Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

Lotnummer: 4045
Veiling Zondag 22 November 2020

Haagse klok in gezwart houten kast met gebroken fronton, fluwelen achterplaat en opengewerkte verguld metalen wijzerplaat, waaronder gegoten Bacchus op hoorn des overvloeds, gesigneerd Arnoldus Bals Fecit Haga, herkomst: Collectie Jan Boomsma, voorheen Sotheby's, Amsterdam, 13 november 2002, kavel 226, de klok staat ook afgebeeld in 'Kunst- en Antiekveiling 2004', uitg. Scriptum Art, Schiedam, 2004, pag. 303, 48 x 31 x 15 cm

Veilingresultaat: € 17920

Lotnummer: 4018

Andries Dirck Copier (1901-1991) en Lino Tagliapietra (1934), vrij geblazen vaas met grote omgeslagen rand en lijnendecor in wit en zwart, genummerd F31 en 81-09-22, gesigneerd -volgrecht van toepassing-, 16 x Ø 35 cm

Veilingresultaat: € 6144

Lotnummer: 271

Toegeschreven aan Abraham Roentgen (1711-1793), rozenhouten theedoos met messing biezen, het interieur met drie compartimenten, in de bodem een verborgen lade met springveermechanisme, staande op vier messing bracket poten, Duitsland, midden 18e eeuw, 17 x 22 x 14 cm

Veilingresultaat: € 6144

Lotnummer: 241

Twaalf Chinees porseleinen famille rose kommetjes en schoteltjes, decor: ontmoeting tussen een man en een vrouw, Tongzhi gemerkt en periode -twee kommetjes met haarlijn, één schoteltje met randchip-, 8,25 x Ø 12,5 cm

Veilingresultaat: € 12800

Lotnummer: 177

Acht Chinees porseleinen famille rose kommen en zeven schotels met decor van figuren uit de Wu Shuang Pu, diverse zegelmerken, Daoguang en Xianfeng -defecten-, 8 x Ø 15,5 cm

Veilingresultaat: € 5632

Lotnummer: 100

Paar Chinees porseleinen theebussen met blauw-wit decor van lange lijzen in tuin en lange lijzen bij bloemen in pot, beide gemerkt met artemisiablad, Kangxi -één deksel gelijmd-, 14,5 x Ø 10,5 cm

Veilingresultaat: € 5248

Lotnummer: 4290
Veiling Zondag 13 September 2020

Bernardus Johannes Blommers (1845-1914), kinderportret, olieverf op doek, gesigneerd, verso tentoonstellingslabel: Gemeentemuseum De Wieger, Deurne, expositie 'Het kind in 100 jaar Nederlandse kunst', 1979, herkomst: collectie mevrouw Th. Goeman Borgesius-Blommers, daarna particuliere collectie Begheyn-Willenborg te Weert. Documentatie: in het tijdschrift 'Antiek', nummer 6, 1973, in de catalogus 'Voorjaarstentoonstelling Kunsthandel Tjerk Wiegersma', 1975, opgenomen in de tentoonstelling '17 Schilders in hun Haagsche tijd, Anna Wagner', Het Zeister Slot, 1975, en opgenomen in de tentoonstelling ''...toch wilde ik in Heeze werken'', Gemeente Museum Helmond, 1985, bijgevoegd: diverse publicaties, 45 x 37 cm

Veilingresultaat: € 14080

Lotnummer: 4283

Albrecht Dürer (1471-1528), 'The Visitation', houtsnede, Bartsch 84, nummer: H 196, gemonogrammeerd, watermerk: hoge kroon, proefdruk voor uitgave van 1511, aangekocht bij: 'In Oude Grafiek', Mr. Dr. A. Begheyn -enige dunne plekjes volgens bijgevoegde documentatie-, 31 x 22 cm

Veilingresultaat: € 5248

Lotnummer: 2160

Twee verstelbare armfauteuils bekleed met lila wollen bekleding, staand op onderstel van staal en messing, model Digamma, ontwerp Ignazio Gardella, uitvoering Gavina, Italië, circa 1960 -bekleding sleets, enkele onderdelen in verstelling niet origineel-, 90 x 74 x 95 cm

Veilingresultaat: € 9600

Lotnummer: 1543

Zeer uitgebreide 285-delig 2e gehalte zilveren bestekcassette, model Princess van Koninklijke Van Kempen & Begeer en J.M. van Kempen & Zonen, Zeist, circa 1960, deels in mahoniehouten ladekastje, totaal gewicht zilveren bestekdelen 10496 gram, brutogewicht bestekdelen met zilveren heften 5859 gram, totaal brutogewicht 16356 gram, volledige beschrijving inhoud beschikbaar op aanvraag, 72 x 71 x 43 cm

Veilingresultaat: € 10880

Lotnummer: 1001

Paar 1e gehalte zilveren Louis Quinze kandelaars, op gelobde voet met balustervormige stam, beide met geciseleerd rocailledecor, meester: Hendrik Boshart, Middelburg, 1768, de 2e gehalte zilveren bladgedecoreerde bobeches van later datum, gewicht 674 gram, 23 x 12 x 12 cm

Veilingresultaat: € 5120

Lotnummer: 297

Vladimir Zbynovsky (1964), sculptuur opgebouwd uit geel optisch glas en graniet, uit de serie 'Stone Aura', smelttechniek, daarbij: boekje over de kunstenaar -enkele putjes en krassen, volgrecht van toepassing-, 47 x 33 x 18 cm

Veilingresultaat: € 3840

Lotnummer: 265

Hans Deuss (1948), 'De Lezer', olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1996, 39 x 29 cm

Veilingresultaat: € 2944

Lotnummer: 198

Paar Chinees porseleinen wijnbekertjes op voet met blauw-wit decor: zotjes, Kangxi, 7 x Ø 6 cm

Veilingresultaat: € 3840

Lotnummer: 43

Chinees porseleinen dekselpot met blauw-wit decor van drie verschillende bloesemtakken, het deksel met decor van lotusbloemen, Transition -lichte oppervlakte krasjes-, 18 x Ø 10 cm

Veilingresultaat: € 8320

Lotnummer: 38

Chinees porseleinen theebus met blauw-wit decor van go-spelende lange lijzen, Kangxi, later voorzien van 2e gehalte zilveren montuur en dop, 11 x 7 x 7 cm

Veilingresultaat: € 1536

Lotnummer: 4363
Veiling Zondag 21 Juni 2020

Ovale tafel met gepolijst Calacatta-marmeren blad met hoogglans coating, op metalen voet, daarbij: zes kuipstoelen, draaibaar, de zittingen met oranje Crossroad bekleding, ontwerp Eero Saarinen, uitvoering Knoll International, gemerkt, aangekocht in 2005 -chipje van tafelblad-, 74 x 196 x 121 cm

Veilingresultaat: € 7680

Lotnummer: 4236
Veiling Zondag 21 Juni 2020

Amsterdams staand horloge in wortelnoten kast met ingelegd satijnhouten floraal decor, de wijzerplaat met polychroom beschilderd scheepjesmechaniek, verzilverde cijferring, verguld metalen hoekstukken, seconde-, minuut-, uur-, datum- en maanaanduiding, kwartierslag en wekkermechaniek, gesigneerd Egbert de Vries, Amsteldam, tweede helft 18e eeuw -restauraties aan de bronzen engelen, en bazuin manco-, 280 x 62 x 31 cm

Veilingresultaat: € 8960

Lotnummer: 4052
Veiling Zondag 21 Juni 2020

Twee vleugels van een drieluik, het linkerluik met de stichter en zijn overleden zoon, vergezeld door de heilige Willem van Aquitanië, het rechterpaneel met de stichtster, vergezeld door de heilige Catharina van Alexandrië, olieverf op eiken panelen, Nederlanden, vermoedelijk omgeving Amsterdam/Haarlem, circa 1520-'30, herkomst: aangekocht bij Hôtel Drouot, 1928, in familiebezit sindsdien -geparqueteerd, inschilderingen-, 62 x 27 cm

Veilingresultaat: € 29440

Lotnummer: 4018
Veiling Zondag 21 Juni 2020

Blauw-gele cameoglazen vaas met reliëfdecor van libellen boven een vijver, uitvoering Gallé, gesigneerd, 28 cm

Veilingresultaat: € 3328