

Lotnummer: 2248
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Koloniaal zwart lakwerk kunstkabinet met zilveren beslag, recht model met twee deuren, waarachter tien laden, op een onderstel van later datum, de slotplaat met dierenmotieven, 18e eeuw, herkomst: Collectie Reinier de Graaf Gasthuis Delft, 160 x 92 x 51 cm

Veilingresultaat: € 10880

Lotnummer: 2180
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Twee driehoekige iconostase iconen uit Noord-Rusland, iedere icoon met voorstelling van vier Aartsvaders, waarvan zes met rollen in de hand en de teksten: 'Om de wil van God richtten wij ons tot het Heiligdom des Hemels, geknield ons offer brengend', 'In die dagen ....(brachten wij) lofuitingen aan de Zoon van de Heer God.', (verlicht de ) vertwijfeling van de dode en levende zielen', 'Wordt niet zwak. Gods liefde zal uw deel worden', 'Het nieuwe zaad om de wil van God', en 'Brengt, o God, Uw Zoon bij mij', eitempera op gesso, de aureolen met bladgoud gehoogd, midden 18e eeuw, herkomst: verworven in juli 1972 bij het staatsinstituut voor oude Russische kunst bij het ministerie voor cultuur te Moskou, 57 x 67 cm

Veilingresultaat: € 3968

Lotnummer: 2106
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Chinees porseleinen zeemleren dubbelbord met famille verte decor: tuinscène met figuren die afscheid nemen, gemerkt, Kangxi -enkele kleine randschilfertjes-, Ø 27,5 cm

Veilingresultaat: € 3328

Lotnummer: 2080
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Chinees porseleinen vaas met blauw-wit decor: figuren in een tuinkamer, laat 19e eeuw, 43 x Ø 13 cm

Veilingresultaat: € 2560

Lotnummer: 2077
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Chinees porseleinen balustervormige vaas met blauw-wit decor: qilin en feniks omgeven door chrysanten, 18e/19e eeuw -geen deksel-, 27 cm

Veilingresultaat: € 2560

Lotnummer: 2075
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Chinees porseleinen 'garlic head' vaas met paars flambé glazuur en capucijner bodem, late Qing dynastie, op houten basement, 47 cm

Veilingresultaat: € 1792

Lotnummer: 2410
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Spaanse/Zuid-Europese School: het hoofd van Johannes de Doper op een schaal, olieverf op paneel, 17e eeuw, in gestoken en verguld houten lijst -defecten-, 51 x 35,5 cm

Veilingresultaat: € 5888

Lotnummer: 2361
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Messing lantaarnklok met hoge ingeklemde bel, opengewerkte frets en gegraveerde wijzerplaat met Romeinse cijferaanduiding, gesigneerd Jo Snow 1630, 39 cm

Veilingresultaat: € 9600

Lotnummer: 2310
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Johannes Anthonie Balthazar Stroebel (1821-1905), een dorstige officier, olieverf op paneel, gesigneerd en gedateerd 1867, 23 x 17 cm

Veilingresultaat: € 1088

Lotnummer: 2180
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Gezwart houten balustervormig makelaarsstokje met zilveren monturen, aan de ene zijde het stadswapen van Amsterdam, en de inscriptie: 'Gerlandus Harm Westerlo', aan de andere zijde het monogram: MKRS (Makelaars), en de datering Ao. 1764, stadskeur Amsterdam, 1763, 12,2 cm

Veilingresultaat: € 4608

Lotnummer: 2116
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Chinees porseleinen kwispedoor met Amsterdams bont decor van rokende mannen en slaven, eerste helft 18e eeuw, 11 cm

Veilingresultaat: € 20480

Lotnummer: 2034
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Paar Chinees porseleinen famille rose duivelswerk kommen en schotels met pioenrozendecor en poederblauwe binnenwand, 18e eeuw -defecten-, H 8 cm

Veilingresultaat: € 1536

Lotnummer: 2032
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Serie van zes Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor: lange lijs met zotje onder een boom, Chenghua gemerkt, Kangxi -defecten-

Veilingresultaat: € 1664

Lotnummer: 2026
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Chinees porseleinen knobbelvaasje met blauw-wit decor: lange lijzen, zotjes en bloemen in cartouches, jade gemerkt, Kangxi -chipje hals en standring-, 13,5 cm

Veilingresultaat: € 1152

Lotnummer: 2017
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Vierdelig Chinees porseleinen kaststel met blauw-wit landschapsdecor, Kangxi -defecten-, 18 cm

Veilingresultaat: € 1024