Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

• De hamerprijzen van de afgelopen veiling staan vermeld in onze Catalogus.

Veiling Zondag 7 Juli 2019
Lotnummer: 2209

Jaap Hiddink (1910-2000), koemarkt, olieverf op doek, gesigneerd, 79 x 88 cm

Veilingresultaat: € 4608

Veiling Zondag 7 Juli 2019
Lotnummer: 2241

Verguld bronzen beeld: Shakyamuni boeddha, zittende in vajrasana, de rechterhand in bhumisparsa mudra, de linker in dhyana mudra, op de grond een vajra, de ushnisha uitlopend in een lotusknop, Tibet, vermoedelijk 15e eeuw -breuklijn hals, staat niet recht-, herkomst: collectie Bölte, 18 cm

Veilingresultaat: € 17920

Veiling Zondag 19 Mei 2019
Lotnummer: 2075

Chinees porseleinen 'garlic head' vaas met paars flambé glazuur en capucijner bodem, late Qing dynastie, op houten basement, 47 cm

Veilingresultaat: € 1792

Veiling Zondag 19 Mei 2019
Lotnummer: 2077

Chinees porseleinen balustervormige vaas met blauw-wit decor: qilin en feniks omgeven door chrysanten, 18e/19e eeuw -geen deksel-, 27 cm

Veilingresultaat: € 2560

Veiling Zondag 19 Mei 2019
Lotnummer: 2080

Chinees porseleinen vaas met blauw-wit decor: figuren in een tuinkamer, laat 19e eeuw, 43 x Ø 13 cm

Veilingresultaat: € 2560

Veiling Zondag 19 Mei 2019
Lotnummer: 2106

Chinees porseleinen zeemleren dubbelbord met famille verte decor: tuinscène met figuren die afscheid nemen, gemerkt, Kangxi -enkele kleine randschilfertjes-, Ø 27,5 cm

Veilingresultaat: € 3328

Veiling Zondag 19 Mei 2019
Lotnummer: 2180

Twee driehoekige iconostase iconen uit Noord-Rusland, iedere icoon met voorstelling van vier Aartsvaders, waarvan zes met rollen in de hand en de teksten: 'Om de wil van God richtten wij ons tot het Heiligdom des Hemels, geknield ons offer brengend', 'In die dagen ....(brachten wij) lofuitingen aan de Zoon van de Heer God.', (verlicht de ) vertwijfeling van de dode en levende zielen', 'Wordt niet zwak. Gods liefde zal uw deel worden', 'Het nieuwe zaad om de wil van God', en 'Brengt, o God, Uw Zoon bij mij', eitempera op gesso, de aureolen met bladgoud gehoogd, midden 18e eeuw, herkomst: verworven in juli 1972 bij het staatsinstituut voor oude Russische kunst bij het ministerie voor cultuur te Moskou, 57 x 67 cm

Veilingresultaat: € 3968

Veiling Zondag 19 Mei 2019
Lotnummer: 2248

Koloniaal zwart lakwerk kunstkabinet met zilveren beslag, recht model met twee deuren, waarachter tien laden, op een onderstel van later datum, de slotplaat met dierenmotieven, 18e eeuw, herkomst: Collectie Reinier de Graaf Gasthuis Delft, 160 x 92 x 51 cm

Veilingresultaat: € 10880

Veiling Zondag 19 Mei 2019
Lotnummer: 2361

Emile Claus (1849-1924), 'Maart', olieverf op doek, gesigneerd, 41 x 58,5 cm

Veilingresultaat: € 10240

Veiling Zondag 19 Mei 2019
Lotnummer: 2405

'Zinnebeeldige vertoning op het gastmaal der feestviering van het honderdjarig bezit der staatsdrukkerij bij de familie Scheltius op den 14. september 1769'. Pen en inkttekening door C. Beeldemaker. Volgt een 12-regelig beschrijving in handschrift van 't versierde desert op plateau (dat) geplaatst is geweest op de tafel', nog gevolgd door een genealogische aanvulling, 1872 -over het midden iets gebruind-, 59 x 99 cm

Veilingresultaat: € 2688

Veiling Zondag 19 Mei 2019
Lotnummer: 2412

Hendrik Ringeling (1812-1874), paar pendantportretten: Willem Wolters (?-1861), directeur van de Grofsmederij Leiden, op de voorgrond twee ankers die de smederij onder zijn leiding begon te produceren -verf gecraqueleerd-, en zijn echtgenote Antje de Graaff (1828-?), met op de achtergrond een schilderij van een gebouw van de grofsmederij, olieverf op paneel, gesigneerd en gedateerd 1850, 44 x 35 cm

Veilingresultaat: € 3200

Veiling Zondag 19 Mei 2019
Lotnummer: 2420

Amsterdams staand horloge in wortelnoten kast met kuifornament en satijnhouten inlegwerk, om de verzilverde urenring vuurvergulde C-voluten, polychroom geschilderde dag- en datumaanduiding, maanstand, scheepjesmechaniek, wekker, halfuur slagwerk, adres: Rutgerus van Meurs Amsterdam, 1736 -na 1795 -restauraties-, 296 x 56 x 32 cm

Veilingresultaat: € 12288

Veiling Zondag 19 Mei 2019
Lotnummer: 2435

Karel Appel (1921-2006), abstracte compositie, acryl op papier, gesigneerd en gedateerd '75, herkomst: Galerie Krikhaar, 16-05-1981, 54 x 77 cm

Veilingresultaat: € 7680

Veiling Zondag 31 Maart 2019
Lotnummer: 1471

Kerkboek met olijfgroene velours band, goud op snee, en 18kt gouden bladvormige klampen met gravering aan binnenzijde: 'Joanna R Sinningh 1838' -klampen voorzien van jaarletter 1836, boek uitgegeven in 1860-, 17 x 11 x 7 cm

Veilingresultaat: € 2112

Veiling Zondag 31 Maart 2019
Lotnummer: 2014

Chinees porseleinen cache-pot met blauw-wit decor: vogels tussen rozen en asters, 19e/20e eeuw

Veilingresultaat: € 1152

Veiling Zondag 31 Maart 2019
Lotnummer: 2017

Vierdelig Chinees porseleinen kaststel met blauw-wit landschapsdecor, Kangxi -defecten-, 18 cm

Veilingresultaat: € 1024

Veiling Zondag 31 Maart 2019
Lotnummer: 2026

Chinees porseleinen knobbelvaasje met blauw-wit decor: lange lijzen, zotjes en bloemen in cartouches, jade gemerkt, Kangxi -chipje hals en standring-, 13,5 cm

Veilingresultaat: € 1152

Veiling Zondag 31 Maart 2019
Lotnummer: 2032

Serie van zes Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor: lange lijs met zotje onder een boom, Chenghua gemerkt, Kangxi -defecten-

Veilingresultaat: € 1664

Veiling Zondag 31 Maart 2019
Lotnummer: 2034

Paar Chinees porseleinen famille rose duivelswerk kommen en schotels met pioenrozendecor en poederblauwe binnenwand, 18e eeuw -defecten-, H 8 cm

Veilingresultaat: € 1536

Veiling Zondag 31 Maart 2019
Lotnummer: 2116

Chinees porseleinen kwispedoor met Amsterdams bont decor van rokende mannen en slaven, eerste helft 18e eeuw, 11 cm

Veilingresultaat: € 20480

Veiling Zondag 31 Maart 2019
Lotnummer: 2180

Gezwart houten balustervormig makelaarsstokje met zilveren monturen, aan de ene zijde het stadswapen van Amsterdam, en de inscriptie: 'Gerlandus Harm Westerlo', aan de andere zijde het monogram: MKRS (Makelaars), en de datering Ao. 1764, stadskeur Amsterdam, 1763, 12,2 cm

Veilingresultaat: € 4608

Veiling Zondag 31 Maart 2019
Lotnummer: 2310

Johannes Anthonie Balthazar Stroebel (1821-1905), een dorstige officier, olieverf op paneel, gesigneerd en gedateerd 1867, 23 x 17 cm

Veilingresultaat: € 1088

Veiling Zondag 31 Maart 2019
Lotnummer: 2361

Messing lantaarnklok met hoge ingeklemde bel, opengewerkte frets en gegraveerde wijzerplaat met Romeinse cijferaanduiding, gesigneerd Jo Snow 1630, 39 cm

Veilingresultaat: € 9600

Veiling Zondag 31 Maart 2019
Lotnummer: 2410

Spaanse/Zuid-Europese School: het hoofd van Johannes de Doper op een schaal, olieverf op paneel, 17e eeuw, in gestoken en verguld houten lijst -defecten-, 51 x 35,5 cm

Veilingresultaat: € 5888

Veiling Zondag 10 Februari 2019
Lotnummer: 2088

Chinees porseleinen theebus met afgeschuinde hoeken en mandarijnendecor: figuren in landschap, Qianlong -deksel afwijkend-

Veilingresultaat: € 2816

Lotnummer: 2112

Chinese vermoedelijk huanghuali-houten kang-tafel met metalen hoekdecoraties, de bewerkte golvende zijpanelen met gelijnde rand, 18e eeuw, herkomst: erven van B.J. Slingenberg, Nederlandse zaakgelastigde te Beijing van 1956 tot 1959 -blad van andere houtsoort-, 26 x 86 x 60 cm

Veilingresultaat: € 5120

Lotnummer: 2153

A.D. Copier (1901-1991) en Lino Tagliapietra (1934), dikwandige glazen vaas met blauwe en witte slingerbanen, Unica 910320, gesigneerd, uitvoering door Lino Tagliapietra en Bernard Heesen bij de Oude Horn, 1991, daarbij boek: Eliëns, T.M., 'A.D. Copier & Lino Tagliapietra', uitg. gemeente Museum Den Haag/Snoeck-Ducaju & Zoon, Gent, 35,5 cm

Veilingresultaat: € 3584

Lotnummer: 2155

Lino Tagliapietra (1934), glazen vaas met groene, zwarte en witte banen, Unica, gesigneerd, uitvoering Effetre International, Murano, 1986, herkomst: Glasgalerie Broft, Leerdam, 2002, inclusief kopie aankoopbewijs, 32 x Ø 14 cm

Veilingresultaat: € 2560

Lotnummer: 2252

Satijnhouten theekistje met intarsia en ingelegde Japanse lakwerk paneeltjes met decors van florale composities en figuren in landschappen, het interieur met twee compartimenten en zinken bekleding, 18e eeuw

Veilingresultaat: € 2560

Lotnummer: 2262

Hollandse School: figuren met zakken bij balans, sepiatekening, 17e eeuw, opschrift op de achterzijde: 'Teekening van Paul de Kempenaer die leefde in 1600', mogelijk wordt -ten onrechte- Pieter de Kempeneer bedoeld, diam. 11,5 cm

Veilingresultaat: € 8320

Lotnummer: 2290

Alexander Bakker Korff (1824-1882), bij moeder op bezoek, olieverf op paneel, gesigneerd, verso met etiket over bruikleen bij Stedelijke Musea Gouda, 37 x 50 cm

Veilingresultaat: € 38400

Veiling Zondag 16 December 2018
Lotnummer: 1327

18kt gouden collier, gezet met 225 oudslijpsel kussen-, peer- en briljantgeslepen diamanten in een open zilveren zetting, gezamenlijk gewicht circa 21 ct, grootste diamant circa 3.5 ct, meester: Jean Etienne Jehu, Den Haag, 1822-1852, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, L 44 cm cm

Veilingresultaat: € 30720

Lotnummer: 1343

18kt gouden collier met twintig parelmoeren motieven, model Alhambra, uitvoering Van Cleef & Arpels, in originele etui

Veilingresultaat: € 7040

Lotnummer: 2057

Chinees porseleinen encre de Chine theeservies, decor: aanbidding der herders, naar afbeelding van Jan Luyken, bestaande uit: theepot, theebus, melkkan, spoelkom, zeven kommetjes en schoteltjes, twee pattipannetjes, bord en schoteltje, 18e eeuw -defecten-

Veilingresultaat: € 3840

Lotnummer: 2077

Vijf Chinees jade snijstukjes, waarvan twee riemhaken: geitje, twee geluksfiguren, mandarijneend, en chilong, waarvan één op houten basementje

Veilingresultaat: € 5376

Lotnummer: 2146

Paar Japans porseleinen apothekersflessen met blauw-wit decor: pioenrozen en granaatappeltakken, centraal monogram op de buik I:V:H in lauwerkrans, voor Joan van Hoorn, Gouverneur-Generaal van Nederlands-Indië 1701-1709, Arita, circa 1700 -chipjes van hals-

Veilingresultaat: € 12160

Lotnummer: 2149

Chinees porseleinen gu vaas met doucai bloem- en rotsdecor, mogelijk laat 17e of begin 18e eeuw, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, 41 x Ø 19,5 cm

Veilingresultaat: € 9856

Lotnummer: 2152

Chinees porseleinen balustervormige vaas met blauw-wit landschapsdecor, met geëmailleerde groene en grijze details, gemerkt, Kangxi -chip van binnenzijde hals, schade buitenzijde hals, glazuurschade-, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, aangekocht in 1957, 40 x Ø 20 cm

Veilingresultaat: € 8960

Lotnummer: 2164

Chinees porseleinen olijfgroene Yaozhou kom met vis- en lotusdecor, Song dynastie -gecraqueleerd-, in houten kist, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, 8,5 x Ø 20,5 cm

Veilingresultaat: € 8320

Lotnummer: 2166

Chinees gelobde balustervormige zilveren theepot met verguld reliëfdecor, de knop van de deksel in de vorm van een shishi, de hals en basis voorzien van kostbaarhedendecor in cartouches, gemaakt voor de export, 18e eeuw -verguldsel deels afgesleten, restauraties, shishi gedeukt-, H 19 cm

Veilingresultaat: € 8960

Lotnummer: 2205

Jan Hendrik Verheijen (1778-1846), stadsgezicht, olieverf op paneel, gesigneerd -geparqueteerd-, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, aangekocht voor 1940, 55 x 50 cm

Veilingresultaat: € 7040

Lotnummer: 2335

Klein formaat palissander en ebben kussenkast met uitspringende rechte kap, waaronder twee deuren geflankeerd door kolommen, en lade met leeuwenmaskerons, staande op open onderstel met balustervormige poten en lade met leeuwenmaskerons, Hollands, renaissance, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, aangekocht in 1949, 176 x 125 x 58 cm

Veilingresultaat: € 33280

Lotnummer: 2388

Heldere glazen kroonluchter, drie-laags, samen met 36 lichtpunten, de armen opgebouwd uit losse 'schubben', ieder eindigend in een vis, Murano diameter 305 cm, herkomst: NH Carlton Amsterdam -defecten, diverse reserve-onderdelen aanwezig-, 215 x Ø 300 cm

Veilingresultaat: € 10880

Lotnummer: 2405

Louis Vuitton hutkoffer,1896-1914, met LV monogram op bruine ondergrond, binnenzijde met papieren label '1 Rue Scribe, Paris, Louis Vuitton, 149 New Bond St. London’, genummerd: 132833, 53 x 60 x 48 cm

Veilingresultaat: € 2816

Lotnummer: 2406

Louis Vuitton hutkoffer,1896-1914, met LV monogram op bruine ondergrond, met binnenbak, binnenzijde met papieren label '1 Rue Scribe, Paris, Louis Vuitton, 149 New Bond St. London’, genummerd: 132662, 54 x 100 x 53 cm

Veilingresultaat: € 6400

Lotnummer: 2407

Zwarte krokodillenlederen Kelly bag, met schouderriem en slotje, Hermès, gedateerd met jaarletter R voor 1962

Veilingresultaat: € 10240

Lotnummer: 2444

Amboinagefineerd kabinet met gecontourneerde kap en gestoken mahonie kuif, de paneeldeuren zijn voorzien van mahonie ornamenten in de vorm van rocailles, bladeren en bloemenmanden, de dubbelgebogen onderkast heeft centraal een uitschuifbaar schrijfcompartiment, het geheel staande op klauwpoten, de linker lade draagt het brandmerk van het Sint Jozefsgilde, ter goedkeuring voor verkoop in Amsterdam, vermoedelijk gemaakt in Den Haag of Rotterdam, 1771, 261 x 212 x 77 cm

Veilingresultaat: € 4992

Lotnummer: 2452

Polychroom beschilderde houten gaper in de vorm van een Moor, 18e/19e eeuw, H 63 cm

Veilingresultaat: € 7680

Veiling Zondag 28 Oktober 2018
Lotnummer: 95

Eiken 'savbuk' armstoel, model CH28, ontwerp Hans J. Wegner, uitvoering Carl Hansen & Son -licht fineerverlies zitting-

Veilingresultaat: € 1664

Lotnummer: 2012

Chinees porseleinen Chine de commande kommetje en schoteltje met decor van een jachtpartij, Qianlong -enkele minieme schilfertjes van rand schoteltje-, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam

Veilingresultaat: € 2048