Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

Veiling Zondag 11 September 2016
Lotnummer: 5072

Den bybel. Danswijck, Krijn Vermeulen de Jonghe Cramer, 1598. Folio. 18e eeuwse lederen band (beschadigd langs rand). 2 gegraveerde titels, plattegrond van Jerusalem en 5 kaarten (waarvan 4 gevouwen): de wereldkaart door A.F. ab Langren, de 4 andere kaarten door J. à Deutecum (& jr.). (De kaarten tot de randen afgesneden; reparaties aan enkele kaarten met iets verlies van illustratie; voormarge van gegrav. titel en enkele andere bladen gerepareerd). -zeer zeldzame en complete Doopsgezindenbijbel-, 31 x 21 cm

Veilingresultaat: € 3840

Lotnummer: 5209

Bronzen beeld: Boeddha op dubbele lotustroon in bhumisparsha mudra, mogelijk Nepal/Tibet, 25 cm

Veilingresultaat: € 4608

Lotnummer: 5659

Gouden tien gulden, Wilhelmina, 1895/91 -prachtig, krasje op voorzijde- uiterst zeldzaam, Ø 2,2 cm

Veilingresultaat: € 5120

Lotnummer: 5663

Gouden tien gulden, Willem II, 1842 -prachtig- zeer zeldzaam, Ø 2,2 cm

Veilingresultaat: € 4096

Veiling Zondag 19 Juni 2016
Lotnummer: 91

Teakhouten kabinet op hoge kruispoten, model CH-304, ontwerp Hans Wegner, uitvoering Carl Hansen, jaren '50, 122,5 x 165 x 46,5 cm

Veilingresultaat: € 3328

Veiling Zondag 19 Juni 2016
Lotnummer: 1093

Zilveren zakzonnewijzer, Butterfield-type, met achthoekige zilveren plaat, gegraveerd met tijdschalen voor de breedtegraden 43°, 46°, 49° en 52°, op de onder- en bovenzijde de namen en breedtegraden van de belangrijkste Europese steden, adres: P. Le Maire, Parijs, circa 1730, 3 x 5,5 x 6,2 cm

Veilingresultaat: € 1792

Veiling Zondag 19 Juni 2016
Lotnummer: 1200

Collier met grote en chute koralen kralen, grootste kraal heeft een diameter van 2,4 cm, 49,5 cm

Veilingresultaat: € 2432

Veiling Zondag 19 Juni 2016
Lotnummer: 2094

Paar hardstenen sokkels, mogelijk 18e eeuw -één gebarsten-, 69 x 51 x 51 cm

Veilingresultaat: € 3328

Veiling Zondag 19 Juni 2016
Lotnummer: 2180

Drie Chinees porseleinen kommen met blauw-wit asterdecor, Kangxi gemerkt, Guangxu -twee kommen met haarlijnen-, 7,75 x Ø 16,25 cm

Veilingresultaat: € 12544

Veiling Zondag 19 Juni 2016
Lotnummer: 2331

Kees Maks (1876-1967), paardenkoetsen in Parijs, olieverf op doek, gesigneerd, tentoongesteld bij Arti et Amicitiae in juni 1963 onder nr.17 met als titel Parijs 1910 -volgrecht van toepassing-, 51 x 82 cm

Veilingresultaat: € 10240

Veiling Zondag 19 Juni 2016
Lotnummer: 2337

Kees Maks (1876-1967), Prinseneiland in Amsterdam: de ophaalburg tussen de Galgenstraat en Sloterdijkstraat gezien vanaf de Nieuwe Teertuinen, olieverf op doek, gesigneerd, verso foutief getiteld Le Pont Levis -volgrecht van toepassing-, 78 x 99 cm

Veilingresultaat: € 5760

Veiling Zondag 1 Mei 2016
Lotnummer: 2081

Pieter d'Hont (1917-1997), bronzen beeld: moeflon, 48 x 52 x 25 cm

Veilingresultaat: € 7040

Veiling Zondag 1 Mei 2016
Lotnummer: 2263

Paar Chinees porseleinen wapenborden met grisailledecor gehoogd met goud: familiewapen Sichterman, Qianlong -één met herstelde chip en haarlijn-, Ø 23 x 2,5 cm

Veilingresultaat: € 5376

Veiling Zondag 1 Mei 2016
Lotnummer: 2304

Chinees porseleinen kom met blauw-wit decor: twee tijgers in doorlopend berglandschap, de binnenzijde met centraal decor van cachepot met bloemen en daar omheen perziktakken, bloesemtakken en insecten, Wanli -chip van de rand-, Ø 36 x 17 cm

Veilingresultaat: € 21760

Veiling Zondag 20 Maart 2016
Lotnummer: 1452

14kt gouden ring met centrale roosdiamant gezet in langwerpige jaspis met afgeschuinde hoeken, geflankeerd door 30 roosdiamantjes afgezet met parelrand en acht roosdiamantjes bij de aanzet van de ring, Louis Seize, circa 1780, herkomst: rechtstreekse afstammeling uit de baronale tak van de adellijke familie Röell, mt. 17,5, L 3,3 cm

Veilingresultaat: € 8704

Veiling Zondag 20 Maart 2016
Lotnummer: 2168

Chinees porseleinen bordje met doucai decor: figuren in landschap en taoïstische symbolen, gemerkt met Fenghuang zegelmerk, 19e eeuw -chipje-

Veilingresultaat: € 17920

Veiling Zondag 20 Maart 2016
Lotnummer: 2263

Paar Chinees porseleinen wucai dekselpotten met floraal decor, 19e eeuw, herkomst: Mak van Waay 1978, 36 x Ø 25 cm

Veilingresultaat: € 4096

Veiling Zondag 20 Maart 2016
Lotnummer: 2483

Mogelijk Caspar Netscher (1635/1639-1684), portret van een jonge vrouw met rose japon, parelketting en parelcollier, halffiguur, olieverf op paneel, 2e helft 17e eeuw, herkomst: adellijke familie Röell, 20 x 15 cm

Veilingresultaat: € 8960

Veiling Zondag 7 Februari 2016
Lotnummer: 1083

Paar 1e gehalte zilveren zuilvormige kandelaars met guirlandes en parelrand, meester: L.J. Limburg, Amsterdam, 1927 , 24,5 cm

Veilingresultaat: € 2112

Lotnummer: 2024

Mahonie kabinet met gebombeerd front, gedecoreerd met strikken, medaillons, guirlandes en urnen, voorzien van verguld bronzen beslag, Louis Seize, circa 1770 , 265 x 190 x 65 cm

Veilingresultaat: € 7680

Lotnummer: 2046

Marmeren mannentorso op zwart marmeren basement, naar Romeins voorbeeld, 18e eeuw , 177 x 46 x 36 cm

Veilingresultaat: € 12800

Lotnummer: 2123

Serie van drie Chinees porseleinen famille rose buikvazen met decor van vlinders en bloemen, 18e eeuw -twee vazen met haarlijn in de hals- , 28 x Ø 15 cm

Veilingresultaat: € 6400

Lotnummer: 2152

Chinees porseleinen klapmutskom met blauw-wit decor: lange lijzen en zotjes in tuinlandschap, Jiajing gemerkt, Kangxi , 9,5 x Ø 20,5 cm

Veilingresultaat: € 4864

Lotnummer: 2256

70-delig Chinees porseleinen serviesgedeelte met blauw-wit decor van figuren en bloemen, centraal opgehoogd medaillon met interieurscène, de achterzijde met vol bloemdecor, bestaande uit: twee schotels (39 cm), twee schotels (36 cm), twee schotels (32,5

Veilingresultaat: € 17920

Lotnummer: 2404

Palissander gefineerd tafelkabinetje met zes lades in het interieur met ebben biezen, het onderstel met lade en gefacetteerde poten, Hollands, circa 1700 -fineerverlies- , 100 x 53 x 30 cm

Veilingresultaat: € 2560

Lotnummer: 2411

Grote porseleinen schotel met centraal bietenrood decor: rustende herder en reizigers in landschap met op de achtergrond een dorpje, de rand met groene guirlandes en afgezet met gouden parelrand, Oude Amstel 1784-1814, gemerkt Amstel , 8,5 x 48,5 cm

Veilingresultaat: € 6144

Lotnummer: 2420

Japans porseleinen famille rose Pronk bord met parasoldamesdecor, circa 1740 , Ø 26,5 x 3 cm

Veilingresultaat: € 3456

Lotnummer: 2635

Groene en rode katoenen batik prada selendang kain songkèt, Java, Indonesië -kleine beschadigingen- , 210 x 89 cm

Veilingresultaat: € 2304

Veiling Zondag 13 December 2015
Lotnummer: 1171

Driestrengs bloedkoralen collier aan vierkant 14kt gouden slot met filigrain en Zeeuwse knoopjes, 33 cm

Veilingresultaat: € 3328

Lotnummer: 1375

18kt gouden kluwenmandje met gecontourneerde rand, hengsel met gravédecor, kabelrand en filetrand aan de voet, meester: J.A. van Maarseveen, Amsterdam, 1849 -defecten-, 3,75 x 9 x 8 cm

Veilingresultaat: € 1664

Lotnummer: 1480

23kt witgouden hangertje in een vorm van een klavertje met drie bolsjewieken, waarvan de grootste circa 1ct, Indonesië, eerste helft 20e eeuw -enkele insluitingen-

Veilingresultaat: € 2816

Lotnummer: 2050

Blanc de Chine waterbakje met reliëfdecor, Qianlong gemerkt, 19e eeuw, 4,25 x Ø 11 cm

Veilingresultaat: € 3584

Lotnummer: 2111

Oestergefineerde documentenkist voorzien van bronzen beslag rondom, het front uitklapbaar, waarachter twee lades en enkele geheime lades, aan de binnenzijde van het deksel twee briefcompartimenten, Frankrijk/Holland, 17e eeuw, 34 x 62 x 36 cm

Veilingresultaat: € 3584

Lotnummer: 2250

Johann Philip Ferdinand Preiss (1882-1943), dansende jonge vrouw met ontbloot bovenlijf, ivoor en brons op marmeren sokkel, gesigneerd en gemonogrammeerd voor Preiss & Kassler, circa 1920, 29 x 10 x 7 cm

Veilingresultaat: € 3840

Lotnummer: 2268

Chinees porseleinen famille rose schotel met centraal decor van figuren met pijl-en-boog, de rand voorzien van acht strijders, Yongzheng -enkele randschilfers-, Ø 53 x 7,5 cm

Veilingresultaat: € 10240

Lotnummer: 2368

Émile Gallé (1846-1904), glazen tafellamp met meerlaags cameegeslepen rood floraal decor op zachtgele onderlaag, voet en kap gesigneerd, resten van sticker, originele bedrading, circa 1900/1905, 43 cm

Veilingresultaat: € 5632

Lotnummer: 2384

Eiken buffetkast met vijf vitrinedeurtjes in de opstand en daaronder een spiegelachterwand met aan beide zijden klepdeurtjes. In de onderkast vier deuren en twee laden, alles met snijwerk van hazen, muizen, maskarons en gestileerde bloemmotieven. Koperen beslag in de vorm van kreeften en gestileerde florale motieven. Ontwerp: H.A. Reus (1872-1935), uitvoering: H.P. Mutters & Zoon, Den Haag, snijwerk: M.J. Hack (1871-1939), Amsterdam, beslag mogelijk F. Zwollo senior. Het buffet is in 1909 gemaakt als onderdeel van een interieur met wandbetimmering en schouw in opdracht van S.M. Hugo van Gijn (1848-1937) voor de eetkamer in zijn woning aan de Achterhakkers te Dordrecht., 245 x 265 x 67 cm

Extra item info

Veilingresultaat: € 11520

Lotnummer: 2515

Chinees porseleinen famille verte schotel, decor: bloemen op zeemleren fond, Kangxi, gemerkt en periode, Ø 26,5 cm

Veilingresultaat: € 5376

Lotnummer: 2577

Katoenen batik schouderdoek in rood, blauw en groen, centraal vis- en insectmotieven, de rand en tumpals met bloem- en insectmotieven, circa 1890, vervaardigd door 14-jarig meisje, 260 x 104 cm

Veilingresultaat: € 2816

Lotnummer: 4970

Chinees porseleinen kommetje met twee oren en twee cartouches in blauw-wit: draken, Kangxi gemerkt en periode -kleine restauratie aan rand-, 3,5 x 8 x 6 cm

Veilingresultaat: € 8320

Veiling Zondag 18 Oktober 2015
Lotnummer: 92

Gerrit Rietveld jr. (1920-1961), multiplex en metalen fauteuil met gestoffeerde rug en zitting, jaren '50, op de rug gemerkt met sticker: Rietveld Meubelen Hilversum -gekocht in 1857-58 in Hilversum in een winkel aan het Melkpad-, 78 x 53 x 70 cm

Veilingresultaat: € 2560

Lotnummer: 2052

Herman Frederick Carel Ten Kate (1822-1891), elegant gezelschap in een schilderijenkamer, olieverf op paneel, gesigneerd, H 43,5 x B 64 cm

Veilingresultaat: € 16640

Lotnummer: 2074

Groot formaat Yixing theepot met reliëfdecor van wijnranken en naturalistisch gevormde greep, 18e eeuw -resten van verguldsel, enkele defecten-

Veilingresultaat: € 6400

Lotnummer: 2116

Zeldzame Japans porseleinen Imari theepot met het alliantiewapen van de families Van Buren en Van Brederode en bijpassend kommetje en schoteltje -miniem schilfertje van rand-, Arita, vroeg 18e eeuw -Ida Marie van Buren en Joan van Brederode zijn getrouwd in 1702-

Veilingresultaat: € 5632

Veiling Zondag 30 Augustus 2015
Lotnummer: 222

Twee in bruin- en groentinten handbeschilderde Biedermeier kop-en-schotels met diverse landschapsdecors, daarbij twee idem schotels -meerdere delen beschadigd-, onderzijden met initialen en gedateerd 1837 en 1840, Ø 13,5 x 8 cm

Veilingresultaat: € 2048

Lotnummer: 2114

Kaukasisch tapijt Karachopf, 210 x 160 cm

Veilingresultaat: € 2432

Lotnummer: 2126

Chinees porseleinen schotel met blauw-wit decor: figuren in tuin, Kangxi -randschilfers-, 7 x 38,5 cm

Veilingresultaat: € 3584

Lotnummer: 2132

Paar Chinees porseleinen diepe borden met blauw-wit decor: verschillende scènes uit de West Chamber, Kangxi -beide borden met randschilfers-, 5,5 x 28 cm

Veilingresultaat: € 5888

Lotnummer: 2149

Turkse Kelim, 200 x 115 cm

Veilingresultaat: € 2944

Lotnummer: 2176

A.D. Copier (1901-1991), blauwglazen balustervormige vaas met verticale ribben en ingesloten tincraquelé, Unica, gesigneerd en genummerd E 9, Glasfabriek Leerdam, 1928/29, 27 x Ø 30 cm

Veilingresultaat: € 4608