Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

• De hamerprijzen van de afgelopen veiling staan vermeld in onze Catalogus.
• Please find the hammer prices in our Catalogue.

Lotnummer: 4293
Veiling Zondag 7 Februari 2021

Vijfdelig Loosdrechts porseleinen kaststel met opengewerkte halzen en deksels, voorzien van polychrome decors van figuren en kinderen, onduidelijk gemerkt in onderglazuur blauw: MOL en ingekrast: M:OL en M.O.L., 1778-1782 -hals van één van de buitenste vazen gerestaureerd, één deksel gerestaureerd, twee deksels van later datum, middelste vaas met kleine restauratie aan voet-, herkomst: Collectie J.N. Noothoven van Goor, veiling Mak van Waay, november 1979, Collectie B. Houthakker (1884-1963), Collectie C. Willems (1926-1999), en Salomon Stodel Antiquités, Amsterdam, conditie op aanvraag, 28 x 14 x 12 cm

Veilingresultaat: € 11520

Lotnummer: 4075

Grote hexagonale tegel met turquoise glazuur en zwart schelpendecor, waarschijnlijk Ottomaans Syrië, tweede helft 16e eeuw -randchips-, conditie op aanvraag, 26 x 28,5 cm

Veilingresultaat: € 55040

Lotnummer: 4036

Marius Bauer (1867-1932), 'Onder de palmen', aquarel, gesigneerd, herkomst: E.J. van Wisselingh & Co, inventarisnummer 4808, tentoongesteld Stedelijk Museum Amsterdam, 1933, conditie op aanvraag, 60 x 48 cm

Veilingresultaat: € 8960

Lotnummer: 2184

Reinier Lucassen (1939), 'Vrouw in extase', olieverf op doek, verso gesigneerd en gedateerd '72-'73 -volgrecht van toepassing-, conditie op aanvraag, 202 x 171 cm

Veilingresultaat: € 10880

Lotnummer: 1002

Zilveren beker met uitstaande rand en gegraveerd blazoen, staande op drie bolpootjes, meester: Arent Hamminck, Groningen, 1674/1675 , gewicht 101 gram -deukjes-, conditie op aanvraag, 7.5 x Ø8 cm

Veilingresultaat: € 17920

Lotnummer: 1001

Groninger zilveren beker met gegraveerde voorstellingen van de drie standen met randteksten: 'ICK BIDDE VOR DI', 'ICK ARBEID VOR DI', en 'ICK STRIDE VOR DI', met doornenband gekranste en gewelfde voet met geciseleerde banddecoratie, meesterteken: IHB, 17e eeuw, gewicht 195 gram, conditie op aanvraag, 13.5 x 8Ø cm

Veilingresultaat: € 9600

Lotnummer: 83

Chinees porseleinen knobbelvaas met blauw-wit decor: hagedis, vlinders, kikker en bloemen, transition -hals gerestaureerd-, conditie op aanvraag, 36 x Ø20 cm

Veilingresultaat: € 5376

Lotnummer: 4045
Veiling Zondag 22 November 2020

Haagse klok in gezwart houten kast met gebroken fronton, fluwelen achterplaat en opengewerkte verguld metalen wijzerplaat, waaronder gegoten Bacchus op hoorn des overvloeds, gesigneerd Arnoldus Bals Fecit Haga, herkomst: Collectie Jan Boomsma, voorheen Sotheby's, Amsterdam, 13 november 2002, kavel 226, de klok staat ook afgebeeld in 'Kunst- en Antiekveiling 2004', uitg. Scriptum Art, Schiedam, 2004, pag. 303, 48 x 31 x 15 cm

Veilingresultaat: € 17920

Lotnummer: 4018

Andries Dirck Copier (1901-1991) en Lino Tagliapietra (1934), vrij geblazen vaas met grote omgeslagen rand en lijnendecor in wit en zwart, genummerd F31 en 81-09-22, gesigneerd -volgrecht van toepassing-, 16 x Ø 35 cm

Veilingresultaat: € 6144

Lotnummer: 271

Toegeschreven aan Abraham Roentgen (1711-1793), rozenhouten theedoos met messing biezen, het interieur met drie compartimenten, in de bodem een verborgen lade met springveermechanisme, staande op vier messing bracket poten, Duitsland, midden 18e eeuw, 17 x 22 x 14 cm

Veilingresultaat: € 6144

Lotnummer: 241

Twaalf Chinees porseleinen famille rose kommetjes en schoteltjes, decor: ontmoeting tussen een man en een vrouw, Tongzhi gemerkt en periode -twee kommetjes met haarlijn, één schoteltje met randchip-, 8,25 x Ø 12,5 cm

Veilingresultaat: € 12800

Lotnummer: 177

Acht Chinees porseleinen famille rose kommen en zeven schotels met decor van figuren uit de Wu Shuang Pu, diverse zegelmerken, Daoguang en Xianfeng -defecten-, 8 x Ø 15,5 cm

Veilingresultaat: € 5632

Lotnummer: 100

Paar Chinees porseleinen theebussen met blauw-wit decor van lange lijzen in tuin en lange lijzen bij bloemen in pot, beide gemerkt met artemisiablad, Kangxi -één deksel gelijmd-, 14,5 x Ø 10,5 cm

Veilingresultaat: € 5248

Lotnummer: 4290
Veiling Zondag 13 September 2020

Bernardus Johannes Blommers (1845-1914), kinderportret, olieverf op doek, gesigneerd, verso tentoonstellingslabel: Gemeentemuseum De Wieger, Deurne, expositie 'Het kind in 100 jaar Nederlandse kunst', 1979, herkomst: collectie mevrouw Th. Goeman Borgesius-Blommers, daarna particuliere collectie Begheyn-Willenborg te Weert. Documentatie: in het tijdschrift 'Antiek', nummer 6, 1973, in de catalogus 'Voorjaarstentoonstelling Kunsthandel Tjerk Wiegersma', 1975, opgenomen in de tentoonstelling '17 Schilders in hun Haagsche tijd, Anna Wagner', Het Zeister Slot, 1975, en opgenomen in de tentoonstelling ''...toch wilde ik in Heeze werken'', Gemeente Museum Helmond, 1985, bijgevoegd: diverse publicaties, 45 x 37 cm

Veilingresultaat: € 14080

Lotnummer: 4283

Albrecht Dürer (1471-1528), 'The Visitation', houtsnede, Bartsch 84, nummer: H 196, gemonogrammeerd, watermerk: hoge kroon, proefdruk voor uitgave van 1511, aangekocht bij: 'In Oude Grafiek', Mr. Dr. A. Begheyn -enige dunne plekjes volgens bijgevoegde documentatie-, 31 x 22 cm

Veilingresultaat: € 5248

Lotnummer: 2160

Twee verstelbare armfauteuils bekleed met lila wollen bekleding, staand op onderstel van staal en messing, model Digamma, ontwerp Ignazio Gardella, uitvoering Gavina, Italië, circa 1960 -bekleding sleets, enkele onderdelen in verstelling niet origineel-, 90 x 74 x 95 cm

Veilingresultaat: € 9600

Lotnummer: 1543

Zeer uitgebreide 285-delig 2e gehalte zilveren bestekcassette, model Princess van Koninklijke Van Kempen & Begeer en J.M. van Kempen & Zonen, Zeist, circa 1960, deels in mahoniehouten ladekastje, totaal gewicht zilveren bestekdelen 10496 gram, brutogewicht bestekdelen met zilveren heften 5859 gram, totaal brutogewicht 16356 gram, volledige beschrijving inhoud beschikbaar op aanvraag, 72 x 71 x 43 cm

Veilingresultaat: € 10880

Lotnummer: 1001

Paar 1e gehalte zilveren Louis Quinze kandelaars, op gelobde voet met balustervormige stam, beide met geciseleerd rocailledecor, meester: Hendrik Boshart, Middelburg, 1768, de 2e gehalte zilveren bladgedecoreerde bobeches van later datum, gewicht 674 gram, 23 x 12 x 12 cm

Veilingresultaat: € 5120

Lotnummer: 297

Vladimir Zbynovsky (1964), sculptuur opgebouwd uit geel optisch glas en graniet, uit de serie 'Stone Aura', smelttechniek, daarbij: boekje over de kunstenaar -enkele putjes en krassen, volgrecht van toepassing-, 47 x 33 x 18 cm

Veilingresultaat: € 3840

Lotnummer: 265

Hans Deuss (1948), 'De Lezer', olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1996, 39 x 29 cm

Veilingresultaat: € 2944