Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

Lotnummer: 2152
Veiling Zondag 21 Juni 2020

Hanglamp met drie glazen en houten lichtelementen, model L 40, ontwerp Gerrit Rietveld, uitvoering G.A. van de Groenekan, derde kwart 20e eeuw, gemerkt door fabrikant in houten plafondplaat, daarbij: vier reservelampjes, herkomst: door de huidige eigenaar geërfd uit de collectie van Herman en Henriëtte van Eelen-Weber, H 105 x Ø 44 cm

Veilingresultaat: € 12800

Lotnummer: 1009
Veiling Zondag 21 Juni 2020

1e gehalte zilveren menagèrestel, bestaande uit: houder met drie zilveren balustervormige strooiers en vier gefacetteerde kristallen flessen met zilveren monturen, meester: Martin Hall & Co., Londen, 1870, brutogewicht 3516,8 gram, 30 x 27 x 20 cm

Veilingresultaat: € 3072

Lotnummer: 222
Veiling Zondag 21 Juni 2020

Klein palissander- en rozenhoutengefineerd bureau plat met lederen schrijfblad, messing rand en verguld bronzen beslag, een zijde met drie lades, de ander met drie ladefronten, Frankrijk, Louis Quinze -verbleking aan de achterzijde, lichte fineerschade en kleine fineerrestauraties rondom-, 74 x 114 x 66 cm

Veilingresultaat: € 8320

Lotnummer: 204
Veiling Zondag 21 Juni 2020

Yixing theepot in de vorm van een bundel bamboetakken met opengewerkt decor van bamboebladeren, circa 1700-1725 -tuit opnieuw bevestigd, schilfertjes-, vergelijkbaar exemplaar staat afgebeeld in Valfré, P., 'Yixing teapots for Europe', uitg. Exotic Line, Poligny, Frankrijk, blz. 229, 12 x Ø 8 cm

Veilingresultaat: € 1408

Lotnummer: 167
Veiling Zondag 21 Juni 2020

Paar Chinees porseleinen famille rose kommetjes met 'Imperial Wedding'-decor, gemerkt in Mongools schrift 'Baragon Tumed', Daoguang -één kommetje defect, één kommetje gaaf-, de kommen vormen een onderdeel van een keizerlijk servies om het huwelijk van één van de dochters van de Daoguang-keizer met een Mongoolse prins te vieren in 1842, een paar vergelijkbare exemplaren staan afgebeeld in Oort, H.A. van, 'Chinese porcelain of the 19th and 20th centuries', Lochem, 1977, plaat 13, herkomst: mevrouw Tonny Schröder, werkzaam voor het Ministerie van Buitenlandse Zaken in Beijing, midden jaren '60, 6,5 x Ø 8,5 cm

Veilingresultaat: € 2560

Lotnummer: 156
Veiling Zondag 21 Juni 2020

Chinees porseleinen peervormig snuifflesje met onderglazuur rood drakendecor, voorzien van bloedkoralen dop, circa 1900 -dopje zit los-, herkomst: mevrouw Tonny Schröder, werkzaam voor het Ministerie van Buitenlandse Zaken in Beijing, midden jaren '60, 8 cm

Veilingresultaat: € 4608

Lotnummer: 4317
Veiling Zondag 19 April 2020

Elizabeth Stoffers (1881-1971), zonder titel, pastelkrijt op papier, verso gesigneerd en gedateerd 4-2-'17, 30 x 36 cm

Veilingresultaat: € 2816

Lotnummer: 4201
Veiling Zondag 19 April 2020

Gravure: 'Totius Europae littora novissime edita. Pascaert vertoonende alle de see-custen van Europa'. Amsterdam, Fr. de Wit, (1675). Kusten, cartouches en wapens van zeven landen gekleurd. Met talloze namen van kustplaatsen, 49,5 x 90 cm

Veilingresultaat: € 3968

Lotnummer: 2042
Veiling Zondag 19 April 2020

Geel persglazen eierset, bestaande uit: onderschotel, drie eierdoppen, drie zoutvaatjes en lepelvaasje, ontwerp H.P. Berlage & Piet Zwart, 1924, uitvoering Glasfabriek Leerdam, gemerkt in reliëf aan onderzijde

Veilingresultaat: € 2944

Lotnummer: 433
Veiling Zondag 19 April 2020

Hollandse School: portret van een kind met kanten kraag, hoofdkap en jurk met kanten mouwen, olieverf op doek, met opschrift: 'oûdt 4 iaer', gedateerd 1600 -gedoubleerd, restauraties-, 49 x 36 cm

Veilingresultaat: € 8320

Lotnummer: 213
Veiling Zondag 19 April 2020

Dirk Smorenberg (1883-1960), waterlelies op de Loosdrechtse Plassen met Loenen aan de Vecht in het verschiet, olieverf op doek, gesigneerd, 53 x 68 cm

Veilingresultaat: € 3200

Lotnummer: 157
Veiling Zondag 19 April 2020

Vijf Chinees porseleinen kommen en schotels met blauw-wit Chine de commande decor: centraal twee gekroonde figuren, mogelijk Louis Quatorze, en daaromheen attendanten, met randtekst: 'L'empire de la vertu est etabli jusq'au bout de l'univers', daarbij: enkel bijbehorend dekseltje, gemerkt, Kangxi -deksel gelijmd, één kom gekramd, vier kommen met haarlijn, vier schotels met haarlijn-

Veilingresultaat: € 3840

Lotnummer: 80
Veiling Zondag 19 April 2020

Chinees porseleinen snuifflesje met decor van de acht paarden van Wang Mu, Daoguang gemerkt en periode -dop incompleet-, daarbij: drie Chinees porseleinen gefacetteerde kommetjes met floraal decor, 19e eeuw

Veilingresultaat: € 2048

Lotnummer: 70
Veiling Zondag 19 April 2020

Paar Chinees porseleinen Chine de commande fer-rouge wapenborden met alliantiewapen van Parsons en Crowley, en helmteken, de rand met lichtblauwe draken en feniksen, circa 1720, zie Howard, D.S., 'Chinese armorial porcelain', pag. 217, Ø 22,5 cm

Veilingresultaat: € 2944

Lotnummer: 1100
Veiling Zondag 9 Februari 2020

Koppel vuursteen pistolen, de stalen lopen en grendel gedamasceerd met goud, de houten kolven gedamasceerd met floraal zilver decor, het zilver voorzien van de tughra van sultan Mahmud II (1808-1839), vermoedelijk gemaakt voor de Balkan, 39 cm

Veilingresultaat: € 4480

Lotnummer: 454

Albert Irvin (1922-2015), zonder titel, acrylverf op doek, verso gesigneerd en genummerd 3, gedateerd 1969, 178 x 201 cm

Veilingresultaat: € 7040

Lotnummer: 389

Gerardine Jacoba van de Sande Bakhuyzen (1827-1895), stilleven met witte roos, pruimen en grashalmen, olieverf op paneel, gesigneerd -kleine barst rechterzijde, lichte craquelé, inschilderingen-, 30 x 41 cm

Veilingresultaat: € 8320

Lotnummer: 294

Chinees zijden drakenmantel met rijk geborduurd decor, 3e-rangs mangpao of hoger, met negen vijftenige draken: drie op de achterzijde, drie op de voorzijde, op elke schouder een, en een enkele verborgen aan de binnenzijde, aan iedere zijde zes van de Twaalf Symbolen, de kolkende wateren aan iedere zijde met diverse attributen van de acht Onsterfelijken, met hoefijzermouwen en lishui-motieven, de voering in lichtblauw, laat 19e eeuw, herkomst: particuliere collectie Nederland

Veilingresultaat: € 6400

Lotnummer: 267

Josephus Augustus Knip (1777-1847), Italianiserend landschap met figuren op een landweg, gouache op papier, herkomst: Simonis & Buunk, Ede, 1997, 48,5 x 71 cm

Veilingresultaat: € 6400

Lotnummer: 99

Driedelig Chinees porseleinen gelobd kaststel met biscuit oren in de vorm van drakenkoppen, en blauw-wit decor: bloemenvazen in cartouches, Kangxi -chipjes langs de randen-

Veilingresultaat: € 2048