Lotnummer: 5072
Den bybel. Danswijck, Krijn Vermeulen de Jonghe Cramer, 1598. Folio. 18e eeuwse lederen band (beschadigd langs rand). 2 gegraveerde titels, plattegrond van Jerusalem en 5 kaarten (waarvan 4 gevouwen): de wereldkaart door A.F. ab Langren, de 4 andere kaarten door J. à Deutecum (& jr.). (De kaarten tot de randen afgesneden; reparaties aan enkele kaarten met iets verlies van illustratie; voormarge van gegrav. titel en enkele andere bladen gerepareerd). -zeer zeldzame en complete Doopsgezindenbijbel-, 31 x 21 cm
Veilingresultaat: € 3840
Lotnummer: 5209
Bronzen beeld: Boeddha op dubbele lotustroon in bhumisparsha mudra, mogelijk Nepal/Tibet, 25 cm
Veilingresultaat: € 4608
Lotnummer: 5659
Gouden tien gulden, Wilhelmina, 1895/91 -prachtig, krasje op voorzijde- uiterst zeldzaam, Ø 2,2 cm
Veilingresultaat: € 5120
Lotnummer: 5663
Gouden tien gulden, Willem II, 1842 -prachtig- zeer zeldzaam, Ø 2,2 cm
Veilingresultaat: € 4096
Lotnummer: 91
Teakhouten kabinet op hoge kruispoten, model CH-304, ontwerp Hans Wegner, uitvoering Carl Hansen, jaren '50, 122,5 x 165 x 46,5 cm
Veilingresultaat: € 3328
Lotnummer: 1093
Zilveren zakzonnewijzer, Butterfield-type, met achthoekige zilveren plaat, gegraveerd met tijdschalen voor de breedtegraden 43°, 46°, 49° en 52°, op de onder- en bovenzijde de namen en breedtegraden van de belangrijkste Europese steden, adres: P. Le Maire, Parijs, circa 1730, 3 x 5,5 x 6,2 cm
Veilingresultaat: € 1792
Lotnummer: 1200
Collier met grote en chute koralen kralen, grootste kraal heeft een diameter van 2,4 cm, 49,5 cm
Veilingresultaat: € 2432
Lotnummer: 2094
Paar hardstenen sokkels, mogelijk 18e eeuw -één gebarsten-, 69 x 51 x 51 cm
Veilingresultaat: € 3328
Lotnummer: 2180
Drie Chinees porseleinen kommen met blauw-wit asterdecor, Kangxi gemerkt, Guangxu -twee kommen met haarlijnen-, 7,75 x Ø 16,25 cm
Veilingresultaat: € 12544
Lotnummer: 2331
Kees Maks (1876-1967), paardenkoetsen in Parijs, olieverf op doek, gesigneerd, tentoongesteld bij Arti et Amicitiae in juni 1963 onder nr.17 met als titel Parijs 1910 -volgrecht van toepassing-, 51 x 82 cm
Veilingresultaat: € 10240
Lotnummer: 2337
Kees Maks (1876-1967), Prinseneiland in Amsterdam: de ophaalburg tussen de Galgenstraat en Sloterdijkstraat gezien vanaf de Nieuwe Teertuinen, olieverf op doek, gesigneerd, verso foutief getiteld Le Pont Levis -volgrecht van toepassing-, 78 x 99 cm
Veilingresultaat: € 5760
Lotnummer: 2081
Pieter d'Hont (1917-1997), bronzen beeld: moeflon, 48 x 52 x 25 cm
Veilingresultaat: € 7040
Lotnummer: 2263
Paar Chinees porseleinen wapenborden met grisailledecor gehoogd met goud: familiewapen Sichterman, Qianlong -één met herstelde chip en haarlijn-, Ø 23 x 2,5 cm
Veilingresultaat: € 5376
Lotnummer: 2304
Chinees porseleinen kom met blauw-wit decor: twee tijgers in doorlopend berglandschap, de binnenzijde met centraal decor van cachepot met bloemen en daar omheen perziktakken, bloesemtakken en insecten, Wanli -chip van de rand-, Ø 36 x 17 cm
Veilingresultaat: € 21760
Lotnummer: 1452
14kt gouden ring met centrale roosdiamant gezet in langwerpige jaspis met afgeschuinde hoeken, geflankeerd door 30 roosdiamantjes afgezet met parelrand en acht roosdiamantjes bij de aanzet van de ring, Louis Seize, circa 1780, herkomst: rechtstreekse afstammeling uit de baronale tak van de adellijke familie Röell, mt. 17,5, L 3,3 cm
Veilingresultaat: € 8704
Lotnummer: 2168
Chinees porseleinen bordje met doucai decor: figuren in landschap en taoïstische symbolen, gemerkt met Fenghuang zegelmerk, 19e eeuw -chipje-
Veilingresultaat: € 17920
Lotnummer: 2263
Paar Chinees porseleinen wucai dekselpotten met floraal decor, 19e eeuw, herkomst: Mak van Waay 1978, 36 x Ø 25 cm
Veilingresultaat: € 4096
Lotnummer: 2483
Mogelijk Caspar Netscher (1635/1639-1684), portret van een jonge vrouw met rose japon, parelketting en parelcollier, halffiguur, olieverf op paneel, 2e helft 17e eeuw, herkomst: adellijke familie Röell, 20 x 15 cm
Veilingresultaat: € 8960
Lotnummer: 1083
Paar 1e gehalte zilveren zuilvormige kandelaars met guirlandes en parelrand, meester: L.J. Limburg, Amsterdam, 1927 , 24,5 cm
Veilingresultaat: € 2112
Lotnummer: 2024
Mahonie kabinet met gebombeerd front, gedecoreerd met strikken, medaillons, guirlandes en urnen, voorzien van verguld bronzen beslag, Louis Seize, circa 1770 , 265 x 190 x 65 cm
Veilingresultaat: € 7680
Lotnummer: 2046
Marmeren mannentorso op zwart marmeren basement, naar Romeins voorbeeld, 18e eeuw , 177 x 46 x 36 cm
Veilingresultaat: € 12800
Lotnummer: 2123
Serie van drie Chinees porseleinen famille rose buikvazen met decor van vlinders en bloemen, 18e eeuw -twee vazen met haarlijn in de hals- , 28 x Ø 15 cm
Veilingresultaat: € 6400
Lotnummer: 2152
Chinees porseleinen klapmutskom met blauw-wit decor: lange lijzen en zotjes in tuinlandschap, Jiajing gemerkt, Kangxi , 9,5 x Ø 20,5 cm
Veilingresultaat: € 4864
Lotnummer: 2256
70-delig Chinees porseleinen serviesgedeelte met blauw-wit decor van figuren en bloemen, centraal opgehoogd medaillon met interieurscène, de achterzijde met vol bloemdecor, bestaande uit: twee schotels (39 cm), twee schotels (36 cm), twee schotels (32,5
Veilingresultaat: € 17920
Lotnummer: 2404
Palissander gefineerd tafelkabinetje met zes lades in het interieur met ebben biezen, het onderstel met lade en gefacetteerde poten, Hollands, circa 1700 -fineerverlies- , 100 x 53 x 30 cm
Veilingresultaat: € 2560
Lotnummer: 2411
Grote porseleinen schotel met centraal bietenrood decor: rustende herder en reizigers in landschap met op de achtergrond een dorpje, de rand met groene guirlandes en afgezet met gouden parelrand, Oude Amstel 1784-1814, gemerkt Amstel , 8,5 x 48,5 cm
Veilingresultaat: € 6144
Lotnummer: 2420
Japans porseleinen famille rose Pronk bord met parasoldamesdecor, circa 1740 , Ø 26,5 x 3 cm
Veilingresultaat: € 3456
Lotnummer: 2635
Groene en rode katoenen batik prada selendang kain songkèt, Java, Indonesië -kleine beschadigingen- , 210 x 89 cm
Veilingresultaat: € 2304
Lotnummer: 1171
Driestrengs bloedkoralen collier aan vierkant 14kt gouden slot met filigrain en Zeeuwse knoopjes, 33 cm
Veilingresultaat: € 3328
Lotnummer: 1375
18kt gouden kluwenmandje met gecontourneerde rand, hengsel met gravédecor, kabelrand en filetrand aan de voet, meester: J.A. van Maarseveen, Amsterdam, 1849 -defecten-, 3,75 x 9 x 8 cm
Veilingresultaat: € 1664
Lotnummer: 1480
23kt witgouden hangertje in een vorm van een klavertje met drie bolsjewieken, waarvan de grootste circa 1ct, Indonesië, eerste helft 20e eeuw -enkele insluitingen-
Veilingresultaat: € 2816
Lotnummer: 2050
Blanc de Chine waterbakje met reliëfdecor, Qianlong gemerkt, 19e eeuw, 4,25 x Ø 11 cm
Veilingresultaat: € 3584
Lotnummer: 2111
Oestergefineerde documentenkist voorzien van bronzen beslag rondom, het front uitklapbaar, waarachter twee lades en enkele geheime lades, aan de binnenzijde van het deksel twee briefcompartimenten, Frankrijk/Holland, 17e eeuw, 34 x 62 x 36 cm
Veilingresultaat: € 3584
Lotnummer: 2250
Johann Philip Ferdinand Preiss (1882-1943), dansende jonge vrouw met ontbloot bovenlijf, ivoor en brons op marmeren sokkel, gesigneerd en gemonogrammeerd voor Preiss & Kassler, circa 1920, 29 x 10 x 7 cm
Veilingresultaat: € 3840
Lotnummer: 2268
Chinees porseleinen famille rose schotel met centraal decor van figuren met pijl-en-boog, de rand voorzien van acht strijders, Yongzheng -enkele randschilfers-, Ø 53 x 7,5 cm
Veilingresultaat: € 10240
Lotnummer: 2368
Émile Gallé (1846-1904), glazen tafellamp met meerlaags cameegeslepen rood floraal decor op zachtgele onderlaag, voet en kap gesigneerd, resten van sticker, originele bedrading, circa 1900/1905, 43 cm
Veilingresultaat: € 5632
Lotnummer: 2384
Eiken buffetkast met vijf vitrinedeurtjes in de opstand en daaronder een spiegelachterwand met aan beide zijden klepdeurtjes. In de onderkast vier deuren en twee laden, alles met snijwerk van hazen, muizen, maskarons en gestileerde bloemmotieven. Koperen beslag in de vorm van kreeften en gestileerde florale motieven. Ontwerp: H.A. Reus (1872-1935), uitvoering: H.P. Mutters & Zoon, Den Haag, snijwerk: M.J. Hack (1871-1939), Amsterdam, beslag mogelijk F. Zwollo senior. Het buffet is in 1909 gemaakt als onderdeel van een interieur met wandbetimmering en schouw in opdracht van S.M. Hugo van Gijn (1848-1937) voor de eetkamer in zijn woning aan de Achterhakkers te Dordrecht., 245 x 265 x 67 cm
Extra item info
Veilingresultaat: € 11520
Lotnummer: 2515
Chinees porseleinen famille verte schotel, decor: bloemen op zeemleren fond, Kangxi, gemerkt en periode, Ø 26,5 cm
Veilingresultaat: € 5376
Lotnummer: 2577
Katoenen batik schouderdoek in rood, blauw en groen, centraal vis- en insectmotieven, de rand en tumpals met bloem- en insectmotieven, circa 1890, vervaardigd door 14-jarig meisje, 260 x 104 cm
Veilingresultaat: € 2816
Lotnummer: 4970
Chinees porseleinen kommetje met twee oren en twee cartouches in blauw-wit: draken, Kangxi gemerkt en periode -kleine restauratie aan rand-, 3,5 x 8 x 6 cm
Veilingresultaat: € 8320
Lotnummer: 92
Gerrit Rietveld jr. (1920-1961), multiplex en metalen fauteuil met gestoffeerde rug en zitting, jaren '50, op de rug gemerkt met sticker: Rietveld Meubelen Hilversum -gekocht in 1857-58 in Hilversum in een winkel aan het Melkpad-, 78 x 53 x 70 cm
Veilingresultaat: € 2560
Lotnummer: 2052
Herman Frederick Carel Ten Kate (1822-1891), elegant gezelschap in een schilderijenkamer, olieverf op paneel, gesigneerd, H 43,5 x B 64 cm
Veilingresultaat: € 16640
Lotnummer: 2074
Groot formaat Yixing theepot met reliëfdecor van wijnranken en naturalistisch gevormde greep, 18e eeuw -resten van verguldsel, enkele defecten-
Veilingresultaat: € 6400
Lotnummer: 2116
Zeldzame Japans porseleinen Imari theepot met het alliantiewapen van de families Van Buren en Van Brederode en bijpassend kommetje en schoteltje -miniem schilfertje van rand-, Arita, vroeg 18e eeuw -Ida Marie van Buren en Joan van Brederode zijn getrouwd in 1702-
Veilingresultaat: € 5632
Lotnummer: 222
Twee in bruin- en groentinten handbeschilderde Biedermeier kop-en-schotels met diverse landschapsdecors, daarbij twee idem schotels -meerdere delen beschadigd-, onderzijden met initialen en gedateerd 1837 en 1840, Ø 13,5 x 8 cm
Veilingresultaat: € 2048
Lotnummer: 2114
Kaukasisch tapijt Karachopf, 210 x 160 cm
Veilingresultaat: € 2432
Lotnummer: 2126
Chinees porseleinen schotel met blauw-wit decor: figuren in tuin, Kangxi -randschilfers-, 7 x 38,5 cm
Veilingresultaat: € 3584
Lotnummer: 2132
Paar Chinees porseleinen diepe borden met blauw-wit decor: verschillende scènes uit de West Chamber, Kangxi -beide borden met randschilfers-, 5,5 x 28 cm
Veilingresultaat: € 5888
Lotnummer: 2149
Turkse Kelim, 200 x 115 cm
Veilingresultaat: € 2944
Lotnummer: 2176
A.D. Copier (1901-1991), blauwglazen balustervormige vaas met verticale ribben en ingesloten tincraquelé, Unica, gesigneerd en genummerd E 9, Glasfabriek Leerdam, 1928/29, 27 x Ø 30 cm
Veilingresultaat: € 4608