Veilingresultaten
Een selectie van eerder geveilde objecten bij Veilinghuis Peerdeman
Alle vermelde bedragen zijn inclusief veilingcourtage

• De hamerprijzen van de afgelopen veiling staan vermeld in onze Catalogus.

Veiling Zondag 14 December 2014
Lotnummer: 1198

14kt gouden solitairring met baguettegeslepen diamant, 3.21 ct, mt 17,5

Veilingresultaat: € 9450

Lotnummer: 1356

18kt witgouden armband bezet met briljanten, circa 2.5 ct., 20 cm

Veilingresultaat: € 3276

Lotnummer: 2013

Ignatius Josephus van Regemorter (1785-1873), geiten- en schapenhoeders in landschap, olieverf op paneel, gesigneerd, 43 x 36 cm

Veilingresultaat: € 1134

Lotnummer: 2021

Johannes Hermanus Barend Koekkoek (1840-1912), inkomende schepen bij havenhoofd, olieverf op doek, gesigneerd, 41 x 64,5 cm

Veilingresultaat: € 3780

Lotnummer: 2058

Museumvitrine met beglaasde opstand, waaronder drie schuingeplaatste opklapbare vitrinedeuren, staand op eiken onderkast met tirettes en vele lades, Gispen, Rotterdam, 220 x 346 x 79 cm

Veilingresultaat: € 5040

Lotnummer: 2061

Kees Verweij (1900-1995), damesportret, marouflé, gesigneerd, 48,5 x 38 cm

Veilingresultaat: € 1512

Lotnummer: 2070

Leon Senf (1860-1940), aardewerk schotel met lusterglazuur, decor: twee pauwen omgeven door goudluster arabesken en turquoise bladeren en randen, De Porceleyne Fles, Delft, gemerkt, afgebeeld in Passie voor penseel en plateel, Drs. H.M. Mauser, bladzijde 62, afbeelding 80, boek bijgevoegd bij dit lot, 6 x 35,5 cm

Veilingresultaat: € 3024

Lotnummer: 2084

Herman Heijenbrock (1871-1948), afgemeerd schip aan de kade, olieverf op doek, gesigneerd, 63 x 93 cm

Veilingresultaat: € 2205

Lotnummer: 2090

Amsterdams staand horloge in mahonie kast met messing wijzerplaat, verzilverde cijferring en maan-, datum-, dag-, uur- en secondeaanduiding, gesigneerd J.N. Boyon, tweede helft 18e eeuw, 260 x 60 x 28 cm

Veilingresultaat: € 6048

Lotnummer: 2120

Chinees porseleinen famille rose meiping vaas met decor in cartouches: schepen op zee, gemerkt, 33,5 x 22 cm

Veilingresultaat: € 5040

Lotnummer: 2158

Yixing trekpot met hoge rand in de vorm van een 'Buddhist monk's hat', reliëfdecor: bloesem en kostbaarheden, China, circa 1750, ongemerkt -aanzetbreuk hengsel, chip opstaande rand, knopje deksel gelijmd, drie chips rand deksel-, 13 x 11 x 6,5 cm

Veilingresultaat: € 2016

Lotnummer: 2160

Rond Yixing schoteltje met opengewerkte cartouches met bloesemdecor, onderzijde met reliëfdecor van kostbaarheden, China, 18e/19e eeuw, gemerkt -meerdere randchips-, 3 x 17 cm

Veilingresultaat: € 2016

Lotnummer: 2161

Lotusvormig Yixing trekpotje met deksel en booghengsel, China, 18e eeuw, ongemerkt -booghengsel met barst, tuit met frittings-, 10,5 x 10,5 x 8,5 cm

Veilingresultaat: € 3402

Lotnummer: 2170

Twee Chinees porseleinen schotels met blauw-wit floraal decor en capucijner rand, Qianlong -chipjes-, 5,5 x 34,5 cm

Veilingresultaat: € 1008

Lotnummer: 2171

Jits Bakker (1937-2014), bronzen beeld: galopperende paarden, op natuurstenen basement, gesigneerd, 29 x 19 x 26 cm

Veilingresultaat: € 2898

Lotnummer: 2303

Negen Chinees porseleinen kommen en vier schotels met polychroom decor: parasoldame met zotje, naar Cornelis Pronk, Yongzheng -enkele minieme randschilfertjes-, 2 x 10,5 cm

Veilingresultaat: € 5544

Lotnummer: 2370

Keramiek Iznik schotel met polychroom floraal decor: tulpen en rozen, Turkije, eind 16e eeuw -gerestaureerd-, 5 x 28 cm

Veilingresultaat: € 10710

Veiling Zondag 9 November 2014
Lotnummer: 2129

Consoleklok belijmd met schildpad en vuurvergulde bronzen monturen, wijzerplaat met Romeinse cijferaanduiding in porseleinen cartouche, adres: Baltazar Martinot à Paris, Louis Quinze, 80 x 32 x 15 cm

Veilingresultaat: € 5292

Lotnummer: 2155

Deels vuurvergulde en groengepatineerde bronzen 18-lichts kroonlamp, zes armen in vorm van putti, decor van acanthusbladeren en afhangende pinakel in vorm van pijnappel, Empire, 120 x 95 cm

Veilingresultaat: € 15120

Lotnummer: 2167

Chinees porseleinen kom met blauw-wit decor: kostbaarheden, Kangxi gemerkt en periode, 10 x 21 cm

Veilingresultaat: € 8316

Lotnummer: 2212

Chinees porseleinen kom met lotusbladeren in reliëf en blauw-wit decor: 12 scènes van lange lijs in vrijetijdsbesteding en chrysanten, Kangxi, gemerkt -randchip-, 10,5 x 21 cm

Veilingresultaat: € 4032

Lotnummer: 2405

Jan Sluijters (1881-1957), landschap aan de rand van Amsterdam, in zonlicht, marouflé, gemonogrammeerd, circa 1907 -uit particuliere collectie-, 38 x 29 cm

Veilingresultaat: € 15120

Lotnummer: 2414

Jan Sluijters (1881-1957), Stoomhoutzagerij in de omgeving van de Kostverlorenkade, Amsterdam circa 1908, marouflé, gesigneerd en gedateerd '08 -foto van hetzelfde werk afgebeeld op de website van het RKD, 'het geschilderde oeuvre: Jan Sluijters', uit particuliere collectie-, gesigneerd, 38 x 48 cm

Veilingresultaat: € 9072

Lotnummer: 2426

Twee bundels met Chinese houtdrukken

Veilingresultaat: € 5292

Lotnummer: 2597

Bakbarometer in mahonie kast, timpaanvormige kap met sierurn en verzilverde schaalaanduiding, adres: Solaro, Amsterdam, 18e eeuw, 126 x 24 x 11,5 cm

Veilingresultaat: € 4536

Veiling Zondag 5 Oktober 2014
Lotnummer: 1003

2e gehalte zilveren avondmaalsbeker met gegraveerd decor van Geloof, Hoop en Liefde, 17e eeuw, meesterteken: IP met drie sterren, toegeschreven aan Jan Papinck, Groningen, 1645-1675, trembleersteek en onduidelijk keur: JG, 11,5 x 7,5 cm

Veilingresultaat: € 3528

Veiling Zondag 5 Oktober 2014
Lotnummer: 1116

Paar 2e gehalte zilveren, strak vormgegeven, hoge water/wijnkannen, meester: Koninklijke van Kempen & Begeer, Zeist, 1968, 32 x 13 cm

Veilingresultaat: € 4788

Veiling Zondag 5 Oktober 2014
Lotnummer: 2225

Hildo Krop (1884-1970), aardewerk vormstuk met groene glazuur, uitvoering ESKAF, 21 x 8,5 x 9 cm

Veilingresultaat: € 1764

Veiling Zondag 5 Oktober 2014
Lotnummer: 2376

Wit albasten kolompendule met verguld bronzen ornamenten: guirlandes, rozetten en adelaar, wit geëmailleerde wijzerplaat met Arabische cijferaanduiding en dagaanduiding, Louis Seize, 52 x 35 x 11 cm

Veilingresultaat: € 4032

Veiling Zondag 5 Oktober 2014
Lotnummer: 2408

Bronzen vuurvergulde kroonlamp met kristallen en glazen pegels, Empire-stijl, 19e eeuw

Veilingresultaat: € 23310

Veiling Zondag 5 Oktober 2014
Lotnummer: 3183

Gezwart houten wandelstok met blonde schildpad greep op 14kt gouden kraag met opschrift: E. Guth Altona, metalen ferrule, Duitsland, circa 1910, H 86 cm, greep H 7,5 x B 11 cm, kraag H 2 cm, ferrule H 2,5 cm

Ebonized cane with full blond tortoiseshell crook handle, 14kt gold collar with inscription: E. Guth. Altona., metal ferrule, Germany, circa 1910, H 86 cm, handle H 7.5 x W 11 cm, collar H 2 cm, ferrule H 2.5 cm

Veilingresultaat: € 1008

Veiling Zondag 5 Oktober 2014
Lotnummer: 3229

Massieve hoornen wandelstok met bolvormige greep en witmetalen kraag, ijzeren ferrule, 19e eeuw, H 84 cm, ferrule H 5 cm

Full horn walking cane with ballshaped top, white metal collar and iron ferrule, 19th century, H 84 cm, ferrule H 5 cm

Veilingresultaat: € 6930

Veiling Zondag 5 Oktober 2014
Lotnummer: 3304

Duits volksmuziekinstrument, zgn. Bumbass ofwel Teufelsgeige of Poispil, snaarinstrument in de schacht, getopt door moorenkop met muts en bellen, 19e eeuw, H 190 cm

German Bumbass or String Stick, folk music instrument, wooden shaft with snare instrument and on top a carved black man's head with hat and bells, 19th century, H 190 cm

Veilingresultaat: € 1890

Veiling Zondag 5 Oktober 2014
Lotnummer: 3482

Schildpad beklede wandelstok, de 18kt gouden greep met gestileerd floraal decor, monogram op greep, hoornen ferrule, Jugendstil, circa 1900, H 84 cm, greep H 4,5 x B 9,5 cm, ferrule H 3,5 cm

Tortoiseshell veneered cane with embossed 18 carat gold handle with monogram and decor: flowers and Jugendstil motives, horn ferrule, circa 1900, H 84 cm, handle H 4.5 x W 9.5 cm, ferrule H 3.5 cm

Veilingresultaat: € 2394

Veiling Zondag 31 Augustus 2014
Lotnummer: 2030

Eiken en vurenhouten apothekerskast, de geprofileerde kap met blokrand, waaronder schappen en nis met polychroom beschilderde mannenkop en rocailles en lades met porseleinen knoppen, Hollands, 19e eeuw -achterwand en verdere toevoegingen van latere datum-, 280 x 520 x 65 cm

Veilingresultaat: € 5166

Lotnummer: 2033

Jan Jacob Lodewijk Ten Kate (1850-1929), feestscène, olieverf op doek, gesigneerd, H 56 x B 85 cm

Veilingresultaat: € 1638

Lotnummer: 2070

Serie van zes Chinees porseleinen diepe borden met polychroom floraal decor, Qianlong -één bord gerestaureerd, één bord met chipje-, H 3,25 x B 22 cm

Veilingresultaat: € 4032

Lotnummer: 2123

Chinees porseleinen octogonale kom met blauw-wit decor: aan de buitenzijde lange lijzen in vier verschillende houdingen, aan de binnenzijde spelende zotjes, Kangxi, Chenghua gemerkt -bakfoutje-, H 8 x B 14,5 cm

Veilingresultaat: € 3024

Lotnummer: 2380

Rechthoekige eiken tafel op balustervormige poten, verbonden door regels, Hollands, 17e/18e eeuw, 73 x 285 x 112 cm

Veilingresultaat: € 7560

Lotnummer: 2389

Jits Bakker (1937-2014), Pieter Taselaar, brons op natuurstenen basement, unica, gesigneerd , H 52 x B 22 x D 22 cm

Veilingresultaat: € 5040

Lotnummer: 2401

Zes Chinees porseleinen bedekte kommen met schotels, decor: notabelen en schrifttekens, 19e eeuw, - restauraties en defecten, één deksel ontbrekend -, H 10 x B 15 cm

Veilingresultaat: € 3528

Lotnummer: 2495

Jan Rijlaarsdam (1911-2007), Twee vrouwen, olieverf op doek, gesigneerd, verso getiteld, H 117 x B 87 cm

Veilingresultaat: € 2835

Veiling Zondag 22 Juni 2014
Lotnummer: 23

Teakhouten kastje met twee deurtjes en twee laatjes op metalen onderstel, ontwerp Cees Braakman, Japanse serie, uitvoering Pastoe, H 118 x B 75 x D 45 cm

Veilingresultaat: € 882

Veiling Zondag 22 Juni 2014
Lotnummer: 75

Maurice Max-Ingrand (1908-1961), hanglamp met twee glazen schijven en wandlampje met twee glazen schijven, jaren '60

Veilingresultaat: € 5544

Veiling Zondag 22 Juni 2014
Lotnummer: 93

Twee teakhouten fauteuils met stoffen bekleding, ontwerp Aksel Bender Madsen, Denemarken, uitvoering Bovenkamp, jaren '50, daarbij: twee teakhouten armstoelen

Veilingresultaat: € 1197

Veiling Zondag 22 Juni 2014
Lotnummer: 1126

18kt witgouden ketting met grote schakels, L 88 cm

Veilingresultaat: € 3654

Veiling Zondag 22 Juni 2014
Lotnummer: 1366

Paar 3e gehalte zilveren tafelkandelaars met gecanneleerde tapstoelopende stam, festoenen, bladranden en losse bobèches op vierkant basement, Augsburg, circa 1780, H 29 x B 12 cm

Veilingresultaat: € 2520

Veiling Zondag 22 Juni 2014
Lotnummer: 2126

Chinees porseleinen steelvaas met blauw-wit floraal decor met café au lait banden, Kangxi -minieme randchip standring-, H 24 x B 11,5 cm

Veilingresultaat: € 2520

Veiling Zondag 22 Juni 2014
Lotnummer: 2231

Smeedijzeren geldkist, bewerkte slotplaat en sleutel, circa 1700, H 35 x B 70 x D 38 cm

Veilingresultaat: € 2016

Veiling Zondag 22 Juni 2014
Lotnummer: 2337

Vijf Chinees porseleinen kommen en zes schotels met polychroom decor: hert, vogels, aap en wesp -samen symbolen voor bereiken van hogere ambtelijke rang en emolumenten-, 19e eeuw -haarlijnen en restauratie-, H 3 x B 13 cm

Veilingresultaat: € 2394