Categorie: "Hollands porselein"

Lotnummer: 404
Veiling Zondag 18 April 2021
Timed online, closing time: 12:00

Amstel porseleinen theeserviesgedeelte met polychroom bloemrankendecor en vergulde accenten, bestaande uit theepot, roomkan, suikerpot, spoelkom, negen schotels en acht kopjes, alle gemerkt 'Amstel' en met onder het glazuur ingekerfde letters, empire -vele defecten, enkele afgebroken delen aanwezig-, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 150-200

Bied nu | Bid now

Bieden vanaf: € 120

Lotnummer: 434
Veiling Zondag 18 April 2021

Grote Loosdrechts porseleinen terrine met korenbloemdecor, deksel gemerkt in onderglazuur blauw: M.O.L. *, terrine ingekrast N.A. M:O:L: L.A. * JW8:, 1774-1784 -deksel met restauratie langs de rand en kleine schilfer van de binnenrand, de rand van de terrine met een geslepen stukje, de punt van één greep geslepen-, 26 x 40 x 27 cm, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 400-600

Bied nu | Bid now

Biedstatus: € 350

Lotnummer: 435
Veiling Zondag 18 April 2021

Amstel porseleinen theepot met korenbloemdecor, de knop van de deksel in de vorm van een eikeltje, gemerkt in onderglazuur blauw: Amstel en ingekrast Lo3, 1784-1814, 12 x 20 x 12 cm, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 300-500

Bied nu | Bid now

Bieden vanaf: € 270

Lotnummer: 436
Veiling Zondag 18 April 2021

Vijfdelig samengesteld porseleinen serviesgedeelte met korenbloemdecor, bestaande uit: theekan -greep gerestaureerd-, kommetje -randchipje-, twee schoteltjes, alle Amstel, 1784-1814, en crèmepotje, Loosdrecht, 1774-1784 -zonder deksel en met diverse haarlijnen-, diverse merken, daarbij: gelijkend porseleinen kommetje met korenbloemdecor, ingekrast o, 13 x 21 x 11 cm, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 300-500

Bied nu | Bid now

Bieden vanaf: € 250

Lotnummer: 437
Veiling Zondag 18 April 2021

Amstel porseleinen spoelkom en gecontourneerde diepe schaal met korenbloemdecor en vergulde biezen, beide gemerkt in onderglazuur blauw: Amstel, de spoelkom ingekrast met L.S, 1784-1814 -kom met randchipje-, 9,5 x Ø 21,5 cm, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 500-700

Bied nu | Bid now

Biedstatus: € 450

Lotnummer: 438
Veiling Zondag 18 April 2021

Loosdrechts porseleinen diep bord met gecontourneerde rand en polychroom floraal decor, gemerkt in onderglazuur blauw: M.O.L* en ingekrast *M:O:L en G.R, 1774-1784 -restauratie langs de rand-, 4,5 x Ø 25 cm, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 150-200

Bied nu | Bid now

Biedstatus: € 130

Lotnummer: 439
Veiling Zondag 18 April 2021

Amstel porseleinen diep bordje met polychroom floraal decor, de rand voorzien van vergulde rocailles in reliëf, gemerkt in onderglazuur blauw: Amstel en ingekrast * L:2, 1784-1814 -restauratie langs de rand-, 4 x Ø 20 cm, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 150-200

Bied nu | Bid now

Bieden vanaf: € 130

Lotnummer: 440
Veiling Zondag 18 April 2021

Amstel porseleinen bord met gecontourneerde rand en korenbloemdecor, de randen met alternerende guirlandes van vergulde bladeren en polychrome korenbloemen, gemerkt in onderglazuur blauw: Amstel en ingekrast o Lis, 1784-1814, Ø 26 cm, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 200-300

Bied nu | Bid now

Biedstatus: € 180

Lotnummer: 441
Veiling Zondag 18 April 2021

Loosdrechts/Amstel porseleinen bord met gecontourneerde rand en blauw-wit chinoiseriedecor: figuren en pruimenbloesem langs het water, gemerkt in onderglazuur blauw: Mol., Amstel en een zegelmerk, 1782-1784 -randchipje, haarlijnen en gelijmde chip in het plat aan de onderzijde-, Ø 25,5 cm, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 400-600

Bied nu | Bid now

Bieden vanaf: € 350

Lotnummer: 442
Veiling Zondag 18 April 2021

Loosdrechts porseleinen diep bord met korenbloemdecor en vergulde bies, de gecontourneerde rand voorzien van rocailles in reliëf, gemerkt in onderglazuur blauw: M.O.L.* en ingekrast *L:1: en No4D, 1774-1784, 3,5 x Ø 21,5 cm, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 150-200

Bied nu | Bid now

Biedstatus: € 140

Lotnummer: 443
Veiling Zondag 18 April 2021

Loosdrechts porseleinen bord met gecontourneerde rand en voorzien van korenbloemdecor en vergulde biezen, gemerkt in onderglazuur blauw: M.O.L. *, 1774-1784 -kleine randschilfer-, Ø 25 cm, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 100-150

Bied nu | Bid now

Biedstatus: € 95

Lotnummer: 444
Veiling Zondag 18 April 2021

Loosdrechts porseleinen bord met korenbloemdecor, de ajour rand met vergulde biezen, gemerkt in onderglazuur blauw: M.O.L. * en ingekrast LS M:OL * JD, 1774-1784 -één minieme schilfer aan de onderzijde in de ajour rand-, Ø 26 cm, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 300-500

Bied nu | Bid now

Bieden vanaf: € 270

Lotnummer: 445
Veiling Zondag 18 April 2021

Loosdrechts porseleinen bord met gecontourneerde rand en voorzien van een mangaankleurig medaillon met decor van cherubijn en putto met duif, de rand met deels vergulde blauwe guirlandes, gemerkt in onderglazuur blauw: Mol.= en ingekrast Mol en L48, 1778-1782 -restauratie langs de rand, verguldsel sleets-, Ø 25 cm, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 200-300

Bied nu | Bid now

Bieden vanaf: € 180

Lotnummer: 4346
Veiling Zondag 18 April 2021
Timed online, closing time: 16:00

Loosdrechts biscuit portretbuste van Johan van Oldenbarnevelt, naar prent van J. Houbraken, op porseleinen zuilvormig basement met groene cannelures en vergulde biezen, gemerkt in onderglazuur blauw: M.O.L*, 1782-1784 -buste gerestaureerd, zuil met ankervormige barst-, herkomst: Christie's, Amsterdam, november 2005, 22,5 x Ø 8,5 cm, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 1500-2000

Bied nu | Bid now

Bieden vanaf: € 1300

Lotnummer: 4347
Veiling Zondag 18 April 2021

Paar Loosdrechts porseleinen bloemflessen met polychroom decor van gevogelte, de halzen met bietenrode en groene accenten, gemerkt in zowel onderglazuur blauw als ingekrast: M:OL en ingekrast: L11 en L12, circa 1778-1782 -beide halzen gerestaureerd-, een vergelijkbare vaas staat afgebeeld in 'Pretty Dutch', uitg. Princessehof Leeuwarden / 010 Publishers, Rotterdam, 2007, pag. 114 en 115, 18 x 11 x 7 cm, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 2500-3500

Bied nu | Bid now

Bieden vanaf: € 2000

Lotnummer: 4348
Veiling Zondag 18 April 2021

Loosdrechts biscuit portretbuste van Kenau Simonsdochter Hasselaer, naar prent van J. Houbraken, op porseleinen zuilvormig basement met groene cannelures en vergulde biezen, gemerkt in onderglazuur blauw: M.O.L*, 1782-1784 -restauratie aan kolf en ornament op schouder, craquelé in zuil-, herkomst: Firma A.C. Beeling & Zoon, Leeuwarden, een vergelijkbaar exemplaar uit de collectie van het Rijksmuseum Amsterdam staat afgebeeld in W.M. Zappey, A.L. den Blaauwen e.a. 'Loosdrechts porselein 1774-1784', uitg. Waanders, Zwolle, 1988, pag. 291, 23 x 9x 8,5 cm, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 1500-2000

Bied nu | Bid now

Bieden vanaf: € 1300

Lotnummer: 4349
Veiling Zondag 18 April 2021

Loosdrechts biscuit portretbuste van Michiel Adriaenszoon de Ruyter, naar prent van J. Houbraken, op porseleinen zuilvormig basement met groene cannelures en vergulde biezen, gemerkt in onderglazuur blauw: M.O.L*, 1782-1784 -enkele minieme schilfers-, een vergelijkbaar exemplaar uit de collectie van het Rijksmuseum Amsterdam staat afgebeeld in W.M. Zappey, A.L. den Blaauwen e.a. 'Loosdrechts porselein 1774-1784', uitg. Waanders, Zwolle, 1988, pag. 294, 23,5 x 10,5 x 8,5 cm, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 2500-3500

Bied nu | Bid now

Bieden vanaf: € 2000

Lotnummer: 4350
Veiling Zondag 18 April 2021

Loosdrechts porseleinen kandeelkop met sepia decor van figuren bij ruïne, gemerkt in onderglazuur blauw: M:OL en ingekrast L4, circa 1774-1778 -drie randschilfers gerestaureerd-, een kan met vier vergelijkbare bekers staan afgebeeld in 'Pretty Dutch', uitg. Princessehof Leeuwarden / 010 Publishers, Rotterdam, 2007, pag. 122 en 123, herkomst: vermoedelijk Sotheby's, Amsterdam, 16 december 2002, 10,5 x Ø 7,5 cm, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 1200-1600

Bied nu | Bid now

Bieden vanaf: € 1000

Lotnummer: 4351
Veiling Zondag 18 April 2021

Loosdrechts porseleinen lampetkan met polychroom vogeldecor en verguld reliëf van een leeuwenmascaron onder guirlande, gemerkt in onderglazuur blauw: M.O.L en ingekrast: M:OL L52, 1778-1784 -hals afgeslepen, chipje van voet-, herkomst: Christie's, Amsterdam, juni 1998, een compleet lampetstel staat afgebeeld in 'Pretty Dutch', uitg. Princessehof Leeuwarden / 010 Publishers, Rotterdam, 2007, pag. 130 en 131, 26,5 x 19 x 15 cm, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 1200-1600

Bied nu | Bid now

Bieden vanaf: € 1000

Lotnummer: 4352
Veiling Zondag 18 April 2021

Ronde Loosdrechts porseleinen terrine met groen bloemdecor, het deksel met takvormige greep, de terrine met twee handvatten, gemerkt in onderglazuur blauw: M.O.L, en ingekrast: L43 M:OL, 1774-1784 -paar schilfers van binnenring deksel-, 8 x 15 x 12,5 cm, kijken op afspraak / conditie op aanvraag

Richtprijs: € 300-500

Bied nu | Bid now

Biedstatus: € 250