Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

Veiling Zondag 30 Augustus 2015
Lotnummer: 2215

Turks bidkleed, Yordez, achterzijde met koperen ringen, herkomst Kinebanian Antieke en oude Oosterse tapijten, Amsterdam, genummerd achterzijde S56253, originele aankoopbon 1995 aanwezig, 187 x 135 cm

Veilingresultaat: € 5888

Lotnummer: 2269

Lotta Blokker, Erasto, brons op marmeren basement, gesigneerd en genummerd Lotta 5/8, herkomst Lara Wijsmuller Fine Art, Amsterdam, 2010, originele aankoopnota aanwezig, 42 x 23 x 20 cm

Veilingresultaat: € 4096

Lotnummer: 2362

Malacca wandelstok, de Japans ivoren greep met shibayama inlegwerk in de vorm van insecten, gesigneerd, vergulde ferrule met monogram, circa 1900, 89 x 10 x 2,5 cm

Veilingresultaat: € 1600

Lotnummer: 2364

Edouard Frere (1819-1886), lezende kinderen in een interieur, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1860, 39 x 31 cm

Veilingresultaat: € 3328

Lotnummer: 2404

Eiken grammofoon met blikken heksenhoed luidspreker, The Gramophone and Typewriter Ltd, 21 City Road, London, met vier grammofoonplaten en naalden

Veilingresultaat: € 2304

Lotnummer: 2436

Albarta Roelfzema-ten Oever (1772-1854), koets met daarin de kunstenares en haar man in de geromantiseerde omgeving van het buiten Zeerust te Schipborg van het echtpaar Roelfzema, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd, 1806, 95 x 117 cm

Veilingresultaat: € 10240

Veiling Zondag 21 Juni 2015
Lotnummer: 2029

Eiken altaar met twee nissen op het blad met deels verguld snijwerk: opstanding van Jezus, waartussen natuurstenenblad met lakwerk zegel, het front met vier pilaren, twee nissen met deels verguld snijwerk: afbeeldingen uit het oude testament en centraal Chi-Rgo symbool, afkomstig uit kapel te Vught -enkele gebreken aan vingers-, H 217 x B 201 x D 45 cm

Veilingresultaat: € 3072

Veiling Zondag 21 Juni 2015
Lotnummer: 2103

Smeedijzeren geldkist op houten basement, 17e/18e eeuw, H 65 x B 68 x D 40 cm

Veilingresultaat: € 2944

Veiling Zondag 21 Juni 2015
Lotnummer: 2109

Noten porseleinkast met rechte kap, roedeverdeling en drie lades met bronzen beslag, staande op gefacetteerde poten, verbonden door accoladevormige regels, Hollands, barok, eerste helft 18e eeuw, H 210 x B 165 x D 42 cm

Veilingresultaat: € 4352

Veiling Zondag 21 Juni 2015
Lotnummer: 2164

Chinees porseleinen kom en diep bord met famille rose decor: vier figuren en schrifttekens in cartouches, centraal een medaillon met interieurscène, Daoguang/Tongzhi, Ø 21 x H 8 cm

Veilingresultaat: € 1536

Veiling Zondag 21 Juni 2015
Lotnummer: 2170

Chinees porseleinen kom met blauw-wit decor: vier scènes met figuren, centraal aan binnenzijde decor van spelende zotjes, Kangxi gemerkt en periode -kleine chip van rand-, Ø 20 x H 9 cm

Veilingresultaat: € 4608

Veiling Zondag 21 Juni 2015
Lotnummer: 2275

Louis Vuitton koffer met canvas bekleding, afgezet met lederen banden, voorzien van LV monogrammen en messing beslag, het deksel gemonogrammeerd P.F., inclusief binnenbak, productienummer 818968, circa 1930 -in originele staat, inclusief sleutel, gebruikte conditie-, H 22,5 x B 76 x D 47 cm

Veilingresultaat: € 3840

Veiling Zondag 21 Juni 2015
Lotnummer: 2357

Kook-boek waar in ook eenige schotels en tafels te sien gelijk alhier in Holland deselve gebruykt en bereid worden ... En daarbij sal ik ook eenige drooge en liquiden voegen, welke ik in Holland hebbe sien maaken bij de ambassadeurs en verders aan het Hoff te Berlin, Denemarken, Sweden of elders daar het wesen magh. HANDSCHRIFT. Laat 18de eeuw. 464 blz. Folio. Half leer (ouderdomssporen). Zeer goed leesbaar handschrift met zo'n 1500 recepten (ingrediënten en de bereidingswijzen) voor grote en rijke huishoudens en hoven. Voorafgaand aan de vele registers die men in het werk aantreft, richt de auteur/kok zich tot de lezer met alderhande originele overpeinzingen, meningen en raadgevingen. Pp. 276-399 bevatten recepten voor de vasten en de Goede Week. Op pag. 17 wordt de tafel getekend die is aangerecht geworden op den avond toen (Johan G.L.A. van Neukirchen) heer van Driesbergh met de freulin (Seyna Margaretha vrouwe) van Ek en Wiel trouwde (18 sept. 1731). Vermoedelijk bedoeld voor publicatie., H 34 x B 23 cm

Veilingresultaat: € 3584

Veiling Zondag 21 Juni 2015
Lotnummer: 2358

Rond rood lakwerk bord met reliëfdecor: bloemen en bladeren, achterzijde met Chinese tekens, Ø 36 cm

Veilingresultaat: € 4864

Veiling Zondag 21 Juni 2015
Lotnummer: 2364

Chris Lanooy (1881-1948), blankglazen balustervormige Unica vaas met ingesloten kleurpoeders, Glasfabriek Leerdam, gesigneerd en genummerd A 31, 1926/'27, H 22 x Ø 16 cm

Veilingresultaat: € 1408

Veiling Zondag 21 Juni 2015
Lotnummer: 2472

Marius Alexander J. Bauer (1867-1932), pronkwagen bespannen met ossen, olieverf op paneel, gemonogrammeerd, verso met papieren label: 'E.J. van Wisselingh & Co, Rokin 78 & 80 Amsterdam', H 18,5 x B 31,5 cm

Veilingresultaat: € 7040

Veiling Zondag 21 Juni 2015
Lotnummer: 2502

Charles van Wijk (1875-1917), wandelende moeder met kind, brons, gesigneerd, H 47 x B 30 cm

Veilingresultaat: € 4608

Veiling Zondag 3 Mei 2015
Lotnummer: 1219

1e gehalte zilveren dienblad met galerij- en parelrand op zuilvormige pootjes en rozetten op de hoeken, meester: Diederik Willem Rethmeyer (werkzaam 1785-1821), Amsterdam, 1785 -restauratie aanhechting galerijrand-, H 4,5 x L 49 x B 32,5 cm

Veilingresultaat: € 3840

Veiling Zondag 3 Mei 2015
Lotnummer: 2008

Kops, J. en H.C. van Hall, Flora Batava of afbeelding en beschrijving van Nederlandsche gewassen, deel 1-9, Amst., J.C. Sepp en Zoon, 1800-1846. 9 delen 4to. Half leer uit de tijd -3 ruggen iets beschadigd, onafgesneden-, met 718 (van 721) gegraveerde en handgekleurde platen -platen 240, 624 en 625 ontbreken- Mooi exemplaar op dik en op groot papier. N.B. tot 1934 verschenen er nog 19 delen die samen het eerste overzicht van alle in Nederland voorkomende planten vormen, 30 x 23 x 5 cm

Veilingresultaat: € 5760

Veiling Zondag 3 Mei 2015
Lotnummer: 2078

Chinees porseleinen schotel met blauw-wit decor: ceremonie in interieur met wachtende soldaten buiten de paleismuren, Jiajing gemerkt, Kangxi, Ø 27 cm

Veilingresultaat: € 3072

Veiling Zondag 3 Mei 2015
Lotnummer: 2086

Vier Chinees porseleinen schotels met net afwijkende blauw-witte decors: figuren in interieur, Kangxi gemerkt en periode -één bord randschilfer-, Ø 26,5 cm

Veilingresultaat: € 5632

Veiling Zondag 3 Mei 2015
Lotnummer: 2127

Serie van tien Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor: spelende zotjes en lange lijzen zittend in tuin, Yongzheng/Qianlong -enkele minieme randschilfers, één bord haarlijn in rand, vier borden met haarlijnen in bodem-, Ø 21,5 cm

Veilingresultaat: € 1408

Veiling Zondag 3 Mei 2015
Lotnummer: 2193

Groot formaat Russische icoon met messing oklad: Heilige Nikita met incomplete reliekhouder, waarschijnlijk deel van iconostase, circa 1800 -waterschade in gezicht, beschadigde mandylion-, H 140 x B 62 cm

Veilingresultaat: € 10240

Veiling Zondag 3 Mei 2015
Lotnummer: 2246

Portretminiatuur: Dauphin met zijn moeder Maria Josepha van Saksen, aquarel op ivoor, onduidelijk gesigneerd, in verguld koperen lijstje, de schildpad achterkant met monogram MJ en ingelegd met parelmoer, H 6 x B 4,75 cm

Veilingresultaat: € 1664

Veiling Zondag 3 Mei 2015
Lotnummer: 2249

Paar portretminiaturen: man en vrouw, aquarel op ivoor, eind 18e eeuw, in vergulde lijstjes, Ø 5,25 cm

Veilingresultaat: € 1152

Veiling Zondag 3 Mei 2015
Lotnummer: 2252

Miniatuur op ivoor: hofmakerij bij de ruïne, aquarel op ivoor, gesigneerd Boucher, 18e eeuw, H 8 x B 12 cm

Veilingresultaat: € 1280

Veiling Zondag 3 Mei 2015
Lotnummer: 2340

Johan Hendrik van Mastenbroek (1875-1945), stad aan de rivier, mogelijk Amsterdam, olieverf op triplex, gesigneerd en gedateerd, 1945, H 48 x B 69 cm

Veilingresultaat: € 5888

Veiling Zondag 3 Mei 2015
Lotnummer: 2364

M.C. Escher (1898-1972), Vlinders, houtgravure, 1950, gemonogrammeerd en gedateerd in de plaat, gesigneerd met potlood linksonder, rechtsonder getiteld en eigen druk, ingelijst achter glas, H 28 x B 26 cm

Veilingresultaat: € 7936

Veiling Zondag 3 Mei 2015
Lotnummer: 2400

Russische icoon: Aartsengel Michaël die Lucifer doodt, deels opgehoogd met bladgoud, 19e eeuw, H 54,5 x B 43 x D 3 cm

Veilingresultaat: € 4096

Veiling Zondag 22 Maart 2015
Lotnummer: 102

Ronde tafel met marmeren blad op ronde witte metalen voet en vier bijpassende stoelen, alle model Tulip, ontwerp Eero Saarinen, uitvoering Knoll, jaren '50, H 72 x Ø 120 cm

Veilingresultaat: € 2304

Veiling Zondag 22 Maart 2015
Lotnummer: 701

Porseleinen snuiffles, decor in ijzerrood van draken, China, begin 20e eeuw, 6 x 3,5 cm

Veilingresultaat: € 3072

Veiling Zondag 22 Maart 2015
Lotnummer: 2393

Paar tafelglobes: Cary's New Terrestial Globe delineated From the best Authorities extant; Exhibiting the late discoveries towards the North Pole, and every improvement in Geography to the present time. London gedateerd 1824 en: Cary's New Celestial Globe, on wich are correctly laid down upwards of 3500 stars Selected from the most accurate observations and calculated for the year 1800. With extend of each Constellation precisely defined By Mr. Gilpin of the Royal Society. gedateerd 1816 -beide in zeer goede conditie-, 44 x 40 x 40 cm

Veilingresultaat: € 16640

Veiling Zondag 8 Februari 2015
Lotnummer: 31

Paar roodlederen fauteuils op gematteerd aluminium onderstel, model Class Z, uitvoering Bert Plantagie, 79 x 65 x 73 cm

Veilingresultaat: € 1088

Lotnummer: 1022

2e gehalte zilveren groot formaat geribde koektrommel op vier pootjes, palmetranden en deksel met ebbenhouten knop, gemaakt voor Begeer, van Kempen & Vos, Voorschoten, jaren '30, 11,5 x 17 cm

Veilingresultaat: € 1280

Lotnummer: 2024

Gerrit Rietveld jr. (1920-1961), vier witte metalen buisframe stoelen met multiplex en grijsgestoffeerde zittingen, circa 1956-57, vergelijkbaar object in de collectie van het Centraal Museum Utrecht onder inventarisnummer 27150 -herkomst Galerie Kapelhuis, Amersfoort-, 83 x 46 x 50 cm

Veilingresultaat: € 3840

Lotnummer: 2135

Chinees porseleinen kom met floraal blauw-wit decor en reliëfdecor aan binnenzijde, Xuande gemerkt, 17e/18e eeuw -kleine chip van rand-, 9 x 18 cm

Veilingresultaat: € 2432

Lotnummer: 2142

Chinees porseleinen famille rose dekselpot in vorm van lotus -één blad ontbreekt, één blad gelijmd-, staande op lotusvormige onderschotel met famille rose lotusbloemendecor, 19e eeuw, 10 x 21 cm

Veilingresultaat: € 5120

Lotnummer: 2167

Chinees porseleinen visbord met blauw-wit decor: acht kostbaarheden, bloemen en insecten, Kangxi -minieme randschilfers, bakfoutje aan onderzijde-, 3,5 x 20 cm

Veilingresultaat: € 1920

Lotnummer: 2174

Chinees porseleinen klapmutskom met blauw-wit decor: figuren in landschap, Kangxi gemerkt en periode -haarlijn in de bovenrand-, 9,5 x 20 cm

Veilingresultaat: € 1280

Lotnummer: 2205

Albert Saverijs (1886-1964), bloemen in vaas, olieverf op board, gesigneerd, 78,5 x 57,5 cm

Veilingresultaat: € 3584

Lotnummer: 2308

Stapelbare Sumatraanse lakwerk offerschaal in de vorm van een lotus met goudkleurig floraal decor op zwart fond, 54 x 38 x 38 cm

Veilingresultaat: € 2304

Lotnummer: 2328

Hollandse School, 17e eeuw: portret van Gijsbert van Diemerbroeck op de leeftijd van 58 jaar, olieverf op koper, met opschrift: AETATIS SVAE 58, gedateerd 1647, geportretteerde wordt benoemd op achterzijde koper, 12,5 x 11 cm

Veilingresultaat: € 2048

Lotnummer: 2370

Serie van vijf Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor: karpers die uit de zee rijzen naar de maan, daarbij: bijbehorend kommetje, 18e eeuw

Veilingresultaat: € 1408

Lotnummer: 2431

Japans porseleinen apothekersfles met blauw-wit decor: vogels, bloemen en perziken, aan onderzijde gemonogrammeerd I:C in lauwerkrans voor Johannes Camphuys, 'Opperhoofd' van Deshima in 1671, 1673 en 1675 en Gouverneur-Generaal van de VOC te Batavia tussen 1684-1690, Arita, circa 1675 -twee haarlijntjes in hals-, 24 x 18 cm

Veilingresultaat: € 4096

Lotnummer: 2434

Johannes Andreas Paravicini (1710-1771), herinneringstafereel bij het feest van Jacob Mossel op 25 juli 1752 ter gelegenheid van zijn inauguratie tot Gouverneur Generaal van de VOC te Batavia de dag ervoor, opschrift: Eeren Tempel en Konst Vuur Werk gerepresenteert ter accasie der Voorstelling van Syn Hoogedelheid den Grootagt=Baren Wydgebiedenden Heere IACOB MOSSEL tot Gouverneur Generaal van Neederlands India te Batavia MDCCLII d: xxv iuly, olieverf op vellum, gesigneerd, 16 x 29,5 cm

Veilingresultaat: € 5376

Lotnummer: 2482

Turks tapijt, 320 x 197 cm

Veilingresultaat: € 3072

Lotnummer: 2549

Mahonie en rozenhout bureau plat met marqueterie in het blad in vorm van muziekinstrumenten en verguld bronzen beslag, Louis Quinze-stijl, 76 x 130 x 76 cm

Veilingresultaat: € 4352

Lotnummer: 2596

Albert Saverijs (1886-1964), winterlandschap, olieverf op board, gesigneerd, 48,5 x 58,5 cm

Veilingresultaat: € 3072

Veiling Zondag 14 December 2014
Lotnummer: 1065

Zilveren suikerstrooier en mosterdpot, Kardinaal model, meesterteken: FDK, Antwerpen, 18e eeuw -deukjes en defecten aan binnenrand mosterdpot-, 19,5 x 8 x 8 cm

Veilingresultaat: € 4536

Lotnummer: 1122

14kt witgouden solitairring met briljant geslepen diamant, circa 2,3 ct., mt 20

Veilingresultaat: € 7560