• De hamerprijzen van de afgelopen veiling staan vermeld in onze Catalogus.
Lotnummer: 2269
Dirk Dalens (1688-1753), twee aquarellen: landschappen met figuren, één gesigneerd, 28 x 36,5 cm
Veilingresultaat: € 8960
Lotnummer: 1015
Paar vierkante Chinees porseleinen flessen met deksels, de vier zijdes met elk een blauw-wit decor van een scène, vermoedelijk uit het verhaal 'Yang-jia-jiang yanji', door de schrijver Yong Damu uit de Ming-dynastie, aan onderzijde gemerkt met een artemisiablad, de deksels gemerkt aan bovenzijde 'Fu', Kangxi -één fles gerestaureerd-, inclusief bladzijde uit een oude catalogus, met vermelding van het aankoopbedrag van 36 gulden, een vergelijkbaar paar bevindt zich in de collectie van het Rijksmuseum, Amsterdam, literatuur zie: C.J.A. Jörg, 'Chinese ceramics in the collection of the Rijksmuseum, Amsterdam', pag. 91 & 92, 31 x 11 x 11 cm
Veilingresultaat: € 25200
Lotnummer: 1131
Paar eiken fauteuils met tuiglederen rug en zitting, model 2226, 'Spanish Chair', ontwerp Børge Mogensen, uitvoering Fredericia Stolefabrik, beide gemerkt met sticker, Denemarken, derde kwart 20e eeuw -enkele vlekjes in leder-, 70 x 82 x 60 cm
Veilingresultaat: € 6600
Lotnummer: 2001
Paar zilveren Louis Quinze kandelaars met afneembare, bloemvormige bobèches, op gelobde, gecontourneerde voet, staande op drie krulpootjes, meester: Petrus van Brussel, Weert, 18e eeuw, gewicht 974 gram -klein scheurtje voet, deuk in andere voet-, voor een identiek paar zie de website van Stichting KKf, onder zilversmid Petrus van Brussel, een vergelijkbaar paar, zonder voetjes, is gepubliceerd in: De Stavelij 2016, 'Stukjes aan de puzzel Weert', Paul Kerckhoffs en Janjaap Luijt, 27 cm
Extra item info
Veilingresultaat: € 10200
Lotnummer: 5009
'Mason & Hamlin' Ampico pianola vleugel. Boston. Bouwjaar 1930/1931 (nr. 40094). Elektrisch (bediening op de uittreklade onder het klavier). Midi-compatible. Mahoniegefineerd, Aanwezig: laptop met 1431 Midi-files op CD-rom. In zeer goede staat, 100 x 148 x 172 cm. Hoor en zie dit instrument spelen op ons YouTube kanaal, klik op "Extra item info"
Extra item info
Veilingresultaat: € 22800
Lotnummer: 5200
Mahonie en palissander schijvenspeeldoos met 16 bellen en 118 tanden op vier kammen, met spiraalveer en slinger, model Emerald 49C, uitvoering Polyphon, circa 1900, met 21 platen, 28 x 73 x 43 cm
Veilingresultaat: € 20400
Lotnummer: 181
Turks-Koerdisch tapijtfragment, 19e eeuw -defecten en restauraties, versmald-, herkomst: Collectie Van Aardenne, 121 x 91 cm
Veilingresultaat: € 25600
Lotnummer: 1006
Chinees porseleinen gemberpot met blauw-wit decor van onsterfelijke op qilin, Kangxi -stervormige haarlijntjes zichtbaar aan binnenzijde-, voorzien van opengewerkte houten deksel en staande op houten basement, herkomst: de heer en mevrouw A. van der Willigen-van Lis, Nederlands diplomaat, gestationeerd in Beijing tussen 1962-1964, 21 x Ø 19 cm
Veilingresultaat: € 8960
Lotnummer: 1243
Turks tapijtfragment, 19e eeuw -steunweefsel opgenaaid aan achterzijde, versmald-, herkomst: Collectie Van Aardenne, 124 x 95 cm
Veilingresultaat: € 10880
Lotnummer: 1343
Monumentaal driedelig verguld bronzen en porseleinen pendulestel, de pendule met donkerblauwe porseleinen wijzerplaat, waarop Romeinse cijfers in cartouches en verguld bloemdecor, geflankeerd door een paar bronzen cherubijnen en bekroond door een donkerblauw porseleinen vaas met polychroom landschapsdecor en bronzen monturen, het paar bijbehorende vazen vergelijkbaar gedecoreerd, circa 1900 -chip uit de voet van de vaas boven de pendule, her en der ontbreken kleine glaspareltjes-, 71 x 58 x 24 cm
Veilingresultaat: € 8960
Lotnummer: 1452
Turks tapijt Kiz-Ghiordes, circa 1800 -zeer goede staat gezien de leeftijd, lichte randslijtage, kleine restauratie-, herkomst: Collectie Van Aardenne, tentoongesteld in het Centraal Museum, Utrecht, 1968, vergelijkbaar exemplaar in Saint Louis Art Museum, inv.nr 76:1929, 171 x 133 cm
Veilingresultaat: € 12800
Lotnummer: 2500
Zilveren onderscheiding 'Pour le Mérite', ook bekend als 'The Blue Max' of 'Der Blaue Max', uitgereikt aan Kapitein Heinrich Strack (1887-1943) op 30 oktober 1918 voor zijn heldhaftige optreden en leiding aan de 147e infanteriedivisie tussen 27 en 30 september in het gebied tussen de Maas en Argonne. 1e gehalte zilver met blauw emaille details op voor- en achterzijde, gewicht 25,5 gram -emaille met beschadigingen-, daarbij: diverse documenten betreffende Kapitein Strack, waaronder een telegram, uitgegeven op 3 november 1918, met de bekendmaking van de toekenning van de order, herkomst: familie Kapitein Strack, 5,25 x 5,25 cm
Veilingresultaat: € 12160
Lotnummer: 122
Chinees porseleinen schotel met blauw-wit bloemenmanddecor, gemerkt, Kangxi -randschilfers-, 5,5 x Ø 34 cm
Veilingresultaat: € 2560
Lotnummer: 377
Delfts aardewerk kan met blauw-wit stadswapen van Utrecht met bisschopskroon, voorzien van zilveren deksel en montuur, meester: Willem van Leusden, Utrecht, 1660, 17e eeuw -stervormige bodembarst, duimrust missend-, 20 x 13 x 12 cm
Veilingresultaat: € 4736
Lotnummer: 469
Gepolychromeerd eiken beeldgroep opgebouwd uit twee delen: de twaalfjarige Jezus in de tempel, Antwerps maniërisme, vermoedelijk eerste kwart 16e eeuw, op later basement -één hand is los, één hand ontbreekt-, 28 x 25 x 10 cm
Veilingresultaat: € 14080
Lotnummer: 496
Willem Haver (1870-1937), peinzende aap, gesneden coromandel, gemonogrammeerd -droogtescheurtje aan achterzijde en minieme chip in basement-, 13 x 7 x 9 cm
Veilingresultaat: € 2304
Lotnummer: 523
Klokkenmannetje of 'schaufensteruhr' voorstellende een Oosterse figuur met tulband en klok, het slingeruurwerkje met ankergang brengt de ogen en mond in beweging, Duitsland, Schwarzwald, circa 1850, inclusief sleutel, aangekocht door erflater bij Gude Antieke Klokken, Amsterdam, 2007, afgebeeld in catalogus PAN Amsterdam 2007, pagina 126 -Catalogus PAN Amsterdam 2007 bijgevoegd-, 38 cm
Veilingresultaat: € 7680
Lotnummer: 2017
Zilveren Groninger brandewijnkom met platte oren, de buik met zes lobben voorzien van gegraveerde deugden: Caristas, Prudentia, Justitia, Fides, Spes en Amor, staande op voet met gedreven decor van vruchten en cherubijntjes, meester: Evert Loessinck, Groningen, 1653/1654 -deuken, scheur aan binnenzijde-, gewicht 248 gram, 9,75 x 20 x 12 cm
Veilingresultaat: € 3968
Lotnummer: 58
Vijfdelig Chinees porseleinen kaststel met bamboe-stijl reliëf, gedecoreerd met drie verschillende decors: bovenste band met bloem- en insectendecor, middelste band met doorlopend rivierlandschapsdecor, en de onderste band met karperdecor, Kangxi -trompetvaas met haarlijn, dekselvaas met randchip, dekselvaas met randchipje, deksel met randchip, en deksel met randchipje op de binnenrand-, 29 x Ø 12 cm
Veilingresultaat: € 8320
Lotnummer: 174
Ablade Glover (1934), geabstraheerd marktgezicht met kramen en figuren, olieverf op doek, gemonogrammeerd, vermoedelijk circa 1990, 61 x 76,5 cm
Veilingresultaat: € 6016
Lotnummer: 241
Albasten canopische vaas, voor het bewaren van de longen, het deksel in de vorm van een bavianenkop, uitbeeldend de god Hapy, Egypte, Nieuwe Rijk, 18e/19e dynastie, 1550-1189 v.Chr. -oude teerresten binnenzijde, gat in bodem, minuscuul chipje bij de linkerwenkbrouw en bij de rand van de vaas-, herkomst: erven privécollectie antiquair W. van Bokhoven (1915-1983), Delft, 36 Ø19 cm
Veilingresultaat: € 8960
Lotnummer: 366
Twee tinnen eikeltjeskannen, één gemonogrammeerd MDB en gemerkt London, 18e eeuw, de ander bodemvondst, herkomst: erven privécollectie antiquair W. van Bokhoven (1915-1983), Delft, 28 cm
Veilingresultaat: € 4096
Lotnummer: 1390
Henriëtte Ronner-Knip (1821-1909), moederkat met vier kittens, olieverf op paneel, gesigneerd, verso gelabeld '282' -klein plekje verfverlies-, 32 x 45 cm
Veilingresultaat: € 23040
Lotnummer: 147
Drie Japans porseleinen peervormige Imari verte flessen met diepe cartouches: kippen, pioenroos, en kip met figuur, 17e eeuw -twee met haarlijnen waarvan één fles met gerestaureerde standring en chipje van een bloemblad-, 23 x Ø 10 cm
Veilingresultaat: € 4992
Lotnummer: 482
Kleine steengoed baardmankruik met vijf portretmedaillons, verticale acanthusbladeren, en inscriptie: 'Des Heren wart bleift in Ewickheit', Keulen, circa 1570, herkomst: erven privécollectie antiquair W. van Bokhoven (1915-1983), Delft, 15 Ø11 cm
Veilingresultaat: € 4224
Lotnummer: 2470
Gesneden eiken beeld: Madonna met kind, met resten van polychromie, gotische stijl, herkomst: erven privécollectie antiquair W. van Bokhoven (1915-1983), Delft, 34 x 12 x 8 cm
Veilingresultaat: € 6016
Lotnummer: 4054
Samuel Klinkenberg (1881-1970), buulbuul, gezwart hout, gesigneerd in de voet, circa 1918 -miniem chipje van kuif, volgrecht van toepassing-, 24 cm
Veilingresultaat: € 16640
Lotnummer: 4504
Gruppo Np2 (1962): acht koperen reliëfpanelen met abstracte voorstellingen, één paneel gesigneerd 'Gruppo Np2, Torino Italia Nerone . Patuzzi', ander paneel gedateerd 1970, 215 x 296 x 7 cm
Veilingresultaat: € 12160
Lotnummer: 91
Yixing theepot, het deksel met tempelleeuw met opengewerkte bal en appliques van kostbaarheden, de buik met ingekerfde tekst: 'Tussen de bergen, wind en maan', gesigneerd Mao Zhong, 18e/19e eeuw -enkele kleine restauraties-, 11 x 19 x 9,5 cm
Veilingresultaat: € 16640
Lotnummer: 201
Paar balustervormige Chinees porseleinen bedekte vazen met blauw-witte decors van lange lijzen en zotjes in tuin, Kangxi -deksels verschillend-, 20 cm
Veilingresultaat: € 8960
Lotnummer: 4161
Paar vuurvergulde vijflichts kandelabers, gedragen door gepatineerd bronzen Nikè, staand op ronde basementen met palmetdecor, Charles Dix, 78 x 23 x 23 cm
Veilingresultaat: € 21760
Lotnummer: 4349
Loosdrechts biscuit portretbuste van Michiel Adriaenszoon de Ruyter, naar prent van J. Houbraken, op porseleinen zuilvormig basement met groene cannelures en vergulde biezen, gemerkt in onderglazuur blauw: M.O.L*, 1782-1784 -enkele minieme schilfers-, een vergelijkbaar exemplaar uit de collectie van het Rijksmuseum Amsterdam staat afgebeeld in W.M. Zappey, A.L. den Blaauwen e.a. 'Loosdrechts porselein 1774-1784', uitg. Waanders, Zwolle, 1988, pag. 294, 23,5 x 10,5 x 8,5 cm
Veilingresultaat: € 7040
Lotnummer: 83
Chinees porseleinen knobbelvaas met blauw-wit decor: hagedis, vlinders, kikker en bloemen, transition -hals gerestaureerd-, conditie op aanvraag, 36 x Ø20 cm
Veilingresultaat: € 5376
Lotnummer: 1001
Groninger zilveren beker met gegraveerde voorstellingen van de drie standen met randteksten: 'ICK BIDDE VOR DI', 'ICK ARBEID VOR DI', en 'ICK STRIDE VOR DI', met doornenband gekranste en gewelfde voet met geciseleerde banddecoratie, meesterteken: IHB, 17e eeuw, gewicht 195 gram, conditie op aanvraag, 13.5 x 8Ø cm
Veilingresultaat: € 9600
Lotnummer: 2184
Reinier Lucassen (1939), 'Vrouw in extase', olieverf op doek, verso gesigneerd en gedateerd '72-'73 -volgrecht van toepassing-, conditie op aanvraag, 202 x 171 cm
Veilingresultaat: € 10880
Lotnummer: 4036
Marius Bauer (1867-1932), 'Onder de palmen', aquarel, gesigneerd, herkomst: E.J. van Wisselingh & Co, inventarisnummer 4808, tentoongesteld Stedelijk Museum Amsterdam, 1933, conditie op aanvraag, 60 x 48 cm
Veilingresultaat: € 8960
Lotnummer: 4075
Grote hexagonale tegel met turquoise glazuur en zwart schelpendecor, waarschijnlijk Ottomaans Syrië, tweede helft 16e eeuw -randchips-, conditie op aanvraag, 26 x 28,5 cm
Veilingresultaat: € 55040
Lotnummer: 4293
Vijfdelig Loosdrechts porseleinen kaststel met opengewerkte halzen en deksels, voorzien van polychrome decors van figuren en kinderen, onduidelijk gemerkt in onderglazuur blauw: MOL en ingekrast: M:OL en M.O.L., 1778-1782 -hals van één van de buitenste vazen gerestaureerd, één deksel gerestaureerd, twee deksels van later datum, middelste vaas met kleine restauratie aan voet-, herkomst: Collectie J.N. Noothoven van Goor, veiling Mak van Waay, november 1979, Collectie B. Houthakker (1884-1963), Collectie C. Willems (1926-1999), en Salomon Stodel Antiquités, Amsterdam, conditie op aanvraag, 28 x 14 x 12 cm
Veilingresultaat: € 11520
Lotnummer: 100
Paar Chinees porseleinen theebussen met blauw-wit decor van lange lijzen in tuin en lange lijzen bij bloemen in pot, beide gemerkt met artemisiablad, Kangxi -één deksel gelijmd-, 14,5 x Ø 10,5 cm
Veilingresultaat: € 5248
Lotnummer: 177
Acht Chinees porseleinen famille rose kommen en zeven schotels met decor van figuren uit de Wu Shuang Pu, diverse zegelmerken, Daoguang en Xianfeng -defecten-, 8 x Ø 15,5 cm
Veilingresultaat: € 5632
Lotnummer: 241
Twaalf Chinees porseleinen famille rose kommetjes en schoteltjes, decor: ontmoeting tussen een man en een vrouw, Tongzhi gemerkt en periode -twee kommetjes met haarlijn, één schoteltje met randchip-, 8,25 x Ø 12,5 cm
Veilingresultaat: € 12800
Lotnummer: 271
Toegeschreven aan Abraham Roentgen (1711-1793), rozenhouten theedoos met messing biezen, het interieur met drie compartimenten, in de bodem een verborgen lade met springveermechanisme, staande op vier messing bracket poten, Duitsland, midden 18e eeuw, 17 x 22 x 14 cm
Veilingresultaat: € 6144
Lotnummer: 4018
Andries Dirck Copier (1901-1991) en Lino Tagliapietra (1934), vrij geblazen vaas met grote omgeslagen rand en lijnendecor in wit en zwart, genummerd F31 en 81-09-22, gesigneerd -volgrecht van toepassing-, 16 x Ø 35 cm
Veilingresultaat: € 6144
Lotnummer: 4045
Haagse klok in gezwart houten kast met gebroken fronton, fluwelen achterplaat en opengewerkte verguld metalen wijzerplaat, waaronder gegoten Bacchus op hoorn des overvloeds, gesigneerd Arnoldus Bals Fecit Haga, herkomst: Collectie Jan Boomsma, voorheen Sotheby's, Amsterdam, 13 november 2002, kavel 226, de klok staat ook afgebeeld in 'Kunst- en Antiekveiling 2004', uitg. Scriptum Art, Schiedam, 2004, pag. 303, 48 x 31 x 15 cm
Veilingresultaat: € 17920
Lotnummer: 38
Chinees porseleinen theebus met blauw-wit decor van go-spelende lange lijzen, Kangxi, later voorzien van 2e gehalte zilveren montuur en dop, 11 x 7 x 7 cm
Veilingresultaat: € 1536
Lotnummer: 43
Chinees porseleinen dekselpot met blauw-wit decor van drie verschillende bloesemtakken, het deksel met decor van lotusbloemen, Transition -lichte oppervlakte krasjes-, 18 x Ø 10 cm
Veilingresultaat: € 8320
Lotnummer: 198
Paar Chinees porseleinen wijnbekertjes op voet met blauw-wit decor: zotjes, Kangxi, 7 x Ø 6 cm
Veilingresultaat: € 3840
Lotnummer: 265
Hans Deuss (1948), 'De Lezer', olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1996, 39 x 29 cm
Veilingresultaat: € 2944
Lotnummer: 297
Vladimir Zbynovsky (1964), sculptuur opgebouwd uit geel optisch glas en graniet, uit de serie 'Stone Aura', smelttechniek, daarbij: boekje over de kunstenaar -enkele putjes en krassen, volgrecht van toepassing-, 47 x 33 x 18 cm
Veilingresultaat: € 3840
Lotnummer: 1001
Paar 1e gehalte zilveren Louis Quinze kandelaars, op gelobde voet met balustervormige stam, beide met geciseleerd rocailledecor, meester: Hendrik Boshart, Middelburg, 1768, de 2e gehalte zilveren bladgedecoreerde bobeches van later datum, gewicht 674 gram, 23 x 12 x 12 cm
Veilingresultaat: € 5120