Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

Lotnummer: 2498
Veiling: Zondag 9 September 2018

Jan Jacob Zuidema Broos (1833-1882), rendez-vous bij Utrecht, olieverf op doek, gesigneerd, herkomst: Douwes Fine Art, tentoongesteld: Stedelijk Museum Zutphen op de tentoonstelling 'J.J. Zuidema Broos', 1982 -gedoubleerd-, 29 x 42,5 cm

Veilingresultaat: € 2304

Lotnummer: 2485

Leo Gestel (1881-1941), landschap met bomenrij, huizen en boeren op de voorgrond, aquarel, gesigneerd, herkomst: Galerie Bert Borkus, 1993, 43,5 x 62 cm

Veilingresultaat: € 2048

Lotnummer: 2470

Cornelis Vreedenburgh (1880-1946), knotwilgen, olieverf op board, gesigneerd, verso voorzien van atelierstempel, 30 x 48,5 cm

Veilingresultaat: € 1408

Lotnummer: 2456

Lodewijk Johannes Kleijn (1817-1897), bedrijvigheid langs de waterkant, olieverf op paneel, gesigneerd, 32 x 43 cm

Veilingresultaat: € 5120

Lotnummer: 2444

Wortelnoten kabinet met gecontourneerde kap en gestoken kuif, waaronder twee gecontourneerde paneeldeuren, de orgelgebogen onderkast is voorzien van openslaande knieën en bakwaaier, staande op cabriolepoten, Hollands, barok, circa 1740 -stukje lijst van kap ontbreekt, klein fineerverlies van lades in het interieur-, 245 x 194 x 70 cm

Veilingresultaat: € 10240

Lotnummer: 2387

Pieter d'Hont (1917-1997), bronzen beeld: staande vrouw, inclusief veilingcatalogus Sotheby's Mak van Waay, 18 maart 1985, waarin het beeld staat afgebeeld, 74 cm

Veilingresultaat: € 3840

Lotnummer: 2183

Jacobus van Looy (1855-1930), 'Meisje in het bos bij Velsen', olieverf op doek, gesigneerd, circa 1883, afgebeeld in oeuvrecatalogus, pagina 64, herkomst: Huis van Looy, 1849/1949, legaat, particuliere collectie Eemnes, circa 1950 particuliere collectie de heer Ter Avest, Eemnes, tentoongesteld Frans Hals Museum, Haarlem 1982/1983, verso papieren label Frans Hals Museum, Haarlem, 53,5 x 39,5 cm

Veilingresultaat: € 5120

Lotnummer: 2182

Jacobus van Looy (1855-1930), bloesemtakken, pastel, gesigneerd, herkomst: particuliere collectie de heer Ter Avest, Eemnes, 54 x 73 cm

Veilingresultaat: € 5632

Lotnummer: 2166

Chinees porseleinen kom met blauw-wit decor: spelend gezelschap in tuin met hert en vogels, Kangxi gemerkt en periode, 9.5 x Ø 21 cm

Veilingresultaat: € 5120

Lotnummer: 2162

Vijf Chinees porseleinen schotels met blauw-wit decor: Joosje te paard, gemerkt met schelp, één exemplaar Kangxi, andere vier 19e eeuw -enkele minieme randschilfers-, Ø 29 cm

Veilingresultaat: € 2432

Lotnummer: 2158

Eiken beeld: vrouw en kind staande op globe met dierenriem, eind 19e eeuw -enkele kleine defecten-, 115 cm

Veilingresultaat: € 5120

Lotnummer: 2107

Chinees porseleinen schotel met ijzerrood decor: draken jagen op de parel, de buitenrand met gelijk decor, Guangxu gemerkt en periode -randchips en haarlijnen-, herkomst: nazaten Jan Helenus Ferguson (1826-1908), Consul Generaal voor Nederland in Beijing 1872-1894, Ø 34,5 cm

Veilingresultaat: € 3840

Lotnummer: 2091

Paar Chinees porseleinen knobbelvaasjes met blauw-wit decor: bloemen en cartouches met kostbaarheden, Kangxi -één met randchipje en één met randchip en restauratie aan de rand-, 20 x Ø 10 cm

Veilingresultaat: € 1664

Lotnummer: 1535

Gouden Nieuwe Rijkspenning voor Verdienstelijke Scheepsjournalen, medailleur J.C. Wienecke, portret koning Wilhelmina met hermelijnen mantel naar links, keerzijde: tekst binnen lauwerkrans: 'Aan H.A.G. Schippers, Gezagvoerder In De Groote Vaart Als Erkenning Van Aan Het Kon. Ned. Meteor. Instituut Bewezen Diensten Door Het Inzenden Van Een Serie Byzonder Verdienstelyke Journalen. Van Wege De Koningin 1921' goud, zeer zeldzaam, zeldzaamheidgraad: RRRR referenties: Zwierzina 350, catalogus J.C. Wienecke, 66a, Ø 3,5 cm

Veilingresultaat: € 3840

Lotnummer: 591

Cello met twee strijkstokken -scheur in kast en reparaties-, klein houten snaarinstrument, strijkstok in koffer, drie uitvouwbare tafelmuziekstandaards, drie blokfluiten, altblokfluit, stemvork, en mondharmonica

Veilingresultaat: € 4160

Lotnummer: 74

Chaise longue met zwarte lederen bekleding, model LC4, ontwerp Le Corbusier, 1928, uitvoering Cassina, gemerkt, 63 x 159 x 55 cm

Veilingresultaat: € 1536

Lotnummer: 2449
Veiling: Zondag 8 Juli 2018

Willem 'Wilm' Steelink (1856-1928), portret van zijn kleindochter Johanna Maria Lizette Wijtman, olieverf op paneel, gemonogrammeerd, Laren, herkomst: familie van de kunstenaar, 14,5 x 11,5 cm

Veilingresultaat: € 2048

Lotnummer: 2280
Veiling: Zondag 8 Juli 2018

Harmanna Aleida Luden toe Laer (1799-1854), bloemstilleven op marmeren plint, olieverf op doek, gesigneerd, herkomst: Christie's, 1 september 1990, lot 148 -gedoubleerd-, 71,5 x 53 cm

Veilingresultaat: € 7680

Lotnummer: 2257
Veiling: Zondag 8 Juli 2018

Jo Koster (1868-1944), landschap met hooischelven, aquarel op karton, gesigneerd en gedateerd in inkt Hattem 1905, 37,5 x 27 cm

Veilingresultaat: € 2688

Lotnummer: 2214
Veiling: Zondag 8 Juli 2018

Twee eiken kijkkastjes: gezicht op Westerkerk te Amsterdam, en italiserend landschap, de kijkdoos opgebouwd uit drie glasplaten, 18e eeuw, de eiken kastjes 19e eeuw, 32 x 34 x 7,5 cm

Veilingresultaat: € 5120