Lotnummer: 4001
Veiling Zondag 22 November 2020
Timed online, closing time: 16:00

Notenhouten en gezwart houten bonheur met spiegellijsten en spiegelachterwand, Willem III, 224 x 132 x 56 cm

Hamerprijs: € 1100

Lotnummer: 4002

Russische icoon: Maria Petscherskaja, vroeg 17e eeuw, herkomst: Kasteel De Wijenburgh, Echteld, 31 x 26 cm

Hamerprijs: € 600

Lotnummer: 4003

Porseleinen Parian-ware hengselmand met iriserend glazuur, de rand en het hengsel met rijk bloemdecor, uitvoering Belleek Pottery, County Fermanagh, Ierland, 1877-1884 -gelijmd-, 14 x 28 x 22 cm

Richtprijs: € 80-100

Lotnummer: 4004

Russische icoon: Sint Nikolaas, 17e eeuw, herkomst: Kasteel De Wijenburgh, Echteld, 27 x 24 cm

Hamerprijs: € 750

Lotnummer: 4005

Acht slanke slingerglazen met taps toelopende kelken en fijne witte draadslingers in de stam, circa 1800 -één glas met chip van voet, één glas met schilfer van voet-, 19 cm

Hamerprijs: € 400

Lotnummer: 4006

Amberkleurige kristallen überfang dekselbokaal met geëtst decor van herten, 19e eeuw -deksel met randschilfer-, 49,5 cm

Hamerprijs: € 400

Lotnummer: 4007

Zeven diverse slingerglazen, 18e eeuw -drie glazen met chipje van voet-, daarbij: gekleurd glas met gedraaide stam, 20e eeuw

Hamerprijs: € 280

Lotnummer: 4008

Willem van de Velde de Oude (1611-1693), afvarend Engels eskader vooraf gegaan door een 'first rate', grafietstift en penseel op twee samengevoegde vellen papier, niet gesigneerd, circa 1680, verso opschrift: 'coll Adm. S. Ed Codrington', inclusief authenticiteitsonderzoek verricht door Dr. Remmelt Daalder, 23,5 x 17,5 cm

Hamerprijs: € 2600

Lotnummer: 4009

Everhardus Koster (1817-1892), twee waterlandschappen met sloepen, sepiaschildering, gesigneerd, 11 x 18,5 cm

Richtprijs: € 1000-1500

Lotnummer: 4010

Messing plaquette met tekst 'Lutine 1758' in ovaal en daar links van driemaal het jaar 1799 afgeslagen, vermoedelijk ijken, mogelijk afkomstig van het schip de 'Lutine', die in 1799 verging voor de kust van Terschelling met een lading goud aan boord -bevestigingssporen, op houten basement-, 3 x 18 x 4,5 cm

Hamerprijs: € 130

Lotnummer: 4011

Palissander en messing octant met ivoren gradenboog, in originele houten kist, uitvoering Dolberg-Hannay, Rostock, circa 1860-'70, 36 cm

Hamerprijs: € 270

Lotnummer: 4012

Dekseldoos met leder bekleed voorzien van reliëfdecor opgehoogd met goudkleurige details: het wapen 'George Rex' omgeven door ruiten, Engeland, vroeg 18e eeuw -ernstige houtwormschade, defecten, scharnieren manco-, 14 x 36 x 20 cm

Hamerprijs: € 120

Lotnummer: 4013

Boek: Scamozzi, V. 'De vyf colom-orden met derzelver deuren en poorten, welëer door S. Bosboom in minuten overgebracht, en nu met verklaringen en benamingen opgehelderd door C. Philips Jacobsz, lid van het Mathematisch Genootschap te Amsterdam en Jacobus Houthuisen, mr. timmerman'. Amsterdam, G.D. Bom, 1854. 110 pp. Kl. folio. Oude kartonnage, onafgesneden. Met gegraveerde titel en 54 gravures, 33,5 x 21,5 cm

Hamerprijs: € 150

Lotnummer: 4014

Haantjescomtoise met geëmailleerde schotelvormige wijzerplaat, gesigneerd J.B. Reverchon à Morbier, loop-, slag-, en wekkerwerk, circa 1770, inclusief draadslinger, sleutel en gewichten, bevestigd op stoel -defecten aan de wijzerplaat-, 70 x 25 x 22 cm

Hamerprijs: € 650

Lotnummer: 4015

Gietijzeren paraplustandaard met polychroom reliëfdecor van vissersjongen, Frankrijk, 19e eeuw, 69 x 39 x 25 cm

Hamerprijs: € 85

Lotnummer: 4016

Iriserende helder glazen vaas met groene voet en emaille beschildering van korenbloemen, gemonogrammeerd, uitvoering Fritz Heckert, circa 1900, 25,5 cm

Hamerprijs: € 550

Lotnummer: 4017

Rood-oranje cameoglazen vaas met geëtst bomendecor, gemerkt, model 1680, uitvoering Daum Frères, Nancy, art nouveau, 19 x Ø 13 cm

Hamerprijs: € 500

Lotnummer: 4018

Andries Dirck Copier (1901-1991) en Lino Tagliapietra (1934), vrij geblazen vaas met grote omgeslagen rand en lijnendecor in wit en zwart, genummerd F31 en 81-09-22, gesigneerd -volgrecht van toepassing-, 16 x Ø 35 cm

Hamerprijs: € 4600

Lotnummer: 4019

Andries Dirk Copier (1901-1991), annagroene glazen vaas met verticaal tincraquelé, Serica nummer 5, gemerkt, uitvoering Glasfabriek Leerdam -lichte baan met kalkaanslag halverwege de vaas-, 27 x Ø 23 cm

Hamerprijs: € 600

Lotnummer: 4020

Andries Dirk Copier (1901-1991), bolvormige glazen iriserende vaas, Unica A275, gesigneerd, Leerdam, 1926/27, 13 x Ø 16 cm

Richtprijs: € 700-900