Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

Veiling Zondag 22 Juni 2014
Lotnummer: 2372

Henriëtte Ronner (1821-1909), kat spelend met dominostenen, sepia, gesigneerd, H 26 x B 37 cm

Veilingresultaat: € 1890

Veiling Zondag 22 Juni 2014
Lotnummer: 2498

Zilveren jonk op opengewerkte houten basement, H 40 x B 39 x D 14 cm

Veilingresultaat: € 2772

Veiling Zondag 18 Mei 2014
Lotnummer: 2020

Mahonie kussenkast met marqueterie van bloementakken en 17e eeuwse motieven, waaronder: portretten van Jacob Cats en Hugo de Groot, 19e eeuw, marqueterie van later datum, H 200 x B 202 x D 77 cm

Veilingresultaat: € 3780

Veiling Zondag 18 Mei 2014
Lotnummer: 2023

Amsterdams staand horloge in wortelnoten kast met intarsia, adres: Samuel Walker, Amsterdam, verzilverde wijzerplaat met Romeinse cijferaanduiding voor de uren en Arabische voor de minuten, maanstand, kalender, secondeaanduiding en mechaniek met scheepjes en Vader Tijd, in de deur een barometer, 18e eeuw, H 290 x B 55 cm

Veilingresultaat: € 10710

Veiling Zondag 18 Mei 2014
Lotnummer: 2073

Eiken dekenkist met smeedijzeren beslag, 17e eeuw, H 48 x B 74 x D 43 cm

Veilingresultaat: € 2142

Veiling Zondag 18 Mei 2014
Lotnummer: 2114

Chinees porseleinen famille verte schotel met floraal decor, Kangxi, H 7,25 x B 36 cm

Veilingresultaat: € 2268

Veiling Zondag 18 Mei 2014
Lotnummer: 2115

Twee Chinees porseleinen bedekte balustervormige Vung Tau Cargo vazen met blauw-wit grachtenhuizen- en floraal decor, circa 1690 -één vaas chip standring, één deksel twee randchipjes-, H 34 x B 12 cm

Veilingresultaat: € 3276

Veiling Zondag 18 Mei 2014
Lotnummer: 2163

Paar eierschaal kop-en-schotels en één schotel, allen met polychroom decor: vogel en bloemen, genummerd 13, schilder: Sam Schellink, Tegel- en Fayencefabriek Amphora, Oegstgeest -één kopje bodembarst-, H 6 x B 13 cm

Veilingresultaat: € 2394

Veiling Zondag 18 Mei 2014
Lotnummer: 2164

Paar eierschaal kop-en-schotels en één schotel, allen met polychroom bloemdecor: paarse lis, schilder: Sam Schellink, genummerd W25 en M 14, Tegel- en Fayencefabriek Amphora, Oegstgeest -één kopje verkleurd-, H 6 x B 13 cm

Veilingresultaat: € 2268

Veiling Zondag 18 Mei 2014
Lotnummer: 3058

Blauw-, grijs-, geel- en zwartgeschilderd houten ADO poppenhuis-ameublement, bestaande uit: divan, bijzettafel, twee hoekstoelen, armfauteuil en kleedje, modelnummers: 598/599/538, jaren '30 -niet gemerkt-

Veilingresultaat: € 1890

Veiling Zondag 18 Mei 2014
Lotnummer: 3125

Roodgeschilderde houten ADO wagen: posterijen, met witte laadklep: PTT, modelnummer: 919, circa 1939, H 17 x B 16,5 x D 44 cm

Veilingresultaat: € 945

Veiling Zondag 18 Mei 2014
Lotnummer: 3131

Geelgeschilderde houten ADO sproeiwagen met rood metalen tank, achterop de letters: G.R, modelnummer: 343, circa 1953 -de afsluitdop van latere datum-, H 20 x B 19 x D 56 cm

Veilingresultaat: € 630

Veiling Zondag 18 Mei 2014
Lotnummer: 3137

Zilvergeschilderde houten ADO dieseltrein met afneembare daken, waaronder rode vulblokken, modelnummer: 714, circa 1934, H 8 x B 5,5 x L 128 cm

Veilingresultaat: € 4284

Veiling Zondag 13 April 2014
Lotnummer: 2019

Johannes Hoppenbrouwers (1819-1866), romantisch wintergezicht met houtsprokkelende familie, olieverf op paneel, gesigneerd, H 27 x B 38 cm

Veilingresultaat: € 3024

Veiling Zondag 13 April 2014
Lotnummer: 2073

Paar Chinees porseleinen knobbelvazen met blauw-wit decor: hoogwaardigheidsbekleder met bediende in een landschap, Transition -krasjes, randschilfertjes, beide vazen schuin-, H 29 x B 16 cm

Veilingresultaat: € 8064

Veiling Zondag 13 April 2014
Lotnummer: 2126

Arthur Spronken (1930), bronzen beeld op zwart marmeren basement: steigerend paard, circa 1965 , H 21 x B 21 cm

Veilingresultaat: € 4410

Veiling Zondag 13 April 2014
Lotnummer: 2379

Verzilverd bronzen piece-de-milieu, Christofle, Frankrijk, 19e eeuw, H 32 x B 53 cm

Veilingresultaat: € 2016

Veiling Zondag 13 April 2014
Lotnummer: 2543

Klein formaat stoelklokje, 18e/19e eeuw, H 32 x B 16 x D 13 cm

Veilingresultaat: € 2646

Veiling Zondag 13 April 2014
Lotnummer: 2586

Chinees porseleinen Ghendi met Chinees zilveren monturen, 19e eeuw, H 19 x B 13,5 cm

Veilingresultaat: € 3276

Veiling Zondag 9 Maart 2014
Lotnummer: 9

Ronde trommel waarin een draaibare globe met schaalverdeling. eclipsbanen, zon- en maansverduistering, Wed J. Bekkers & zoon, Dordrecht, aardglobe door: C.L. van Balen, J.B. Wolters, Groningen, H 13 x B 15 cm

Veilingresultaat: € 410

Veiling Zondag 9 Maart 2014
Lotnummer: 656

Bronzen olielamp in de vorm van een vogel, Indonesië, H 58 x B 60 cm

Veilingresultaat: € 1512

Veiling Zondag 9 Maart 2014
Lotnummer: 1028

1e gehalte zilveren ronde en vierkante koektrommel versierd met kabelrand, meester: Jacob Helweg, Amsterdam, circa 1850, op rechthoekig 1e gehalte zilveren cabaret versierd met kabelrand, meester: Wed. Elise Henri de Haas, Amsterdam, 1848

Veilingresultaat: € 2268

Veiling Zondag 9 Maart 2014
Lotnummer: 1178

1e gehalte zilveren schuitvormig dienblad met floraal decor, parelrand en glazen binnenblad met twee 2e gehalte zilveren ringen, Louis Seize-stijl, meester: A.C.J. Begeer, Utrecht, 1919, H 5 x L 61 cm

Veilingresultaat: € 2268

Veiling Zondag 9 Maart 2014
Lotnummer: 2071

Staand horloge in gestoken eiken kast met snijwerk van onder andere edelweiss, getooid met gestoken beeld: Wilhelm Tell en inscriptie: Wilh. Tell 1307, koperen wijzerplaat, het uurwerk met kwartierslag en drie gewichten, adres: Agul Lenzkirch, Zuid-Duitsland, 1e helft 19e eeuw, H 305 x B 64 x D 25 cm

Veilingresultaat: € 3024

Veiling Zondag 9 Maart 2014
Lotnummer: 2119

J.A.B. Stroebel (1821-1905), overhandigen van een geschenk tussen twee geliefden in een doorkijk, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1879, H 118,5 x B 86,5 cm

Veilingresultaat: € 5418

Veiling Zondag 9 Maart 2014
Lotnummer: 2141

Softpaste trekpotje met blauw-wit decor: reizigers in landschap, Kangxi gemerkt en periode -aangekocht Christie's 1982-

Veilingresultaat: € 3528

Veiling Zondag 9 Maart 2014
Lotnummer: 2148

Chinees porseleinen schotel met blauw-wit decor: zittende haas in contour onder boom in dubbele cirkel, in de rand vogels op bloesem- en bloemtakken, aan de onderzijde rennende paardjes in een cirkel, late Ming, midden 16e eeuw, H 6 x B 30 cm

Veilingresultaat: € 5040

Veiling Zondag 9 Maart 2014
Lotnummer: 2360

Driedelig Yixing kaststel, Kangxi, bestaande uit: twee potten met lotusbladvormige deksels en een gu vaas. Reliëfdecor in cartouches van bloemen en planten, voorstellende symbolen van geluk, circa 1700, H 35 cm

Veilingresultaat: € 65250

Veiling Zondag 9 Maart 2014
Lotnummer: 2415

Alexandre Falguière (1831-1900), bronzen beeld: dame met pauw, gesigneerd en gieterstempel, H 76 x B 45 cm

Veilingresultaat: € 3780

Veiling Zondag 9 Maart 2014
Lotnummer: 2431

Japans goudlak viervaks Shibayama inro, de voorstellingen vervaardigd van opgelegd ivoor en parelmoer op voor- en achterzijde in cartouche: jongen voert vogel in bloesemboom en twee musicerende jongens op een terras met bloesemboom, Meiji, H 8 x B 5,5 cm

Veilingresultaat: € 4536

Veiling Zondag 9 Maart 2014
Lotnummer: 2564

Yixing theepotje, de tuit in de vorm van een dierenkop, gemerkt onder het hengsel, 18e eeuw, H 8 x B 8,5 cm

Veilingresultaat: € 4788

Veiling Zondag 2 Februari 2014
Lotnummer: 1289

Paar zilveren zoutvaten met decor van bloemguirlandes met urnen en ramskoppen, geslepen blauw kristallen binnenbakjes, meester: Cornelis Grosseketter, Middelburg, 1787, hierbij: paar 2e gehalte zilveren zoutlepeltjes met getorste steel, H 6 x B 6 cm

Veilingresultaat: € 1071

Lotnummer: 2052

Porseleinen vaas met lusterdecor van een gestileerde sinaasappelboom en tempel in een landschap, Zsolnay, Pècs, Hongarije, Jugendstil, circa 1900, H 23,5 x B 10,5 cm

Veilingresultaat: € 3276

Lotnummer: 2132

Chinees porseleinen beeldje met polychroom decor: papegaai op 'Egg and Spinage' basement, Kangxi -aangekocht Sotheby's 1995-, H 21 x B 11 cm

Veilingresultaat: € 3528

Lotnummer: 2178

Twee Chinees porseleinen knobbelvazen met blauw-wit decor van hoogwaardigheidsbekleders, Transition, H 34 x B 19 cm

Veilingresultaat: € 15120

Lotnummer: 2190

Paar Chinees porseleinen steelvazen met blauw-wit decor in vakverdeling, Kangxi -aankoop Christie's 1978-, H 27,5 x B 11,5 cm

Veilingresultaat: € 3276

Lotnummer: 2215

Blanc-de-Chine beeld: jongen met dwarsfluit zittend op een os, 19e eeuw, -aangekocht Sotheby's '97-, H 19 x B 20 cm

Veilingresultaat: € 1764

Lotnummer: 2222

Chinees porseleinen ghendi met blauw-wit decor: bloemen en kostbaarheden in vakverdeling, Wanli -aangekocht Sotheby Mak van Waay 1983-, H 17,5 x B 14 cm

Veilingresultaat: € 1890

Lotnummer: 2240

Lambertus Zijl (1866-1947), bronzen beeld: zaaier, gemonogrammeerd, gietersmerk: Brom, H 27 x B 10 cm

Veilingresultaat: € 2268

Lotnummer: 2352

Frans Swagers (1756-1836), figuren in een landschap op een winderige dag, olieverf op eiken paneel, gesigneerd

Veilingresultaat: € 2016

Lotnummer: 2428

Koloniale mahonie kist met koperbeslag en geprofileerde koperen handgrepen, op bolpoten, Hollands, 18e eeuw, H 82 x B 153 x D 66 cm

Veilingresultaat: € 2520

Lotnummer: 2455

Friese kortstaartklok in eiken kast en polychroom beschilderde wijzerplaat met decor: vier seizoenen en maanstand, circa 1780, H 120 x B 42 x D 22 cm

Veilingresultaat: € 2142

Lotnummer: 2476

Aardewerk schaaltje met geel glazuur, daarbij: celadon vaasje met oren, beiden Song dynastie -schaaltje aangekocht Mak van Waay 1982

Veilingresultaat: € 3024

Veiling Zondag 15 December 2013
Lotnummer: 1110

2e gehalte zilveren kurkentrekkertje, de greep in vorm van een pijprokende man leunend op een wijnvat, midden 18e eeuw, H 9,5 x B 4,5 cm

Veilingresultaat: € 3528

Lotnummer: 2083

Amsterdams staand horloge in notenhouten kast versierd met bandintarsia en opengewerkte kap, de messing wijzerplaat met zon- en maanstand, datumaanduiding en secondewijzer, adres: Andries Vermeulen, Amsterdam, 2e kwart 18e eeuw, H 285 x B 65 x D 35 cm

Veilingresultaat: € 11340

Lotnummer: 2110

Koppel vuursteenpistolen met filigrain zilveren beslag, mogelijk Turkije, midden 18e eeuw, H 49 x B 7 cm

Veilingresultaat: € 2772

Lotnummer: 2141

Isidore Jules Bonheur (1827-1901), bronzen beeld: jachthond, gesigneerd, H 33 x B 75 cm

Veilingresultaat: € 3276

Lotnummer: 2304

Perzisch tapijt Keshan, L 235 x B 135 cm

Veilingresultaat: € 1890

Lotnummer: 2441

Albertus Verhoesen (1806-1881), polderlandschap met koemelktafereel en geit, olieverf op paneel, gesigneerd en gedateerd 1857, H 23 x B 31,5 cm

Veilingresultaat: € 1890

Lotnummer: 2500

Celadon sierschaal met floraal decor, in presentatiekoffer, China, 19e eeuw, H 6 x B 35 cm

Veilingresultaat: € 3024