Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

Lotnummer: 2180
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Twee driehoekige iconostase iconen uit Noord-Rusland, iedere icoon met voorstelling van vier Aartsvaders, waarvan zes met rollen in de hand en de teksten: 'Om de wil van God richtten wij ons tot het Heiligdom des Hemels, geknield ons offer brengend', 'In die dagen ....(brachten wij) lofuitingen aan de Zoon van de Heer God.', (verlicht de ) vertwijfeling van de dode en levende zielen', 'Wordt niet zwak. Gods liefde zal uw deel worden', 'Het nieuwe zaad om de wil van God', en 'Brengt, o God, Uw Zoon bij mij', eitempera op gesso, de aureolen met bladgoud gehoogd, midden 18e eeuw, herkomst: verworven in juli 1972 bij het staatsinstituut voor oude Russische kunst bij het ministerie voor cultuur te Moskou, 57 x 67 cm

Veilingresultaat: € 3968

Lotnummer: 2106
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Chinees porseleinen zeemleren dubbelbord met famille verte decor: tuinscène met figuren die afscheid nemen, gemerkt, Kangxi -enkele kleine randschilfertjes-, Ø 27,5 cm

Veilingresultaat: € 3328

Lotnummer: 2080
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Chinees porseleinen vaas met blauw-wit decor: figuren in een tuinkamer, laat 19e eeuw, 43 x Ø 13 cm

Veilingresultaat: € 2560

Lotnummer: 2077
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Chinees porseleinen balustervormige vaas met blauw-wit decor: qilin en feniks omgeven door chrysanten, 18e/19e eeuw -geen deksel-, 27 cm

Veilingresultaat: € 2560

Lotnummer: 2075
Veiling: Zondag 19 Mei 2019

Chinees porseleinen 'garlic head' vaas met paars flambé glazuur en capucijner bodem, late Qing dynastie, op houten basement, 47 cm

Veilingresultaat: € 1792

Lotnummer: 2410
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Spaanse/Zuid-Europese School: het hoofd van Johannes de Doper op een schaal, olieverf op paneel, 17e eeuw, in gestoken en verguld houten lijst -defecten-, 51 x 35,5 cm

Veilingresultaat: € 5888

Lotnummer: 2361
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Messing lantaarnklok met hoge ingeklemde bel, opengewerkte frets en gegraveerde wijzerplaat met Romeinse cijferaanduiding, gesigneerd Jo Snow 1630, 39 cm

Veilingresultaat: € 9600

Lotnummer: 2310
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Johannes Anthonie Balthazar Stroebel (1821-1905), een dorstige officier, olieverf op paneel, gesigneerd en gedateerd 1867, 23 x 17 cm

Veilingresultaat: € 1088

Lotnummer: 2180
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Gezwart houten balustervormig makelaarsstokje met zilveren monturen, aan de ene zijde het stadswapen van Amsterdam, en de inscriptie: 'Gerlandus Harm Westerlo', aan de andere zijde het monogram: MKRS (Makelaars), en de datering Ao. 1764, stadskeur Amsterdam, 1763, 12,2 cm

Veilingresultaat: € 4608

Lotnummer: 2116
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Chinees porseleinen kwispedoor met Amsterdams bont decor van rokende mannen en slaven, eerste helft 18e eeuw, 11 cm

Veilingresultaat: € 20480

Lotnummer: 2034
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Paar Chinees porseleinen famille rose duivelswerk kommen en schotels met pioenrozendecor en poederblauwe binnenwand, 18e eeuw -defecten-, H 8 cm

Veilingresultaat: € 1536

Lotnummer: 2032
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Serie van zes Chinees porseleinen kommetjes en schoteltjes met blauw-wit decor: lange lijs met zotje onder een boom, Chenghua gemerkt, Kangxi -defecten-

Veilingresultaat: € 1664

Lotnummer: 2026
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Chinees porseleinen knobbelvaasje met blauw-wit decor: lange lijzen, zotjes en bloemen in cartouches, jade gemerkt, Kangxi -chipje hals en standring-, 13,5 cm

Veilingresultaat: € 1152

Lotnummer: 2017
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Vierdelig Chinees porseleinen kaststel met blauw-wit landschapsdecor, Kangxi -defecten-, 18 cm

Veilingresultaat: € 1024

Lotnummer: 2014
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Chinees porseleinen cache-pot met blauw-wit decor: vogels tussen rozen en asters, 19e/20e eeuw

Veilingresultaat: € 1152

Lotnummer: 1471
Veiling: Zondag 31 Maart 2019

Kerkboek met olijfgroene velours band, goud op snee, en 18kt gouden bladvormige klampen met gravering aan binnenzijde: 'Joanna R Sinningh 1838' -klampen voorzien van jaarletter 1836, boek uitgegeven in 1860-, 17 x 11 x 7 cm

Veilingresultaat: € 2112

Lotnummer: 2290
Veiling: Zondag 10 Februari 2019

Alexander Bakker Korff (1824-1882), bij moeder op bezoek, olieverf op paneel, gesigneerd, verso met etiket over bruikleen bij Stedelijke Musea Gouda, 37 x 50 cm

Veilingresultaat: € 38400

Lotnummer: 2262

Hollandse School: figuren met zakken bij balans, sepiatekening, 17e eeuw, opschrift op de achterzijde: 'Teekening van Paul de Kempenaer die leefde in 1600', mogelijk wordt -ten onrechte- Pieter de Kempeneer bedoeld, diam. 11,5 cm

Veilingresultaat: € 8320

Lotnummer: 2252

Satijnhouten theekistje met intarsia en ingelegde Japanse lakwerk paneeltjes met decors van florale composities en figuren in landschappen, het interieur met twee compartimenten en zinken bekleding, 18e eeuw

Veilingresultaat: € 2560

Lotnummer: 2155

Lino Tagliapietra (1934), glazen vaas met groene, zwarte en witte banen, Unica, gesigneerd, uitvoering Effetre International, Murano, 1986, herkomst: Glasgalerie Broft, Leerdam, 2002, inclusief kopie aankoopbewijs, 32 x Ø 14 cm

Veilingresultaat: € 2560