Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

Veiling Zondag 27 Mei 2018
Lotnummer: 2491

Marius Bauer (1867-1932), 'Kameel', aquarel en gouache op papier, gesigneerd, herkomst: E.J. van Wisselingh & Co, genummerd 3865, tentoongesteld in de 'Eere tentoonstelling M.A.J. Bauer', Stedelijk Museum Amsterdam, 1933, 54 x 73 cm

Veilingresultaat: € 8320

Veiling Zondag 27 Mei 2018
Lotnummer: 3252

Ivoren netsuke: Hollander met haan in zijn handen, Japan, niet gesigneerd, circa 1800, 9.5 cm

Veilingresultaat: € 1664

Veiling Zondag 27 Mei 2018
Lotnummer: 3276

Houten netsuke: pad, Japan, gesigneerd Masatada, circa 1800, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, 2,5 x 4 x 3 cm

Veilingresultaat: € 2560

Veiling Zondag 27 Mei 2018
Lotnummer: 3289

Ivoren ryûsa netsuke: draak met nyoi in zijn bek zwevend boven een mokugyo en tussen de wolken, keerzijde lotusblad tussen de wolken, Japan, Asakusa School, niet gesigneerd, 19e eeuw, 1 x Ø 4 cm

Veilingresultaat: € 1536

Veiling Zondag 27 Mei 2018
Lotnummer: 5217

Hollandse School: gezicht op het stadje Hoei/Huy, inkt op papier, gesigneerd Henrick G?ys : F., 15,25 x 35 cm

Veilingresultaat: € 2432

Veiling Zondag 25 Maart 2018
Lotnummer: 1077

Koloniaal 2e gehalte zilveren filigrain knottekistje met bolle deksel, twee hengsels en staande op vier pootjes, vermoedelijk Batavia, gekeurd in het rechter hengsel met jaarletter 'V', 17e/18e eeuw, het interieur, met twee vakken voor thee, is van later datum, herkomst: veiling Van der Sommen, Eindhoven, met bijschrift: voorheen collectie Wurfbain, kasteel De Geldersche Toren -sleutel niet aanwezig, drie pootjes opnieuw aangezet-, 13 x 17 x 10 cm

Veilingresultaat: € 10880

Veiling Zondag 25 Maart 2018
Lotnummer: 2094

Porseleinen beeld: zittende Budai, zijn kleding met polychroom arabesk- en bloemdecor, op houten basement, gemerkt -haarlijntje-, H inclusief basement 31 cm, 25 x 28 x 21 cm

Veilingresultaat: € 10880

Veiling Zondag 25 Maart 2018
Lotnummer: 2158

Eiken of notenhouten kist met gestoken decor van bladmotieven en resten van verguldsel en polychromie, aan de binnenzijde van het deksel is nog originele beschildering aanwezig, gotiek, 15e/16e eeuw, 51 x 83 x 40 cm

Veilingresultaat: € 4608

Veiling Zondag 25 Maart 2018
Lotnummer: 2280

Charles van Wijk (1875-1917), bronzen beeld: herder met hond, gesigneerd, 44 x 30 x 22 cm

Veilingresultaat: € 3584

Veiling Zondag 25 Maart 2018
Lotnummer: 2315

Messing vloerlamp in de vorm van een palmboom, uitvoering Maison Jansen, jaren '60, 150 x Ø 80 cm

Veilingresultaat: € 3840

Veiling Zondag 11 Februari 2018
Lotnummer: 1134

Opengewerkte 18kt gouden en zilveren armband met rozendecor -voorzien van twee uilenkeuren en één zwanenkeur, hetgeen duidt op overwegend goud en een heel klein deel zilver, Frans voor vreemde oude werken-

Veilingresultaat: € 2048

Lotnummer: 2058

Bronzen rechthoekig wierookvat met oren, gemerkt met zegelmerk 'Yun [...] Lou', staande op houten basement en met houten deksel -basement niet passend-, 12.5 x 10 x 8.5 cm

Veilingresultaat: € 35840

Lotnummer: 2209

Weens koud beschilderd bronzen beeldje: vogel, uitvoering Franz Bergman, gemerkt, 13 x 20 x 6,5 cm

Veilingresultaat: € 1024

Lotnummer: 2290

Pieter Boel (1622-1674), 'Orpheus and the Animals', olieverf op paneel, gemonogrammeerd -Sotheby's Amsterdam Old Master Paintings, 14 november 2006, lot 3, daarbij: Verklaring van echtheid, Fred G. Meijer Art History d.d. 24 augustus 2017-, 23,8 x 32,7 cm

Veilingresultaat: € 12736

Veiling Zondag 17 December 2017
Lotnummer: 2043

Chinees porseleinen wucai pot met floraal decor, Ming, 17e eeuw, 24 x Ø 22 cm

Veilingresultaat: € 2560

Lotnummer: 2087

Chinees porseleinen 'Red Cliff', of karakterkom, staand op bi-schijfvormige standring, de binnenzijde Yongle gemerkt, de buitenzijde blauw-wit gedecoreerd met het gedicht 'Chi bi fu', van de dichter Su Shi (1037-1101), het gedicht eindigt met een afbeelding van een vaarpartij onder de Rode Kliffen op de Yangze rivier, Ming dynastie, eerste helft 17e eeuw, 10 x Ø 21,5 cm

Veilingresultaat: € 6144

Lotnummer: 2245

Russische Icoon, voorstellende: Boguljubskaya, circa 1800 -echtheidsverklaring Anastasis 2004 aanwezig- , 80 x 63,5 cm

Veilingresultaat: € 4096

Lotnummer: 2301

49 handgekleurde gravures van botanische planten uit Plantae Selectae naar tekeningen van G.D. Ehret gegraveerd door I.I. Haid en onder zijn leiding voorbeeldig gekleurd. Neurenberg, 1751-1752. Op mooi, dik papier. De prenten hier aangeboden zijn genummerd 1-36 en 38-50 en zijn vergezeld van 3 gegraveerde tussentitels -een aantal marges rafelig-, 45 x 30 cm

Veilingresultaat: € 2560

Lotnummer: 2422

Viool door Johannes Theodorus Cuijpers (1724-1808), met label: Johannes Cuijpers fecit s: Hage 1790, met strijkstok, gemerkt F. Chalupetzky, in koffer

Veilingresultaat: € 33280

Lotnummer: 5064

Chinees porseleinen wijnkan met opstaand hengsel en blauw-wit decor: bloemen en tempelleeuwen, Wanli -handvat gelijmd, stukje van binnenrand deksel af-, 20 x 17 x 13 cm

Veilingresultaat: € 1664

Veiling Zondag 29 Oktober 2017
Lotnummer: 2356

Vierkante stalen salontafel met stenen blad, model PK61, ontwerp Poul Kjaerholm, uitvoering E. Kold Christensen, gemerkt, Denemarken

Veilingresultaat: € 8320

Lotnummer: 2369

Uitgebreid porseleinen dinerserviesgedeelte met blauw bloemdecor, Ronda, Porseleinfabriek Doornik/Tournai, 18e/19e eeuw

Veilingresultaat: € 8960

Lotnummer: 2409

Ferdinand Hart Nibbrig (1866-1915), twee Larense landwerkers, voorstudie voor Oogstmaand, olieverf op doek, gesigneerd, 50 x 70 cm

Veilingresultaat: € 15360

Lotnummer: 3064

JAVA - cotton batik cloth kain panjang, the borders with flowers, central panel with butterflies and birds above waterbirds surrounded by waterplants, buketan-style, Pekalongan, circa 1920, from the collection of Leo Haks, 245 x 104 cm, 245 x 104 cm

Veilingresultaat: € 2560

Veiling Zondag 10 September 2017
Lotnummer: 1017

1e gehalte zilveren peervormige kraantjeskan met verticale ribben en ebbenhouten handvat, het deksel is voorzien van bladdecor en wordt bekroond door een paar eikeltjes, staande op drie gebogen pootjes met rozet- en guirlandedecor, waaronder een komfoortje, meester: Lucas van Giffen II, Groningen, 1791 -van deksel kraantjeskan zijn twee blaadjes afgebroken, dop komfoor van later datum-, 38 cm

Veilingresultaat: € 42240

Lotnummer: 2021

Eiken vierdeurs Amelander kolommenkast, onder de rechte kap een gestoken fries met maskerons, in de bovenkast zit centraal een geheime deur met een nis, voorzien van schelpvormig snijwerk en datering 1652, het geheel staande op gezwart houten poten, 203 x 170 x 75 cm

Veilingresultaat: € 4352

Lotnummer: 2079

Chinees keramiek yaozhou kom met chrysantendecor in reliëf, herkomst: Blitz Oriental Art Amsterdam, in cassette, 7,5 x Ø 18 cm

Veilingresultaat: € 11520

Lotnummer: 2083

Chinees porseleinen dubbelbord met blauw-wit decor: centraal een Oost-Indiëvaarder, de rand met afwisselende decors van vissen en bloemdragers, Fu gemerkt, eerste helft 18e eeuw -schilfers van rand en voet-, Ø 27 cm

Veilingresultaat: € 4864

Lotnummer: 2188

Gegraveerd gelegenheidsglas met voorstelling van een drinkend gezelschap en opschrift: De Gelukkege Ver Iaar Dag, 18e eeuw, 18 cm

Veilingresultaat: € 1664

Veiling Zondag 9 Juli 2017
Lotnummer: 2125

Drie Chinees porseleinen kommen en schotels met floraal decor in gedraaide banen, gemerkt, Kangxi -één schoteltje gelijmd-, 2,5 x Ø 12,5 cm

Veilingresultaat: € 1152

Veiling Zondag 9 Juli 2017
Lotnummer: 2139

Twaalf Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit vissendecor, Kangxi gemerkt, 19e eeuw -defecten-, Ø 10,25 cm

Veilingresultaat: € 1664

Veiling Zondag 9 Juli 2017
Lotnummer: 2142

Pablo Atchugarry (1954), zonder titel, carrara marmer, gesigneerd, 54 x 38 x 12 cm

Veilingresultaat: € 23040

Veiling Zondag 9 Juli 2017
Lotnummer: 2162

Albert Verhoesen (1806-1881), stalinterieur met werkende boer en vee, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1848, 61 x 78 cm

Veilingresultaat: € 3072

Veiling Zondag 9 Juli 2017
Lotnummer: 2168

Verguld houten consoletafel met brèche d'Alep marmeren blad, Louis Quinze, circa 1770, 80 x 88 x 50 cm

Veilingresultaat: € 1920

Veiling Zondag 9 Juli 2017
Lotnummer: 2197

Houten muntgewichtendoosje met twaalf vakjes in het dek, brandmerk van Claas Evertzn. Bijl, het deksel met opschrift: gemaeckt tot zynbde by mij Jan Jores boer van Geick Anno 1646 -samengesteld, scharnieren defect-, daarbij: muntgewichtdoosje, Frankrijk, 3 x 17 x 10 cm

Veilingresultaat: € 2048

Veiling Zondag 9 Juli 2017
Lotnummer: 2247

Messing knoopkandelaar op ronde voet, 15e eeuw -restauraties-, 25 x Ø 11 cm

Veilingresultaat: € 1408

Veiling Zondag 9 Juli 2017
Lotnummer: 2248

Messing knoopkandelaar op ronde voet, 15e eeuw -restauraties-, 22 x Ø 11 cm

Veilingresultaat: € 1088

Veiling Zondag 9 Juli 2017
Lotnummer: 2299

Therese van Duyl-Schwartze (1851-1918), portret van een gezeten elegante vrouw met hoed, heupstuk, olieverf op paneel, gemonogrammeerd -verso collectiesticker M. Ubbens-, 28 x 23 cm

Veilingresultaat: € 1792

Veiling Zondag 9 Juli 2017
Lotnummer: 2316

Paars glazen vaas met lusterdecor: bladeren, uitvoering Loetz Austria, gesigneerd, 25 x Ø 9 cm

Veilingresultaat: € 1408

Veiling Zondag 9 Juli 2017
Lotnummer: 2319

A.D. Copier (1901-1991), opaak glazen kom met zwarte antimoon craquelé, Unica H280, gesigneerd, uitvoering Glasfabriek Leerdam, 1930/'31, Ø 18 x 7,5 cm

Veilingresultaat: € 1792

Veiling Zondag 9 Juli 2017
Lotnummer: 2348

Porseleinen theeservies, bestaande uit: theepot, roomkan, bedekte suikerpot, spoelkom, theebus en zes kop-en-schotels, gedecoreerd met bloemguirlandes, insecten, goudaccenten en knoppen in de vorm van bloemen en vruchten, gemerkt Ludwigsburg, Duitsland, 18e eeuw

Veilingresultaat: € 2688

Veiling Zondag 9 Juli 2017
Lotnummer: 2418

Satijnhouten ronde tafel met vruchtenhouten inlegwerk, op hoge gebogen poten, Hollands, Louis Seize, 75 x Ø 79 cm

Veilingresultaat: € 2048

Veiling Zondag 9 Juli 2017
Lotnummer: 2427

Gepatineerd bronzen vloerlamp in de vorm van een schaaldragende vrouw, jaren '30, 178 x Ø 40 cm

Veilingresultaat: € 3584

Veiling Zondag 9 Juli 2017
Lotnummer: 2438

Germ de Jong (1886-1967), drie bomen voor een besneeuwde rotswand, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd, 113,5 x 94 cm

Veilingresultaat: € 2432

Veiling Zondag 9 Juli 2017
Lotnummer: 5004

Twaalf Chinees porseleinen kommen en diepe schotels met peterseliedecor en vliegende vogels, de rand met kippen, 19e eeuw, gemerkt met artemisiablad

Veilingresultaat: € 1408

Veiling Zondag 21 Mei 2017
Lotnummer: 2004

Cole Morgan (1950), Act one, scene one, gemengde techniek op doek, gesigneerd en gedateerd '88, herkomst: Galerie Nieuwe Weg, Doorn, 101 x 101 cm

Veilingresultaat: € 1920

Veiling Zondag 21 Mei 2017
Lotnummer: 2038

Vijfdelig Chinees porseleinen capucijner kaststel met famille rose voorstellingen in cartouches: dames in tuinscènes, bestaande uit drie balustervormige bedekte vazen en twee trompetvazen, Qianlong -beschadigingen-

Veilingresultaat: € 2048

Veiling Zondag 21 Mei 2017
Lotnummer: 2086

Jan Voerman Jr. (1890-1976), magnolia's in vijf bloeifasen, marouflé, gesigneerd en gedateerd '52 -ingelijst achter glas-, 24 x 17,5 cm

Veilingresultaat: € 2560

Veiling Zondag 21 Mei 2017
Lotnummer: 2092

Blanc de Chine beeld: Guandi, zittend op een bank, Dehua, vermoedelijk 17e eeuw, op houten basement -hoofd opnieuw vastgezet, haarornamenten ontbreken-, 27,5 cm

Veilingresultaat: € 3328

Veiling Zondag 21 Mei 2017
Lotnummer: 2145

Johannes Dalens (1637-1681), gezicht op het landgoed De Wiers te Vreeswijk, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1667 -huis De Wiers werd in opdracht van Willem Ploos van Amstel, raad ordinaris voor het Provinciaal Hof van Utrecht, in 1654 gebouwd, na jaren van verval is het huis in 1947 afgebroken-, 82 x 101 cm

Veilingresultaat: € 6400