Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

Lotnummer: 389
Veiling Zondag 9 Februari 2020

Gerardine Jacoba van de Sande Bakhuyzen (1827-1895), stilleven met witte roos, pruimen en grashalmen, olieverf op paneel, gesigneerd -kleine barst rechterzijde, lichte craquelé, inschilderingen-, 30 x 41 cm

Veilingresultaat: € 8320

Lotnummer: 294

Chinees zijden drakenmantel met rijk geborduurd decor, 3e-rangs mangpao of hoger, met negen vijftenige draken: drie op de achterzijde, drie op de voorzijde, op elke schouder een, en een enkele verborgen aan de binnenzijde, aan iedere zijde zes van de Twaalf Symbolen, de kolkende wateren aan iedere zijde met diverse attributen van de acht Onsterfelijken, met hoefijzermouwen en lishui-motieven, de voering in lichtblauw, laat 19e eeuw, herkomst: particuliere collectie Nederland

Veilingresultaat: € 6400

Lotnummer: 267

Josephus Augustus Knip (1777-1847), Italianiserend landschap met figuren op een landweg, gouache op papier, herkomst: Simonis & Buunk, Ede, 1997, 48,5 x 71 cm

Veilingresultaat: € 6400

Lotnummer: 99

Driedelig Chinees porseleinen gelobd kaststel met biscuit oren in de vorm van drakenkoppen, en blauw-wit decor: bloemenvazen in cartouches, Kangxi -chipjes langs de randen-

Veilingresultaat: € 2048

Lotnummer: 62

Chinees porseleinen sang de boeuf vaas, laat 18e eeuw, herkomst: Axel Vervoordt, Ref. 0995.329, juni 2003, 39 x Ø 24 cm

Veilingresultaat: € 2816

Lotnummer: 28

Chinees porseleinen bedekte theebus met blauw-wit decor: ambtenaar met volgelingen die op weg een hert tegenkomen, het deksel met spelende zotjes, Kangxi -het deksel volledig gekramd-, 11 x Ø 8 cm

Veilingresultaat: € 1536

Lotnummer: 2183
Veiling Zondag 15 December 2019

Paar tafelglobes: aardglobe, gemerkt 'Newton's new terrestrial globe according to the most (...) discoveries 1830; sold by Grundy, Manchester', en hemelglobe, gemerkt 'Newton, Son & Berry's; New & Improved Celestial Globe accurately laid down from the best authorities 1830' -gebruikssporen-, 37 cm

Veilingresultaat: € 9680

Lotnummer: 2123

Anton Fortuin (1880-1967), ebbenhouten beeld: kameleon, gesigneerd -krimpscheuren-, 18 x 16 x 11 cm

Veilingresultaat: € 3840

Lotnummer: 2122

Witgeglazuurde porseleinen plastiek in de vorm van een olifant, ontwerp Johan Coenraad Altorf, uitvoering Chris Lanooy, gemerkt, 1911, uit een oplage van twaalf exemplaren, 20 x 20 x 12,5 cm

Veilingresultaat: € 11520

Lotnummer: 2120

Samuel Klinkenberg (1881-1970), bronzen beeld: 'Mandril Jan', gesigneerd en gedateerd 1924, gestempeld Bronsgieterij De Plastiek Bloemendaal, 27 x 10 x 15 cm

Veilingresultaat: € 20570

Lotnummer: 2088

Zes Chinees porseleinen famille rose kommetjes en schoteltjes met geribbelde rand en pioenroosdecor, Kangxi/Yongzheng, daarbij: een enkel schoteltje -twee schoteltjes met haarlijn-

Veilingresultaat: € 2816

Lotnummer: 2059

Paar Japans porseleinen Kakiemon theepotten met bloemdecor, late 17e eeuw -een exemplaar gaaf, de ander met enkele productiefouten-, 9 cm

Veilingresultaat: € 7296

Lotnummer: 1157

Paar 14kt gouden en 1e gehalte zilveren wisselringen, één ovaal- en één rechthoekig model, beide met een entourage van witte steentjes, centraal een wisselbare steen, de ovale ring heeft 26 variëteiten en de rechthoekige 27, waaronder zonnesteen, lapis lazuli, mosagaat, rutielkwarts, carneool, onyx, turkoois, alles in een ladenkistje met lederen bekleding -één lade ontbreekt, enkele stenen met gebreken-, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, mt. 17

Veilingresultaat: € 8960

Lotnummer: 1143

En chute geknoopt bloedkoralen collier, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, 82 cm

Veilingresultaat: € 4736

Lotnummer: 3082
Veiling Zondag 27 Oktober 2019

Russet and gilt iron nanban samurai armour, consisting of a Western style kabuto in Portuguese fashion with metal shikoro, and a nanban dô gusoku with sode and kusazuri, Japan, 18th/19th century, provenance: ex. collection of the Holland America Line -some defects and traces of use-, 72 x 54 cm

Veilingresultaat: € 12800

Lotnummer: 2239

Marius Bauer (1867-1932), 'Benares', olieverf op doek, gesigneerd, herkomst: E.J. van Wisselingh & Co., genummerd 1318x, tentoongesteld geweest in de 'Eere tentoonstelling M.A.J. Bauer', Stedelijk Museum Amsterdam, 1933, genummerd 263, en in het Stedelijk van Abbemuseum Eindhoven op later datum, in de collectie van het Rijksmuseum Amsterdam bevindt zich een werk van Marius Bauer met vergelijkbare voorstelling, 61 x 42 cm

Veilingresultaat: € 30720

Lotnummer: 1582

2e gehalte zilveren miniatuur: viskraam, meester: Arnoldus van Geffen, Amsterdam, 1763, herkomst: particuliere collectie Herveld, 3,5 x 9 x 5,5 cm

Veilingresultaat: € 21760

Lotnummer: 1002

Balustervormige 1e gehalte zilveren kraankan met twee oren en hengsels, de hals met drie ornamenten in reliëf, de buik voorzien van drie kranen, staande op drie gecontourneerde poten, meester: Dirk Westrik, Amsterdam, 1734, herkomst: particuliere collectie Herveld, H 37 cm

Veilingresultaat: € 70400

Lotnummer: 2461
Veiling Zondag 8 September 2019

Gerhard Morgenstjerne Munthe (1875-1927), bomschuit in de branding bij Katwijk, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1910, 56 x 76 cm

Veilingresultaat: € 8320

Lotnummer: 2454

Satijnhouten kastje met lakwerk paneel in de deur, decor: vogel en insecten bij bloemenstruik, en twee lakwerk ruitvormen in de zijstijlen, Hollands, Louis Seize, herkomst: Collectie Morpurgo, Amsterdam, 87 x 80 x 49 cm

Veilingresultaat: € 5376