Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

Veiling Zondag 21 Mei 2017
Lotnummer: 2154

Amsterdams staand horloge in mahonie kast met scheepjesmechaniek, de polychroom beschilderde wijzerplaat met afbeelding van een buitenplaats langs een vaart, Mercurius en Neptunes staan in de hoeken, verzilverde cijferring, kalender en maanaanduiding, slagwerk op twee bellen, wekker en achtdaags uurwerk, gesigneerd Paulus Bramer en Soon, Amsterdam, midden 18e eeuw, 293 x 80 x 38 cm

Veilingresultaat: € 6656

Veiling Zondag 21 Mei 2017
Lotnummer: 2294

Eierschaalporseleinen oorvaasje met gestileerd paars-groen floraal decor, schilder J.W. van Rossum, uitvoering Haagsche Plateelbakkerij Rozenburg, 1903 -kleine productiemankementjes, conditierapport aanwezig-, 19 x 7 x 7 cm

Veilingresultaat: € 3072

Veiling Zondag 21 Mei 2017
Lotnummer: 2388

Pieter d'Hont (1917-1997), meisje op kermispaard, bronzen beeld 144 x 80 x 130 cm, op roestvrijstalen basement, 182 cm, ontwerp circa 1986, een ander exemplaar staat op de Stadhuisbrug te Utrecht

Veilingresultaat: € 28160

Veiling Zondag 21 Mei 2017
Lotnummer: 2455

Gebombeerd palissander kabinet met gestoken ornamenten in de vorm van urnen, acanthusbladeren en portretmedaillons, voorzien van verguld bronzen beslag, Hollands, Transition, circa 1770, 240 x 160 x 60 cm

Veilingresultaat: € 3456

Veiling Zondag 21 Mei 2017
Lotnummer: 2555

Olav Cleofas van Overbeeke (1946), Kom, Vaas, Bus en Schaduw, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd '92, verso etiket Galerie Lieve Hemel, 60 x 80 cm

Veilingresultaat: € 5888

Veiling Zondag 21 Mei 2017
Lotnummer: 3111

Ronde gehamerde ijzeren tsuba met opengewerkte vormen, Muromachi, Japan, herkomst: Pranger, Den Bosch 2001, 9 x 8,75 cm

Veilingresultaat: € 1024

Veiling Zondag 21 Mei 2017
Lotnummer: 3115

IJzeren tsuba in de vorm van een zeslobbige boke met opengewerkt decor, Akao school, Edo, Japan, herkomst: Aalderink, Delft 1992, 6,5 x 6 cm

Veilingresultaat: € 704

Veiling Zondag 21 Mei 2017
Lotnummer: 3181

Bruingepatineerde metalen suji bachi kabuto met karakters in Siddham schrift tussen de verticale ribben, Edo, Japan, 14 x Ø 24,5 cm

Veilingresultaat: € 1024

Veiling Zondag 21 Mei 2017
Lotnummer: 3296

Guntou met goudkleurige floraal gedecoreerde tsuba in bruine metalen schede, gesigneerd Koa Isshin Mantetsu saku en gedateerd Shouwa Mizunoe-Uma Aki, ofwel: Herfst van 1942, aan de zijkant gegraveerd in kanji 1278, Japan, 100 cm

Veilingresultaat: € 1664

Veiling Zondag 21 Mei 2017
Lotnummer: 3384

Kapitale cloisonné schotel met polychroom decor: vier kraanvogels onder een momoji boom, de rand is gedecoreerd met mythische wezens in cartouches en karakusa motief, Meiji periode, Japan, Ø 76 cm

Veilingresultaat: € 2432

Veiling Zondag 26 Maart 2017
Lotnummer: 1106

Twaalf kleine messen met zilveren pistoolheften, Amsterdam, eerste helft 18e eeuw, L 19 cm

Veilingresultaat: € 1536

Veiling Zondag 26 Maart 2017
Lotnummer: 2040

Chinees porseleinen pot met blauw-wit decor: qilin bij maanlicht, transition, 17e eeuw, 29 x Ø 22 cm

Veilingresultaat: € 7040

Veiling Zondag 26 Maart 2017
Lotnummer: 2113

Paar Chinees porseleinen schotels met blauw-wit decor: lotusbloem omgeven door diverse bloemen in lotusbladvormige cartouches, gemerkt met artemisiablad, Kangxi -beide schotels met gebruikelijke glazuurschilfers van de rand-, Ø 39 x 5,5 cm

Veilingresultaat: € 1920

Veiling Zondag 26 Maart 2017
Lotnummer: 2396

Mogelijk Charles Boit (1662-1727), paar miniatuurportretjes: Stadhouder Willem III en Maria II van Engeland, emaille op goud of koper, in hoog gehalte gouden lijstjes, achter bergkristallen venster, aan zwarte stoffen lintjes, eind 17e eeuw, 3 x 2,5 cm. Aangekocht door Paleis Het Loo.

Extra item info

Veilingresultaat: € 4864

Veiling Zondag 12 Februari 2017
Lotnummer: 501

Bronzen trekpotje in de vorm van bamboe, Yixing theepot en Chinees porseleinen vaas met blauw-wit floraal decor, Kangxi -vaas met afgeslepen voet en hals-

Veilingresultaat: € 9600

Lotnummer: 2037

Chinees porseleinen flesvaas met blauw-wit decor: figuren in een tuin, Transition -hals gerestaureerd, stukje manco, chip van hals en voet-, 24,5 x Ø 12 cm

Veilingresultaat: € 1664

Lotnummer: 2117

Chinees porseleinen theebus met blauw-wit decor: lange lijzen, Chenghua gemerkt, Kangxi, 14 cm

Veilingresultaat: € 1152

Lotnummer: 2139

Fred Yates (1922-2008), The Esplanade Fowey, olieverf op board, gesigneerd, 77 x 44,5 cm

Veilingresultaat: € 2176

Lotnummer: 2284

Kees Maks (1876-1967), dressuur in het circus, aquarel, gesigneerd, 51,5 x 68,5 cm

Veilingresultaat: € 3712

Lotnummer: 2298

Grote plateel vaas met gestileerd onderwaterdecor: vissen en waterplanten, schilder vermoedelijk J.M.G. Hakkert, Haagsche Plateelfabriek Rozenburg, 1902 -restauraties aan bovenrand en voet-, 53,5 cm

Veilingresultaat: € 3200

Lotnummer: 2466

Robert Oscar Lenkiewicz (1941-2002), Barbican with Annie, olieverf op doek, gesigneerd en verso getiteld, 51 x 76 cm

Veilingresultaat: € 2176

Lotnummer: 2553

Tadeusz Rybokowski (1848-1926), trojka onder aanval van een roedel wolven, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1889 -gedoubleerd-, 77 x 13 cm

Veilingresultaat: € 6400

Lotnummer: 2556

Joop Hekman (1921-2013), bronzen beeld: staand vrouwelijk naakt, 54 cm

Veilingresultaat: € 2304

Lotnummer: 5115

Franz Bergman (1838-1894), jockey op staand paard, koud beschilderd Weens bronzen beeld op marmeren basement, gemerkt -kleine beschadigingen aan de verf-, 22 x 25 x 10 cm

Veilingresultaat: € 2560

Veiling Zondag 11 December 2016
Lotnummer: 2028

Yixing theepot met opstaand handvat en reliëfdecor van draken, met gouden monturen, circa 1700 -kettinkje tussen deksel en tuit ontbreekt-, 16 x 8 x 11 cm

Veilingresultaat: € 4352

Lotnummer: 2109

Perzisch tapijt Heriz, 380 x 306 cm

Veilingresultaat: € 3328

Lotnummer: 2225

Hendrik Willem Mesdag (1831-1915), zeegezicht met zeilboten, aquarel op papier, gesigneerd, 18 x 24 cm

Veilingresultaat: € 2432

Lotnummer: 2412

Carlo Giuseppe Odonne (1866-1935), viool, label aan binnenzijde: 33 fece. Torino A. 1899, en gestempeld aan de binnenzijde als aan de onderzijde -defecten-, in koffer, 60 cm cm

Veilingresultaat: € 40960

Lotnummer: 3068

A Lalique Car Mascot 'Victoire', Marcilhac no.1147, design introduced 1928, the clear and satin-finished glass moulded as the head of a maiden with stylised streaming hair, on a metal ring in marble base, moulded mark R. Lalique lenght 24.9 cm -scratch to the base-

Veilingresultaat: € 12800

Lotnummer: 3110

A Large Lalique 'Dans la Nuit' Perfume Bottle, flacon for Worth, of globular form, heightened in blue with scattered stars in relief all over, the circular stopper moulded with a crescent moon and stars, with original string attached, height 24.5 cm

Veilingresultaat: € 4608

Lotnummer: 5002

Bram Bogart (1921-2012), compositie met kleurvlakken, aquagravure 26/99, gesigneerd en gedateerd '89, herkomst: collectie Henk van der Vet, 83 x 118 cm

Veilingresultaat: € 3328

Lotnummer: 5074

Karel Appel (1921-2006), Karel Appel Karel Appel Karel Appel Karel Appel, vier proefsignaturen, inkt op papier, herkomst: collectie Henk van der Vet, 83 x 68 cm

Veilingresultaat: € 2176

Veiling Zondag 30 Oktober 2016
Lotnummer: 1008

2e gehalte zilveren ovale tabaksdoos met staafscharnier in uitgezaagde decoratie, kabelrand om deksel en doos en hondstandrand ter decoratie, bovenzijde deksel met gegraveerd decor refererend aan de vrede: de Amsterdamse stedemaagd, Mercurius met staf en een putto met olijftak, onderzijde doos met gegraveerde decor van een naakte man die een naakte vrouw in het water achtervolgt, meester: Jacobus Das van Leyden, Amsterdam, 1748 -herkomst: Nystad Antiquairs Lochem B.V., Amsterdam 19 maart 1973, een vergelijkbare doos uit 1736 bevindt zich in de collectie van het Museum Rotterdam-

Veilingresultaat: € 4480

Lotnummer: 1052

14kt gouden en 2e gehalte zilveren choker bezet met roosdiamantjes en druppelvormige pampel met roosdiamant, in ovaal lederen doosje met winkeliersmerk Bonebakker, Amsterdam

Veilingresultaat: € 3328

Lotnummer: 2002

Djatihouten koloniale compagniekist met messing beslag en staande op losse basementen met gezwart houten bolpoten, 18e eeuw, herkomst: Lambertus (1888-1964) en Josephine (1890-1959) van Baaren/ Van Baaren Stichting, 85 x 167 x 71,5 cm

Veilingresultaat: € 3072

Lotnummer: 2132

Yixing bolvormige theepot, gemerkt in de bodem, 18e/19e eeuw, 11 x Ø 9 cm

Veilingresultaat: € 5760

Lotnummer: 2270

Sprei van sits met gekleurde bloemen en groene bladeren op beige fond, India, 18e eeuw -defecten-, 160 x 110 cm

Veilingresultaat: € 1280

Lotnummer: 2464

'Bimbobox' of aapjeskast met zeventallig apenorkest, voorzien van auto reverse cassettedeck met diverse nummers, afkomstig uit een speeltuin op Texel, jaren '60, inworp 50 eurocent

Veilingresultaat: € 3840

Veiling Zondag 11 September 2016
Lotnummer: 1157

18kt gouden tasbeugel met palmetranden en zwart zijden tasje van Dior, meester: Lambertus van Giffen, Groningen, 1825, herkomst: uit het bezit van de Groningse schilderes Albarta ten Oever (1772-1854), 27 x 20 cm

Veilingresultaat: € 5888

Lotnummer: 1206

14kt gouden en 2e gehalte zilveren ring bezet met twee grote druppelvormige roosdiamanten omgeven door kleinere roosdiamanten, mt. 16,5, 2,75 x 1,5 cm

Veilingresultaat: € 5120

Lotnummer: 1230

18kt gouden strikbroche bezet met baguettegeslepen robijnen en oud slijspsel diamantjes, ook hals hanger met bijbehorend kettinkje te dragen, in origineel foedraal met winkeliersmerk: J. Meyer, Hanoi, 7,5 x 5,5 cm

Veilingresultaat: € 3328

Lotnummer: 2013

Chinees porseleinen gecraqueleerde celadon vaas, 19e/20e eeuw, herkomst: aangekocht tussen 1959-1966 in Bangkok/Singapore, 22,5 x Ø 11 cm

Veilingresultaat: € 3840

Lotnummer: 2032

Paar Chinees porseleinen borden met blauw-wit decor: scène uit Romance of the Western Chamber, Chenghua gemerkt, Kangxi, 20 x 3,5 cm

Veilingresultaat: € 3584

Lotnummer: 2096

Chinese celadon schotel met bloemdecor, Ming, 6,5 x Ø 37 cm

Veilingresultaat: € 3328

Lotnummer: 2097

Chinees porseleinen chine de commande serviesgedeelte, bestaande uit: groot formaat bedekte schenkkan, schotel, diep bord en diep bord met omgeslagen rand, gedecoreerd met het wapen van de familie Valckenier, circa 1735 -alle met defecten-, Ø 43,5 cm

Veilingresultaat: € 3968

Lotnummer: 2187

Koloniaal notenhouten reiskabinet met koperen beslag en draaghengsels, het interieur met laden en deurtjes, staande bijpassend palissander en ebbengekleurd onderstel met lade, 18e eeuw, 132 x 80 x 56 cm

Veilingresultaat: € 4864

Lotnummer: 2588

Bronzen beeld op vierkant basement met afgeschuinde hoeken: Laurens Jansz. Coster, verkleinde versie van het grote standbeeld van Laurens Jansz Coster in Haarlem door de beeldhouwer Louis Royer, 1852, gesigneerd gieterij Gebroeders Lurasco, -defecten- herkomst: Breitneracademie, voorheen Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten -dit beeld werd indertijd te koop aangeboden door Enthoven & Comp. op de Grote Markt te Haarlem voor fl. 95, een exemplaar bevindt zich in het Rijksmuseum-, 48,5 cm

Veilingresultaat: € 3584

Lotnummer: 4294

Zandkleurige Yixing theepot met bruin reliëfdecor, China -frittings van de tuit-, 10 x 17 x 12 cm

Veilingresultaat: € 2432

Lotnummer: 5038

Paar balustervormige Chinees porseleinen vazen met blauw-wit decor: doorlopende florale motieven en cartouches met figuren in landschappen en interieurs, 19e eeuw -één met chipje en haarlijntje-, 43 x Ø 18 cm

Veilingresultaat: € 1152

Lotnummer: 5052

Bronzen beeld: Boeddha Aparmita in dhyana mudra, gezeten op lotustroon, mogelijk Tibet of Nepal, 17 x 11 x 9 cm

Veilingresultaat: € 3328