Lotnummer: 2154
Amsterdams staand horloge in mahonie kast met scheepjesmechaniek, de polychroom beschilderde wijzerplaat met afbeelding van een buitenplaats langs een vaart, Mercurius en Neptunes staan in de hoeken, verzilverde cijferring, kalender en maanaanduiding, slagwerk op twee bellen, wekker en achtdaags uurwerk, gesigneerd Paulus Bramer en Soon, Amsterdam, midden 18e eeuw, 293 x 80 x 38 cm
Veilingresultaat: € 6656
Lotnummer: 2294
Eierschaalporseleinen oorvaasje met gestileerd paars-groen floraal decor, schilder J.W. van Rossum, uitvoering Haagsche Plateelbakkerij Rozenburg, 1903 -kleine productiemankementjes, conditierapport aanwezig-, 19 x 7 x 7 cm
Veilingresultaat: € 3072
Lotnummer: 2388
Pieter d'Hont (1917-1997), meisje op kermispaard, bronzen beeld 144 x 80 x 130 cm, op roestvrijstalen basement, 182 cm, ontwerp circa 1986, een ander exemplaar staat op de Stadhuisbrug te Utrecht
Veilingresultaat: € 28160
Lotnummer: 2455
Gebombeerd palissander kabinet met gestoken ornamenten in de vorm van urnen, acanthusbladeren en portretmedaillons, voorzien van verguld bronzen beslag, Hollands, Transition, circa 1770, 240 x 160 x 60 cm
Veilingresultaat: € 3456
Lotnummer: 2555
Olav Cleofas van Overbeeke (1946), Kom, Vaas, Bus en Schaduw, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd '92, verso etiket Galerie Lieve Hemel, 60 x 80 cm
Veilingresultaat: € 5888
Lotnummer: 3111
Ronde gehamerde ijzeren tsuba met opengewerkte vormen, Muromachi, Japan, herkomst: Pranger, Den Bosch 2001, 9 x 8,75 cm
Veilingresultaat: € 1024
Lotnummer: 3115
IJzeren tsuba in de vorm van een zeslobbige boke met opengewerkt decor, Akao school, Edo, Japan, herkomst: Aalderink, Delft 1992, 6,5 x 6 cm
Veilingresultaat: € 704
Lotnummer: 3181
Bruingepatineerde metalen suji bachi kabuto met karakters in Siddham schrift tussen de verticale ribben, Edo, Japan, 14 x Ø 24,5 cm
Veilingresultaat: € 1024
Lotnummer: 3296
Guntou met goudkleurige floraal gedecoreerde tsuba in bruine metalen schede, gesigneerd Koa Isshin Mantetsu saku en gedateerd Shouwa Mizunoe-Uma Aki, ofwel: Herfst van 1942, aan de zijkant gegraveerd in kanji 1278, Japan, 100 cm
Veilingresultaat: € 1664
Lotnummer: 3384
Kapitale cloisonné schotel met polychroom decor: vier kraanvogels onder een momoji boom, de rand is gedecoreerd met mythische wezens in cartouches en karakusa motief, Meiji periode, Japan, Ø 76 cm
Veilingresultaat: € 2432
Lotnummer: 1106
Twaalf kleine messen met zilveren pistoolheften, Amsterdam, eerste helft 18e eeuw, L 19 cm
Veilingresultaat: € 1536
Lotnummer: 2040
Chinees porseleinen pot met blauw-wit decor: qilin bij maanlicht, transition, 17e eeuw, 29 x Ø 22 cm
Veilingresultaat: € 7040
Lotnummer: 2113
Paar Chinees porseleinen schotels met blauw-wit decor: lotusbloem omgeven door diverse bloemen in lotusbladvormige cartouches, gemerkt met artemisiablad, Kangxi -beide schotels met gebruikelijke glazuurschilfers van de rand-, Ø 39 x 5,5 cm
Veilingresultaat: € 1920
Lotnummer: 2396
Mogelijk Charles Boit (1662-1727), paar miniatuurportretjes: Stadhouder Willem III en Maria II van Engeland, emaille op goud of koper, in hoog gehalte gouden lijstjes, achter bergkristallen venster, aan zwarte stoffen lintjes, eind 17e eeuw, 3 x 2,5 cm. Aangekocht door Paleis Het Loo.
Extra item info
Veilingresultaat: € 4864
Lotnummer: 501
Bronzen trekpotje in de vorm van bamboe, Yixing theepot en Chinees porseleinen vaas met blauw-wit floraal decor, Kangxi -vaas met afgeslepen voet en hals-
Veilingresultaat: € 9600
Lotnummer: 2037
Chinees porseleinen flesvaas met blauw-wit decor: figuren in een tuin, Transition -hals gerestaureerd, stukje manco, chip van hals en voet-, 24,5 x Ø 12 cm
Veilingresultaat: € 1664
Lotnummer: 2117
Chinees porseleinen theebus met blauw-wit decor: lange lijzen, Chenghua gemerkt, Kangxi, 14 cm
Veilingresultaat: € 1152
Lotnummer: 2139
Fred Yates (1922-2008), The Esplanade Fowey, olieverf op board, gesigneerd, 77 x 44,5 cm
Veilingresultaat: € 2176
Lotnummer: 2284
Kees Maks (1876-1967), dressuur in het circus, aquarel, gesigneerd, 51,5 x 68,5 cm
Veilingresultaat: € 3712
Lotnummer: 2298
Grote plateel vaas met gestileerd onderwaterdecor: vissen en waterplanten, schilder vermoedelijk J.M.G. Hakkert, Haagsche Plateelfabriek Rozenburg, 1902 -restauraties aan bovenrand en voet-, 53,5 cm
Veilingresultaat: € 3200
Lotnummer: 2466
Robert Oscar Lenkiewicz (1941-2002), Barbican with Annie, olieverf op doek, gesigneerd en verso getiteld, 51 x 76 cm
Veilingresultaat: € 2176
Lotnummer: 2553
Tadeusz Rybokowski (1848-1926), trojka onder aanval van een roedel wolven, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1889 -gedoubleerd-, 77 x 13 cm
Veilingresultaat: € 6400
Lotnummer: 2556
Joop Hekman (1921-2013), bronzen beeld: staand vrouwelijk naakt, 54 cm
Veilingresultaat: € 2304
Lotnummer: 5115
Franz Bergman (1838-1894), jockey op staand paard, koud beschilderd Weens bronzen beeld op marmeren basement, gemerkt -kleine beschadigingen aan de verf-, 22 x 25 x 10 cm
Veilingresultaat: € 2560
Lotnummer: 2028
Yixing theepot met opstaand handvat en reliëfdecor van draken, met gouden monturen, circa 1700 -kettinkje tussen deksel en tuit ontbreekt-, 16 x 8 x 11 cm
Veilingresultaat: € 4352
Lotnummer: 2109
Perzisch tapijt Heriz, 380 x 306 cm
Veilingresultaat: € 3328
Lotnummer: 2225
Hendrik Willem Mesdag (1831-1915), zeegezicht met zeilboten, aquarel op papier, gesigneerd, 18 x 24 cm
Veilingresultaat: € 2432
Lotnummer: 2412
Carlo Giuseppe Odonne (1866-1935), viool, label aan binnenzijde: 33 fece. Torino A. 1899, en gestempeld aan de binnenzijde als aan de onderzijde -defecten-, in koffer, 60 cm cm
Veilingresultaat: € 40960
Lotnummer: 3068
A Lalique Car Mascot 'Victoire', Marcilhac no.1147, design introduced 1928, the clear and satin-finished glass moulded as the head of a maiden with stylised streaming hair, on a metal ring in marble base, moulded mark R. Lalique lenght 24.9 cm -scratch to the base-
Veilingresultaat: € 12800
Lotnummer: 3110
A Large Lalique 'Dans la Nuit' Perfume Bottle, flacon for Worth, of globular form, heightened in blue with scattered stars in relief all over, the circular stopper moulded with a crescent moon and stars, with original string attached, height 24.5 cm
Veilingresultaat: € 4608
Lotnummer: 5002
Bram Bogart (1921-2012), compositie met kleurvlakken, aquagravure 26/99, gesigneerd en gedateerd '89, herkomst: collectie Henk van der Vet, 83 x 118 cm
Veilingresultaat: € 3328
Lotnummer: 5074
Karel Appel (1921-2006), Karel Appel Karel Appel Karel Appel Karel Appel, vier proefsignaturen, inkt op papier, herkomst: collectie Henk van der Vet, 83 x 68 cm
Veilingresultaat: € 2176
Lotnummer: 1008
2e gehalte zilveren ovale tabaksdoos met staafscharnier in uitgezaagde decoratie, kabelrand om deksel en doos en hondstandrand ter decoratie, bovenzijde deksel met gegraveerd decor refererend aan de vrede: de Amsterdamse stedemaagd, Mercurius met staf en een putto met olijftak, onderzijde doos met gegraveerde decor van een naakte man die een naakte vrouw in het water achtervolgt, meester: Jacobus Das van Leyden, Amsterdam, 1748 -herkomst: Nystad Antiquairs Lochem B.V., Amsterdam 19 maart 1973, een vergelijkbare doos uit 1736 bevindt zich in de collectie van het Museum Rotterdam-
Veilingresultaat: € 4480
Lotnummer: 1052
14kt gouden en 2e gehalte zilveren choker bezet met roosdiamantjes en druppelvormige pampel met roosdiamant, in ovaal lederen doosje met winkeliersmerk Bonebakker, Amsterdam
Veilingresultaat: € 3328
Lotnummer: 2002
Djatihouten koloniale compagniekist met messing beslag en staande op losse basementen met gezwart houten bolpoten, 18e eeuw, herkomst: Lambertus (1888-1964) en Josephine (1890-1959) van Baaren/ Van Baaren Stichting, 85 x 167 x 71,5 cm
Veilingresultaat: € 3072
Lotnummer: 2132
Yixing bolvormige theepot, gemerkt in de bodem, 18e/19e eeuw, 11 x Ø 9 cm
Veilingresultaat: € 5760
Lotnummer: 2270
Sprei van sits met gekleurde bloemen en groene bladeren op beige fond, India, 18e eeuw -defecten-, 160 x 110 cm
Veilingresultaat: € 1280
Lotnummer: 2464
'Bimbobox' of aapjeskast met zeventallig apenorkest, voorzien van auto reverse cassettedeck met diverse nummers, afkomstig uit een speeltuin op Texel, jaren '60, inworp 50 eurocent
Veilingresultaat: € 3840
Lotnummer: 1157
18kt gouden tasbeugel met palmetranden en zwart zijden tasje van Dior, meester: Lambertus van Giffen, Groningen, 1825, herkomst: uit het bezit van de Groningse schilderes Albarta ten Oever (1772-1854), 27 x 20 cm
Veilingresultaat: € 5888
Lotnummer: 1206
14kt gouden en 2e gehalte zilveren ring bezet met twee grote druppelvormige roosdiamanten omgeven door kleinere roosdiamanten, mt. 16,5, 2,75 x 1,5 cm
Veilingresultaat: € 5120
Lotnummer: 1230
18kt gouden strikbroche bezet met baguettegeslepen robijnen en oud slijspsel diamantjes, ook hals hanger met bijbehorend kettinkje te dragen, in origineel foedraal met winkeliersmerk: J. Meyer, Hanoi, 7,5 x 5,5 cm
Veilingresultaat: € 3328
Lotnummer: 2013
Chinees porseleinen gecraqueleerde celadon vaas, 19e/20e eeuw, herkomst: aangekocht tussen 1959-1966 in Bangkok/Singapore, 22,5 x Ø 11 cm
Veilingresultaat: € 3840
Lotnummer: 2032
Paar Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor: scène uit Romance of the Western Chamber, Chenghua gemerkt, Kangxi, 20 x 3,5 cm
Veilingresultaat: € 3584
Lotnummer: 2096
Chinese celadon schotel met bloemdecor, Ming, 6,5 x Ø 37 cm
Veilingresultaat: € 3328
Lotnummer: 2097
Chinees porseleinen chine de commande serviesgedeelte, bestaande uit: groot formaat bedekte schenkkan, schotel, diep bord en diep bord met omgeslagen rand, gedecoreerd met het wapen van de familie Valckenier, circa 1735 -alle met defecten-, Ø 43,5 cm
Veilingresultaat: € 3968
Lotnummer: 2187
Koloniaal notenhouten reiskabinet met koperen beslag en draaghengsels, het interieur met laden en deurtjes, staande bijpassend palissander en ebbengekleurd onderstel met lade, 18e eeuw, 132 x 80 x 56 cm
Veilingresultaat: € 4864
Lotnummer: 2588
Bronzen beeld op vierkant basement met afgeschuinde hoeken: Laurens Jansz. Coster, verkleinde versie van het grote standbeeld van Laurens Jansz Coster in Haarlem door de beeldhouwer Louis Royer, 1852, gesigneerd gieterij Gebroeders Lurasco, -defecten- herkomst: Breitneracademie, voorheen Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten -dit beeld werd indertijd te koop aangeboden door Enthoven & Comp. op de Grote Markt te Haarlem voor fl. 95, een exemplaar bevindt zich in het Rijksmuseum-, 48,5 cm
Veilingresultaat: € 3584
Lotnummer: 4294
Zandkleurige Yixing theepot met bruin reliëfdecor, China -frittings van de tuit-, 10 x 17 x 12 cm
Veilingresultaat: € 2432
Lotnummer: 5038
Paar balustervormige Chinees porseleinen vazen met blauw-wit decor: doorlopende florale motieven en cartouches met figuren in landschappen en interieurs, 19e eeuw -één met chipje en haarlijntje-, 43 x Ø 18 cm
Veilingresultaat: € 1152
Lotnummer: 5052
Bronzen beeld: Boeddha Aparmita in dhyana mudra, gezeten op lotustroon, mogelijk Tibet of Nepal, 17 x 11 x 9 cm
Veilingresultaat: € 3328