Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

• De hamerprijzen van de afgelopen veiling staan vermeld in onze Catalogus.
• Please find the hammer prices in our Catalogue.

Lotnummer: 5064
Veiling: Zondag 17 December 2017

Chinees porseleinen wijnkan met opstaand hengsel en blauw-wit decor: bloemen en tempelleeuwen, Wanli -handvat gelijmd, stukje van binnenrand deksel af-, 20 x 17 x 13 cm

Veilingresultaat: € 1664

Lotnummer: 2422

Viool door Johannes Theodorus Cuijpers (1724-1808), met label: Johannes Cuijpers fecit s: Hage 1790, met strijkstok, gemerkt F. Chalupetzky, in koffer

Veilingresultaat: € 33280

Lotnummer: 2301

49 handgekleurde gravures van botanische planten uit Plantae Selectae naar tekeningen van G.D. Ehret gegraveerd door I.I. Haid en onder zijn leiding voorbeeldig gekleurd. Neurenberg, 1751-1752. Op mooi, dik papier. De prenten hier aangeboden zijn genummerd 1-36 en 38-50 en zijn vergezeld van 3 gegraveerde tussentitels -een aantal marges rafelig-, 45 x 30 cm

Veilingresultaat: € 2560

Lotnummer: 2245

Russische Icoon, voorstellende: Boguljubskaya, circa 1800 -echtheidsverklaring Anastasis 2004 aanwezig- , 80 x 63,5 cm

Veilingresultaat: € 4096

Lotnummer: 2087

Chinees porseleinen 'Red Cliff', of karakterkom, staand op bi-schijfvormige standring, de binnenzijde Yongle gemerkt, de buitenzijde blauw-wit gedecoreerd met het gedicht 'Chi bi fu', van de dichter Su Shi (1037-1101), het gedicht eindigt met een afbeelding van een vaarpartij onder de Rode Kliffen op de Yangze rivier, Ming dynastie, eerste helft 17e eeuw, 10 x Ø 21,5 cm

Veilingresultaat: € 6144

Lotnummer: 2043

Chinees porseleinen wucai pot met floraal decor, Ming, 17e eeuw, 24 x Ø 22 cm

Veilingresultaat: € 2560

Lotnummer: 2409
Veiling: Zondag 29 Oktober 2017

Ferdinand Hart Nibbrig (1866-1915), twee Larense landwerkers, voorstudie voor Oogstmaand, olieverf op doek, gesigneerd, 50 x 70 cm

Veilingresultaat: € 15360

Lotnummer: 2369

Uitgebreid porseleinen dinerserviesgedeelte met blauw bloemdecor, Ronda, Porseleinfabriek Doornik/Tournai, 18e/19e eeuw

Veilingresultaat: € 8960

Lotnummer: 2356

Vierkante stalen salontafel met stenen blad, model PK61, ontwerp Poul Kjaerholm, uitvoering E. Kold Christensen, gemerkt, Denemarken

Veilingresultaat: € 8320

Lotnummer: 3064

JAVA - cotton batik cloth kain panjang, the borders with flowers, central panel with butterflies and birds above waterbirds surrounded by waterplants, buketan-style, Pekalongan, circa 1920, from the collection of Leo Haks, 245 x 104 cm, 245 x 104 cm

Veilingresultaat: € 2560

Lotnummer: 2188
Veiling: Zondag 10 September 2017

Gegraveerd gelegenheidsglas met voorstelling van een drinkend gezelschap en opschrift: De Gelukkege Ver Iaar Dag, 18e eeuw, 18 cm

Veilingresultaat: € 1664

Lotnummer: 2083

Chinees porseleinen dubbelbord met blauw-wit decor: centraal een Oost-Indiëvaarder, de rand met afwisselende decors van vissen en bloemdragers, Fu gemerkt, eerste helft 18e eeuw -schilfers van rand en voet-, Ø 27 cm

Veilingresultaat: € 4864

Lotnummer: 2079

Chinees keramiek yaozhou kom met chrysantendecor in reliëf, herkomst: Blitz Oriental Art Amsterdam, in cassette, 7,5 x Ø 18 cm

Veilingresultaat: € 11520

Lotnummer: 2021

Eiken vierdeurs Amelander kolommenkast, onder de rechte kap een gestoken fries met maskerons, in de bovenkast zit centraal een geheime deur met een nis, voorzien van schelpvormig snijwerk en datering 1652, het geheel staande op gezwart houten poten, 203 x 170 x 75 cm

Veilingresultaat: € 4352

Lotnummer: 1017

1e gehalte zilveren peervormige kraantjeskan met verticale ribben en ebbenhouten handvat, het deksel is voorzien van bladdecor en wordt bekroond door een paar eikeltjes, staande op drie gebogen pootjes met rozet- en guirlandedecor, waaronder een komfoortje, meester: Lucas van Giffen II, Groningen, 1791 -van deksel kraantjeskan zijn twee blaadjes afgebroken, dop komfoor van later datum-, 38 cm

Veilingresultaat: € 42240

Lotnummer: 5004
Veiling: Zondag 9 Juli 2017

Twaalf Chinees porseleinen kommen en diepe schotels met peterseliedecor en vliegende vogels, de rand met kippen, 19e eeuw, gemerkt met artemisiablad

Veilingresultaat: € 1408

Lotnummer: 2438
Veiling: Zondag 9 Juli 2017

Germ de Jong (1886-1967), drie bomen voor een besneeuwde rotswand, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd, 113,5 x 94 cm

Veilingresultaat: € 2432

Lotnummer: 2427
Veiling: Zondag 9 Juli 2017

Gepatineerd bronzen vloerlamp in de vorm van een schaaldragende vrouw, jaren '30, 178 x Ø 40 cm

Veilingresultaat: € 3584

Lotnummer: 2418
Veiling: Zondag 9 Juli 2017

Satijnhouten ronde tafel met vruchtenhouten inlegwerk, op hoge gebogen poten, Hollands, Louis Seize, 75 x Ø 79 cm

Veilingresultaat: € 2048

Lotnummer: 2348
Veiling: Zondag 9 Juli 2017

Porseleinen theeservies, bestaande uit: theepot, roomkan, bedekte suikerpot, spoelkom, theebus en zes kop-en-schotels, gedecoreerd met bloemguirlandes, insecten, goudaccenten en knoppen in de vorm van bloemen en vruchten, gemerkt Ludwigsburg, Duitsland, 18e eeuw

Veilingresultaat: € 2688